Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Začínáme se skialpama

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Začínáme se skialpama

Příspěvekod apuka » stř říj 11, 2017 9:29

grco píše:na Piz Palu sme aj slapali, aj sjizdeli to navazany (s tym istym guidom), pretoze je tam tych trhlin viac a je tam objektivne vacsie riziko, ze sa niekam prepadnes.
Toto me zaujalo. Vazne by me zajimalo, jak se pri navazanem sjizdeni resi, kdyz nekdo uprostred zapadne do trhliny? Kdyz jdes pesky, kazdy ma (resp. mel by mit) v ruce cepin, ale sjizdet na lyzich s cepinem v ruce??? A kdyz bez cepinu, jak se ubrzi pad? Nebo se jen doufa, ze trhlina neni prilis hluboka a vaha ostatnich nejak zastavi pad a neumozni strnout vsechny dovnitr?

Jen pripominam, ze na skialpech nejezdim, nejsem vubec lyzar, ptam se spise metodicky, bo si to neumim predstavit.
Prenos píše:me to zajima jak to teda je
Kdyz jsem Tvuj dotaz cetl, se mi vybavil jeden popis sjezdu, myslim z Alphubelu, uz nevim, kdy a kde jsem to cetl, cca:
Vybiram oblouky, krasne to slo, koukam, ze pode mnou taky hezke obloucky, ale najednou z niceho nic konci. Ani pokracovani stopy ani pesky, ani zpatek, ani zastaveni, ani otoceni, nic, jako by se stopa utla. Tak sjem zvysil pozornost a radeji upaloval po co nejbezpecnejsi stope dolu."
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Prenos » stř říj 11, 2017 10:15

No uz jsem to videl i nekde drive. Byl popis v clanku jak se slo pres ledovec a na fotce nebyli navazni. Tak nevim co delam blbe :). A co me hlava nebere je to jisteni pri postupu dvojice ve strmem terenu, kde jsou oba navazani k sobe. Ale to jsem pak zjistil na netu, ze je to dost probirane tema a v podstate se na tom lide neshodnou :). Ja kdyz vidim ty videa dvou navazanych lezcu k sobe, tak mi prijde ze je to k nicemu....
Prenos
nováček
nováček

Příspěvekod grco » čtv říj 12, 2017 6:11

@apuka: Nebyli sme navazani 2, ale 5 lidi, takze sa predpoklada v tom pripade, ze ked niekto spadne do trhliny, tak ho ti ostatni zastavi hranami. Idealne to nie je, ale asi lepsie jak nic...

Ale ja nie som metodik, ani guide, ale siel som s guidom, ktoremu verim a ma dost skusenosti, a na tom Piz Palu nas proste naviazal, bolo este navyse zle pocasie. Teraz jak o tom pisem, tak sa mi vlastne vybavuje, ze ked sa druhy den vycasilo a sli sme znova, tak sme uz navazany neboli... :)

Kazdopadne sa na lane lyzuje dost nahovno. Ludia co lyzuju priemerne s tym maju dost problem a furt padali. Musis davat pozor na toho pred tebou, aj za tebou, lebo jeden ta taha, druhy zas brzdi... No je to proste naprd, len fakt sposob jak sa relativne bezpecne dostat dolu, ziadne uzivanie si :)
grco
outdoor maniak
outdoor maniak

Předchozí

Zpět na Sněhobílé vykecávátko