Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2017 22:08

ale jo, s tímhle jsem za jedno s Führerem grcem ... jen mě překvapilo, že se tohle děje i takhle na vesnici :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod booze » pát led 20, 2017 10:12

Hlavně probihajici boj o každý mm sněhu. :((
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod booze » sob led 21, 2017 20:54

Tak ten picus dneska zoral novou stopu svou uzasnou felicii. To si ale nas.al do vlastniho hnizda, protoze v tech kolejich se jede bozsky. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » sob led 21, 2017 21:50

Nedivil bych se, kdyby mu nekdo z bezkaru propichal gumy, protoze ho jezdeni autem v lese sere ;-) Treba by se mu rozsvitilo, ale spis ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod dudy » ned led 22, 2017 18:54

Poprosil bych běžkaře, obzvlášť takový ty ortodoxní v takovejch těch strakatejch buzi trenčkotech, že vedle nich, když si vyrazí do stopy, Lukáš Bauer vypadá jako nýmand v teplákách:
"Kucí (a děvčátka), když napadne sníh, neznamená to, že každičká vločka je vaše a všechny cesty, cestičky, stezky a pěšinky jsou vyhrazeny pro vaši stopu. Když už, kvůlivá vám, po nocích hrčej a smrděj po lesích rolby, co vám dělaj dálnice, aby ste se nenadřeli, buďte vod tý dobroty a jezděte po nich, jo?
A když už mušíte do volnýho terénu, nejezděte, símvás, úplně všude.
Voni sou tu i takový divíni, co si připínaj na hnáty takový ty tácy, nebo choděj jen tak, v botách a i ti chtějí trochu toho hvozdu a ne jen trajdat po návsi. Dokonce sou mezi nima takoví kokotí, jako třeba já, kterejm je, když už tam tu stopu máte, žinantní, vám v ní hamtat.
A když už na takový zapomenutý stezce, kde ste si projeli stopu, narazíte, v místě kde se ani nedá jít jinudy, na blba s tácama na botách a s miminkem, tak na něj, simvás, neřvěte, že na sněžnicích má chodit po lese a né po cestě, bo by v něm, jednou, mohly bouchnout saze a já nechci, aby se moje dítě dívalo, jak se jeho milovaný hodný tatínek mění, před jeho zraky, ve vraždící zrůdu s pěnou u huby.
Děkuji
Váš Dudy"
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod scinkk » ned led 22, 2017 19:27

Podepisuji
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod ratel » ned led 22, 2017 21:40

Hřebenovka po hranici CZ-SK , úsek Bílý Kříž - rozcestí pod M.Polomem.

Sněhu tak 30-50 cm.

Pěkná stopa vyšlapaná po lesní cestě - hraničním průseku, na každé straně tak 2 m místa ( to pro ty co výše argumentovali že někdy to místo fakt není) . Moc pěkně to jelo.
A pak proti nám banda koko.ů na výletě. Nevím odkud šli, ale vypadali odhodlaně, na báglech čutory, hrnky, někteří nesli v rukách karimatky, asi už se chystali v poledne nocovat. Občas šli mimo stopu, ale to jim vydrželo vždy tak 10 m a pak se vrátili do lyžařské. Moc fajně to rozdupali, hlavně ve sjezdech.
Obvyklý dotaz jak se jim jde naprosto nepochopili. Za náma jelo pár lidí, zajímalo by mne co jim řekli.

Umí někdo vysvětlit mentální nastavení takovýchto týpků ? Nechápou to když slyší co jim lidi říkají? Chodí se jim ve sněhu bez ski dobře nebo to je nějaká forma skupinového masochismu se brodit nad kolena sněhem, respektive pak hledat lyžařskou stopu kde se jim jde o trochu lépe ? Sem si myslel že lidstvo vynalezlo ski proto aby se mu lépe pohybovalo na sněhu.
To je fakt nekonečný příběh. ](*,)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod oodoow » ned led 22, 2017 22:00

Každý prostě na běžky není. Ničit strojově vyrolbovanou mi přijde taky fuj, ale jinak v terénu ať si každý chodí kde chce.
Jinak lidstvo vynalezlo ski na pohyb ve sněhu ale rozhodně ne tenký běžky v kterých nic nesjedeš. Pokud už tu vedeš tuhle filosofii, tak sis měl vzít skialpy a neměl bys ve sjezdech v rozdupaným sněhu problém. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod ratel » ned led 22, 2017 22:08

oodoow píše:
Jinak lidstvo vynalezlo ski na pohyb ve sněhu ale rozhodně ne tenký běžky v kterých nic nesjedeš. Pokud už tu vedeš tuhle filosofii, tak sis měl vzít skialpy a neměl bys ve sjezdech v rozdupaným sněhu problém. :wink:

už jsi absolvoval na skialpech 20 a více km po beskydských hřebenech - tedy z pohledu skialpinisty po rovině ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 2:17

@dudy: nebude lepsi, kdyz dite pozna zavcas, co v tobe je? Aspon se nebudes muset cely zivot pretvarovat :twisted: (jinak to taky klidne podepisu)

@oodoow: myslim, ze kdyz k tomu neni duvod, tak je dobre si navzajem stopy nenicit. Proslapani stoji vzdycky spoustu namahy a kdyz tam vleze nebo vjede neco jineho, tak uz to stoji za houby. Plati ovsem i pro bezkare.

@ratel: mam pocit, ze patris k tem, o kterych psal Dudy... Muzes mi teda vysvetlit, proc bezkari nici sneznicove stopy? Dneska jsem na to narazil nekolikrat. V jednom pripade dokonce tak, ze na siroke ceste byla perfektne projeta bezkarska stopa, strojova by nebyla o moc lepsi. Asi metr vedle byla pekna sneznicova stopa, relativne siroka a uslapana naplocho. A stejne se nasel kokot, ktery tam projel na bezkach. Prijde mi, jako byste si znackovali teritorium a snazili se vsechno shrabnout pro sebe. No tak jsem to zas preznackoval.

Vloni se mi nekolikrat stalo, ze jsem proslapnul stopu volnym terenem a za tyden byla rozjezdena od bezek. To pak ztracim chut drit vedle bezecke stopy, kdyz bych si mohl usetrit praci.

Co se tyce pesaku, tomu taky nerozumim. Parkrat jsem dneska vrtel hlavou nad pulmetrovymi kratery, samozrejme ve stope. Pritom uz dole je snehu tolik, ze je jasne, ze nahore to bude bez sneznic nebo lyzi nepruchodne. Potkavam ale takove celkem casto. Jednou jsem se vracel z vrcholku po vlastni stope a v mych stopach sla nejaka rodinka v dzinach. Ani jsem jim nenadaval, nevypadali dobre. Byla pekna ledova krusta a meli od ni krvave holene, jit v me stope byl jediny zpusob, jak si vic neublizit. Proc to delaji mi unika, vzdyt by stacily i sneznice z Lidlu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod dudy » pon led 23, 2017 7:50

Níže přikládám plánek, kam jsem, do zimní mapy se zanesenýma stopama, zakreslil cesty, které jsou taktéž projety běžkaři (červeně), zelený křížek pak je bod, odkud je fotka z místa, kde jsem si vyslechl, že nemám chodit ve stopě, ale lesem. Z mapky je patrné, že mnozí tvoří běžecké stopy naprosto samoúčelně souběžně s ofiko stopou (Ne všechny nové samotrasy mám ověřené z letoška, takže plánek je stav předloni a letos).
Nádavkem pak zimní mapa v menším měřítku, odkud je patrno, že bílé stopě je, v oblasti, věnována poměrně péče a uzurpovat si další a další terény, je, minimálně, diskutabilní.
Ostatně tenhle problém je tam pravidelný a běžkaři chtěli zbít, když šel na sněžnicích kontrolovat fotopasti, i hajnýho, co se jim o ty stopy stará.
Přílohy
mapy (4) (2).jpg
mapy (5).jpg
IMG_2261.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod booze » pon led 23, 2017 8:12

Tvl tolik snehu, to by me vubec nic nestvalo. Vcera dostal hospodar kurvic bambusovou hulkou od nejakeho old style dedka. Bozi mlyny :lol:

@dudy je takova debilni doba, ze ohleduplny k tobe nikdo nikdy nebude a kdyz se podivam, jak se snazim vychovavat normalne a fakany ojebavaji pak zmrdi, tak musi projit i skolou jak vyresit zmrdy.
@ mike to jim tekla krev skrz dziny :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod ratel » pon led 23, 2017 11:02

mike píše: Muzes mi teda vysvetlit, proc bezkari nici sneznicove stopy?


nejsa sněžničář, nerozumím jak může sněžničářskou stopu běžkař poničit ? Občas vídám v Alpách stopy od sněžnic co jsou půl metru i více široké a ušlapané na kámen, tam si to nedokážu představit, u nás jsem nějakou sněžnicovou stopu tohoto typu neviděl. Ale třeba to jde, nikdy mne nenapadlo to zkoušet :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod honza83 » pon led 23, 2017 15:35

Pro sněžničáře je obecně mnohem horší než běžkař parta rádobyturistů nejlépe v džínách, kteří jdou ve stádu po neprošlapané značené trase hezky na celou šířku chodníku (dvojstup, trojstup, i vícestup). Po nich pak člověk na sněžnicích nějak nemá kudy rozumně jít, díky těmhle chytrákům se musí neustále dívat pod nohy, aby blbě nenašlápl a v těch jejich kráterech si např. i nezlomil nohu...Poslední takové krátery skrze celou šíři chodníku jsem zažil dva týdny tomu při sestupu z Lysé hory po žluté na Šance...Na začátku zimy něco podobného zase na Travném, tam jsem i tyhle chytráky potkal (a to tam šli ještě s odhadem 5-6letým dítětem...). Sami z toho nemají žádný požitek, ještě jej zničí i těm lépe vybaveným. A pokud se nějaký běžkař vydá např. na tu žlutou z Lysé na Šance, tak musí počítat s tím, že mu tu stopu dříve či později přejde někdo na sněžnicích nebo hůře pěšák, protože tam jednoduše ani jinudy jít nelze.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod apuka » pon led 23, 2017 16:23

Zase trochu berte v uvahu, ze ti "radobyturisti v dzinach" (dziny s tim ale nemaji nic spolecneho, pro mnohe je to nejpohodlnejsi, nejodolnejsi a nejtrvanlivejsi vybava do hor a to i pro tritisicovky za hezkeho pocasi - a casto to jsou i lide, kteri jsou nesrovnatelne zkusenejsi jako drtiva vetsina OF) o nejakych sneznicich vetsinou nemaji ani tuseni. Ne to jeste o tom, co pri chuzi sneznicim vadi a ze co zpusobuji sami jinym. Takze si ani nemohou byt vedomi, proc se na ne sneznicari zlobi.

Dalsi veci je - zrovna napr. na te zlte ze Sance pres Lysou az do Krasne -, ze pokud na turisticke znacce neni i bezecka trasa se zakazem vstupu pesakum, tak na te trasa maji VZDY prednost pesi turisti a ze ta trasa jednoduse neni urcena na bezkovani. Tudiz na bezkach se tam smi, ale bezkari nemohou pocitat s tim, ze kdyz zaberou vetsi cast stezky (a vetsinou samozrejme tam, kde je nejmene snehu, tak se pesaci budou brodit v tom nafoukanem dvakrat hlubsim snehu na kraji... To same plati samozrejme i pro skialpy, kdyz jdou prostredkem stezky, protoze se jim nechce vyhybat trcicim vetvim a krikum. A pokud se takto chovaji i sneznicari (a ze neni to vubec vyjimka - na jedne strane casto lamentuji, ze je malo snehu, na druhe na te stezce si zvoli lajnu, kde je nejtenci vrstva ](*,)), tak pro ne taky.

Ja sam respektuji bezkare i skialpy, pokud je vice vychozena sneznicarska stopa, i to, ale pokud na stezce je starsi stopa po jedninem cloveku na sneznicich, tak v pripade potreby s klidnym svedomum do te stopy stoupim. Stejne tak do lyzarske, kdyz by mimo nej zpusobila chuze vetsi problemy ze spomenutych duvodu - ne kvuli tomu, ze je tam utlaceny snih, ale ze je stopa v polovicnim snehu jak vsude kolem.
Stejne tak jsme se synem vstupovali sneznicemi, resp. pesky do skialpove stopy napr. cestou na Baranec, kdyz napadlo 50+cm prasanu v noci, ale to proto, ze stezka byla siroka cca 30-40 cm a na sneznicich bylo pro nas o hodne mene nebezpecne jit po znacce (pred snezenim vychozene ceste) nez klickovat v metrovem a vic snehu kolem vrsku kosodreviny a zapadat se sneznicema pod vetve. Jen pripomenu, ze na skialpoch to mimo znacky zdaleka takovy problem nebyl. A bez sneznic se po te stezce/znacce jeste jit dalo, mimo se zapadalo min. po pupek. Ale aby bylo jasne, mne to tehdy jeste bavilo, pote, jak jsem zacal propadavat i na znacce po pas pod kosodrevinove vetve i na znacce jsem pesky po par podobnych krocich dal uz nesel, jednak i kvuli te stope, jednak kvuli vlastni bezpecnosti. Ale to jsem vedel, ze zpatky dolu na skialpech kluci stejne pujdou mimo cestu (na Barance z Holeho vrchu dal by to byla sebevrazda i na skialpech).
Mimochodem, tehdy jsme my se synem byli, co s namahou preslapavali cestu do vice nez pulky, az pote nas dobehli na skialpech.... Bez nas (a toho ze jsem vecer predtim jsme taky asi do tretiny, kde uz byly znacky dobre viditelne nasli a vyslapali stezku v mensim mnozstvi panenskeho snehu) by to meli o dost slozitejsi.

Timto jenom to, ze ne vzdy je problem jednoznacny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 17:10

booze píše:@ mike to jim tekla krev skrz dziny

Ne, pani mi tu holen ukazovala. Nemit dziny tak meli nohy rozsvihane uplne, fakt ostra ledova krusta a nerozum do ni lezt.

ratel píše:nejsa sněžničář, nerozumím jak může sněžničářskou stopu běžkař poničit ? Občas vídám v Alpách stopy od sněžnic co jsou půl metru i více široké a ušlapané na kámen, tam si to nedokážu představit, u nás jsem nějakou sněžnicovou stopu tohoto typu neviděl.

Kdyz projde nekolik sneznicaru cerstvym snehem, tak vyslapou ploche koryto, ktere je mekke a jde se v nem dobre. Chodec se tam propada a nadela pulmetrove kratery (i to jsem vcera videl), bezkar tam vyjede koleje. Cerstve moc nevadi, ale kdyz trochu zmrznou, tak je ze snehu mezi stopama tvrdy hrb a jde se po nem blbe. Ne ze by to neslo, ale proste je ta stopa ponicena. Jiny druh stopy, nedaji se kombinovat.

No a pak jsem taky vcera videl, ze do kopecka uz jim to nejak neslo, stopa klickovala mezi balvany, kam se jim prkynka nevesla, a tak je sundali a sli dal v botach, samozrejme nadelali kratery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 17:23

@dudy: ja zas chapu, ze nechteji jezdit ve vlacku s milionem dalsich ve strojovych stopach, vzdyt to je silene. Za mne at si jezdi, kde chteji, ale at se chovaji slusne a maji stejne ohledy k ostatnim, jake vyzaduji sami.

@apuka: jasne, ze to neni jednoznacne a ze nekdy nelze jinak, nez stopy sdilet. To se holt neda nic delat, ale rec je o tom, ze si nekteri bezkari mysli, ze maji nejake prednostni pravo a ze jim v zime patri vsechny cesty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Turistika v zimě vs běžkaři

Příspěvekod strnadson » ned led 7, 2018 10:34

Zdravim všechny turisty,
jelikož nemám velkou zkušenost s turistikou v zimě,zajímá mě názor ostatních na téma chování na cestách v zimě.
Právě jsem se vrátil ze Šumavy. Kolem Modravy je hodně turistických tras.tak jsem si dal pěší turu. Dopředu sděluji že cesta (i na mapě) nebyla značena jako pouze běžkařská,byla to klasická turistická značena cesta.
Bohužel jsem zjistil že jsem byl jedný pěší turista,všichni ostatní jen na běžkách.
Snažil jsem se o maximální ohleduplnost tzn nechodil jsem v jejich stopách a vždy jim uhýbal jak to jen bylo možné.
Přesto jsem se setkával někdy až s agresivními útoky běžkařů.
Bohužel jinou cestou jsem jit nemohl pokud jsem se chtěl dostat na místo kam jsem chtěl jit.
Dost mě to štvalo, když nemám běžky tak mám tedy v zimě smůlu?
Ano příště se těmto místům vyhnu.
Každopádně mě zajímá jak to je? Myslel jsem si ze na cestu máme právo všichni zvlášť když jsem byl maximálně ohleduplný.
strnadson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 7, 2018 10:19

Re: Turistika v zimě vs běžkaři

Příspěvekod scinkk » ned led 7, 2018 11:53

Samozrejme jsme to tu uz resili, ted nevim kde, ale nekdo z modu to spoji.
Z meho pohledu, obecne, mnoho lidi (kor asi u nas) jsou sebestredna netolerantni hovada, neprojevuje se to jen an bezkarskych trasach, ale treba i na silnici atd. Navic vetsina bezkaru si mysli, ze v zime patri hory jen jim.
Z praxe, pokud neni jina moznost a jdu po trase, kde je bezkarska trasa, snazim se, jak pises, jit co nejvice mimo, neprekazet a samozrejme jim nerozslapavat tu jejich kolejnici. Vetsinou je jedno, zda mam ci nemam sneznice, casto je to tak tvrde ze je lepsi jit bez nich, kdyz se to bori jdu se sneznicema.
Snazim se tyto useky maximalne mininimalizovat, pac na bezkare nejsem zvedavy, casto staci i u nekterych i ty pohledy viz veta o hovadech. Prijde mi ze trochu pomaha, kdyz ma clovek ty sneznice (i kdyby na baglu) :)
Sam jsem se primo s agresivnim chovanim nesetkal, mozna proto, ze je na me videt, ze z toho taky nejsem nadseny, ze tudy musim jit :) Pokud by nebyly ve vyrazne presile, tak bych byl schopen je okamzite poslat do... pac jak pises, porad je to lesni/tursticka cesta nejspis ve statnim majetku a nevim o tom, ze by Lesy omezovali pohyb na nich, tim, co mas na noze.
Je mozny ze je nekde oznaceni, ze na upravenou stopu se bez lyzi nesmi vubec, to pak uplne nevim jak to je, kdo neco takoveho muze naridit a jak je to pravne vymahatelny a tak :)

Tohle se tyka strojove upravene cesty pro bezkare, co se tyce stopy mimo, at od bezkaru ci skialpu projetych, tak tam to beru tak, aby se mi slo pohodlne, pokud muzu jit vedle stopy, jdu, pokud by to byl opruz, kaslu na to, pokud tam jsem prvni ja, rozjedou moji stopu oni. Nevidim duvod proc nekomu davat prednost.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod sobb » ned led 7, 2018 13:07

sloučeno

strnadson: doporučuji tedy přečíst plamennou diskuzi výše :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » ned led 7, 2018 20:34

@strnadson: jj, pocti si tady. A zamysli se nad sneznicema. Chodec bez nich totiz dokaze ve "vhodnem" snehu udelat kratery, pres ktere se jde blbe v cemkoliv a vydrzi dlouho. Nehlede na to, ze takova chuze je velice namahava a neprijemna. Lidi s krvavyma holenema uz jsem v zime potkal dost. Zmrzla krusta, po ktere na sneznicich projdes, ale pod botou se prolomi a sekne te do holene.

scinkk píše:Je mozny ze je nekde oznaceni, ze na upravenou stopu se bez lyzi nesmi vubec, to pak uplne nevim jak to je, kdo neco takoveho muze naridit a jak je to pravne vymahatelny a tak

V Jizerkach je to na bezkarske magistrale. Zakaz chodcu a myslim i psu. Pravni status netusim, zeptej se apuky :twisted: O sneznicich tam nic neni a zadny konflikt jsem tam nikdy nemel. Spis na mne zvedave koukaji, co to mam na nohach. Stejne se magistrale vyhybam, jak muzu a jdu po ni jen kdyz to jinak nejde.

Jinak si myslim, ze do strojove stopy by se slapat nemelo, do divokych podle situace. Bezkari, co projedou sneznicovou stopu, co jsem proslapal a tvari se, ze jim patri, si muzou trhnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod scinkk » ned led 7, 2018 20:39

jj prave jsem neco takoveho zahledl v Jizrekach na Jizerce, uz nevim co tam konkretne pisou ci jak ta cedule vypada
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod sobb » sob srp 17, 2019 22:28

Copak nějací sněžničáři/běžkaři/pěšáci ... takovej sob(b), když se projde stopou, to jsou teprve fajn lochny :twisted:
To je aspoň důvod si stěžovat :mrgreen:
sob(b).jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod tsunami » sob srp 17, 2019 23:39

Tohle je prima vlákno, tady bylo napsané vše s čím jsem se na sněžnicích potkal. Akorát teda nemám dořešené to když se na sněžnicích propadám po kolena a víc, protože jsem prostě velký a těžký. To mi pak nadával i jeden na sněžnicích, že se po mě nedá jít :-/
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 21:22

:D nejakej odvaznej, kdyz jsi velky a tezky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod sobb » ned srp 18, 2019 22:28

Pokud byl tsunami zapadlý pod kolena ve sněhu, tak si nějaký lehkoběžný sněžničář asi spočítal únikovou vzdálenost a věděl, že si to může dovolit :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 22:37

Kdyz se velky a tezky rozzuri, tak podava neskutecny vykon a neuteces mu ;-) Mne to prijde jako slusna drzost, asi bych takoveho remcala pretahnul hulkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod tsunami » ned srp 18, 2019 22:40

Jsem hodný a nenásilný, maximálně tak vrčím (protože se bojím, že bych někomu mohl ublížit, kdybych mu ji lísknul, přeci jen 2m a metrák a půl… ;-) )
Vlákno mě "donutilo" zkontrolovat sněžnice před sezonou a vyměnit poškozené díly. To je poprvé od doby co je mám a řeším to mimo sezonu :-D
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 22:42

:D to uz jsi nad nosnosti sneznic, ne? Asi bys potreboval nejake s vetsi plochou... co vlastne mas?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod tsunami » ned srp 18, 2019 22:49

Ano jsem nad nosností sněžnic. Mám turistické Warp Bigfoot s tím, že pokukuji po MSR, ale nějak se nemohu rozhoupat. Dát přes osm tisíc za sněžnice, fuj. Asi si je nadělím za odměnu, protože těch 150 je "už jen 150" a pořád to jde dolů, tak až dojdu k 125 tak to bude ideál. Jestli teda do nich strčím boty - jak jsem psal v jiném vlákně, jsem ve fázi výběru nových bot velikosti 52 a to není vůbec prdel (jeden by řekl, že skoro sněžnice nebudu potřebovat).
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

PředchozíDalší

Zpět na Sněhobílé vykecávátko