Skialp

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Black » ned úno 11, 2007 10:11

On Šlapetka je dost dobrý lyžník,a není toho moc,co nesjede,když ho bavily ty extrémní sjezdy.Ono seskákat např.Poslednů štrbinu za Malým Kežmarákem není zadara.Ale jedno je nepopiratelné,tady se vždy tvrdilo,že ná v p...li vrtuli,bo je k nezastavení.Proto mu říkám sněžná fréza.Nemůže se stát,že by mu někdo šlapal stopu,neb je dávno nahoře,když zbytek v půlce odpad.A podle toho vybírá i vercajk.Lehoulinké věci,sám vypadá,jak nudla cezená cez kanál.A já su značně,cca cvojnásobně větší váha,a lyže jednoznačně hooodně široké.Mám K2,a pod botou mi to ukazuje okolo 90mm,a to znám lidi,co tvrdí,že to mám ůzké.Měřím 173,a jezdím na 185cm.Otočím se s tím na pětníku.Vázání Naxo.Je to teda váha,nepopiratelně,ale ta radost z jízdy je nestovnatelná proti klasickým skialpovým"běžkám"
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Re: Co rikate na tyto lyze Stöckli

Příspěvekod Black » ned úno 11, 2007 10:19

wertigo píše:DD,
rad bych zkusil skialp nebo backcountry a tak se poohlizim po nejakem levnem vybaveni.
dneska jsem narazil na starsi modely lyzi Stöckli(starsi ale nejezdene modely), akorat se nemuzu dopatrat zadnych informaci na webu tak nevim jestli jsou nize uvedene lyze pro me vubec vhodne.

Mam bohuzel jen typ a delku:

Stöckli Freezone 190cm
Stöckli Spirit Two 190cm
Stöckli ZoneExtrem 180cm
Stöckli Lynx 190cm

Vsecky jsou za 499,- bez vazani. Merim 195cm/94kg. Na sjezdovkach jezdim vse(prudke svahy, muldy atp.), volny teren zatim moc ne.

Taze ma cenu nektere z nich brat ?


Jsou to výborné lyže na vše možné,ale firma dělá lyže velmi tvrdé,ve volném terénu je to dost velká nevýhoda,ty lyže "neplují",musíš se s nimi prát,to není dobré.Pokud nechceš jet střelbu dolekopcom,bo zatáčky jsou pro sraby.. :D
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod uplne jinej martin » ned úno 11, 2007 19:24

jezo píše:Dobre... tak tedy... ehm...

Pratele, kamaradi! Poradte prosim nejake lehke alpske tury pro skialpoveho zacatecnika... Idealni by bylo, aby se prvni den dal travit v blizkosti nejake sjezdovky (aklimatizace, osahani si materialu), dalsi dny pote nejake relativne bezpecne vystupy. Neni problem spani ve winterraumech apod...

Diky moc...

Martin

edit: myslim zejmena oblast spolkove zeme Salzburg nebo prilehle... Diky!

mám teď z knihovny jen tak pro poslintání si půjčeno něco jakože "najkrásnější skitúry - rakousko" nebo tak nějak...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Poradte s omezenym vyberem bot

Příspěvekod wertigo » pát úno 23, 2007 9:25

tak lyze jsem nejak poresil, tedka bych potreboval pomoct s botama. do novych nejdu (i kdyz vsichni doporucuji), mam tip na 2 bazarove kousky:

1. scarpa cb one , cena by mela byt - 4000,-

2. Nordica TR12, cena - 4.200,- jete 1 sezonu

Ktere tedy vybrat ?

Pouziti bych nenazval skialpin ale spise jako chozeni prirodou. Jsem naprosty zacatecnik, takze zatim zadny tydenni prechod v alpach nehrozi :-)
Rad bych ty boty vyuzil i na normalni lyzovani.

O Nordicach se da docist hodne - spatny nastup/vystup, spise na sjezd, cena dobra, neda se fixovat komin pro sjezd, dobra termoboticka - teplo

Ale ty Scarpy, o tech nemuzu najit ani tuk, nepodate nekdo nejake info, doporucite je ?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

novy lyze

Příspěvekod Volovec » čtv říj 18, 2007 6:42

Cau, zima se blizi a zacinam silne posilhavat po vymene my stary skialp vybavy (rovny Sporteny se Silvrettou 400, Koflach TourExtrem). Trochu jsem cucel po lyzich, a tam si jeste nejsem moc jistej. Zatim jsem favorizoval typy jako Fischer X-pedition, Blizzard TC-Expedition, K2 Classic. Loni jsem parkrat jezdil na K2 Chogori, co si poridila mlada, samozrejme to je s tema staryma fosnama zcela nesrovnatelne.
Pouziti: jak klasicky skialp (Tatry, Alpy, Beskydy), tak i sjezdovky, jo, vazim hodne malo (60kg). Predpokladam, ze na to dam klasiku (Fritschi Explore+Lowa Structura), mozna ale zcela zmenim typ na TLT Comfort (+Dynafit nebo nejaka techova Scarpa) - ale bude zalezet na cenach.
Nemate nekdo nejaky zkusenosti co se tyce uvedenych znacek, pripadne nevideli jste nekdy za nejakou zajimavou cenu vyprodej lonskych modelu apod??? Diky.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: novy lyze

Příspěvekod tuso » čtv říj 18, 2007 8:19

Volovec píše:Cau, zima se blizi a zacinam silne posilhavat po vymene my stary skialp vybavy (rovny Sporteny se Silvrettou 400, Koflach TourExtrem). Trochu jsem cucel po lyzich, a tam si jeste nejsem moc jistej. Zatim jsem favorizoval typy jako Fischer X-pedition, Blizzard TC-Expedition, K2 Classic. Loni jsem parkrat jezdil na K2 Chogori, co si poridila mlada, samozrejme to je s tema staryma fosnama zcela nesrovnatelne.
Pouziti: jak klasicky skialp (Tatry, Alpy, Beskydy), tak i sjezdovky, jo, vazim hodne malo (60kg). Predpokladam, ze na to dam klasiku (Fritschi Explore+Lowa Structura), mozna ale zcela zmenim typ na TLT Comfort (+Dynafit nebo nejaka techova Scarpa) - ale bude zalezet na cenach.
Nemate nekdo nejaky zkusenosti co se tyce uvedenych znacek, pripadne nevideli jste nekdy za nejakou zajimavou cenu vyprodej lonskych modelu apod??? Diky.


RockPoint měl akciovky- bohužel už je pozdě. Prakticky jsem asi tak o týden stihnul přeceňování na novou sezonu. A když máš 60kg, tak do těch K2 bych šel. Jsou to perfektní lyže. / já mám Shuksany, ale kvůli váze do lehčích nemůžu/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

prosim o radu

Příspěvekod mirco » pát říj 19, 2007 15:50

Ahoj vsetci,som tu novy, tak este neviem, ako to tu chodi, :shock: , chcel by som vas poziadat o radu. Mam moznost kupit za rovnaku cenu jazdene skialp lyze fischer tour aircarbon zlte, dlhe 185 cm s viazkom diamir titanal II a dynafit D712, modre, dlhe 170 cm s viazkom diamir explore. Mam 95 kg a 187 cm. So skialpom som zacal minuly rok, bol som trikrat, vzdy na inych (pozicanych) lyziach. Lyziarky som kupil nove - Lowa struktura. Prosim, poradte, ktore lyze mam zobrat. Dakujem. * *
mirco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 19, 2007 15:32

Příspěvekod pripluv » pát říj 19, 2007 15:53

Tuso, Powerproch :mrgreen: a jim podobní poradí :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mirco » pát říj 19, 2007 16:03

budem im vdacny :D
mirco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 19, 2007 15:32

Příspěvekod tuso » pon říj 22, 2007 8:01

Explore je trochu slabé viazanie na 95kg. Bohužiaľ mám taký dojem, že Titanal II je len staršie pomenovanie Explore, takže to bude asi to isté. Pozri na vypínacie sily. Ak sú 3-10, tak je to na tvoju váhu dosť málo- i keĎ dosť záleží na štýle jazdy. Ak budeš lyžovať na otvorených pláňach, tak 10 DIN je dosť, ale s váhou nad 100kg / oblečený a s výbavou/ ti lyže v strmom žľabe pri 10 DIN budú vypínať.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » pon říj 22, 2007 8:04

Jezdil (jezdím) sem skialpové líže jak do dynafitu, tak od fišera (ale jiné typy, než uvádíš) a .... IMHO fišery jedou líp....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tuso » pon říj 22, 2007 8:05

pavproch píše:Jezdil (jezdím) sem skialpové líže jak do dynafitu, tak od fišera (ale jiné typy, než uvádíš) a .... IMHO fišery jedou líp....


Jo. Asi bych taky bral Fishery. Spíš si myslím, že to vázání není pro něj nic moc. /viz výše/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Polky » pon říj 22, 2007 8:31

wertigo: neviem kde si to vzal, ale na Nordikach TR12 urcite ide fixovat komin pre zjazd. Mam tie boty, som s nimi spokojny az na jednu vec a to ze mi deru paty (neviem ci nemam nejako nestandardne tvarovane chodidla alebo co...) tak keby ti sedeli moje c. 28.5, mozeme sa dohodnut. Mam ich jazdene 2.5 sezony, da sa povedat ze malo jazdene. Urcite dam lepsiu cenu nez to co spominas (za 2500 Kc su tvoje, za 3500 Kc aj s mackami Austialpin). Inac ked si ochotny dat 4tKc za jazdene lyziarky tak to sa divim ze neprilozis na nove, ja osobne by som po niekom nechcel (pri skialpe tam clovek vypoti 0.5 l potu do kazdej denne :) ).
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod wertigo » pon říj 22, 2007 8:48

Polky píše: tak keby ti sedeli moje c. 28.5, mozeme sa dohodnut. .


mam velikost 46 takze to bohuzel neklapne.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Poradte s omezenym vyberem bot

Příspěvekod tuso » pon říj 22, 2007 9:27

wertigo píše:tak lyze jsem nejak poresil, tedka bych potreboval pomoct s botama. do novych nejdu (i kdyz vsichni doporucuji), mam tip na 2 bazarove kousky:

Ktere tedy vybrat ?

Pouziti bych nenazval skialpin ale spise jako chozeni prirodou. Jsem naprosty zacatecnik, takze zatim zadny tydenni prechod v alpach nehrozi :-)
Rad bych ty boty vyuzil i na normalni lyzovani.

O Nordicach se da docist hodne - spatny nastup/vystup, spise na sjezd, cena dobra, neda se fixovat komin pro sjezd, dobra termoboticka - teplo

Ale ty Scarpy, o tech nemuzu najit ani tuk, nepodate nekdo nejake info, doporucite je ?


Obecně používaný výraz skitouring.

Nepodám info konkrétně o tomto modelu, ale Scarpy jsou perfektní boty. Já mám Laser. Ty CB One jsou trochu nižší třída, ale jinak podle mně v poho.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poradte s omezenym vyberem bot

Příspěvekod pavproch » pon říj 22, 2007 10:58

tuso píše:
Obecně používaný výraz skitouring.


Za rybníkem (a podle wikiho) BackCountry

Jo jinak sem si tepr fčíl fšim kousek výš nahóře:

Volovec píše:.... ale zcela zmenim typ na TLT Comfort....


TLT rulezzzz!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mirco » pon říj 22, 2007 13:12

tuso, pavproch, dakujem za radu, nakoniec som zobral dynafity, boli omnoho zachovalejsie, co sa tyka viazka, mate pravdu, tital II a explore vypadaju uplne rovnako. K tomu vypinaniu - je tam stupnica od 3 do 10, takze to asi bude vypinat, ale uvidim, uz to nebudem moc hnat do extremov, som uz predsa len starsi pan :D . Dakujem
mirco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 19, 2007 15:32

Příspěvekod gepard75 » stř lis 7, 2007 10:25

Ahoj.
Jsem taky skialp novacek a potrebuji nejake tipy - jak kupovat nove skialp boty.
Vcera jsem si zkousel Scarpa Laser a zarazilo mne,ze prestoze mam velikost nohy 9,tak mi prodavac donesl boty velikosti 8. Rikal,ze se to tak proste kupuje mensi,ze sa ta vnitrni boticka tomu poda, jinak ve vetsi bote riskuji otlaceniny,puchyre apod.
Taky mam nohu sirsi a ze na to jsou idealni Scarpy.Lowy jsou pry pravy opak - pro uzke nohy s nizkym nartem....
A ty Scarpa Laser jsou pry 50:50 chuze:sjezd - coz by mi taky vyhovovalo.

Takze nejake tipy?

p.s. nechtel jsem zakladat nove vlakno,ale pokud admin bude chtit,nebude mi to vadit....
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Volovec » stř lis 7, 2007 10:47

Cau, ja jsem si predminuly tyden nechal dovezt Lowa Structura Degree a musel jsem je poslat zpatky - tlacili mne na"vnejsich nartech" jak svina. A to jsem loni par jizd relativne v pohode vydrzel v Lowach Struktuta Lady o pul cislo mensich.
Budu je menit za Scarpa Spirit 3 - zrovna v patek jsem je zkousel v Brne v Eliassu. Meli tam ale s vnitrni thermo botickou, ktera je o dost odlisna ve srovnani s normal snerovaci. Takze Spirit 3 s termo botickou mne sedli vel. 8, kdyz jsem zkousel Legendy se snerovaci, musel jsem jit o pul cisla nahoru.
Pak jsem jeste v Rockpointu zkousel garmonty a ty mne moc nesedli - navic ta obsluha :roll: :((
Jeste dodatek: doted jsem jezdil v Koflach TourExtrem vetsich minimalne o cislo nez bych potreboval (vyhodna koupe) a zadny extra puchyre jsem nezaznamenal - a to v nich v tatrach i lezu (kdyz s sebou tahnu lyze).
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod gepard75 » stř lis 7, 2007 10:59

No ja zkousel ty Lasery s klasickou snerovaci botickou.Takze noha v.9,bota v.8 ... jsem z toho trochu jelen :?
Ta thermo boticka je pry pouze pro hodne zimomrive a pry ma i mensi zivotnost...
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Volovec » stř lis 7, 2007 12:22

No, ne ze bych si hral na nejaky experta, ale zda se mi to taky jako blbost s tema velikostma. Hele, udelej to uplne jednoduse - obuj si vnitrni boticku, na tom zkontrolujes velikost, muj nazor je , ze ani ta by nemela tlacit. Pak s tim vlez do skeletu - ja mam zkusenost, ze ani u mensich botek (nez bych potreboval) se ve vnitrni boticce necitim nijaky utlacovany - problem nastava pri obuti skeletu - a ten se ti podle nohy neroztahne.
Ad thermo boticka - se zivotnosti nevim, jen jsem byl v Eliassu upozornen, ze driv se u Scarp thermo boticky fakt nicily, hlavne na spodku - podrazka - pouzivani na chatach apod.. - ted tam maji jakysi pseudovzorek, co by tomu mel udajne zabranit.
ta thermo boticka ma tu vyhodu ze se da po zahrati natvarovat na tvar nohy.
Ja kupuju ty Spirit3 za akcni cenu v Deutchlandu u Conradu a tam maj obyc boticky, takze to neresim - jenze kdyz jsem si byl v Brne zkusit botky (abych nepohorel jako u tych Structur Degree), tak tam maji tenle model jen s termo botkou. I prodavac rikal, ze je tam rozdil toho pul cisla = pokud chci snerovaci, tak o pul cisla vetsi nez mi sedne termobotka.
Dobrej kauf!!!
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tuso » stř lis 7, 2007 14:16

gepard75 píše:No ja zkousel ty Lasery s klasickou snerovaci botickou.Takze noha v.9,bota v.8 ... jsem z toho trochu jelen :?
Ta thermo boticka je pry pouze pro hodne zimomrive a pry ma i mensi zivotnost...


Lasery jsou perfektní boty. Prostě univerzální klasika. A ohledně velikosti: lyžáky se obecně zkoušejí na tenkou ponožku- musí být přesně. Pak se ti trochu vytvarují- ale to doženeš tlustou ponožkou. Já si tak boty kupuju 30 let /teda zkouším, ze začátku je kupovali rodiče :mrgreen: /
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » úte led 22, 2008 22:41

Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Předchozí

Zpět na Sněhobílé vykecávátko