Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod fps » pon bře 24, 2014 21:24

"V Krkonoších napadlo až 30 cm sněhu" http://www.in-pocasi.cz/clanky/vyznacne ... 24.3.2014/, zima ještě nekončí, a něco mi říká že tomu bude až do května
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon bře 24, 2014 21:28

Jj, to jsem presne cekal, kdyz jsem pri 20 stupnich sundaval z teplomilnych stromecku zimni zabal #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod fps » pon bře 24, 2014 21:34

mě vyšel krásně trek na těžko po Beskydech, čtyři dny jasno, teploty od cca +5°C v noci, po cca +15°C přes den, a jak jsem se v sobotu večer vrátil do Prahy, tak začala změna počasí, ochladilo se, a začalo lít, a pršelo cca do dneška
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon bře 24, 2014 21:53

Jo, pres tyden bylo krasne a idealne na chozeni. Clovek se holt musi prizpusobovat pocasi a ne praci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon dub 14, 2014 2:40

Dam to sem, jelikoz o predpovedich jsme se bavili tu. Vcera doslo na dalsi reality test. V sobotu vecer se predpovedi Aladina a Noru naprosto lisily. V Ceskem Stredohori melo podle Aladina odpoledne prset, podle Noru melo byt azuro. V realu nebylo ani jedno. Nespadla ani kapka, ale bylo polojasno, vic se zacalo vyjasnovat az k veceru. Kdyz svitilo slunce, bylo horko, jak zalezlo za mrak, udelala se zima. Takze kdyz porovnam sve subjektivni ocekavani pocasi na zaklade predpovedi s realitou, tak u Aladina byla shoda 0% a u yr.no 60%. Pricemz nepochybuju, ze zlocinci z CHMU si to pri svem sebehodnoceni oboduji aspon 80%, ale ja zadne body za ucast ani jine obskurni parametry nedavam 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod scinkk » pon dub 14, 2014 19:35

Tak tak, taky jsme to sem chtel hodit. V planu byl vikend ve Stredohori takze jsem prepdovedi sledoval. V patek vecer - CHMI predpovidalo polojasno na sobotu, destivo na nedeli - Norove v podstate zcela opacne. Abych byl fer, uz z predpovedi za uplynuly tyden to vypadalo na peknou loterii a asi to predpovidani nebylo nejsnazsi :)
V sobotu dopoledne slo jeste dost prehanek, kratke, ale neketre vydatne. Nejvic naprselo pres noc a to norove predpovedeli presne, mam pocit ze dle CHMI to bylo tak, ze ta vlna deste bude bud pomalejsi nebo deletrvajici. Sice norove predpovidali slunecno na nedeli, to moc nevyslo, toho slunicka aby mezi mraky clovek pohledal, ale budiz.
Takze u me urcite + pro Nory :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon dub 14, 2014 19:50

V sobotu vecer uz vypada norska predpoved trochu jinak -- dopoledne oblacno a odpoledne slunecno. Jednoduche to urcite nebylo, koukal jsem i na okoli a predpoved se pomerne lisila, uz v Decine mely byt odpoledne prehanky, proto jsem jel jen do Lovosic. A co jsem koukal z kopcu, tak na jihu bylo slunce o dost vic, takze se mozna akorat sekli o 30 - 40 km. Coz by pri tom vetru, co byl, nebylo vubec spatne. BTW, tohle je jedina vec, ktera mi u nich nesedi -- vitr. Bud to nejsem z jejich predpovedi schopen spravne vycist nebo to maji blbe. Uz nekolikrat mne silny vitr prekvapil a i v nedeli foukalo vic, nez jsem cekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 17:38

A je to tady zas. Podle Aladina bude pres vikend prset, podle Noru ma byt krasne. V severnich Cechach. Chapu, ze to ted asi neni jednoduche, ale takova predpoved je na dve veci :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:03

včera večur na čt 1 předpopiča, ukazovali model oblačnosti podle aladina - tydy u nás se mělo s rozednením o západu vyjasnit, celý den jasno a asi ve 4 zatáhnout od východu... a realita na 100%... :wink:

aladin je v pořádku, špatně je kraj.... anebo to je pomsta teho nahoře pražákom...

neska ňa zase jeden s A značkou nasrááál - šlapu na bajku hore kopcom v masivu radhoště a dojel ňa jeden takovej s landkrujzer, přitem jak ňa předjížďal, tak podřadil (nemusel, hajzl) a vypustil mi přímo pod nos neprůhledný oblak libých dýzlových sraček... howado jedno pražské, co má co kurwa co jezdit po lesních cestách v beskydech :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:07

Tady se dneska taky trefili, ale na tom se vsichni shodovali. Na vikend se neshoduji. Koukal jsem jeste na Medarda a ten spis odpovida Norum. Trochu vic oblacnosti, ale bez deste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:15

ono se není co divit, že sa modely na víkend rozcházejí - nevýrazné tlakové pole s vysokou vzdušnou vlhkostí a slabým prouděním, tj s tendencí k explozivnímu lokálnímu vývoji bouřkové oblačnosti je nepředpověditelné na mikro úrovni (tj velikost cca kraje, velikost CR už cekem jde...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:28

Vsak pisu, ze to neni jednoduche, ale proste je to takhle nahouby. Kdybych se mel ridit podle Aladina, tak nejedu nikam, protoze zrovna nemam chut moknout, podle Noru bych vzal veci na spani no a v realu zrejme udelam kopromis a pojedu jen na jeden den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod Zdéňa » pát dub 18, 2014 19:20

V tomhle případě tipuju, že to bude tak 80% ve prospěch norů, zítra dost možná nespadne nikde ani kapka. Tohle počasí se Aladinu úplně nedaří, ale necháme se překvapit :wink:
PS: ale poslední Aladin taky ubral srážek, od toho co vyšel v poledne..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 19:26

Taky si myslim, tipuju, ze to bude podobne, jako minuly vikend. Tj. ze nebude prset, ale nebude ani azuro, spis polojasno.

Kde vidis neco novejsiho? Ja furt vidim tohle z poledne:
aladin.jpg
aladin.jpg (103.8 KiB) Zobrazeno 7187 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod Zdéňa » pát dub 18, 2014 19:55

Myslel jsem ten model, který se kolem poledne objevuje na netu. To je ten model z rána z 6 UTC (což je myslím 8 SELČ) . V tom je hodně srážek v noci na neděli.
Zřejmě jim to trvá, než to zpracují, protože vždy je na netu nejnovější model cca 4 a více hodin starý. V tom posledním (12UTC) je tich srážek už méně a tento model se objevuje na netu většinou někdy k večeru :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 19:59

Jo tak, to je pravda. Vzdycky mne stvalo, jak se obrazky objevuji postupne a u dalsich pisou, ze se jeste pocita. Hodiny.

Je tam min, ale zrovna tam, kam chci jet. No nic, vsadim na Nory, zatim se to vyplacelo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod Zdéňa » pát dub 18, 2014 20:07

Při tý inverzi, co byla skoro celou zimu, tak norové často netrefili nízkou oblačnost, tam byl Aladin lepší. Teď se jim daří o dost lépe. I když v létě norům často lítá teplota, což je furt míň důležitý, jak ty srážky.

Jo, zítra bude hezky. Jedině bouřky, ale ty bych tipnul až v neděli.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Příspěvekod scinkk » sob dub 19, 2014 19:27

Pche tak jak předpověděli Norové ve středohoří jasno celý den, zatahlo se to až se západem slunce. Aladin tam měl oblačnosti celkem dost.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon dub 21, 2014 0:27

V Luzickych horach to v sobotu nebylo tak jednoznacne. Pres den skoro azuro podle Noru, ale zatahovat se zacalo uz kolem seste vecer a pri zapadu slunce uz bylo zatazeno skoro uplne. Trikrat spadlo par kapek, doslova, tak minuta az dve pokusu o zacatek deste, ktery nevysel. Byl jsem na hranicnim hrebeni, na jih od nej bylo zatazeno jeste vic a nevylucuju, ze nekde i trochu prselo. Takze tentokrat zlocincum z CHMU nejake body priznam, tak 25%, u Noru bych to videl tak na 70%, jelikoz prichod oblacnosti sice predpovedeli, ale o dost pozdeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod fps » pon dub 21, 2014 20:28

tak tento víkend na Javorníkách to dle mě vyhrál chmi.cz a meteoblue.com nad yr.no, v pátek a v sobotu předpovídali 0 až 1 mm srážek, a v noci z pátka na sobotu lehce sprchlo, a to samé odpoledne v sobotu, kdežto yr.no předpovídali na pátek a sobotu 0 mm srážek, v neděli chmi.cz a meteoblue.com předpovídali večerní déšť 2 až 5 mm srážek, kdežto yr.no předpovídali od 14 do 17 h 5 mm srážek, a pak 0 mm srážek, a začalo pršet když jsem zrovna odjížděl vlakem v 17:03h
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon dub 28, 2014 1:53

Rikal jsem si, ze na tuhle zimu budu jeste vzpominat... Bylo krasne, pekne se chodilo, nebylo horko, nebyla zadna mracna hmyzu, nebylo vsude ve vzduchu chmyri ze stromu, nesmrdela vsude hnusna zluta repka, v trave necihala klistata... no co mi chybelo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod fps » pon dub 28, 2014 13:35

já doufám že příští zima, a i ty následujíc zimy budou podobné té letošní, na treky ideální
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod pavproch » pon dub 28, 2014 14:23

do pekla s váma bezvěrníci hnusní škaredí.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon dub 28, 2014 15:41

Nezapomen, kdo to cele zpusobil :twisted: My jsme se prizpusobili, ted je rada na tobe 8)

Jeste jsem zapomnel na sekacky, co taky v zime nebyly. Nechapu lidi, co sekaji 2 cm travnik na 2 mm a ze jich ted o vikendech je :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod pavproch » pon dub 28, 2014 16:37

a just ne! :twisted:

mikeovi naschvál sem právě slezl z forresta gumpa, teda pardoň, z traktorosekačky.... :twisted:

kupodivu ten nahoře mě omilostnil.... od oběda na nás šly ze dvou až tří směrů bóřky, když sem přišel z práce, tak to bylo na všech stranách na spadnutí v kusech.... a jaxem vlez na traktor, taxa to (enem nad tou našou dědinou) rozestoupilo (v rožnově i na hňupisku padaly trakače) a vydrželo rozestoupené celé dvě hodiny co sem k temu forrestování počeboval... ani kapka... a jaxem slez z traktora, taxa to zavřelo a si to tu každou chvíli fakt spadne... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon dub 28, 2014 17:23

Cim vic se budes branit, tim horsi to pro tebe bude :twisted: Diky tehle zime mam osobni rekord v poctu nachozenych kilometru. Uz ted mam tolik, co nektere roky na konci cervna.

Nerikam, ze se trava nema posekat, kdyz ma metr a vic ;-) Ale fakt nechapu lidi, co sekaji par cm vysokou travu. Proc si tu zahradku rovnou nevybetonuji?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod Vachon » pon dub 28, 2014 17:25

golf? tenis?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon dub 28, 2014 17:31

Na zahradce 5 x 10m? ;-) Mezi stromy?

Minuly tyden v Luzickych horach. Chlap se sekackou na dvou ze tri zahradek a na jedne ze tri sekal tech par centimetru travy. Prijde mi to jako je sobota (nedele), musime sekat travu i kdyby zadna nebyla. A pak ze na venkove je klid :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod Vachon » pon dub 28, 2014 18:42

Mně sekali sousedi zahradu asi hodinu dneska odpoledne (než začalo pršet). Nechutný.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastným

Příspěvekod mike » pon kvě 5, 2014 16:17

Vcera Norove predpoved moc netrefili. Krusne hory, ale i cele severni Cechy. Melo byt azuro a trochu mraku k veceru. Teploty na hrebeni ke 12 stupnum a mirny vetrik. Realita? Zatazeno, obcas na chvili vykouklo slunce, neprijemny vitr a kosa jak na Sibiri. V 7 vecer jsem narazil na teplomer, ktery ukazoval 2 stupne a neprislo mi, ze by pres den bylo o moc tepleji. Ze jim nejde vitr uz jsem si vsimnul driv. Aladin to tentokrat trefil podstatne lip, melo byt uplne zatazeno a silnejsi vitr. Na teploty jsem nekoukal. Takze tentokrat zlocinci z CHMU u mne 90% a yr.no 20%.

Takova kosa nebyla uz aspon dva mesice, ale melo to i sve vyhody. Na asi 35 km (od civilizace k civilizaci) jsem potkal celkem 3 lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Sněhobílé vykecávátko