Slalomový kanál v Brně

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod Detektor » stř říj 13, 2010 7:46

Ahoj,
už dlouho se jedná o slalomovém kanále v Brně. A každý kdo kanoistiku/kayking provozuje alespoň z legrace ví, že Brnu nechybí ani tak fotbalový stadion, jako kanál s divokou vodou. Zatím se jedná o místo, kde by měla trať stát...veškeré info naleznete na http://www.kayak.cz/vodackyareal/
Prosím podpořte tento čin! Slolomová trať v Brně vážně chybí!!
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod pripluv » stř říj 13, 2010 8:27

Hezky, libi se mi pisarky, neco jsem tam napsal pres formular.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod Detektor » pon říj 18, 2010 21:37

Já bych si strašně přál, aby ten kanál v Brně byl, páč to nese spoustu pozitivního. Už jenom, to že bude například možnost trénovat záchranu tonoucího v divoké vodě,tréniky dětí a td.= o pár drogově zavyslích méně.
Zatím (pro výsledek voleb) bude zřejmě v Horních Heršpicích, na systému přečerpávání. Na tomhle systému fuguje třeba kanál Řecku, postavenej pro OH. Voda co odteče dolů půjde turbínama nahoru a zase dolů.
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod Indy » pon říj 18, 2010 22:13

smysl by to melo, spolu s peknou lodenici.... akorat je to sranda jeste drazsi nez umela stena :) ale sikla by se.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod pripluv » úte říj 19, 2010 6:51

sakra drazsi. ale kdo ma furt jezdit za Blavu :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod @Martin@ » stř led 5, 2011 17:57

Za to co napíšu mě asi hodně vodáků z Brna nebude mít ráda. Ale dle mého je to naprostá šílenost. Něco jako lyžařský areál v Dubaji. Ani nejde o to, co by stála výstavba. Ale provoz - to čerpadlo,... Jestli je pravda kolik by to žralo (jak se kdesi psalo v novinách). Kdo by to financoval? Myslím, že by to byl jen další způsob, jak vyhodit oknem prachy z EU a několik politiků by se na tom napakovalo. Prostě pěkný tunel spojený s korupcí. Další důkaz toho, že KRIZE není finanční, ale je jen KRIZE LIDSKÁ. To nevymyslel chorý mozek, ale pěknej vyčůránek, kterýmu to pálí docela dobře. Jen můj názor - nikomu nevnucuji :wink: A píšu to přesto, že sám jsem vodák.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod Indy » stř led 5, 2011 18:15

stena si na sebe nevydela, ale spojena s obchudkem, hospodou, to uz jde.

v tydnu si lidi muzou zalezt, smysl to ma.

ten kanal je investice horsi, ale kdyz to porovnam napr s masarykovym okruhem, tak to zas tak zle neni.

jo proinvestovat se u toho da z dani pekny ranec, ale jsme v cesku, takze neni odvetvi kdy by to neslo :)

libovolny hokejovy stadion je financovana vec, a ze to stoji balik mesicne je ti jasny. mame z neho kulovy.

tak z teto strany, proc ne kanal? protoze ano, daji se delat jen vydelecne veci, ale je to nuda...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod @Martin@ » stř led 5, 2011 19:04

Tak jasně, taky nejsem pro šetřit až tak, že se nic nového nevybuduje. Ale existují hranice. Otázka kdo je má jak nastavené. Možná by mě někdo předložením detailnější studie přesvědčil. Ve studii s názvem "JHM816__oznameni" (v pdf - lze stáhnout, když to zadáte třeba do google) mě zaujala informace předpokládané roční spotřeby 1,8 GWh. Nemám to ale s čím srovnat (v těchle věcech se jako netechnik moc neorientuji).

Navíc - je to opravdu ta správná věc, která by pozvedla vodácké sporty v Brně, potažmo na Jižní Moravě? Nedaly by se ty obrovské prachy využít pro vodácké sporty třeba jinak a řekněme "ekologičtěji"? Třeba podporou vodáckých oddílů na dopravu na konkrétní akce apod.?

Možná je to jen mou neinformovaností. Ale myslím, že takováhle věc nemá ani ve světě obdoby. Skalní vodáci nechť mě opraví (rád se poučím - myšleno bez ironie). Ale mít vodácký areál pro pár vyvolených zejména kajakářů při tak obrovské spotřebě energie?
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod Detektor » pát úno 25, 2011 8:40

Když se podívám na Prahu, Ausburg, L.Mikuláš a řadu dalších (i méně významných měst) řada z nich má svůj slalomový kanál: kam se lidé chodí bavit, jsou tam různý akce, cvičení záchrany, závody v ródeu a světový poháry, restaurace.. to jsou sice akce na, který tady v Brně nejsou zvyklí chodit...ale Brno potřebuje změnu...lidi choděj na hokejovou extra ligu, kde kometa furt prohrává...ale budou mít novej stadion.. fotbal je taky pěkný "ho_no"..a nebude se taky stavět novej stadion?...tak možná budem moc chodit na golf= super =D> (není z čeho moc vybírat) Kdyby tady nebyly ty horolezecký stěny, tak by tady člověk fakt zdechl...
Naposledy upravil Detektor dne pát úno 25, 2011 16:39, celkově upraveno 1
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Slalomový kanál v Brně

Příspěvekod Indy » pát úno 25, 2011 9:19

Martin, ja se zase nezdrzim nestridme antiekologicke agitky, protoze mi to neda. kdo mate slabsi zaludek nectete to dal...

podivej se na uplne libovolnou lidskou cinnost z pohledu carbon footprint.

kdyz pominu ze jsem nevidel rozkryty vzorec tak abych mohl rict aha a s kalkulackou nebo v excelu si ho sestavit a otestovat, ale jakysi blackbox kde zadas par sablonovitych udaju za kterych Ti vyjde ze pokud nekombinujes genocidu, hladoveni a strileni z kalacha v africe tak by se mel stydet ze prozira planetu.

klasicke vzbuzeni pocitu viny.

model zelenych rika zit na ekofarme, sect ekotravu a okopavat ekozemaky, to je to prave. hosi si ani neuvedomuji ze mohou narusovat chod spolecnosti diky netu ktery se sam spontanne a ekologicky nevznikl.

a ze cele slavne zelene financuje (at chce nebo nechce) ten kdo neegologicky jezdi do hokny a tam neekologicky vydelava penize - proc? protoze ekologicky to podle jejich vzorcu nejde, jsou tak sestavene. ne kazdy muze byt streetworker :) nastesti.

provoz uplne cehokoli, napriklad armady nebo kosmonautiky stoji spoustu zdroju, nesrovnatelne vic. a ma to smysl? sakra ze jo, protoze jinak se neposunes, jinak budes za vidlaka, za chvilu budes konfrontovany s tim ze jsi technologicky ne jednu ale 2-3 generace pozadu.

navic elektricka rozvodna soustava funguje trochu jinak, a tyto odbery se daji pouzit jako vyvazovani vykonu, podobne jak kdyz sviti poulicni osvetleni ve dne. ne proto ze by bylo treba svitit ale proto aby se system dal uregulovat.

ale to zeleny nevi. u nej je zakladni vycvik ukoncen po osvojeni fraze "atom spatny, vitr slunce dobre".
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Zpět na Na vodě