Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod marianx » pon říj 29, 2018 17:14

alebo návod na zhromaždenie informácii pre GPS zariadenie.

Pozrite si článok, prípadne stiahnite dáta z niekoľkých riek na Slovensku a Maďarsku tu.

Vyrábate si mapy podobným spôsobom ?

Online mapa Dunaja rkm 1878-1434

Pre aplikácie Google Earth, alebo Google Maps tu

Offline data.

Online mapa Dyje tu
marianx
nováček
nováček

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod infrastellar » pon lis 5, 2018 11:44

super =D>
infrastellar
nováček
nováček

Příspěvekod marianx » pon pro 3, 2018 20:04

Je toto ešte fórum ? 170 ľudí si pozrie príspevok a nereaguje ? :shock:
marianx
nováček
nováček

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 3, 2018 20:10

Vodáku jsou tu jednotky procent. Mně na vodě zajímá jenom to, abych nakoupil dost piva v pet lahvích a pak je taxíkem dovezl od Kauflandu na tábořiště odkud se vyráží. Kde spím je mi taky jedno, preferujeme kopřivnaté louky, aspoň nikdo neotravuje. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
vonkreuz
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod marianx » pon pro 3, 2018 20:20

Myslíš, že môžu pomôcť informácie na splave, že budeš vedieť, aké možnosti máš možnosti na mieste, kde si sa akurát vylodil, alebo, kde je najbližší obchod ?
marianx
nováček
nováček

Příspěvekod infrastellar » stř pro 12, 2018 9:36

Marian, nenechaj sa odradit, len si sa ocitol na nespravnom mieste :)

Na Dunaj chodime celu sezonu. Priznam sa, pri planovani ma vzdy zaujimala len bezpecnost, cize rady ohladom usekov, o ktorych je treba vediet dopredu a nie ich riesit za jazdy. Mame nafukovacie gumotexy, chodievame aj s malymi detmi, tak bezpecnost je prvorada. No a potom su tu informacie o zasobovani /obchody/, prespavani /asi kempy/, a podobne. Po tychto veciach som nepatral, asi preto, ze viem ze pri Dunaji sa vzdy nieco pod zub najde, aj voda sa da prevarit a vypit, a z tych nespocetnych strkovych plazi si staci vybrat jednu na noclah. V tom je aj kus toho dobrodruzstva, ze nie vzdy potrebujes mat v mape zaznacene, kde je najblizsia jednota, alebo kde je kemp so sprchami.
Vzdy vsak ocenim informacie o trciacich roxoroch /Orava/, zaludnych hradzkach pod vodou, atd. Okrem toho, ze mam gps pristroj, tak uz aj na tom posratom mobile sa da skoro vsetko vidiet dopredu a prisposobit program.

8 dni do Budapesti:
https://youtu.be/rY8U6ICXCe8
infrastellar
nováček
nováček

Příspěvekod Stani » stř pro 12, 2018 16:28

infra... - aj keď nemám veľmi rád dronové zábery a málokedy podobné dopozerám do konca, tak tvoje video je veľmi pekné. Pre deti je to dobrodružstvo (veď aj pre dospelákov) a myslím, že sa na to tešia celý rok, kedy sa znovu vyrazí na vodu a takisto to funguje preventívne, ak moc zlostia, pohroziť, že sa splavu nezúčastnia :D

Súhlasím čo píšeš, netreba vedieť všetko dopredu. Dokonca aj keď hlásia dobrú výšku hladiny a v reále v niektorých úsekoch dreme o kamene (Jizera), takže sa musí ísť von do vody, ani to už nevadí, pre deti to bola pecka.
Stani
účastník
účastník

Příspěvekod infrastellar » stř pro 12, 2018 17:55

vdaka, mal by som asi zmienit, ze niesom autor videa :) ale ano, dobrodruzstvo sa este stale da zazit aj u nas :)
infrastellar
nováček
nováček

Zpět na Na vodě