Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod Vectrix » pon pro 31, 2018 17:34

Tak nevím, jak to tam v Beskydských hvozdech vypadá teď, ale když jsem byl 26. 12. na Smrku, tak bylo sněhu mraky. Šel jsem z Podolánek a dalo se na lyžích určitě od Kociánky nebo i níže. Až jsem si říkal, jaká chyba to byla nedotáhnout prkýnka do ČR. Pravda, docela dost skituristů jsem po cestě potkal, ale zase žádná Lysá...pardon Václavák (ikdyž ten rozdíl už je tak malý...)

Narozdíl od toho tady v Tyrolsku to byla doteď bída a za pořádným sněhem se muselo nad 1500 m. Teď tady ale valí sněhem i dole v Innu, tak uvidíme, jestli se to udrží.
Přeju krásný a dlouho bílý nový rok :-).
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček

Příspěvekod Lipon » pon pro 31, 2018 19:31

V 550 m ráno bylo 51mm nového, na Kykulce je tak půl metru. Stopu jsme po červené nad Krásnou vyjížděli první. Nemá to pořádný základ, vyhrábne se to níž až na bláto. Nahoře je toho dost.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod pavproch » úte led 1, 2019 13:06

Jak na nový rok, tak po celý rok. Proto neska bylo šialpo, teda šibezkydo. Křasný výlet v křasnych zimních podmínkách, aji nějaký oblouček v lese po cestě dolů byl, příště už vezmu prašanovky místo kameňaček. A vůbec nevadilo, že byl pičatý sních, že se to lepilo, že se to řezalo, že mrholilo a tak. Jen se trochu bojím, aby se tělo celý rok tak intenzivně nebránilo pohybu proti kopci :mrgreen:

Veskrze pozitivní zážitek.

Btw, nebyl sem první v dané lokalilět, chvílu přede mnú tam někdo (viděl sem ho, dyž jel dolů) šlápnul stopu. A musel tam znát (takjakja) každý strom, přesně věděl kudma v hustníku. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod scinkk » čtv led 10, 2019 19:56

Vlekari jsou jak zemedelci, ted plno z nic breci, ze prichazeji o penize - je moc snehu :)
Vypada to, ze letos bude zas prileztost se mrknut na sneznicich do nekterych koncin, kde to mnoho roku neslo, treba jako predloni Luzicke hory, stejne tak ruzna podhuri a nejspis je to sneznicove i v nekterych castech Vysociny :tonqe:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod pavproch » pát led 11, 2019 8:42

Je toho fakt dost. Fčera odpoledne sem (už zase, bo nakipalo) šlapl stopu zpráce - lesou, loukou, pastvinou a bylo to 1/2hodiny velmi poctivé práce (do cca 40-50cm hutného sypkého, bořivého a to sme enem lehce na 400mnm). A neska ráno sem to do práce šlapal znova, bo to na poli v novci zafoukalo..... ešče fčíl sem zpocený až na ().()
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod oodoow » pát led 11, 2019 17:47

Sněhu je, jak říkají Slováci, pokokot. :) Dneska jsem z Koutů vylezl na Medvědí horu, pak na Mravenečník, Dlouhé Stráně a zase Mravenečník a měl jsem dost. To je snad poprvé u nás v ČR, kdy se i na lyžích bořím tak, že začínám uvažovat, že by nebylo špatný si pořídit něco širšího a delšího než moje 170cm 68-55-62 Madshus Glittertind. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod pavproch » úte úno 5, 2019 20:11

Tak, mám zážitek z večerní rališky... pojezdím, strčím lyže do pindice zavřu kufr a.... pindica sa zamkla s klíčema položenýma na zadním platu. Takže telefon domů a dovoz náhradních klíčů. A já mezitím pobíhal okolo, abych nezmrz. :mrgreen:
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » sob úno 9, 2019 12:50

Neska Evils Mill obvyklým směrem a .... stálo to zaprd, výstup ešče jakžtakž (neklouzalo ani nebořilo se to), ale celý sjezd (700výškových) = nula pěkných obloučků, pár paskvilů a jinak boj o holý život - nahoře pár cm nového měkkého, pod 800mnm jenom zmrzlý ale ne úplně nosný sních, navíc všude zmrzlý hodně do hrbolata, prostě boj, boj, boj. Ale i tak sa ně to líbilo.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » sob úno 9, 2019 12:53

Jo a ešče dodatek - obleva minulý týden prý byla s vichřicí a je to nahoře v lese vidět - pro haluze servané ze stromů není kde pořádně lyžovat.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » ned úno 10, 2019 16:21

Neska dopoledne sem na kopec nemoh/nechtěl (páč sem si byl sjet se svým dalším/budoucím autem - jo, bude) a tak neska večer pudu aspoň na chvilku hoblovať u vaněčka. lyže sem po návratu z FR už stihnul DIY oservisovať.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Lipon » ned úno 10, 2019 17:27

To už se brambora definitivně roze.rala? Po trojí výměně motoru nebo kolik to bylo :-O
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod pavproch » pon úno 11, 2019 7:58

Už sem vlastně rok bez auta..... ty výměny motorů trvají a já potřebuju jezdit a ne se doprošovat u kolegů,aby mi pučili svoje..... fčíl scípnul čtvrtý a fčíl čekám, až se autorizák přestane cukat a dá tam pátý motor. Pak brambor pude do aaaáček. Fčera sem se svezl autem, se kterým se už kdysi jezdil a plně mi vyhovuje kromě barvy (budu lakovat nebo foliovat) a se současným majitelem sme se dohodli. e90 330i (N52B30A) zadohrab 6MT 2006 nalítáno jen 75tis km.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Sněhobílé vykecávátko