Skialp vazko

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Skialp vazko

Příspěvekod strider » úte lis 3, 2009 14:22

Ahoj,
konecne jsem se rozhoupal a koupil jsem lyze skialpovy Elan Aconcagua, ale zatim bez vazani, protoze jsem je mel za super penize.

Ted vybiram vazani, chci neco, kde prevazuje sjezd nad slapanim, takze muj vyber:

http://www.rockpoint.cz/katalog/diamir-freeride-1077d/ asi bych neudelal chybu....

a nebo sahnout po: http://www.rockpoint.cz/katalog/nx-21-1081d/ ?

na to naxo jsem cetl velkou chvalu co se tyce sjezdu, vydrzi pry hrozne moc, ale jak ma ty dva klouby tak pri traverzu pry jde bokem patka, tak nevim

prosim poradte co byste vzali

diky
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Skialp vazko

Příspěvekod tuso » úte lis 3, 2009 14:31

Jsem 4 nebo 5 let "šťastným" majitelem Naxo 21. Kup si radši Diamir. :twisted: Ovládání paty u Naxo musel vymyslet člověk, co nikdy neviděl skialpinistické vázání /což je smutné, když základ týmu tvoří bývalí pracovníci fi.Fritschi/. Pata ti v traverzech utíká i na Diamiru, takže tohle bych moc neřešil.
Ty 2 klouby jsou super při chůzi, ale jinak je to nahovno. Hlavně to, že při zajištění sjezdové polohy se ti zvedá špička vázání o cca 2-3mm. To považuju za naprostý úlet u vázání, které se pyšní certifikací na sjezd.

Někde jsem četl, že Naxo je slepá vývojová větev a plně se s tím stotožňuji.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Skialp vazko

Příspěvekod Knihomol » úte lis 3, 2009 16:31

Vlastním Naxo 21. Nemám toho s ním moc nachozené, ale nasjezdovaného toho mám dost a je to podle mě celkem OK. Co bych mu vytknul, je to zaklapávání do polohy pro sjezd. Mnohdy není úplně lehké přepnout mezi polohou na chůzi a sjezd.
Naposledy upravil mike dne úte lis 3, 2009 16:34, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace
Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu.

www.horoknihy.cz
Knihomol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 23, 2009 14:33

Re: Skialp vazko

Příspěvekod strider » úte lis 3, 2009 19:08

Tak to zatim vypada jasne na ten Diamir, zvlast kdyz sem ted videl, ze ho delaji s cervenou deskou a mam cerveny lyze :)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno


Zpět na Sněhobílé vykecávátko