Začínáme se skialpama

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod mtb.matysek » čtv led 17, 2008 11:45

poldík píše:Tak jsem byl včera večer v barnex sportu na bratindě, a je tam borec kterej je velice znalej a ochotnej ale výsledek takovýto:
silvrettu 400 mají jen v malé a střední velikosti, že co měli velký tak už jsou vyprodaný, jak nový tak i bazarový. Ve správný velikosti tam mají nový vázka naxo, silvretta atd..... ale jsou tak za 6. tisíc ale i tak jsou nejlevnější v brně. Jinak ještě co by bylo na libovilnou velikost mají Silvrettu SL, ale na to musíš mýt boty s drážku. A ještě našel kdesi ve skladu nejaký starý vázko od Fritschi ale nevěděl jak se přesně šteluje ale na mě by asi nebylo dost velký.

Tak jsem se s ním nakonec dohodl tak že sem mu dal na sebe kontak a on se mi zkusí zeptat po nějakým setu i s lyžama. říkal že několik jeho známejch prodávalo starý sety tak mi pak dá vědět.

Jinak mají tam ještě jeden set lyže, vázání boty za něco přes 2 tisíce, dále tam mají boty, lyže. Vše za dobrý ceny.

V Barnexu jsou fajn, ale prijde me, ze trosku drazsi oproti konkurenci, co je o nejakych 200 metru dal na ulici...po leve strane, takova sklenena vyloha, nevim jak se ten skibazar jmenuje...prijde me ze tam maji lepsi ceny o trochu, nekdy v listopadu tam meli celkem hezky lyze s diamirem, ted uz jenom pred asi dvema tydny nejaky S400 a S404, co jsem tak zahldil, ale nezkoumal jsem...zkus mrknout tam
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod poldík » pát úno 1, 2008 17:58

Zdarec mám dotaz co si myslíte o vázku Nic-Impex Evolution light a ještě by mě zajímalo jak je to s tou velikostí podrážky, jak se měří? od paty ke špičce včetně te nejdelší části podrážky. viz obr. nebo se to měří jinak?
Obrázek

Tak by mě zajímalo zda by do toho sedly boty vel. 12. viz jejich popis: "Jedna velikost od 265 - 337 mm délky podrážky."

Díky za odpovědi a rady.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod teoretic » pát úno 1, 2008 18:04

měří se to podle obrázku - prostě celá podrážka včetně těch výstupků - obávám se, že to bude u tebe těsný - já mám nohu 45 a můj lyžák má 32 cm...musíš změřit ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » pát úno 1, 2008 19:53

poldík píše:Zdarec mám dotaz co si myslíte o vázku Nic-Impex Evolution light


V terénu sem ho ešče v životě neviděl.... takže to asi nebude masová záležitost... otázky je proč?!?

- jestli proto, že je to dobrá novinka (proč je ale potom má Stacho ve ve výprodeji, že?!?)

- anebo (horší) varianta, že není rozšířené(a je ve výprodeji) proto, že má nějakou "mouchu" a národ skialpinistický to ví.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Astrozzy » pát úno 1, 2008 20:06

pavproch píše: V terénu sem ho ešče v životě neviděl.... takže to asi nebude masová záležitost... otázky je proč?!?
- jestli proto, že je to dobrá novinka (proč je ale potom má Stacho ve ve výprodeji, že?!?)
- anebo (horší) varianta, že není rozšířené(a je ve výprodeji) proto, že má nějakou "mouchu" a národ skialpinistický to ví.....

-strach z neznameho
v kazdom pripade s Poldikovou tonazou by som siel len do dijamirka alebo kovovej Silvretty

btw toto udeletko registrujem v ponuke asi 2 roky takze nejde o novinku

edit by mod.: Ach, tie citacie... :wink:
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Astrozzy » pát úno 1, 2008 20:12

mne sa paci tato vecicka.
AKo alternativa mi to pride dost dobre ale asi chybaju skusenosti z praxe.
Je to takmer celokovove malo by to drzat jak prasa
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod teoretic » pát úno 1, 2008 21:16

Astrozzy píše:mne sa paci tato vecicka.
...
nemáte s tím někdo zkušenosti do jaký míry to je v praxi použitelný a srovnatelný se skialp. setem za použití "normálních" lyžáků? nechce se mi investovat do skialp. vybavení...:((

dík předem

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pát úno 1, 2008 21:35

teoretic píše:
Astrozzy píše:mne sa paci tato vecicka.
...
nemáte s tím někdo zkušenosti do jaký míry to je v praxi použitelný a srovnatelný se skialp. setem za použití "normálních" lyžáků? nechce se mi investovat do skialp. vybavení...:((

dík předem

t.


Někdo z kámošů /pavproch ho zná taky/ mi říkal, že je to v pohodě.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mtb.matysek » pát úno 1, 2008 22:01

teoretic píše:
Astrozzy píše:mne sa paci tato vecicka.
...
nemáte s tím někdo zkušenosti do jaký míry to je v praxi použitelný a srovnatelný se skialp. setem za použití "normálních" lyžáků? nechce se mi investovat do skialp. vybavení...:((

dík předem

t.


No ja bych se podival semhle, neco tu je o tom napsano... http://palic.ho-vsetin.com/skialp/stoupaci-skialpinisticka-vlozka-bca-alpine-trekker
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod tuso » pát úno 1, 2008 22:30

mtb.matysek píše:No ja bych se podival semhle, neco tu je o tom napsano... http://palic.ho-vsetin.com/skialp/stoupaci-skialpinisticka-vlozka-bca-alpine-trekker


Jediné co v tom článku nechápu je tahle věta:"Kromě toho byl k vidění zajímavý hybrid – stoupací vložka BCA Alpine Trekker zapnutá do vázání Silvretta Pure. " K čemu je tahle vložka v ortodoxním skialpo vázání?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pát úno 1, 2008 22:34

tuso píše:Jediné co v tom článku nechápu je tahle věta:"Kromě toho byl k vidění zajímavý hybrid – stoupací vložka BCA Alpine Trekker zapnutá do vázání Silvretta Pure. " K čemu je tahle vložka v ortodoxním skialpo vázání?


Ak to pisal Palic, tak je to jasne - neverim, ze ma klasicke viazanie. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pát úno 1, 2008 22:36

Rujir píše:Ak to pisal Palic, tak je to jasne - neverim, ze ma klasicke viazanie. :mrgreen:


To ja viem. Ale prečo by som robil niečomu reklamu tak nezmyselne. To akoby si chcel predať nový akvalung a v reklamnom šote ho natiahol rybe- akože sa pod vodou nezadusí. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pát úno 1, 2008 22:42

tuso píše:To ja viem. Ale prečo by som robil niečomu reklamu tak nezmyselne. To akoby si chcel predať nový akvalung a v reklamnom šote ho natiahol rybe- akože sa pod vodou nezadusí. :mrgreen:


Ja ti nevim, ci to je prave reklama ten clanok. Ved Palic ho zopsul cekom fajne. Aspon ja mam z clanku dojem, ze "je to blbost, draha, neprakticka, a na dovazok sa to aj tak pokazi"... :mrgreen: Ale zase co ja viem, ja som este stale skialp panic. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pát úno 1, 2008 22:47

Rujir píše:Ja ti nevim, ci to je prave reklama ten clanok. Ved Palic ho zopsul cekom fajne. Aspon ja mam z clanku dojem, ze "je to blbost, draha, neprakticka, a na dovazok sa to aj tak pokazi"... :mrgreen: Ale zase co ja viem, ja som este stale skialp panic. :ú


Nepochopili sme sa. Ja viem, že to nie je reklama. Ale ta vložka slúži k tomu, aby si mohol v klasickom zjazdovom viazaní skúsiť skialpo. Nechápem, prečo niekto zapol do skialpinistického viazania. Ale na druhej strane, keby toto bola najhoršia vec / resp. človek :mrgreen: / čo ma serie. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pát úno 1, 2008 22:53

tuso píše:Nepochopili sme sa. Ja viem, že to nie je reklama. Ale ta vložka slúži k tomu, aby si mohol v klasickom zjazdovom viazaní skúsiť skialpo. Nechápem, prečo niekto zapol do skialpinistického viazania.


Jo. Najskor sme sa chapali a potom sme sa uz nechapali. :mrgreen: No ak som to spravne pochopil, tak to tak mali cvaknute v nejakom obchode. A vies, ako to je s obchodmi. Zoberu prve lyze, co su po ruke a sup tam s tym. Myslenie zdrzuje... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pát úno 1, 2008 23:00

Rujir píše: Myslenie zdrzuje... :mrgreen:


:mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » sob úno 2, 2008 7:41

Rujir píše:
tuso píše: Nepochopili sme sa. Ja viem, že to nie je reklama. Ale ta vložka slúži k tomu, aby si mohol v klasickom zjazdovom viazaní skúsiť skialpo. Nechápem, prečo niekto zapol do skialpinistického viazania.
Jo. Najskor sme sa chapali a potom sme sa uz nechapali. :mrgreen: No ak som to spravne pochopil, tak to tak mali cvaknute v nejakom obchode. A vies, ako to je s obchodmi. Zoberu prve lyze, co su po ruke a sup tam s tym. Myslenie zdrzuje... :mrgreen:

Aha, tak já jsem pochopil, že Ďurko pochopil, že to nepochopil.
Jako vymetač outdoorshopů a jako člověk, co na rozdíl od vás dvou (předpokládám) v tom konkrétním obchodě byl, a nemyslím si, že by to byli úplní mantáci, právě naopak, mám pro vás dva toto vysvětlení: Hudysport neprodává běžné lyžařské lyže a vázání, tudíž aby mohli demonstrovat, na co ta vložka je, tak jim nezbylo nic jiného, než to zapnout do šialpo vázání :ú
Sorry za mentorování :oops: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 9:05

zbuddy píše:Aha, tak já jsem pochopil, že Ďurko pochopil, že to nepochopil.
Jako vymetač outdoorshopů a jako člověk, co na rozdíl od vás dvou (předpokládám) v tom konkrétním obchodě byl, a nemyslím si, že by to byli úplní mantáci, právě naopak, mám pro vás dva toto vysvětlení: Hudysport neprodává běžné lyžařské lyže a vázání, tudíž aby mohli demonstrovat, na co ta vložka je, tak jim nezbylo nic jiného, než to zapnout do šialpo vázání
Sorry za mentorování :oops: :mrgreen:


Tak tím se to hoooodně vysvětluje. Dík. :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » sob úno 2, 2008 9:42

laik žasne, odborník se diví :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » sob úno 2, 2008 10:42

:mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poldík » sob úno 2, 2008 13:51

Astrozzy píše:mne sa paci tato vecicka.
AKo alternativa mi to pride dost dobre ale asi chybaju skusenosti z praxe.
Je to takmer celokovove malo by to drzat jak prasa
Tak kvůli velikosti pro mě ten "Nic-Impex Evolution light" padá ale když neseženu klasický šialpo vázko tak ta věcička "BCA Alpine Trekker" nevypadá zase tak špatně, a nebo za 2k jsem nasěl Secura Fix - vložka do vázaní mělo by to být relativně to stejný. tady je foto v praxi
Obrázek

versus BCA Alpine Trekker v praxi
Obrázek
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod poldík » sob úno 2, 2008 13:54

Jo ještě mě k tomu napadá jedna věc k těm vložkám, jak je to s fixací při sjezcu a celkově s použitím. Když stoupám tak tam mám tu vložku případně zaplou nejakou variaci na stoupací hrazdu ale ke sjezdu to jde nějak zafixovat nebo to musím z vázání vytáhnou a zapnout do toho boty bez téhle vložky?

díky za odopovědi. :((
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Rujir » sob úno 2, 2008 13:56

poldík píše:díky za odopovědi. :((


Sice nie som odbornik, ale podla toho, co pisal Palic, tak to pre teba asi nebude vhodne kvoli vahe. Proste to zlomis... Ale najlepsie bude asi napisat Palicovi. Aspon SZ, ved na fore sa uz parkrat ukazal. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » sob úno 2, 2008 13:56

Tuhletu securu provozuje známej (@tuso: bengo s pleší.... :wink: ), teda jeho kluci resp. manželka už několik let jako nouzovku a OK.

UPDATE: ooooops, já vůl v původním příspěvku vynechal dvě nejdůležitější slovíčka... :ú
Naposledy upravil pavproch dne sob úno 2, 2008 14:31, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Black » sob úno 2, 2008 14:09

Ta vložka je bezva pro lidi,co preferují freride. Kdo má lyže,co mají pod botou hoooodně mm,tím i váhu,a festovní sjezdové vázání. Chodí se hlavně od lanovky po hřebenu na strany do žlabů. Vypne se ten bazmek,a zapne se normál vázání,u těhle magorů dotažené až za stupnici. 8)
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod tuso » sob úno 2, 2008 14:11

@Poldik: ta vložka je jenom na šlapání. Na sjezd ji dáš do báglu. i kdyby měla nějakou fixaci, si moc vysoko nad lyží- to bys asi nedal. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod poldík » sob úno 2, 2008 14:19

@Tuso: díky to jsem si myslel, jsem si taky říkal že by to bylo docela vysoko. jinak vypadá to celkem masivně tak by to mohlo být OK i pro moji váhu. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod pavproch » sob úno 2, 2008 14:23

@poldik: otázkou je, jak dlouho Ti vydrží nadšení pro věc....

tahat na každý noze těžkou (sjezdovou - ne skialpo) lyži s těžkým sjezdovým vázáním a těžkým sjezdovým lyžákem a ještě navíc s "lehkou" vložkou.... brrrrr...

Navíc Tě pri chůzi do kopce budou prudit tvrdé "normální sjezdové" lyžáky, až se vyzuješ z lyží, taxi rozbiješ hubu, protože normální lyžák nemá zespodu vibram ....

a navíc normální sjezdové lyže dneska v podstatě nemaj špičku, takže se ti budou neustále bořit do sněhu....

Ale zkus to, určitě se ti to bude líbit..... :smt077
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » sob úno 2, 2008 17:11

pavproch píše:@poldik: otázkou je, jak dlouho Ti vydrží nadšení pro věc....
....brrrrr...
... taxi rozbiješ hubu...
...se ti budou neustále bořit do sněhu....
Ale zkus to, určitě se ti to bude líbit..... :smt077


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod poldík » stř úno 6, 2008 12:20

Ahoj mám jeden takovej dotaz co si myslíte o vázku Silvretta Pure X Mountain - pro mě? není to pro takový hromotluka jako já moc chabrus vázko?

díky za rady a postřehy. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

PředchozíDalší

Zpět na Sněhobílé vykecávátko