Hron: doporučení

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hron: doporučení

Příspěvekod Pipa » čtv kvě 27, 2010 9:41

Ahoj, kdo znáte Hron? Zvažuju trasu na 3 dny, v podstatě mi teda přijde, že moc možností není, start buď Brezno, Podbrezová nebo Německá, ale uvítám jakékoliv doporučení či zkušenost z řeky.
Jedeme v půlce června, kanoe, protože budu pravděpodobně brát i pár začátečníků, zvažuju pro ně Pálavy. Hron v tom úseku a za běžného stavu vody si představuji podobně, jako třeba Ohři pod Karl.Varama: proudící, peřejky, přehledná voda.
Pipa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 16, 2010 6:05

Re: Hron: doporučení

Příspěvekod Rendys » úte kvě 10, 2011 20:46

Hron jsem jela cca 10 dní 2 roky zpátky,,nevím jak teď,ale byla to špinavá řeka vedoucí neustále podél cesty ;-) už bych ji nevolila,ale každý musí posoudit sám :-)
preferuji přirozenou inteligenci..
Rendys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon srp 2, 2010 20:16
Bydliště: Nový Jičín

Re: Hron: doporučení

Příspěvekod michal.cieslar » stř kvě 11, 2011 12:15

Jel jsem 2x. Vyjížděli jsme z Brezna, končili jsme v Revištském Podzámčí. Netvrdil bych, že se jede pořád kolem cesty, ale třebas Podbrezová je celkem nic moc.

Kde jsme spali
Nemecká - možnost pronajmutí lodí, jeden z nejlépe vybavených kempů cestou
Šálková - před jezem na louce
Iliaš - sprcha ze sudu, bufet s přístřeškem a pískový kurt na volejbal s rantlem z kmenů (trochu nebezpečné), je tam kde vysušit věci
Hronská Dubrava - spí se v podstatě na bývalém fotbalovém hřišti, do hospody je to cca. 0,5-1 km přes koleje (myslím)
V Reviště - kemp v pohodě, jen kámoš platil v místní hospodě cca. 700 Sk za vepřové koleno, tuž na to bacha, jinak jsou tam ceny normální.

V Šálkové jez smrťák, ten se nosí, na netu najdeš kilometráž. Poslední dva dny to byl celkem olej, ale jinak taková pohodová řeka, vhodná pro začátečníky. Ještě si pamatuji v jednom místě skálu, na kterou to celkem tlačil proud, v některých průvodcích snad označována jako magnetová skála, tam jsem se cvakl, tuž si to pamatuji.
......... tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa ........... ČEST ČEZ :o)
michal.cieslar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 22, 2008 7:16
Bydliště: Bohumín

Re: Hron: doporučení

Příspěvekod pavmich » sob kvě 21, 2011 15:47

Hron jsem jel cca tři roky zpátky. Přesto že nebylo moc vody, tak se dal krásně jet, ale jeli jsme myslím až z Nemeckej, kvulivá stavu... jeli jsme to nakonci srpna, což bylo důležité, neboť tam bylo ouplný minimum lidí, takže paráda :-) Jinak řeka pěkná, nenechal bych se odradit povídačkama o špinavosti, kempy v pohodě hlavně díky tomu že tam nebylo milión národa... Oproti Vlatavě atd. super. :-..
pavmich
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 21, 2011 15:38

Re: Hron: doporučení

Příspěvekod Rendys » pon kvě 23, 2011 18:08

:roll: povídali ,že mu hráli .. 2 roky zpátky červenec,, řeka spinavá a smradlavá,,jela jsem ji 10 dní :wink: Lepší sám vyzkoušet...
preferuji přirozenou inteligenci..
Rendys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon srp 2, 2010 20:16
Bydliště: Nový Jičín

Re: Hron: doporučení

Příspěvekod pripluv » pon kvě 23, 2011 18:17

Těžko kategorizovat. Hron jsem si ce nejel, ale jel jsem poměrně dostkrát třeba Sázavu, jeden rok relativně čistá, druhej rok špinavá, pak bez vody, pak převodněná…
Ono to je pokaždý jiný. Máš li na výběr – jet na Hron / sedět doma, jeď na Hron. Jednoduché.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hron: doporučení

Příspěvekod martan » pon kvě 23, 2011 19:17

kolega tam byl tuším loni, či předloni :-k , a nadával. v kempu se kradlo. místní jsou jak straky. tak bycha na ně :axe:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Hron: doporučení

Příspěvekod Rendys » úte kvě 24, 2011 14:39

Hron je prostě Hron,,má své pro i proti,, líbilo se mi po trase spousta hradů-např.Šášov. Na každý jsme vylezli a v kempu jsme za celou dobu spali jen jednou..Nám se na štěstí nic neztratilo,ale asi proto,že jsme byli v divoké přírodě a osamoceni :rock:
Pokud můžu doporučit pár řek které jsem já sjížděla.. tak Je krásná Jihlava,sic jednodenní,ale stojí za to-my jedeme 5.6,pak Otava a Slovinsko Sávabohinjka.
Atak dále :)
preferuji přirozenou inteligenci..
Rendys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon srp 2, 2010 20:16
Bydliště: Nový Jičín


Zpět na Na vodě