Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod wertigo » pát led 6, 2012 10:01

zdarec,
mam moznost jet na rychlo na par dni do Zell am See, a kolena nemam ve forme na celodenni lyzovani na svahu. Premyslim o variante bezky pripadne nejaky lehounky skialp vyslap po okoli.
Kdyby mel nekdo nejaky tip na pekne bezkarske trasy, velice uvitam. Pripadne variantu na 1-2 vylety na skialpu, staci nejaka lehce dosazitelna chata, na kterou bych doslapal, dal pivo :drinkers: a slanil se dolu, urcite se nechystam na vysokohoske tury sjizdet žlaby ve 3000m.n.m [-X

diky za pripadne tipy a hezky den. p.s. snad napadne ten metr i u na vychode... [-o<
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod Zodiax » pát led 6, 2012 10:20

Tak v Leogangu bys tech 3000mnm stejne nenasel ;)))

Byli jsme tam pred Vanoci na rozlyzovani, tak jsem pasy nemel, ale hodne rakusaku chodilo normalne po kraji sjezdovky od spodu z Legogangu nahoru na konecnou lanovky. Je to docela pekny stoupak, na pul dne myslim akorat tak na pohodu.

A co je nejvetsi vyhoda, tolik almu na kopcich, kde dostanes najist a napit jako v Leogangu jsem fakt asi jeste nevidel. Osobne doporucuju starou kovarnu prave na konci kabinky z Leogangu, uzasne prostredi, nezapomenutelny zachod a vyborne vari ;)

PS: dokonce si tak nejak vybavuju, ze primo na mapce skiarealu byla nejaka skitouring trasa z leogangu nahoru zakreslena, ted uz to bude vysnezene naprosto v pohode ;)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod Zodiax » pát led 6, 2012 10:26

http://ski3.intermaps.com/saalbach/index.asp?chn=zoom2&Reg=zmP2&Lang=de&Aktuell=Lifte

V menu Pisten si dej Skiroute a uvidis tu z Leogangu i z Hinterglemmu.

Z Leogangu se pujde hlavne lesem, naopak Hinterglemm byl nahore krasne holej, tak by mohly byt i pekne vyhledy do okoli, pokud vyjde pocasi. Ani jedno jsem ale nesel, jen tipuju podle pohledu z lanovek a jezdeni tam ;)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod wertigo » pát led 6, 2012 11:12

Zodiax píše:Z Leogangu se pujde hlavne lesem, naopak Hinterglemm byl nahore krasne holej,


diky za mapu. myslis tyhle 2 trasy, z Leogangu na Kniestich, ze Salbaachu na Kolmaishopf:
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod Zodiax » pát led 6, 2012 11:26

Presne tyhle dve, pricemz ta z Leogangu bude nahoru i pekne stoupat (to jsme jeli dolu, i kdyz po sjezdovce), zatimco ten Saalbach vede udolim, tak at to neni spis na bezky :( Pripadne si muzes dat tu modrou sjezdovku nad ni (co vede i kabinka), taky prijemna prochazka smer hospoda ;)

Dolu nejspis na jistotu po sjezdovkach ;)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod wertigo » pát led 6, 2012 11:44

o.k. tak to vypada ze to tam prubnu. jeste dotaz? jak je to s pojistenim - staci mi obycejna pojistka, kdyz nejdu do zadnych extremu a vyskove je to taky nizko? pripaden co chtit v tomto pripade za druh pojisteni?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod Aldo » pát led 6, 2012 15:33

nestči. Pokud jsi mimo značené turistické trasy na chdění a sjezdofky na lyžování, tak určitě nestačí.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod wertigo » čtv led 19, 2012 9:00

tak su zpet. vyslapnul jsem si na wildkogel, coz na 5km bylo 1250m vyskovych a malem jsem volal vrtulnik :vom: , halt bez treninku to byl boj. sel jsem po sjedovce(znacena skitour), myslel jsem ze budu za exota, ale slo nahoru i dolu hodne lidi. zbytek byl na sjezdovkach, bo konecne je i v lednu krasny prirodni prasan a bylo skoda to poradne nepojezdit, az na to ze rano -20st.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Tip na bezky nebo lehky skialp Kaprun - Saalbach Leogang

Příspěvekod kutil.ondra » úte kvě 22, 2012 12:42

Kaprun je suprovej, jen musí vyjít počasí. Jak je mlha a sněží, proklínám celou dovolenou. Příští rok mám v plánu Livigno http://www.dobrelyzovanie.sk/livigno/, ale myslím si, že když nevyjde počasí, bude to úplně to samý...
kutil.ondra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 29, 2011 9:34


Zpět na Sněhobílé vykecávátko