Začínáme se skialpama

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pavproch » ned úno 10, 2008 20:14

back to HD:

- není pravda, že TLT nevydrží každodenní těžký provoz.... mě v průměru tecgh vydrží kolem 10 let (a to jsou sezony, kdy ho mám i 70 dní na nohou...) pravda, vážím enem 72kilo a nejezdím jako prase...

- Hagan: no cement

- Marker: ten historický M-tour byl (na svou dobu ) velmi gůt, to by mohlo být zaímavé
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Dena » ned úno 10, 2008 20:21

To my jsme si od Štěpána takové azůro užívali až do Silvouše :smt023 :mnam: , jen toho sněhu moc nebylo, ledu však mrtě ..
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod tuso » ned úno 10, 2008 20:22

pavproch píše:
Jinak pičaso neska velmi překvapilo: bezvetří, plech, na slunku pekáč, ve stínu lehce pod nulou.... tohle sem ve VT nezažil snad už pět let.... oooooooch, aaaaaach!


Tak to nejni pravda. :mrgreen: Loni na Brnčale- jaxme byli na Teryně- úplně stejné pičasí.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » ned úno 10, 2008 20:25

Ano, i vloni a taky předloni- tamtéž. Zkrátka štěstí na dobrou konstelaci ..
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pavproch » ned úno 10, 2008 20:26

Loni byla zima (nahoře ve Zmrzlé dol -pod Baraním s. bylo loni aspoň mínus 10... neska tak mínus 3.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tuso » ned úno 10, 2008 20:30

pavproch píše:Loni byla zima (nahoře ve Zmrzlé dol -pod Baraním s. bylo loni aspoň mínus 10... neska tak mínus 3.... :wink:


Jo ahá. Lehce pod nulou nebylo. Ale zase na slunku bylo tak 100. /teda podle toho, jaxem se potil/ :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » ned úno 10, 2008 20:32

neska na slunku místama i 120.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod zbuddy » ned úno 10, 2008 20:33

tuso píše:
pavproch píše:Loni byla zima (nahoře ve Zmrzlé dol -pod Baraním s. bylo loni aspoň mínus 10... neska tak mínus 3.... :wink:

Jo ahá. Lehce pod nulou nebylo. Ale zase na slunku bylo tak 100. /teda podle toho, jaxem se potil/ :mrgreen:

Takže jste byli spolu a nebyli spolu :mrgreen: Takže skutečná teplota, když jde tuso do kopce je vždy =(t-100) :smt082
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod svacko » ned úno 10, 2008 21:02

paani,tak azuuuro, viditelnost uplne dovsadial, super-mega-brutaaal-uuzasnaa rozbijacka na skialpoch bola tento viikend aj v nizkych tatroch 8) uff,tvar spalena, telo na sracky, ale tolko nastupaneeho a naklesaneho, kraaasa ;) ale takto specialne bolo nakoniec asi vsade- a este min. 4 dni vsade aj bude *
s.

edit-- inak z chopku na sever tiez tak uboho malo snehu, lyze po dnesku teda nadraazkovane a nachystane na vodu :mrgreen:
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Astrozzy » ned úno 10, 2008 21:09

svacko píše:paani,tak azuuuro, viditelnost uplne dovsadial, super-mega-brutaaal-uuzasnaa rozbijacka na skialpoch bola tento viikend aj v nizkych tatroch 8) uff,tvar spalena, telo na sracky, ale tolko nastupaneeho a naklesaneho, kraaasa ;) ale takto specialne bolo nakoniec asi vsade- a este min. 4 dni vsade aj bude *
s.

edit-- inak z chopku na sever tiez tak uboho malo snehu, lyze po dnesku teda nadraazkovane a nachystane na vodu :mrgreen:

nebolo vcera som bol v malej fatre poriadna oblacnost sem tam kukklo slnko ale nepretrhlo sa. Slapat sa dalo az od casti ako zelena krizuje lanofku. Na hrebeni sa uz co to dalo trochu sa polyzoval cerstvy powder.
Ale verim ze dnes to bolo o 100 pero vsade lepsie.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zaciname se skialpama

Příspěvekod camillo » pon úno 11, 2008 9:51

strider píše:Ahoj,
zacinam si cim dal vic pohravat s myslenkou zacit se skialpama... neni to zrovna mala investice, myslim ze vim co vse je potreba, ale rad bych slysel nejaky rady od vas zkusenych alpinistu, co do zacatku atd...

Sjezduju od malicka, tj. asi 15 let a dlouho uz me nebavi jen sjezdovky a freeride neni uplne ono, tka bych rad spojil behani po horach s lyzovanim => skialp... takze tak k vysvetleni proc vlastne :-)

Diky moc


Ahoj,

řešil jsme to samé, co ty a zatím u mě padlo rozhodnutí jít cestou vypůjčení materiálu - doporučuju HUDY či Rockpoint.
Na začátku prosince jsme si s kámošema udělali první testovací výlet do Jeseníků na půjčených skialpech a musím říct, že dobrý. Jenom vidím do budoucna nutnost vyzkoušet více druhů lyží, před tím než se pro nějaké rozhodnu. Ty, které nám půjčili byly hodně měkké, což při mých skoro 100 kg nebylo úplně to pravé, obzvláště, když místy byl zmrzlý sníh.

Mimochodem, tady je pár foteček - http://foto.havran.info/thumbnails.php?album=83

Horám zdar

Camillo
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Příspěvekod zatora » pon úno 11, 2008 11:27

po měsící čekání mi včera kamarád oznámil tu radostnou novinu: máš u mě ty skialpy ze švajcu. :mrgreen:

aaa o víkendu je testnu na lysé...esik bude sněhu
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod tuso » pon úno 18, 2008 9:40

tuso píše:
Michal23 píše:Kouknete tady preklep nebo nebo nevim


Podle mě překlep tak o jednu 0.- Ale zkus si to objednat. Možná to projde.

EDIT: objednal jsem. Když pošlou za tu cenu bude prča. Když ne, tak to zruším. :mrgreen:



Takže vázání nedorazilo a www stránka je zrušena- asi krach- ani se nedivím, když prodávali nové Silvrety za 700Kč. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ToM » pon úno 18, 2008 10:15

tuso píše:Takže vázání nedorazilo a www stránka je zrušena- asi krach- ani se nedivím, když prodávali nové Silvrety za 700Kč. :mrgreen:

To byl výprodej u Holana, ta stránka funguje tuším jen měsíc, nebo prostě krátkou dobu po Vánocích... Tam se ale dají sehnat věci, že by jeden (velko i malo) obchodník žasl...
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod poldík » pon úno 18, 2008 21:12

Tak jsem si právě přivezl domů jetý skialpy kalsický Rossignol Expedition s vázáním Silvretta 300.

Tak a teď dotaz jaký by jste doporučily pásy, mohér nebo směs syntetika mohér, značku atd. Hlavně jaká šířka pásů když šířka lyží je 75 mm.
Dále kde nejlépe koupit ve štatlu.

díval jsem se na Tyto Coll-Texy a na tyto taky Coll-Tex ale dražší. jaký je tam hlavní rozdíl který jsou lepší atd.

Tak díky za rady
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod tuso » pon úno 18, 2008 23:34

poldík píše:Tak a teď dotaz jaký by jste doporučily pásy, mohér nebo směs syntetika mohér, značku atd. Hlavně jaká šířka pásů když šířka lyží je 75 mm.
Dále kde nejlépe koupit ve štatlu.

díval jsem se na Tyto Coll-Texy a na tyto taky Coll-Tex ale dražší. jaký je tam hlavní rozdíl který jsou lepší atd.

Tak díky za rady


Mohér má lepší skluz, syntetika víc vydrží. Já osobně používám mix 70% mohér+ 30% syntetika. Obecně je mohér lepší a dražší. Na šířku lyže 75mm ber pásy 70mm. To je ideál. Můžeš vzít i 68mm. širší neber- v traverzech ti nebudou držet hrany. Užší taky neber- při stoupání ti to bude podkluzovat.

Rozdíl v těch pásech je v zapletení. Ty levnější jsou do V a ty dražší do W. Do V jsou rychlejší, ale míň vydrží. Já bych vzal ty dražší, ale vzhledem k tomu, jak často asi budeš na lyžích ber klidně i ty levnější. Postupem času zjistíš, co potřebuješ. Stejně je ideální mít v záloze rezervní pásy. Ale to stačí až někdy v budoucnu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » úte úno 19, 2008 8:17

tuso píše:
poldík píše:Tak a teď dotaz jaký by jste doporučily pásy, mohér nebo směs syntetika mohér, značku atd. Hlavně jaká šířka pásů když šířka lyží je 75 mm.
Dále kde nejlépe koupit ve štatlu.

díval jsem se na Tyto Coll-Texy a na tyto taky Coll-Tex ale dražší. jaký je tam hlavní rozdíl který jsou lepší atd.

Tak díky za rady


Mohér má lepší skluz, syntetika víc vydrží. Já osobně používám mix 70% mohér+ 30% syntetika. Obecně je mohér lepší a dražší. Na šířku lyže 75mm ber pásy 70mm. To je ideál. Můžeš vzít i 68mm. širší neber- v traverzech ti nebudou držet hrany. Užší taky neber- při stoupání ti to bude podkluzovat.

Rozdíl v těch pásech je v zapletení. Ty levnější jsou do V a ty dražší do W. Do V jsou rychlejší, ale míň vydrží. Já bych vzal ty dražší, ale vzhledem k tomu, jak často asi budeš na lyžích ber klidně i ty levnější. Postupem času zjistíš, co potřebuješ. Stejně je ideální mít v záloze rezervní pásy. Ale to stačí až někdy v budoucnu.


souhlas s dochtorem...

až na jednu maličkost: mohérové "V" coll-texy jezdím čtvrtou sezonu (cca 40 až 70 dní na lyžích každej rok) a nijak výrazně se to na chlupu nepodepsalo. Pravda, lepidlo už na nich mám třetí, ale to nemá nic společnýho s životností chlupu....

Takže moje rada je mohér do "V"... akorát už ho asi neseženeš, bo poslední volný kus sem nedávno v pražským Alpsportu zakoupil já.... :wink:

Náhradní pásy: jasan, dobrá věc... akle drahá sranda.... za těch 25 let co lyžuju off-piste sem JEDNOU poškodil pás tak, že se nedal dále použít a musel jsem do batohu pro náhradní (přetrhnul o klacek). Jinak (jako vyprošťovadlo na nelepící pásy) stačí "quick-fix" lepidlo ve spreji za tři stovky....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Kimit » úte úno 19, 2008 8:57

pavproch píše: Náhradní pásy: jasan, dobrá věc... akle drahá sranda.... za těch 25 let co lyžuju off-piste sem JEDNOU poškodil pás tak, že se nedal dále použít a musel jsem do batohu pro náhradní (přetrhnul o klacek). Jinak (jako vyprošťovadlo na nelepící pásy) stačí "quick-fix" lepidlo ve spreji za tři stovky....


Díky za tento tip. Ve středu vyrážím do Tater a pak do Alp a řeším, jestli s sebou mám brát náhradní pásy (půjčené) nebo to stačí vyřešit lepidlem. Jdu do lepidla! :)

A když jsme u těch náhradních věcí. Co ještě kdo doporučujete vzít? Lepidlo, náhradní talířek na hůlku, popř. celou hůlku... a dál? :((
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » úte úno 19, 2008 10:51

Tak vzhledem k tomu že ty speciály bleděmodrý asi neseženu tak jsem se koukal co mají v brně ješte skladem a padli mě do oka tyto Contour Comby tour je to směs 70/30 a W prostě jak psal tusu a jsou za dobrý kačky co váš názor na ně jsou dobrý. díky :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod tuso » úte úno 19, 2008 12:48

poldík píše:Tak vzhledem k tomu že ty speciály bleděmodrý asi neseženu tak jsem se koukal co mají v brně ješte skladem a padli mě do oka tyto Contour Comby tour je to směs 70/30 a W prostě jak psal tusu a jsou za dobrý kačky co váš názor na ně jsou dobrý. díky :wink:


Jasně, že jsou dobrý. Jezdím na nich už 3 roky. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod poldík » úte úno 19, 2008 18:15

Tak jak se říká "měl jsem víc štěstí než rozumu", jako do prvního jsem zašel do eliassu a koupil jsem tam poslední Coll-Tex combi special 190x68mm tkaný V přesně ty pavprochovy světlemodrý, a pak že v čr už nejsou žádný k mání. A jako bonus jsem je měl s 30% slevou za 1950,-.

To má někdo štěstí :twisted: :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod pavproch » úte úno 19, 2008 18:40

poldík píše:Tak jak se říká "měl jsem víc štěstí než rozumu", jako do prvního jsem zašel do eliassu a koupil jsem tam poslední Coll-Tex combi special 190x68mm tkaný V přesně ty pavprochovy světlemodrý, a pak že v čr už nejsou žádný k mání. A jako bonus jsem je měl s 30% slevou za 1950,-.

To má někdo štěstí :twisted: :mrgreen:


Já za 1912,- heč!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Majcolo » pon črc 28, 2008 10:30

No dobry den vospolok, viem ,ze je teraz leto ,ale potreboval by osm poradit s urcitou dilemou. Na jesen idem kupovat lyze, ale neviem sa rozhodnut medzi dvoma typmi a sice:

http://www.ex-sport.cz/p-8770-K2-Shuksan.html

http://www.dynastar.cz/cz/index.php?pag ... b=dynastar

tak co lyzoval ich niekto? Mam rad taku technickejsiu jazdu a stredne az kratsie obluky.
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod pavproch » pon črc 28, 2008 10:53

V obou dvou případech to jsou dost široké "lopaty". IMHO naprd, pokud je budeš mít jako univerzálky (jediné lyže do všech podmínek). Velmi dobré v prašanu, to jo, ale na ledě/betoně v prodkém svahu trošku sebevražda. Pokud bys je ale používal enem v prašanu, tak OK.

IMHO by neměly univerzální lyže mít ve špičce víc než 105 a pod patou max 70/72mm.

Toť můj názor. Osobně jsem ale ani jedny nesedlal. Šukšany ale jezdí lidi okolo mě..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Majcolo » pon črc 28, 2008 11:02

A co na tie šukšany hovoria ti ludia okolo teba
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod Majcolo » pon črc 28, 2008 11:04

A este som chcel povedat ze na ne planujem supnut viazanie diamir free plus.., vzhladom na mojich 88kg plus bagel a secky veci :mrgreen: a dalsi dovodje ze si rad odbre zalyzujem, takze hmotnost prekusnem
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod Mino » pon črc 28, 2008 11:49

Cau, ja chcem kupit K2 Chogori, mam 179cm a 68kg a neviem ci mi postacia 167cm alebo mam brat 174? Mozte poradit ake pasy su dobre na tieto lyze? A ma niekto referencie na boty Garmont Mega-Ride? Zvazoval som este Scarpa Matrix, ale su dost siroke na nohu...

btw. na K2 Shuksan som pocul iba chvaly...
Uživatelský avatar
Mino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 11:17
Bydliště: Liptov

Příspěvekod Majcolo » pon črc 28, 2008 11:53

Ja tiez neviem ze ci mam zobrat 167 ci 174 fakt neviem, chogori nechcem koli tomu ze na ne zrejme ten diamir freeride plus nepojde dat koli uzkemu stredu, tusim to nesadne o 2 mm, ale tie shuksany su podla vsetkych referencii fakt dobre lyze.
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod Majcolo » pon črc 28, 2008 12:07

tak som sa sekol sadne to tam hmmm ,tak teraz neviem uz som do vyberu pridal aj tie chogorky
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod Majcolo » pon črc 28, 2008 18:57

tak co nikto nic??ziadna ksusenost odporucana dlzka nic?hmmm chalani chalani :mrgreen: :mrgreen:
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

PředchozíDalší

Zpět na Sněhobílé vykecávátko