Pitztaler Gletscher "Notabfahrt"

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pitztaler Gletscher "Notabfahrt"

Příspěvekod Vectrix » stř lis 15, 2017 13:33

Zdravím,

začínám se skialpama a tak bych si na začátek dal radši něco bezpečnějšího podél sjezdovky, abych se sžil s lyžema prošel si takové ty základy, než vyrazím někam volněji. Přeci jen, bude to moje "poprvé" na skialpech. Taky se mně nechce moc čekat a proto bych rád vyrazil už tento víkend. Vzhledem k počasí (Innsbruck aktuálně hlásí kolem 4 °C a slunečno, zítra předpoveď hlásí až kolem 8 °C) a střediska jako Axamer Lizum, Schlick nebo Seefeld jsou zavřená a o víkendu tam hlásí teploty nad bodem mrazu, tak to vidím na ledovec a ideálně ten Pitztalský.

Mám ale trochu dilema, protože se mi nechce platit za Gletscherexpress. Když jsem tam totiž ještě před měsícem běhal na Braunschweigerhütte, při seběhu jsem si pomáhal označenou lyžařskou cestou (tehdá ještě bez sněhu). Tuto sjezdovku jsem ale nenašel v Pistenplanu a tak jsem to trochu pohledal a dočetl jsem se, že to je jenom "Notabfahrt", tedy má to být něco jako úniková trasa pro případ "katastrofy na ledovci." Spíše jsou to ale pozůstatky po plánu vybudovat tam plnohodnotnou sjezdovku, což bylo nakonec zatrhnuto z důvodu ochrany přírody.

Tedy, víte někdo, jestli se tato cesta udržuje rolbama a nebo je jenom vyznačená a nikdo ji neudržuje? Dá se použít pro výstup nahoru a sjezd dolů? Pro první túru bych se opravdu rád držel kolem upravených tratí. Pro jistotu.

A pokud máte někdo zkušenosti z posledních dní, tak by to bylo úplně úžasné ;-).

Díky!

Mimochodem. Pitztal momentálně hlásí 40 cm dole, 80 cm u horní stanice Gletscherexpressu a 130 cm nahoře a teploty pod 0 (nahoře) nebo kolem 0 (dole), tak se mi to zdá jako ideální místo pro začátek.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Pitztaler Gletscher "Notabfahrt"

Příspěvekod Vectrix » ned led 28, 2018 8:53

Tak jsem se tam knečně dostal a bylo to perfektní. Z Mittelbergu je "Notabfahrt" urolbovaný. V podstatě můžete jít po de facto nepoužívané, ale připravené sjezdovce celých asi 6 km až po začátek skigebietu.

Problém nastal jenom kolem 16 - 17 hod. při sjezdu. Notabfahrt je plný sjezdařů z ledovce, co holdují rychlým sjezdům, což je přesný opak mne, který si to poctivě vyšlapal nahoru a tak při sjezdu se chce ještě trochu kochat výhledy. Trochu na to doplatil jeden sjezdař, který se mě snažil předjet zprava v asi 20 cm široké mezeře mezi mnou a 3 m sněhovou stěnou. No, zanechal tam otisk svého obličeje, ale jinak se mu nic nestalo. Jelikož jsem ho prostě neviděl, tak jediné, co jsem stačil udělat bylo zastavit na fleku (dělal jsem krátký oblouček při pravé straně, aby mě mohli zleva objíždět). Tuším, že to byla čistě jeho chyba, protože já byl pomalejší a on to prostě neodhadl. Hned jsem se ho zeptal jestli je OK, on to potvrdil, pak si cosi zamrmlal německy pod knírem a zase odjel.

Ale jinak krásný výlet. přes 9 km šlapání do kopce z Mittelbergu (~1700 m n.m..) na Mittagskogel (~3100 m n.m.), kýčovité výhledy, modrá obloha, 3 m neporušeného sněhu a 45 minut sjezd.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Pitztaler Gletscher "Notabfahrt"

Příspěvekod mike » ned led 28, 2018 17:48

Vectrix píše:Trochu na to doplatil jeden sjezdař, který se mě snažil předjet zprava v asi 20 cm široké mezeře mezi mnou a 3 m sněhovou stěnou. No, zanechal tam otisk svého obličeje, ale jinak se mu nic nestalo. Jelikož jsem ho prostě neviděl, tak jediné, co jsem stačil udělat bylo zastavit na fleku (dělal jsem krátký oblouček při pravé straně, aby mě mohli zleva objíždět). Tuším, že to byla čistě jeho chyba, protože já byl pomalejší a on to prostě neodhadl.

Byla. Byl nad tebou a jel rychleji, takze mel jet tak, aby te neohrozil. Na druhou stranu neni v takove situaci od veci jet predvidatelne. Drzet stopu, nedelat rychle zmeny... ja vim, se to rekne, kdyz jedou takove davy. Jeden z duvodu, proc jsem prestal lyzovat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Sněhobílé vykecávátko

cron