Začínáme se skialpama

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Ježo » ned lis 25, 2007 15:12

strider píše:jezo: diky, sice strucnej nez sem cekal ale ok...
eliass: myslel jsem ze jen novy? myslime oba ten stejnej, hned u Orli?


jj, myslíme ten stejnej. Ještě něco jsem viděl v U100 na Husové, ale nevím jestli ten obchod ještě existuje..
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » ned lis 25, 2007 15:29

ad moje stručnost: jsem začátečník, takže si netroufám se pouštět do odborných dišputací. Nicméně na vybavení, které mám jsem na normální sjezdovce neměl problém.

Možná (snad mě někdo opraví) by mohl být problém u skitouringových lyží, které jsou dělány spíš na chození (malé vykrojení). Ale nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod strider » ned lis 25, 2007 15:49

jezo: muzes se trochu rozepsat co mas za vybaveni? novy/jety?
jaky mas boty?

U100 se jen presunulo myslim do Cernych poli, diky za tipy
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod tuso » ned lis 25, 2007 15:53

ad 1/ Na sjezdovku samozřejmě klidně můžeš. Jestli lyžuješ 15 let, tak to bude v poho. Akorát počítej s tím, že na vyrolbovaném podkladu jsou skialpy hoooodně nervózní. tím myslím, že jsou rychlé a hůř ovladatelné. Prostě ti nic neodpustí. Buď to umíš, nebo to neumíš. Nevím jakým stylem si zvyklý lyžovat, protože já lyžuju 32 let- když přišel do módy carving, už jsem měl ty správné návyky z klasického lyžování. :mrgreen: A navíc jsou moje poslední lyže první vykrojené. Do předloni jsem lyžoval na rovných prknech. A určitě bych ve skialpo botách nezkoušel sjezdy ve 100km/hod. Ta bota na to není stavěná.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ježo » ned lis 25, 2007 16:11

strider píše:jezo: muzes se trochu rozepsat co mas za vybaveni? novy/jety?
jaky mas boty?

detaily ti nepovím, jsem teď mimo domov, tak nevím, každopádně vázání Dynafit TLT, boty Scarpy myslím že Matrix (ach, ta skleróza). A vše bylo nové (a byla to pálka, ale myslím, že to bylo v nějaké akci... (konkrétně to krom bot kupoval táta, takže já detaily moc nevím)).

O botech jsem uvažoval z bazaru, ale nesedly mi, takže jsem koupil nové.

(Jinak, moje předchozí sjezdovky byly jakési Sulov s vázáním Marker M4...

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » ned lis 25, 2007 18:49

jezo píše:(Jinak, moje předchozí sjezdovky byly jakési Sulov s vázáním Marker M4...

M.


Sulov je /resp. asi byla/ mám dojem slovenská firma. Lyže měli na tu dobu slušné- dělali hlavně licenční- s Haganem a Atomicem.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod strider » ned lis 25, 2007 19:07

tuso: lyzuju jak rikas dlouho, puvodne jsem lyzoval klasicky, posledni dobou jak mam carvy, tak carvem.. taky jaky je teren, kdyz nekde mezi stromkama tak carv moc nejde :-)

no prave premyslim jaky boty, jestli se trema praskama aby se v tom lepe slapalo, nebo 4praskovy napr od Garmontu - http://www.rockpoint.cz/katalog_detail.php?id=404

protoze jak rikas, na sjezdovkach jsem byl zvyklej jezdit hodne rychle a razantne... ale predpokladam, ze ta skialpova bota nejaky skoky atd vydrzi ne?
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod zatora » ned pro 9, 2007 22:08

nezbate nekdo tyhle veci? vazání Nic-Impex Evolution light
a
vložka do vázání

no nevim nevim
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod tuso » pon pro 10, 2007 9:35

strider píše:tuso: lyzuju jak rikas dlouho, puvodne jsem lyzoval klasicky, posledni dobou jak mam carvy, tak carvem.. taky jaky je teren, kdyz nekde mezi stromkama tak carv moc nejde :-)
protoze jak rikas, na sjezdovkach jsem byl zvyklej jezdit hodne rychle a razantne... ale predpokladam, ze ta skialpova bota nejaky skoky atd vydrzi ne?


Sorry, že jsem neodpověděl. Nějak mi to uniklo. Já jsem taky zvyklý jezdit razantně a 3-přezkové + Velcro mi stačí. Ale samozřejmě je mi těžko ti něco natvrdo doporučovat. jinak ty Garmonty ve tvém odkazu jsou ze stejného matroše jako m oje Scarpy- podle mně dostatečně tuhé. Samozřejmě že asi ne na sjezdy 100km/hod ale jinak v nich potíže nemám. A skoky ta bota vydrží určitě.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » pon pro 10, 2007 9:37

zatora píše:nezbate nekdo tyhle veci? vložka do vázání

no nevim nevim


Tu vložku jsem kdysi chtěl koupit přítelkyni, ale někdo mi říkal, že je to taková hračička: asi něco jako ty krátké lyže BigFoot. Prostě nastálo nic moc.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » pon pro 10, 2007 22:07

pavproch píše:
strider píše:
napada me, mate sjezdeny tereny v Jesenikach, je to tam pro me nejpristupnejsi, tak jestli se tam da pekne taky?


Jasan, žemám! Ale nesmí se to.... posílám SZ

@pavproch
Dnes jsem se na intranetu (kde čtu jen sem tam nadpis :lol: ) dozvěděla, že mě v lednu čeká zase teambuildingová akce spolu s jakýmsi zimním outdoorem, grrr (v rámci zhodnocovací celofiremní konference či co- vize apod., chjoo). Poraď mi, pls, kam se od ostatních budu moci odtrhnout na chlupech, pls .. (sníh snad bude doufám). Někde jsem se tam už pinožila, budeme však nacvičovat kdesi v hotelu nedaleko Rýmařova, pošleš mi SZ prosím? Pomůžeš mi tím k přežití- dík předem :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pavproch » úte pro 11, 2007 21:01

@dena: mašjitam
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Dena » úte pro 11, 2007 21:38

Díkec :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod poldík » čtv led 3, 2008 15:53

Zdarec mám takovej jeden dotaz na zde přítomné šialpinisty. Chtěl bych si vyskoušet Skialpy ale v půjčovnách nemají na mě boty ani kdybych se rozkrájel. Tak by mě zajímal jak moc sou použitelný normální sjezdový lyžáky, mám 4 přeskový alpiny. Pls. poraďte. :(( :prayer:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Polky » čtv led 3, 2008 15:58

Vyskusaj najprv ci beznu lyziarku vobec zapnes do viazania, lebo co ja viem tak su na to 2 rozne normy (podrazky topanok)

Druha vec je ze nie vsetky zjazdovkove boty maju rezim WALK takze vyskusat sa to da, ale pohodlie pri slapani bude obmedzene (ani v original botach to ale nie je med lizat)

V strmsich pasazach mas aj tak lyze na batohu, tak potom uz je to jedno. Oproti lyzovaniu na vleku sa priprav na to ze sa moc nepolyzujes :mrgreen:
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod zbuddy » čtv led 3, 2008 16:07

Jo, režim Walk je důležitý, také podrážka - zda je aspoň trochu profilovaná a jak Ti klouže na sněhu. Na ledu stejně sebou jebneš i s vibramovými skialpbotami. A při chůzi si stejně nezapínáš některé přezky a některé máš hodně na volno.
Takže Ti radím: navlékni si svůj chodicí spacák (ať Ti není zima :mrgreen: ), navlíkni lyžáky a dej si aspoň kilometřík tam a zpět, třeba si zkus výstup na Špilas nebo na nějaký kopec u Zastávky ať víš, do čeho deš :D . Preventivně si olep holeň a patu sportovní náplastí s polštářkem proti otlakům...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poldík » pon led 14, 2008 17:28

Zdarec tak mám další takovej dotaz, nevíte někdo třeba o nějakým bazaru v brně kde by se daly sehnat starý skialpy s vázáním, čím starší (levnější) tím lepší, když je zlomím aby mě to ani moc nesralo. Nebö jestli náhodou neznáte někdo někoho kdo prodává starý lyže, nebo se mu třeba válej doma ve sklepě na vyhození že bych je kaufnul. Lyžuju už nějakejch 20 let a jsu spíš zvyklej na rovný lyže než carvingáče, takže do začátku bych šel do rovnejch když by byle levnější.
Nebo mě taky napadá jestli nevíte kde by se dalo za pár kaček sehnat nějaký starý skialpo vázání, že bych je namontoval na některý starý lyže co mám doma, beztak mě už lyžování na sjezdovce nebaví. :mrgreen:

Na netu jsem našel bazary tak akorát v práglu, ostravě a třeba kdesi u třince ale v brně nic. :((

Díky za rady :prayer:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Black » pon led 14, 2008 17:32

Nevím,jak,ale v Brně si sehnal kamarád P.Andrýsek(pro horolezce známý jako karikaturista-Pepan). Silvreta 400,to je nezmar. Železná,těžká,ale funkční. Ty moderní plasty jsou k zlosti.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod Ryba » pon led 14, 2008 17:51

Tak tak, minulý týden jsem koupil v Barnex sportu na Bratislavské Silvrettu 400 i s brzdama za 1500,-. Původně jsem šel pro nějaký lyžáky, ale když jsem zjistil, že v čtyřkilech drží Tritony, nebylo co řešit. A pár jich tam ještě mají...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » pon led 14, 2008 17:55

@Ryba: a kde to přesně je, a mají tam ty 400 i ve velkejch velikostech mam 13 nohu.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod poldík » pon led 14, 2008 18:25

Tak když tak poraďte další kdyby tam ty 400 neměly nebo nebyly v mojí velikosti.
A ještě jeden takovej dotaz kdybych se třeba za rok rozhodl že svoje starý lyže hodím do prdele, (mají ux x let jsou dorasovaný slušně) tak je možný, tu 400 pak třeba namotvat na nový skialpový lyže (carvingový) třeba pomocí nějaký podložky jako se montuje na carvy normální vázání? :(( [/b]
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod tuso » pon led 14, 2008 18:55

poldík píše:A ještě jeden takovej dotaz kdybych se třeba za rok rozhodl že svoje starý lyže hodím do prdele, (mají ux x let jsou dorasovaný slušně) tak je možný, tu 400 pak třeba namotvat na nový skialpový lyže (carvingový) třeba pomocí nějaký podložky jako se montuje na carvy normální vázání? :(( [/b]


Na skialpový lyže nepotřebuješ žádné podložky. Prostě tam to vázání namontuješ.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod poldík » pon led 14, 2008 19:01

A ještě dotaz kde v brně nejlezněji sehnat pásy? A jaký jsou ideál, nedají se sehnat nejaký jetý za pár kaček než si koupím nový tak jetý by na dvě tři akce mohly vydržet nebo ne? :((
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod tuso » pon led 14, 2008 19:03

poldík píše:A ještě dotaz kde v brně nejlezněji sehnat pásy? A jaký jsou ideál, nedají se sehnat nejaký jetý za pár kaček než si koupím nový tak jetý by na dvě tři akce mohly vydržet nebo ne? :((


Mohly,ale kde je sehnat netuším. Snad v bazaru. Nebo na netu. Ono většinou se prodávají s lyžema. Ale nemusí se. Jinak právě taky sháním nějaký shunty- lyže+ pásy. Potřebuju něco na šrotování, když není sníh. Našel jsem v Namche- ale vázání Silvretta 400 jenom velikost M.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

400ka - bez vypinani spice

Příspěvekod wertigo » pon led 14, 2008 19:17

nemate strach z padu s vazanim silvrletta 400, ktera nema vypinaci spicku? takovy i bezny pad muze celkem podstatne zlikvidovat koleni vazy nebo ne?

nestoji zato investovat do opravdu bezpecnostniho vazani a mit skoro jistotu ze neprijde o kolena ?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: 400ka - bez vypinani spice

Příspěvekod Kimit » pon led 14, 2008 20:34

wertigo píše:nemate strach z padu s vazanim silvrletta 400, ktera nema vypinaci spicku? takovy i bezny pad muze celkem podstatne zlikvidovat koleni vazy nebo ne?

nestoji zato investovat do opravdu bezpecnostniho vazani a mit skoro jistotu ze neprijde o kolena ?


Silvrettu 400 mam na starych skialpovych praskackach. Poridil jsem si je jako zalozni lyze, kdyz je nedostatek snehu. O vanocich jsem je trochu testoval a pri padu zatim vzdy v pohode mi to vyhodilo botu z vazani. Navic ta celokovova konstrukce je fajn. :)
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod Volovec » úte led 15, 2008 7:07

O bezpectnost se u Silvretty 400 (ani 404 a dalsich) bat nemusis - ta pata vyhazuje fakt pekne. Hlavni je, abys mel vazani dobre serizeny na svou vahu (+ batoh) a lyzarske umeni.
Na te Bratislavske v Brnisku se toho da sehnat povicero, aspon podle informaci, ktere ke mne dosli, vcetne kompletu lyze + vazko.
V Namche v bazaru se udajne nemusi uplne kryt skutecne zbozis tim co visi na netu - urcite tam ale neni problem zavolat nebo napsat ICQ a ochotne ti reknou, co maji skladem.
Kazdy skialpovy vazani jde namontovat na jakoukoliv lyzi, carvovou podlozku dava malokdo - nejcasteji snad pod vazani TLT. Treba u Fritchi uz je bota docela vysoko nad lyzi.
U mne je co jsem prodaval uz pryc (jukni do inzeratu), uz mi doma zbyly jen Koflachy v vel. 9 1/2.

Uz jenom aby jsme se jeste nekdy dozili slusnejsi zimy - tohle je zase parodie - o vikendu ma byt +12 a chcat :smt022
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: 400ka - bez vypinani spice

Příspěvekod pavproch » úte led 15, 2008 7:13

Kimit píše:
wertigo píše:nemate strach z padu s vazanim silvrletta 400, ktera nema vypinaci spicku? takovy i bezny pad muze celkem podstatne zlikvidovat koleni vazy nebo ne?

nestoji zato investovat do opravdu bezpecnostniho vazani a mit skoro jistotu ze neprijde o kolena ?


Silvrettu 400 mam na starych skialpovych praskackach. Poridil jsem si je jako zalozni lyze, kdyz je nedostatek snehu. O vanocich jsem je trochu testoval a pri padu zatim vzdy v pohode mi to vyhodilo botu z vazani. Navic ta celokovova konstrukce je fajn. :)


Já dokonce mám (a sem tam i použiju, ale vždycky se sevřenou prdelí, abych nelehnul a něco si neudělal) Silvrettu 300 , která na rozdíl od 400 opravdu není bezpečnostní na rotace - vyhazuje pouze pata směrem nahoru..... :ú
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Kimit » úte led 15, 2008 8:07

Máte někdo reálné info, jak to vypadá se skialpodmínkama v Nízkých Tatrách (myslím okolí Chopku S/J)? Já mám zatím jen info od kamaráda z Vysokých Tater, který mi včera psal, že žlaby a sedla jsou celkem dobře sjízdné. Akorát nevím, co s tím udělá to oteplení... :(

PS: Začínám uvažovat a nějakém kratším výjezdu (pátek-neděle) za sněhem do Alp. Co byste případně doporučili? Popř. měl by někdo zájem jet taky? Díky!
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod Polky » úte led 15, 2008 8:10

O bezpectnost se u Silvretty 400 (ani 404 a dalsich) bat nemusis - ta pata vyhazuje fakt pekne. Hlavni je, abys mel vazani dobre serizeny na svou vahu (+ batoh) a lyzarske umeni.
Ja mam 404ku a teda aj ked pata vypina aj smerom hore aj do stran, vsetko jedno mi nie je... Logika sice hovori, ze ked pri rotacii lyze nevypne spicka tak to urobi pata, ale mne sa osobne zdaju diamir alebo aj tech predsa len bezpecnejsie.
Na viazanie ktoreho pata vypina len hore (!!) by som sa bal postavit :shock:
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

PředchozíDalší

Zpět na Sněhobílé vykecávátko