Otlačené palce ze skialp bot?

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod Vojtos » pon bře 18, 2013 21:55

Zdar tak po loňsku kdy jsem spíš na skialpech jezdil dolů než chodil jsem se konečně dostal trochu i k chůzi. A hnedle jsem znejistěl ohledně velikosti bot, jelikož po cca třech hodinách jsem docela slušně cítil otlačené špičky palců, je však pravdou že: jsem víceméně díky nedostatku sněhu šel hodně po rovině víceméně v trasách běžkařských a ještě jsem měl zapřaženého psa takže hodně skluzu. Boty jsou v podstatě nové (SCARPA Spirit 4), botička ještě nevypečená zajeté jen ve sjezdech, tam jsou naprosto ok sednou jak prdel na hrnec, ale vybíral jsem je víc jako lyžáky což nevím jestli nebyla chyba. Tak jen jestli s tím má někdo zkušenost a jakou vlastně máte velikost skialp bot stejnou jako lyžáku nebo jako trekovek?
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod grco » pon bře 18, 2013 22:19

Skialpove lyzaky mam vacsie ako zjazdove. Asi ako trekove boty. Ale ked idem dlho po rovine, tak citim palce aj ja. Treba chodit do kopca a nie po rovine ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod ellik » úte bře 19, 2013 12:43

JJ, ja mam taky velikost lyzaku 26,5 a skialpu 28, ale jedno jsou atomicy a druhy dynafity, tak to stejne asi nejde moc porovnat. Pred tim jsem mel skialpy jiny dynafity a ty mi stacily 27,5. Ale obecne muzu rict, ze lyzaky mam uplne tesny, ze se prstama dotykam spicky boty a bez zapnuti by me tlacily, kdezto skialpy mam velky tak, abych mel prostor na prsty i pri rozepnutejch...
ellik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: stř zář 1, 2010 8:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2013 15:27

taky mám lyžáky větší (delší) než třeba pohorky, ale ne podle čísla (obojí 42), ale prostě lyžáky garmont mají o pár milimetrů delší vložku než pohory mammut (raichle) :evil:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod Jendau » úte lis 12, 2013 13:25

Ahoj, já jsem udělal podobnou zkušenoust s botama na telemark. Jen ty prsty nemam otlačené, ale lehce zmrzlé. Myslím, že to je proto, že při chůzi, se noha v botě trochu posune dopředu a vytlačí vrstvičku vzduchu ze špičky boty, která jinak drží prsty v teple. Jinak co se týká otlaků a td, tak pokud nejsou moc velké, tak myslím, že se časem boty prošlápnou do ideální podiby.
Podrobně jsem svoje zkušenosti s velikostí bot popsal na zde: http://blog.bcbezky.cz/2013/11/o-veliko ... h-bot.html
Jendau
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 4, 2012 17:34

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod terkad » úte lis 12, 2013 14:33

Kruci, asi se přidám k diskuzi. Teď jsem lehce znervózněla, jestli mám vyhlédnutou dobrou velikost. Současné lyžáky mám pocitově o kousíček větší, než jsou vyhlédnuté nové a když si tak vzpomínám na předchozí zimu, palce jsem lehce otlačené mívala. Nic viditelného, jen ten pocit tam byl. V kontrastu se strhanými puchýři pod kotníky to ale jaksi zaniklo.
Vybrané boty mají tedy na rozdíl od těch současných termofit botičku a lépe mi drží nohu, tak snad ten minimální rozdíl nebude vadit.
Je špatně, že bez vypečení mě bota lehce tlačí na palce? Po nahřátí vnitřní botičky už totiž sedla dobře.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod pavproch » úte lis 12, 2013 16:54

odpovím jinak: v lyžáku musí být tolik místa, abys (jak v poloze "sjezd" + skelet stažený přezkama pro lyžování, tak i v poloze "walk" + přezky rozepnuté nebo navolno) vždy bez problému mohla "srolovat" palce na nohách.... což při dotyku palců s botičkou neuděláš.... čili máš špatnou velikost...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod terkad » úte lis 12, 2013 18:35

Nevím, jak si to srolování mám představit. Směrem nahoru? Jak by měla bota sedět na sjezd, v tom mám poměrně jasno, s tou chůzí pořád bojuju. Jak moc ti povolila Garmont botička. Máš EZ Fit nebo prostě to, co je zde?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod pavproch » úte lis 12, 2013 18:39

equivalent zavření a otevření dlaně ruky, akorát prováděný prstam na nohách.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod pavproch » úte lis 12, 2013 18:42

jo, mám TF botičky (dvoje), NEVYPEČENÉ.... )a nikdy už vypíkat nebudu, bo je to kravina na eN)

mezi mýma botičkama používanýma 3 zimy a fungláčema (šak píšu, že mám dvoje) není významného rozdílu ve tvaru/roztažení/povolení, čili sa "nerozšláply" skoro vůbec
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod terkad » úte lis 12, 2013 18:59

Mám právě pocit, že bota sedí dobře. Na první pokus se palce trochu dotýkaly ve špičce (mírně tlačily), po přidání tkaniček a zašněrování vnitřní botičky se to výrazně zlepšilo. Nahřátí jedné z botiček jen urychlilo to, že po cca čtvrt až půl hodince (u nenahřáté boty) začala být bota pohodlná a prsty jsem hýbat mohla. Měla jsem na noze ponožku Humi ski alpine a nic moc jiného asi nosit nebudu. Jak už jsem myslím psala, je to velikost odpovídající současným lyžákům a taky odpovídající čistě sjezdovým botám.
Zajímá mě hlavně ten vztah velikosti skialpových a sjezdových bot.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Otlačené palce ze skialp bot?

Příspěvekod grco » úte lis 12, 2013 19:38

Skialp boty urcite vacsie ako sjezdove.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Zpět na Sněhobílé vykecávátko