Skialp - presuny pod kopec :)

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Imroman » pát zář 26, 2008 14:53

Jo, presne nejako ako to mas v avatare som myslel...len to nejak vymysliet aj na klasicky batoh...sak do zimu nad tym mozem dumat :((
Imroman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát zář 19, 2008 23:08

Příspěvekod zbuddy » pát zář 26, 2008 15:03

Imroman píše:Jo, presne nejako ako to mas v avatare som myslel...len to nejak vymysliet aj na klasicky batoh...sak do zimu nad tym mozem dumat :((

To je originál fotka CamelbaK-u. Ten můj baťůžek byl dle mne zatím to nejlepší, co vyrobili. Kdyžtak ti hodím pár tipů na ty batohy, stejně se k tomu chystám ve "svém" oddělení :ú
Můžeš si pak za dlouhých zimních večerů přišít ty kapsy a popruhy na nějaký batoh :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » pát zář 26, 2008 15:39

musím se autora příspěvku trošku zastat. prostě začíná a má dotazy. co je na tom špatné? že se ptá na dle názoru ostatních na banality a jasné věci - no a co? někde musí informace získat. každý jsme přeci nějak začínali a někde jsme se to museli naučit.
je fakt že od zkušených mazáků to chce trpělivost při vysvětlování :ú
/mě taky tekla voda ze zubů, když jsem před týdnem jednomu 17-tiletému známému, který se poprvé v životě rozhodl vydat se na víkend na kolo na těžko, musela objasnovat veškeré základy :bike: nehledě na to, že si všechnu výbavu ode mě půjčil, měl svoje jen kolo a helmu, i cyklobrašny byly moje :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod jedik » pát zář 26, 2008 15:44

šíp píše:na víkend na kolo na těžko, musela objasnovat veškeré základy

Počkej, jaké základy? Nahodíš nosiče a jedeš, ne? Jestli já něco neprošvihl :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » pát zář 26, 2008 15:45

jedik píše:
šíp píše:na víkend na kolo na těžko, musela objasnovat veškeré základy

Počkej, jaké základy? Nahodíš nosiče a jedeš, ne? Jestli já něco neprošvihl :mrgreen:


ne, on poprvé v životě jel spát do přírody. půjčovali jsme mu karimatky, spacák, stan
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát zář 26, 2008 16:20

zbuddy píše:@ Rujir: lyže na rameni? Zkoušel jsi to někdy třeba 5 km?


Jasne, ze uz som na podobne vymrdy lenivy a ked by som kupil skialp, tak budem chodit aspon na tri dni a nie na jeden. To si mozu dovolit len frajeri zo Ziliny. :mrgreen: Ale podobne slapacky s lyzami a lyziarkami na pleci mam za sebou a nie raz - mozno dokonca viackrat ako ty. :wink:
My sme chodievali z gympla na lyzovacky prakticky celu zimu, ale chalani mladi, hlupi - auto sme nemali, takze napr. trasu chata Zverovka - Zverovka-Spalene mam odslapanu asi o 100x viac, ako by mi bolo mile. :wink:

Inak suhlas s astrozzym, ktory uz vlastne napisal vsetko. Kasli na 35l. Kup si poriadnu batoh, do ktoreho sa tie lyziarky zmestia. Ked bude poloprazdny, tak ho stiahnes popruhmi a casom aj tak zistis, ze sa ti chce na horach travit aj viac dni nez jeden a potom akoby si vacsi batoh nasiel. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » pát zář 26, 2008 16:26

šíp píše:musím se autora příspěvku trošku zastat. prostě začíná a má dotazy. co je na tom špatné? že se ptá na dle názoru ostatních na banality a jasné věci - no a co?
ja nevim, me to jako banalita ani neprislo
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod šíp » pát zář 26, 2008 16:27

mě taky ne, ale z reakce ostatních jsem ten dojem získala. proto jsem se zastala tazatele
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Astrozzy » pát zář 26, 2008 17:09

Imroman píše:Aj tak este nie je sneh a ja tu uz riesim tak somariny :oops:


eee somariny uz je cas tak akurat. Ak sa zadari tak ako pred rokom tak nieco lahko viac ako 1,5 mesiaca sme na Krivani prave v MF.
@Sip> Nik z nas odpovede nemyslel zle a plne chapem otazky Imromana nech sa len pyta kym je to zadarmo :mrgreen:
Tuto noc zase boli tie sny .... :skialp:

Jo zabudol som mysli na to ze musis niekam narvat aj lopatu na (do) batohu, sondu,...
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Imroman » pát zář 26, 2008 21:12

Jo, diky vsetkym za rady. Toto som riesil najma preto, ze postupne dokupujem vybavicku do zimy a teraz je na rade batoh. Preto ma to zaujimalo ako to co najlepsie vyriesit. No a k tomu batohu (dufam, ze to nie je OT), aky by ste mi doporucili aby to bolo tak akurat, aby som tam dal vsetko potrebne na 1 aj 2 dnove tury a aby som si uzil aj tie zjazdy (nechcem byt nalozeny ako tatra)...moze byt aj konkretny typ (tip) :) Je lepsie priplatit si za znacku (deuter) alebo staci kludne aj Zajo (napr. model climber)
Imroman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát zář 19, 2008 23:08

Příspěvekod Imroman » pát zář 26, 2008 21:20

To, ze su to pre niekoho banalne dotazy, tomu rozumiem. Robim na celkom vysokej urovni horsku cyklistiku (jazdim maratony a pod.) a tiez som kopukrat nechapal ako sa moze niekto pytat na tak samozrejme veci ohladne biku a pod. Teraz sa to holt otocilo a lama som ja :lol:
Imroman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát zář 19, 2008 23:08

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 26, 2008 21:45

@Imro: Jestli chceš upevnit boty tak, jak to má zbuddy v avataru, tak se ti hodí batoh s hlubokýma kapsama po stranách. Mám karrimor hotrock (30 l) a ten je má hluboké a po strnách popruhy. Jestli najdu lyžáky, tak to vyzkoušim.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Imroman » pát zář 26, 2008 21:58

No, to by bolo fajn. Ak niekto ma este nejaky napad tak kludne moze prispiet :wink:
Imroman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát zář 19, 2008 23:08

Příspěvekod poldík » ned zář 28, 2008 14:25

Rujir píše:Jasne, ze uz som na podobne vymrdy lenivy a ked by som kupil skialp, tak budem chodit aspon na tri dni a nie na jeden. To si mozu dovolit len frajeri zo Ziliny. :mrgreen: Ale podobne slapacky s lyzami a lyziarkami na pleci mam za sebou a nie raz - mozno dokonca viackrat ako ty. :wink:
My sme chodievali z gympla na lyzovacky prakticky celu zimu, ale chalani mladi, hlupi - auto sme nemali, takze napr. trasu chata Zverovka - Zverovka-Spalene mam odslapanu asi o 100x viac, ako by mi bolo mile. :wink:

Inak suhlas s astrozzym, ktory uz vlastne napisal vsetko. Kasli na 35l. Kup si poriadnu batoh, do ktoreho sa tie lyziarky zmestia. Ked bude poloprazdny, tak ho stiahnes popruhmi a casom aj tak zistis, ze sa ti chce na horach travit aj viac dni nez jeden a potom akoby si vacsi batoh nasiel. :wink:
absolutní souhlas s Ďurkem, ale pokud chceš jezdit jen na jednodenní tak pokud to máš kousek tak bezproblému ve skeletech, když jsem byl mladší byvávali ještě zimy, a jezdíval jsem na vleku, tak jsem prakticky celou zimu, denně jezdil lyžovat do vedlejší dědinny na vlek. Jel jsem vždy obutej v přeskáčích (hodně tuhejch), s lyžama a hůlkama vv ruce a na zádech malej 20l batůžek. Tato cesta obnášela půl kilometru na autobus, pak busem do vedlejší dědiny, a tam ze zastávky busu k vleku další kilák, tam jsem si zalyžoval a pak tu samou cestu zase spátky. a taky jsem to přežil, musím uznat že to nebylo extrapohodlný ale dalo se to přežít.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod poldík » ned zář 28, 2008 14:28

jinak znám i takový jedince co jezděj na celej výkend jen se skeletama a skládacíma pantoflama na přezutí do chaty. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Dena » ned zář 28, 2008 17:07

@Poldík
Ty obstrukce jak se dříve dalo dostat k lyžovačce taky pamatuji, také pamatuji i to, že jsme si ty krpály na sjezdík třeba za humny nebo na Vysočině sami udupali lyžemi a s nimi je taky smer hore (bez vleku) vyšlapávali :lol: 8) .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod time.warp » ned zář 28, 2008 17:53

Otázka mi připadá stejného charakteru "jak spíte v zimě ve spacáku".Ze spacáku nikdo banalitu nedělal, kdežto tady tomu jak je.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Příspěvekod pripluv » ned zář 28, 2008 19:49

time.warp píše:"jak spíte v zimě ve spacáku"


Lehnu do spacáku a spím
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Astrozzy » ned zář 28, 2008 20:20

Imroman píše:To, ze su to pre niekoho banalne dotazy, tomu rozumiem. Robim na celkom vysokej urovni horsku cyklistiku (jazdim maratony a pod.) a tiez som kopukrat nechapal ako sa moze niekto pytat na tak samozrejme veci ohladne biku a pod. Teraz sa to holt otocilo a lama som ja :lol:

Dojter mi pride dost drahy ale netajim ze ak by boli penaze tak si nieco od nich kupim. ja osobne pouzivam Pinguin Activnet 46L myslim ze za tie prachy ponukaju velmi dobry vykon. Dokazem sa do neho zbalit kludne na 1 den ale aj na 14. Uz asi 2 roky planujem home made upravu popruhov prave na lyze len som sa k tomu este nedostal :((
Jo na tu fatru pridi o MTB sa rad porozpravam ako totalny laik ak sa k tebe cez to kvantum ludi prehrabem.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Skialp - presuny pod kopec :)

Příspěvekod Majcolo » pon lis 3, 2008 14:33

Rujir tak zasa to s tym slapanim neprehanaj, od Chaty Zverovka je to k Spalenej k vleku sviznym tempom 10 minut, nesvyznym 15 to uz hovorim moc. To tie lyziarky odnesem aj holymi rukami pri -20 :rock: :-({|=
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Re: Skialp - presuny pod kopec :)

Příspěvekod Brko » pon lis 3, 2008 14:50

Lyžiarky v batohu nebo v igelitce. Přezouvám se hned po vysednutí z vlaku (autobusu).
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Skialp - presuny pod kopec :)

Příspěvekod bobo » stř pro 17, 2008 22:42

to tu vytahujem, lebo som nad tym tiez rozmyslal nedavno..... na skialpoch som sice este nestal :) ale mne pride najjednoduchsie mat na nohach polobotky, lyziarky na lyziach, lyze zopnute spolu a pekne spredu na bagli....do busu a vlaku to aj tak musis odopnut....lyzovat s nejakou 46tkou musi byt pekna otrava...ci uz skompresovanou alebo nie...a davat lyziarky na spodok batohu mi tiez nepride ako rozumne....

no a fakt neviem preco z Imra robite lamu, nahodou je to dost podstatna otazka, ...jasne ze ked je vsade sneh a lyze zapinate hned pri autobuse, tak ten kusok na autobus prejdem aj v lyziarkach, no a ked sa trepem do ineho statu, tak je tiez normalne ze mam nejake normalne boty v zalohe ;) ... ale ked si chce clovek fakt len vybehnut niekam za snehom na jeden den a nechce mat na chrbte 100litrovu gemmu a v nej stvoro topanok, tak nad tym musi porozmyslat :-P
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Skialp - presuny pod kopec :)

Příspěvekod Imroman » pát led 23, 2009 18:44

Kedze tuto temu som zalozil tak by som sa rad podelil o svoje skusenosti :) Riesim to cele tak, ze idem uz z domu v lyziarkach a basta :D Kludne aj cez cele mesto, kludne aj na 4 dni na chatu...Neviem, mne sa proste v tom dobre chodi aj po asfalte, podrazku to predsa ma a ked sa odhliadne od trosku vyssej vahy, tak su to v podstate take tuhsie pohory :D Riesit niekde prezuvanie a pod, vlacit v ruke lyziarky (pripadne v batohu) mi pride ako zbytocne. Ak som na chate tak tam potom chodim v tych papuciach a no problem...Takze ja som uz svoj sposob nasiel ;)
Imroman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát zář 19, 2008 23:08

Re: Jenom skelety

Příspěvekod Kuba Turek » pát led 23, 2009 20:51

poldík píše:jinak znám i takový jedince co jezděj na celej výkend jen se skeletama a skládacíma pantoflama na přezutí do chaty. :wink:

Já tak jezdím na týden do Tater. To mi ještě pantofle přijdou jako zbytečnost a tak je většinou nechám doma. Jenom mě vždycky pobaví, když začátkem května kráčím do metra ve skeletech.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Skialp - presuny pod kopec :)

Příspěvekod pavproch » pát led 23, 2009 20:54

@kuba: a co děláš v tatroch ve skeletech v květnu?!? :twisted: (skialpo sezona tam přece končí 15.4.... :(( )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Skialp - presuny pod kopec :)

Příspěvekod svacko » pát led 23, 2009 23:24

ja riesim jednodnove skialp tury, kde je dostatok snehu blizko vystupu zo spoju tak, ze sa nabalim do 33l Bolla (lopata & sonda vo vnutri), na nohy trekove polobotky, lyziarky zviazem metrovou repkou tak, aby som si ich mohol prevesit cez plece prip. drzat v ruke, lyze a palice na batoh a ide sa :-..
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Re: Skialp - presuny pod kopec :)

Příspěvekod poldík » sob led 24, 2009 16:47

pavproch píše:@kuba: a co děláš v tatroch ve skeletech v květnu?!? :twisted: (skialpo sezona tam přece končí 15.4.... :(( )
@pavproch: :smt023 :smt082 :smt077 :weedman: :finga:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Předchozí

Zpět na Sněhobílé vykecávátko