Jedny tuleně prosím

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jedny tuleně prosím

Příspěvekod qwak » pon led 5, 2009 15:54

Nedávno jsem si velice levně sehnal šialpo lyže i s botama, které mi nohu sednou. Tak sem si říkal, že ten sport vyzkouším, jediné co mi zťál chybí jsou stupací pásy, může mi někdo hodit trošku rady, kde se dají sehnat za dobrou cenu? Vyjde líp metráž nebo hotové pásy? Jo a jeden občasný skialpinista mi říkal, že má pásy kratší než lyže, uchycené na špici a pak už jen lepidlem asi někam pod patu... dá se s něčím takovým jezdit, drží to, když to není vzadu uchycené nějakým napínákem? Nebo si ze mě dělal šufek...?
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod pavproch » pon led 5, 2009 16:03

metráž+háček na patku+gumicuk na špičku = dráž než celé pásy....

počítej nejméně s 1800 Kč (pokud nenatrefíš nějaký výprodej)

stačí rovné, vykrojené sou zbytečně drahé

změř šířku lyže pod patkou vázání odečti cca 5 mm a takou si kup šířku

na dýlku musí být akorát, nouzově se dá spolehnout jen na lepidlo, ale jinak háček na konci lyže je téměř životní nutností
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod qwak » pon led 5, 2009 16:21

Jo dik, mě to bylo ňáké podezdřelé jen s tím lepidlem...

Nejlevnější jsem na netu zatím našel tyhle na mountainshopu

Myslím, že v kamenných obchodech bych to levněji nesehnal... nebo máš nějaký tip?
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod Astrozzy » pon led 5, 2009 17:18

qwak píše: Jo a jeden občasný skialpinista mi říkal, že má pásy kratší než lyže, uchycené na špici a pak už jen lepidlem asi někam pod patu... dá se s něčím takovým jezdit, drží to, když to není vzadu uchycené nějakým napínákem? Nebo si ze mě dělal šufek...?

Da sa ale v amaterskych = nepretekovych podmienkach som to este nevidel. Predny napinak a pas niekam pod viazanie pouzivaju pretekary lebo ked pretekaju su lenivi secko to ustrejenstvo vypinat a davat dole pasy a balit do dakeho pitlika a tak len sa natiahnu po spicke zhodia dole tu gumu trochu tym smiknu a maju ten 1/2 pas dole (lyze maju stale na nohach teda lyziarkach) hodia pod ten zavodny kabat aby nebolo pasikom zimka a utekaju nahanat to tie sekundy aby vyhrali daky ten poharcok do vytrinky. = pasy idu rychlo do prdele a preto my setrni co mame kopec casu pouzivame aj haciky na pate :mrgreen:
asi mam abstak alebo co kua
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod poldík » pon led 5, 2009 18:16

jo co jsem se koukal tak věci od meru jsu teď asi jedno z nejlevnějších skialpo vybavení na trhu. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod qwak » pon led 5, 2009 18:40

Jo a když už to říkáš ty, pán internetových obchodů, tak to je co říct. Dik

Asi si ty pásy od nich objednám ať mi to na Lysou neklouže zpátky... :D
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod poldík » pon led 5, 2009 18:57

jedna věc co mě u těch pásu nejde do hlavy že tam není napsaný složení a ani zapletení což by mě docela zajímalo. jinak já jezdím na col-texech světlemodrý, jednoduchý V zapletení 100% mohér dobře jedou i stoupaj. skvělá spokojenost a ty jdou sehnat taky ze něco přes dvojku třeba na skialp shopu. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod qwak » úte led 6, 2009 11:39

poldík píše:jedna věc co mě u těch pásu nejde do hlavy že tam není napsaný složení a ani zapletení což by mě docela zajímalo.


Taky mi to vrtalo hlavou tak jsem jim tam napsal dotázek. Odpověď - materiál 70% moher 30% syntetika a jak píše, prý dobře drží při stoupaní v poměru ke skluznosti jsou možná krapet línější, lepidlo dřží za všech teplot.

Něco takového ohledně materiálu jsem čekal... nejspíše je vezmu, teď si jen přeměřím lyže ať vím jestli koupit pásy 170 nebo 180 cm nesu si jistý...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod pavproch » úte led 6, 2009 12:54

poldík píše:jedna věc co mě u těch pásu nejde do hlavy že tam není napsaný složení a ani zapletení což by mě docela zajímalo. jinak já jezdím na col-texech světlemodrý, jednoduchý V zapletení 100% mohér dobře jedou i stoupaj. skvělá spokojenost a ty jdou sehnat taky ze něco přes dvojku třeba na skialp shopu. :wink:


200% souhlas

100% nesouhlas - daj se kupiť korunu pod dvojku komplet nebo jen metráž bez háčků a oček i za 1700
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod qwak » úte led 6, 2009 13:40

poldík píše:col-texech světlemodrý, jednoduchý V zapletení 100% mohér dobře jedou i stoupaj


Tak jsem se díval na skialpshop a tohle jsou asi ty pásy, o kterých je řeč, že?

pavproch píše:na dýlku musí být akorát, nouzově se dá spolehnout jen na lepidlo, ale jinak háček na konci lyže je téměř životní nutností


Ale pokud sem dobře pochopil co tam píšou tak tam žádný háček vzadu nejni... akorát je to vykrojené dokulata - to ho teda dokáže nahradit?
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Jedny tuleně prosím

Příspěvekod bobo » úte led 6, 2009 13:54

gumicke vpredu sa vyhni (takej tej klasickej, nemyslim od skitrabu)...je to snad najhorsi system aky moze byt....vpredu jedine napevno, nakratko... vzadu cokolvek, ci uz guma, napevno, bez hacika...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR


Zpět na Sněhobílé vykecávátko