Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 23:01

MSR si nejdriv nekde pujc a vyzkousej. Pro mne to bylo nejvetsi zklamani, to uz jsem tady vickrat psal. Nejhorsi sneznice, co jsem mel na nohach, a zaroven nejdrazsi, nastesti taky jen pujcene. Pak jsem zkousel myslim jeste jedny, ty uz nebyly tak spatne, ale furt pomer cena/vykon nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod FrantaKrajta » pon srp 19, 2019 13:57

@Tsunami, na druhou stranu, podivej se do sneznicoveho vlakna, jak se mi rozpadalo nastavovaci vazani a gripy u TSL sneznic. S tvou vahou a velikosti bot budes kazde sneznice hodne namahat, to vim moc dobre, mam jen o par cisel mensi, i kdyz vazim skoro pulku :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod apuka » pon srp 19, 2019 14:17

Navic s TSL (325/438) se budes asi nejvice propadavat do snehu. Vyzkouseno oproti Inook a stare Lidl (kopie nekterych MSR) stoupanim do stop tech druhych sneznic stejnou osobou, vzdy ve dvojici, tam jako prvni jedny sneznice, zpet druhe. A to i kdyz na stejnych TSL sneznicich sel jako druhy o 10 kg lehci clovek. I tak byl rozdil dobre viditelny.
Takze bych rekl, pro Tebe TSL 325/438 idealni nebudou, budes propadavat docela hodne.. Nejdelsi MSR Lightning Access a Lightning Explore maji s pridavnym "ocaskem" nosnost 136+ kg, bez nich 127+, coz je pro Tebe taky dost vyrazny rozdil oproti TSL - s vyjimkou jejich Highlander a Hyperflex serie, ktere maji v nejvetsi verzi (L) uvadenou nosnost az 150 kg, ktere jedine od nich by mohly byt lepsi. Taky maji mnohem vice materialu, ktery "se drzi na snehu".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod tsunami » pon srp 19, 2019 20:08

Jsem zmaten, nic jsem o TSL sněžnicích nepsal. Jestli tedy TSL jsou ty plastové skořápky co všichni kolem mě nosí. Stejně je ani mít nemohu, co jsem koukal tak snad všechny mají pevné vázání a to se dělá jen do velikostí max 50 a má bota je o dvě čísla větší a fakt se nevejde (hledám a zkouším každou sezonu posledních pár let, jestli se třeba něco na trhu nenajde). Takže potřebuji vázání s volnou patou - s popruhem co jde rozumně nastavit.
Mám Warp Bigfoot https://www.svetoutdooru.cz/lezecke-vyb ... a-bigfoot/ Když už od MSR, tak zas rámové velké s tím přídavkem na patu co mají, jenže ta cena :-( A navíc stejně netuším jestli si je vůbec obuju… aby to nakonec neskončilo na tom že si udělám vlastní :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod apuka » úte srp 20, 2019 8:29

Tys psal, ze pokukujes po MSR, mike je shodil. FK Te upozornil ("na druhou stranu") na problemy s TSL (bo mike silne doporucuje na OF TSL 4x8 jako nejlepsi sneznice). No a ja jsem dopsal nase zkusenosti, ze TSL se zabari asi nejvice a ze pro Tebe vhodne (alespon rada 325/438) nebudou.Potom jsem psal o nosnosti MSR a jinych, novejsich dvou rad TSL. A prave ty by Ti mohli byt vhodnejsi, viz dale. Jinymi slovy, jsme se Te snazili nasmerovat, kam se mas koukat.
TSL rada Highlander nebo rada Hyperflex ve velikosti L je urceny na boty velikosti 8-15, ale pokud je vse pravda, tak zimnych, ktere jsou tak o cislo vetsi kvuli zatepleni. No a 15 UK je 51 a neco EUR, takze by se Ti tam bota vejit klidne mohla. Ja jsem deocela dobre pouzil svoje boty Asolo Granite 47 (ve skutecnosti stejne velke jako jine Asola 47 2/3) s prednim a zadnim vycnelkem pro macky ve sneznicich pro boty velikosti do 46. Jediny problem muze byt, ze k nam se malokdy velikost L dovazi, takze bys musel hledat prodejnu, kde to maji a muzes vyzkouset se svou botou.
Ten Warp totiz muzes pouzit max. ve velice mirne zvlnenem terenu, do hory na nej zapomen, nema to vubec zadny grip zespodu, budes v nem klouzat a ve svahu to bude nebezpecne (cos uz mozna poznal).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod mike » úte srp 20, 2019 18:33

:roll: jsem si to myslel, ze se mi apuka zas pokousi cist myslenky. A opet neuspesne :twisted: TSL jsem vubec nezminoval, protoze v tomhle pripade to neni dobra volba. Jednak kvuli vaze, na tu proste nejsou stavene a jednak kvuli velikosti nohy, ktera by se mu nevlezla do vazani, tam je myslim maximum 48 a ani mne se 45 uz moc mista za patou nezbyva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod apuka » úte srp 20, 2019 18:48

mike píše:jsem si to myslel, ze se mi apuka zas pokousi cist myslenky. A opet neuspesne :twisted: TSL jsem vubec nezminoval
Co zase blouznis??? :shock: Kde jse, Ti cetl myslenky? Kdo psal, zes TSL ted zminoval?
To uz fakt nedokazes cist? Jedine, co jsem ja (jako jediny) Tebe spojil s TSL bylo, ze "TSL 4x8 na OF (tj. ne ze tady a ted) silne doporucujes jako nejlepsi sneznice". A to je pravda. Tak, prosim laskave, prestan se do mne bez duvodu navazet.

Mimochodem, jak jsem psal, TSL rady Highlander a Hyperflex ve velikosti L jsou z tech u nas rozumne sehnatelnych sneznic jedine, ktere jsou (velikostne mozna) vhodne pro tsunami - jsou urcene do 150 kg a do velikosti 15, co je jen kousek mensi cislo, navic pokud je to mysleno na zimni boty, tak to jedno cislo navic tam bude).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sneznicari a chodci versus bezkari a lyzari

Příspěvekod tsunami » úte srp 20, 2019 20:57

Všechny sněžnice s pevným vázáním co jsem za posledních pár let zkoušel mi jsou malé, ono když je to dělané do čísla 50 tak tam prostě 52 nenarvu :-/

edit: stejně jsme tu asi OT. Jenže to chladnější počasí mi fakt chybí :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Předchozí

Zpět na Sněhobílé vykecávátko