Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod pavproch » pát bře 20, 2009 8:51

fotky zálohované na CD
filmy - co to je? :wink:
mpdrei - enem dyž přepaluju, jinak na CD
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod zbuddy » pát bře 20, 2009 8:54

chonga píše:jo a ntb mám ze 140 plno 90 a jen 50 jsou řekněme data moje, zbytek jsou programy a ty sv..ě wokna

Tak jsem zjistil, že 160 GB v NB je málo, bo 46 GB zabírá Vista :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod poldík » pát bře 20, 2009 9:01

zbuddy píše:Tak jsem zjistil, že 160 GB v NB je málo, bo 46 GB zabírá Vista :twisted:
tak nesmíš používat takový sprostosti jako je vista :twisted: :mrgreen: :finga:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod zbuddy » pát bře 20, 2009 9:10

Potřeboval jsem rychle noťas pro mámu, otázku paměti jsem moc neřešil (a ani totok neodhalil). Pak jsem se ulakomil na na Vistu a nový NB a dal ji svůj starý Fujitsu Siemens, který je v mnohých parametrech dodnes lepší než tahle Toshiba :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Lipon » pát bře 20, 2009 9:56

pavproch - ono misto docela zabiraji zalohy systemu a pracovnich veci, kdyz se delaj pravidelne;

mam v pisidle 500GB disk, rozdelenej na 3 casti, dve partitiony sou na dva operacni systemy - jedna je na bezny provoz s XPckamam, druha je vicemene hola instalace 64bitoveho systemu na upravu fotek a treti cast je na data (foto, temporary na filmy, nez je vypalim na prepisovatelny DVD a shlidnu v obyvaku)
po instalaci obou systemu jsem udelal uplnou zalohu, a hned to ma 45GB plus pravidelna zaloha fotek a dalsich dat; jednou tu zalohu mam na tom samem disku a jednou na externim; foto jednou za cas jeste na DVD; citlivejsi data ukladam na PGP disky a ty pak cely kopiruju taky do zalohy

az dojde misto na externim (320GB), tak koupim bezny SATA disk, pripojim zazalohuju, odpojim
mam vyvod na SATA na celnim panelu vc. napajeni a protoze s externim diskem necestuju, nepotrebuju nic odolnyho nebo v hezky krabicce, holej disk dam akorat do bublinkovy folie a do krabice s vecma na pocitac do skrine

co bych chtel v dohledny dobe vyresit, je ukladani externi zalohy mimo byt - pro pripad nejhorsiho (ohen, dukladnej zlodej apod. - TUK TUK TUK), bud na chalupe nebo u rodicu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod pavproch » pát bře 20, 2009 10:12

@lipon : nezabírají.... :wink:

noťas sync s pracovním PC a následně backup na serveru + DVD.... čili HDD na PC a noťasu zeje prázdnotou...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Cvrk » pát bře 20, 2009 10:13

2 Lipon: Z vlastní zkušenosti, jak jsem psal výše je zřejmé, že zálohovat na tom samém disku se moc nevyplácí. To rozdělení na partišny je fakt dobré akorát na různé operační systémy....ale jak ti odejde celý hadr.... ](*,) To máš nějaká citlivá data, že je chceš ještě schovat mimo byt? :shock:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Lipon » pát bře 20, 2009 10:35

to vím, že záloha pouze na stejný disk se míjí účinkem; proto píšu, že celá záloha je ještě na externím disku, nejen na interním - na interním je pro případ potřeby obnovit stav po reinstalaci některého systému nebo obnovy omylem smázlého souboru; nějak často to nepotřebuju, ale párkrát už sem to použil

jelikož to mam na domácím poči bez sítě, tak řešení se serverem je pasé a DVD tolik nevěřim, abych to měl jen na něm

tahle data nejsou ani tak citlivá, ale jedinečná :-) přeci jenom, když přijdu o papírové fotky, mam bokem ještě negativy, ale digi foto jsou jen na disku a při zničení/krádeži disku i zálohy chci mít ještě pojistku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Aldo » pát bře 20, 2009 10:39

@lipon - kura to je celkem paranoia ale poučím se od tebe a pár vychytávek aplikuju. Inspiroval si mě. Co se záloh týče, tak já pouze na externí HDD a DVD.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Lipon » pát bře 20, 2009 10:48

taky sem douhou dobu nezalohoval nic, do prvni ztraty dat v praci, kde nastesti byla zaloha 3 dny stara a tak jsem prisel jen o zlomek svych vyplodu ...
od ty doby zalohuju i doma
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Skimpy » pát bře 20, 2009 11:58

Já sem si včera objednal 640GB externí USB disk SEAGETE na zálohovaní dat. Budu mít jednak data v PC a zvlášť na tom externím disku a co cca měsíc je doplním na externí disk. Vypalovat na DVD nebo CD se mi moc nelíbí.

Zalohovat chci především fotky a nějake jine dokumenty. Filmy a mp3 si mužu "kdykoliv" stahnout znova z netu :-). Kromě asi 5 mých oblíbených kousků.

A ještě abych svou paranoju uspokojil, nahraju zalohovane data (fotky) do dalšího kompu kde mám dva disky.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod chonga » pát bře 20, 2009 15:38

zbuddy píše:Tak jsem zjistil, že 160 GB v NB je málo, bo 46 GB zabírá Vista :twisted:

visty nebrat
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod chonga » pát bře 20, 2009 15:40

upřímně řečeno míval fotky jsem na 2vou cd, 1dnom dvd, na počítači a na HD. a uložený na jinym místě. :oops: :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod mike » pát bře 20, 2009 19:02

pavproch píše:proboha lidi, co v tych písídlech máte?

V praci mam v PC 3 disky. 250, 320 a 750 GB. K tomu par starych disku v supliku, co kdyby nahodou. A co tam mam? Megatuny sracek nezbytnych k praci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod mike » pát bře 20, 2009 19:13

Cvrk píše:To rozdělení na partišny je fakt dobré akorát na různé operační systémy

To neni tak docela pravda. Hodi se to v pripade, ze se rozbije filesystem, coz se obvykle stane jen na jedne z nich. Stat se to muze treba v pripade, ze pri nebo tesne po komplikovanych operacich vypadne proud nebo system spadne. Checkdisk to vetsinou opravi, ale nezvladne uplne vsechno. Pravdepodobnost je vetsi, nez ze disk odejde.

Z toho co pises to vypada, ze mas nejaky problem, kvuli kteremu disky odchazeji. Barracudy jsou jinak velice spolehlive, mam 3 ve svem PC a v cele firme jsou jich desitky a pokud vim, jeste zadna neodesla. Mozna bys nemel do toho PC tolik kopat ;-) :twisted:

Cvrk píše:To máš nějaká citlivá data, že je chceš ještě schovat mimo byt?

Nemusi jit o citliva, ale cenna data. Ve firme davame zalohy do trezoru v bance. Co kdyby firma vyhorela nebo na ni spadlo letadlo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Horal Fanda » pát bře 20, 2009 23:37

chonga píše:
zbuddy píše:Tak jsem zjistil, že 160 GB v NB je málo, bo 46 GB zabírá Vista :twisted:

visty nebrat


Mám Visty od Vánoc na novém notebooku a není to úplně nejhorší, pokud se jim típnou nějaké blbé omezující funkce. Nevím, zda jste někdo zkoušel tento návod. Já ano, nastavil jsem si velikost pro bod obnovení na 5GB a Visty se kromě aktualizací přestaly rozlézat. Funguje to. Jinak doporučuji ty příkazy rovnou zadat z Příkazového řádku.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod mike » pát bře 20, 2009 23:52

Horal Fanda píše:Mám Visty od Vánoc na novém notebooku a není to úplně nejhorší, pokud se jim típnou nějaké blbé omezující funkce.

Je to uplne nejhorsi co kdy v MS stvorili, aspon z NT rady. Doporucuju zustat u XP a pockat na Win7. Zadna revoluce, ale doladena a dobre pouzitelna Vista. Uz dnes a nevypada to, ze by ve finale stihli jeste neco zasadniho zkazit. Aspon doufam, protoze po RTM na to chci prejit. Z Visty jsem do hodiny nepricetny, s Win7 nemam zasadni problem.

Windows maji sude a liche verze a Vista je velmi licha, prestoze 6.0 :) Liche jsou betaverze a sude to same po dodelani a par kosmetickych zmenach, aby to nevypadalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Klíma » sob bře 21, 2009 9:51

Ad zalohovani, dovoluju si upozornit na uz zajimave ceny LAN disku :wink:
nasi technici je testovali pro on-line zalohovani jednoho zakaznika a byli velmi spokojeni...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Trocha z minulosti aneb hrabání v odpadkovém koši duše.

Příspěvekod Kimit » sob bře 21, 2009 11:06

1.) Zálohování - není přece nutné mít z každé akce desítky až stovky fotek. Pravidlo že méně je někdy více pořád platí.

2.) Na to ostatní je ještě jeden disk s velkou pamětí - ten špunt, který nám všem kryje díru do krku. :wink: Má navíc jednu velkou výhodu, uchovává i zážitky! :)
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Sněhobílé vykecávátko