bežkařské stopy a poplatky za použití

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: bežakařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod Mařena » pon bře 2, 2009 21:03

Jan píše:1. ževraj úprav stopy iba skútrom a "žehličkou" nie je dostatočná, pretože skúter je príliš ľahký a tak stopa nie je trvanlivá? Je to pravda a ak je, tak je to naozaj taký rozdiel?
2. Bežkári, čo ich poznám, mi vravia, že trasy na korčulovanie nie sú pre nich tak hodnotné, že síce vďaka za ne, ale že viac ich baví klasická stopa. Je to všeobecne pravda alebo to len tí moji kamaráti majú také preferencie?

ad1. Je to pravda, ten rozdíl je fakt velkej. Rolba váží několikanásobně víc tak pěkně utemuje celej podklad a stopa je krásně rovná. Taky třeba jen proto, že když je víc sněhu, tak se neboří hůlky
2. To je fakt individuální, a pro oba styly se dá snést 100 argumentů pro a 100 proti :ú ...třeba mají takové preference proto, že prostě bruslení neuměj :lol: :wink:
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod qwak » pon bře 2, 2009 21:12

Mařena píše:2. To je fakt individuální, a pro oba styly se dá snést 100 argumentů pro a 100 proti :ú ...třeba mají takové preference proto, že prostě bruslení neuměj :lol: :wink:

Zrovna argument, že to neumí je na nic... teprv až člověk bruslení zkusí a řádně se naučí techniku, tak pak ocení jeho výhody... já na bruselní nedám dopustit, je to rychlejší a baví mě to víc. Ovšem klasiku nezatracuju, jezdím oběma styly...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2009 21:24

qwak píše:Jsi si jistý, že to není tím, že víc čumíš po ženských? :mrgreen:

Skoro ;-) Takovych "vykonu" bych si vsimnul, i kdyby je predvadel chlap. Naopak, u par chlapu jsem zaznamenal, jak jim to brusleni jde.

qwak píše:Já se teda žen zastanu, viděl sem i dost chlapů, kteří na lyžích vyváděli zajímavé kousky... např. nedávno sem na běžkařském lyžáku vedl skupinku s pár holkama, které na běžkách stály poprvé a šlo jim to velice hezky... za ten týden dokázaly udělat fakt velký pokrok...

Tak to je jasne. Ty dobre jsou u tebe na kurzu a ja se musim koukat na ty ostatni ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod qwak » pon bře 2, 2009 22:05

@ _mike_ :) no tak to každopádně 8)
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod Hafi » pon bře 2, 2009 23:00

jsem takřka neběžkař, takže vím kulový a když jsem loni v zimě zjistil, že se někdo na šumavě účelově dělá s upravováním stop pro běžkaře, tak jsem se divil, že se za to neplatí (a to i z důvodu, že spousta lidí neřve, že to je z "našich" peněz - sám držím hubu, šoupu nohama a vesele stát ždímu, jako správný vysokoškolák). Věděl jsem teda, že to bývá v blízkosti "sjezdařských" středisek, tam jsem to chápal jako doplňující službu ke kalsickým sjezdovkám, v alpách to bývá relativně často (extrémem jsou i upravené cesty pro sněžnice :lol: ), ale prostě " prostoru" jsem to nečekal.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod Jan » pon bře 2, 2009 23:15

Hafi píše:extrémem jsou i upravené cesty pro sněžnice


Kua, to je teda riadna zvrátenosť ... :vom:
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2009 23:27

Nahodou, vcera jsem sel na sneznicich par kilometru po Jizerske magistrale. Po kraji, vedle bezkarske stopy. A jak mi to slapalo :twisted: Zrovna koukam na zaznam z GPS, 5 - 6 km/h po rovine a 4 km/h do kopecka. To jsem malem dohnal i nejake pomale bezkare. Pred potupou je zachranilo rozcesti, kde jsem odbocoval zpet do terenu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2009 23:33

Mozna je to takova zimni varianta Nordic walking :twisted: Ucelem je prodat co nejvic sneznic a kdo by se chtel vlacet nejakym snehem. To je oskliva drina :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod Jan » pon bře 2, 2009 23:38

_mike_ píše:Nahodou, vcera jsem sel na sneznicich par kilometru po Jizerske magistrale. Po kraji, vedle bezkarske stopy. A jak mi to slapalo :twisted:


Však hej, ale je iné využiť nejaký upravený chodník či trasu a je iné upravovať chodníky špeciálne pre snežnice :-)

_mike_ píše:Mozna je to takova zimni varianta Nordic walking :twisted: Ucelem je prodat co nejvic sneznic a kdo by se chtel vlacet nejakym snehem. To je oskliva drina :twisted:


Tiež si myslím, že to tak nejako bude... Ale konieckoncom, veď je dobre, že sa ľudia hýbu a že iní vedia na ich pohybe zarobiť... :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2009 23:43

Jan píše:Však hej, ale je iné využiť nejaký upravený chodník či trasu a je iné upravovať chodníky špeciálne pre snežnice

Jasne. Ale co myslis, ze rikali bezkari pred par desitkama let (netusim, kdy to bylo), kdyz se zacaly upravovat stopy pro bezky? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod Simi » úte bře 3, 2009 9:41

_mike_ píše:Nahodou, vcera jsem sel na sneznicich par kilometru po Jizerske magistrale. Po kraji, vedle bezkarske stopy.
Hehe, tak to jsem se nejspis kolem tebe prohnal. Par typku na sneznicich masirujicich podel stopy jsem v sobotu a v nedeli potkal. Nicmene musim priznat, ze jsem kroutil hlavou a prislo mi to ponekud zvlastni jit na prochazku po magistrale na sneznicich... ;-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2009 19:14

Simi píše:Hehe, tak to jsem se nejspis kolem tebe prohnal. Par typku na sneznicich masirujicich podel stopy jsem v sobotu a v nedeli potkal.

Ze by? Mel jsem oranzovou bundu, cerne kalhoty, tmavy batoh a na hlave maskovaci Buff. Po magistrale jsem sel v useku Pavnina louka - Smedava - Na Piscinach a stopa byla jeste projeta az na rozcesti pred Palicnikem.

Simi píše:Nicmene musim priznat, ze jsem kroutil hlavou a prislo mi to ponekud zvlastni jit na prochazku po magistrale na sneznicich...

Co ma clovek delat, kdyz se chce dostat z bodu A do bodu B, jedina cesta je po magistrale a kolem je temer nepruchodny teren? Nijak zvlast mne to nebavilo a pripadal jsem si skoro jak na bezkach, ktere nemusim. Ale zase to bylo rychle. Ty Jizerky jsou nahore hnusne placate ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod terkad » stř bře 4, 2009 15:27

_mike_ píše:To jsem malem dohnal i nejake pomale bezkare. Pred potupou je zachranilo rozcesti, kde jsem odbocoval zpet do terenu :)

Takhle jsme loni v Jeseníkách na magistrále pod Pradědem pokořili hromadu běžkařů. Sněžnice jsme neměli, běžky taky ne, tak jsme se šli projít jen tak. A na rovince/do kopce jsme ten dav vždycky předběhli, z kopce zas dav málem přejel nás, jak okolo nás valil dolů :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: bežkařské stopy a poplatky za použití

Příspěvekod qwak » čtv bře 5, 2009 8:29

No jo no... jeseníky a "magistrála na praděd" :roll: povětšinou rozšlapaná, a právě ti co začínají se motají vlevo, vpravo nebo uprostřed to je fakt šílený, když se chce člověk trochu rozbruslit dolů... ](*,) Zrovna za takle upravenou bych nezaplatil ani ň... (nepočítám trasu od rozcestí na Švýcárnu, ta je vpoho)...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Předchozí

Zpět na Sněhobílé vykecávátko