Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Sirkka » pon úno 8, 2016 20:50

Běžte si povídat jinam, tohle je vlákno o JIZERKÁCH. :twisted:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2016 20:54

V Jizerkach uz kvuli Mawenzi nebude snih #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod booze » pon úno 8, 2016 20:56

@Honza83 Kdy jsi tam byl? Ze na sneznice potrebujes snih a proto sneznicari chodi po sjezdovkach.


@mike pod Neue Seehutte (jsem si musel vzit mapu) Rax je lepsi nez Stuhleck. Stuhlec je neco jako Praded, ale kdyz tam fuci, tak to je mazec.

@sirkka ano jsme o 600m uplne jinde...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod aksam » pon úno 8, 2016 21:11

dneska už nahoře pěkně lilo, vypadá to, že než dojede mawenzi bude sníh pryč, pokud se něco nezmění, hlavně ať ji nenapadne jet do Krkonoš tam by mohl sníh jinak vydržet...... :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod honza83 » pon úno 8, 2016 21:36

Byl jsem tam letos předposlední lednový víkend, trocha přírodního sněhu byla i dole ve Spittalu. navíc celou sobotu hustě sněžilo, na sněžnicích se dalo dojít až do Alplu. Jo a foukat tam foukalo hlavně v sobotu slušně, poslední způl hodina k chatě na Stuhlecku mimo les byla opravdu výživná, chatu nebylo vidět ani na 10 m. Pár fotek je tady https://app.box.com/s/6cmxmxfdz7hd0np3tw9i8gg3u6p2rvhw (z prvního dne jsou asi jen tři, ve vichřici spojené se sněhovou vánicí se fotit moc nedá...).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2016 21:45

Diky za fotky, pro predstavu dobre. Ten hreben je hodne vyfoukany, tam se asi snih moc neudrzi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod sobb » pon úno 8, 2016 22:59

aksam píše:hlavně ať ji nenapadne jet do Krkonoš tam by mohl sníh jinak vydržet...... :)
Byli jsme tam v sobotu, nějakej sníh tam sice je, ale dole (kolem 1000 m), hlavně při večerním sestupu strašně tál a nahoře zas dost vyfoukané. Na pláních asi něco málo zůstane, ale zimní hory tohle fakt nejsou ... :? Sněžnice jsme vytáhli jen na svahu Sněžky a to kvůli odzkoušení nových, jinak by byly k ničemu. Kolemjdoucí nás sledovali podezíravě, naštěstí byl vichor, tak se nemohli zastavit a komentovat :mrgreen: To už by se na uklouzané stezce víc hodily nesmeky. A to to tam ještě nějací pitomci směrem k Jelence sjeli na tom prdeloklouzátku, takže to naprosto uhladili, fest skluzavka, doufám, že je zadél bude bolet až do jara :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 9, 2016 7:34

aksam krkonose sou v planu az bude teplo 8)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » úte úno 9, 2016 17:10

Rikal jsem si, co to v Polsku tak sviti a ony jsou to skleniky :? Polské skleníky ničí přírodu. Září do noci jako stotisícové město
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 22:39

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 15, 2016 12:41

tak o vikendu v jizerkach nejakej snih byl a na nedeli jeste prisnezilo, takze i ty sneznice se daly otestovat. Skoncilo moje prokleti *
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2016 23:57

Jak skoncilo? Nejmokrejsi nedele, co jsem letos v Jizerkach zazil. Nektere lidi bychom meli v ramci humanitarni pomoci vyvazet na Saharu :axe: Nebo do Australie. Nebo na Sibir. Hlavne nekam daleko.

Kdyz jsem prijel do Bileho Potoka, svitilo slunce, ale pres hreben se valily mraky a dest. Z toho je jasne, kdo prinasi jake pocaci. Jedine plus bylo, ze jsem poprve v unoru videl duhu. Nahore se dest zmenil ve snih, ale divny, zadne vlocky, spis zmrzle kulicky, coz nebylo ve vetru moc prijemne. Pozdeji prestalo, byla jen mlha a k veceru se vyjasnilo, to uz jsi byla pryc, co? Blbe bylo, ze vitr foukal od jihu a jak jsem se dostal na jizni stranu, stromy uz nebyly namrzle, ale tekla z nich voda proudem. V lese mi protekla primaloftka, neni delana na to, ze na ni kazdou chvili nekdo vyleje kybl vody...

Od posledka napadla trocha snehu, na severu zacinal tak v 800 m, ale nemel zadny podklad, a tak jsem sneznice nasazoval az za Polednimi kameny v 1000 m. Nahore je nastesti porad dobry zaklad a na nem bylo 5 - 10 cm noveho mokreho snehu. Slo se celkem dobre, ale novy snih se lepil, to se mi stalo na sneznicich poprve. Skvele by se z nej staveli snehulaci, ale na chozeni to idealni neni. Nejhorsi to bylo do kopce s hrazdickou, to obcas snih vyplnil i prostor uprostred sneznice a ta pak byla pekne tezka, klidne toho mohlo byt kilo i vic. Takze slusna drina. Na jihu jsem sundaval sneznice tak v 700 m, nekde nad Rudolfovem, v lese uz by se nedalo, ale na bezkarske ceste prostredkem to jeste slo. Asi to tam drzi prehrady, vyrazne se oteplilo teprve za poslednim hrebenem nad Libercem.

Snehovy zaklad je skvely, nahore jsem se snad ani jednou nepropadl a to jsem sel skoro celou cestu volnym terenem. Ted by to chtelo snezit, snezit a snezit a bude to fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 16, 2016 6:02

nekaz mi moji radost, jo? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » ned úno 21, 2016 17:40

Koukam na webkamery a tragedie... Prsi i nahore, Smedava 5 stupnu ](*,)

Jsem rad, ze jsem se dokopal jet vcera. Po delsi dobe opravdove zimni pocasi. Rano bylo pekne, obcas i slunicko a odpoledne zacalo snezit. Vecer byla takova vanice, ze jsem s celovkou videl jen na par metru a obcas jsem se bal, ze ztratim cestu a bidne zhynu. Snezilo tak huste, ze stara stopa proste zmizela a behem chvile to zafoukalo i novou. Snezilo jeste v Oldrichovskem sedle, dole v Oldrichove uz to byl dest se snehem a v Liberci dest. Skoda, ze se dneska tak oteplilo a novy snih to asi neprezije, jen za to odpoledne ho nahore napadlo 5 - 10 cm.

Neco napadlo i predtim, snih tentokrat zacinal uz okolo 500 m, ale bylo ho jen par cm. Nahore tak 5 - 10, v centralni casti mozna az 15. Na okrajich uz bohuzel povoluje i stary podklad, pakrat se jsem propadl do boruvci. Centralni cast (Jizera, Cerna hora...) je ale porad dobra, je podkladu je mozna pul metru a na nem byl novy snih, takze se slo dobre. Snad to ten dest moc neznici a znovu primrzne :prayer:

Sneznice jsou pekna drina. 8 hodin ciste chuze, asi 26 km a vecer jsem mel dost. Spal jsem 13 hodin, coz je asi nejvic za poslednich nekolik let :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 29, 2016 5:03

V sobotu byly snehove podminky docela dobre. Sel jsem z jihu a na sneznicich by se dalo uz asi v 700 m. Nasazoval jsem je o neco pozdeji u prehrady Sous. Nahore bylo snehu dost, asi tak pul metru pevneho a nosneho zakladu a na nem 10 - 15 cm prasanu, takze skoro idealni. Prasan byl misty nafoukany do mensich zaveji a dokonce i deska by se nasla. Z kopce se v tom slo velmi prijemne. Pri sestupu na zapad snehu ubyvalo rychleji a uz asi v 800 m ho bylo malo, v podstate jen ten cerstvy prasan, vsechno ostatni odtalo.

Celkove to vypada tak, ze nahore a na jihu po prehrady se udelal slusny zaklad, ktereho postupne pribyva. Naopak, na severnich a zapadnich ubocich zadny zaklad neni a co napadne zas pri oblevach roztaje. Takze nahore bylo snehu vic, nez pred tydnem, ale pri sestupu do Oldrichova min.

Sel jsem (poprve) podel vodopadu Cerne Desne a docela pekne. Napul zamrzle, spousta krapniku, ledopady nad cestou, akorat zluta voda to trochu kazila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 7, 2016 19:54

Od posledka pribylo snehu. Nahore bylo minimalne 20, ale misty (na zavetrne strane hrebene) 30 - 40 cm noveho snehu. Boriveho a stredne tezkeho, zadny prasan. Na sneznicich jsem se boril tak do poloviny, presne podminky, kdy by to uz bez nich neslo. V terenu, po magistrale se potulovali zoufalci v botach #-o Bylo to fajn, ale je to drina, docela jsem se zrusil. Za odmenu byl sestup, tentokrat byl snih i na okrajich, a tak jsem to vzal snad 40 stupnovym svahem primo lesem dolu. Proslap je boozi :) Bohuzel jen kousek, dal uz nebylo snehu dost. Zacinal asi v 550 m, od 700 uz se daly pouzit sneznice. K veceru zacalo zase snezit a snezilo dokonce i dole.

Rano se mi strasne nechtelo a predpoved CHMU vypadala bidne, ale prekonal jsem se a byl jsem rad. V Liberci bylo jeste extremne hnusne, pocasi, ze by pavprocha nevyhnal, ale na severu prset prestalo, nahore bylo fajn a obcas dokonce vykouklo slunce. Nejlip to vyslo Meteoblue, az na vitr, ten byl nastesti slabsi, nez predpovidali.

Kdo z vas sel odpoledne pres Smedavskou horu a pak smerem na Poledni kameny? Sel jsem po celkem cerstvych stopach neceho jako Lightningy nebo Atlasy. Akorat na mne byly trochu kratke, takze jsem si radej delal vlastni stopu (nechapu proc, ale snad vsechny sneznicove stopy jsou na mne kratke...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon bře 14, 2016 20:26

Jsem vcera skoncil v Jizerkach, kolecko kolem nadrze Sous. Auto zustalo v 750 mnm takze to bylo skoro od auta k autu na sneznicich, dole jen slabsi vrstva zmrzleho snehu ale od 900 pekny pulmetr, nekde namrzleho, nekde jeste prasan. Uzil jsem si vetsinu trasy bez lidi a vse si poctive proslapl. Jen dva kratke useky po magistrale, coz me vzdy silne psychicky vycerpalo. Jen pres Cerny vrch byla vyjeta starsi stopa. Ale tam je aspon siroka cesta.
Pocasi nic moc, o to vic stvalo, kdyz jsem vedel, ze par kilometru na jih v podhuri sviti slunicko :) (dopoledne mozna jeste svitilo nad Josefovym dolem) Nad 900 mnm to bylo uz v mraku, obcas padala mlha ci mzilo, ale spis prilezitostne, teplota na nule. Vitr taky foukal jen na nekolika mistech. U auta jsme zjistil, ze hulky jsou tak omrzle, ze nejdou slozit :)
Nezajimavejsi to bylo kolem Bilych kamenu, valela se tam trochu mlha/mrak, stromy byly osvihany snehem, zajima atmosfera ve starem smrkovem lese kde se dobre chodilo a klickovana ci prolezani skalkama.

Ilustracne z mobilu

jizerky2.jpg

jizerky.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2016 20:42

Jj, to same. Celou cestu az do Liberce azuro a pak cely den v mlze. Umocneho tim, ze jsem asi po 30 letech sednul do spatneho vlaku a misto do Josefova Dolu jsem dojel na sever do Bileho Potoka #-o Ale spatne to nebylo, v mlze jsem procvicil svuj dezorientacni smysl. Dvakrat jsem se musel ptat bezkaru, kde to jsem, kdyz jsem vypadnul z lesa na magistralu. A na Jizere jsem poprve netrefil smer primo k vrcholu, protoze skala nahore byla videt snad az z 20 m. Nahore byla pekna namraza, nafoukane vodorovne krystaly snad na vsem. Je neuveritelne, jak se snadno clovek v mlze stoci, staci par prekazek, ktere se musi obejit a jsem o 90 stupnu mimo, aniz bych si toho vsimnul...

Snehu dost, od minuleho tydne zas pribylo, poprve jsem to pri sestupu vzal lesem az k odbocce k vodopadum Cerneho potoka (ale ke konci uz to nebylo nic moc). Podminky se dost menily. Nekde byl snih tezky a borivy, jinde napul nosna krusta, ale narazil jsem i na pekny prasan. Vypadalo to, ze zalezi na orientaci svahu. Nejhorsi byl vystup od Smedavy na Jizeru, VSV svah, tam jsem se boril snad do pul lytek az skoro nahoru.

Taky jsem skoro vsechno proslapaval, az na ty spojky po magistrale. Pres Smedavskou horu jsem sel stejne, jako posledne, a ma stopa byla zafoukana a jen misty trochu viditelna. A ma dal snezit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon bře 14, 2016 21:14

Puvodne jsem chtel taky na Jizeru, ale kdyz jsem videl tu cepici, tak jsem nahoru uz nesel, coz jsme byl nakonec i rad z casovych duvodu a z trochu zbyleho casu to pocoural kolem tech Bilych kamenu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2016 21:24

Jj, na sneznicich je dobre mit rezervu. Puvodne jsem chtel sestoupit do Josefova Dolu, ale jelikoz cestu neznam, tak jsem to radej kvuli mlze odlozil na jindy. Stejne mne Jizera stala vic casu, nez jsem cekal, takze bych mozna nestihal vlak.

Kdybych nesednul do spatneho vlaku, tak jsme se mozna potkali :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » sob bře 19, 2016 10:59

tak co se tyce snehu, tak nejspis dost beze zmeny, v utery asi neco nasneszilo, ale za tech par dnu to zas stihlo slehnout ci lehce odtat. Takze sneznicovy level zacina stale tak v 850-900 mnm, ale pak je to paradicka. Nekde tenka krusta, nekde premrzle, nekde prasanek, a nekde tajici tezky snih.
Sel jsem z Josefova dolu na Ptaci vrchy a zpet.
Tentokrat jsem zvolil trasu, kde jsem se zcela vyhnul magistrale, jen dvakrat jsem ji prekracoval a to byl jediny moment, kdy jsem za cely den nekoho potkal.
Den zacal nadhernym jarnim pocasim, prvni kopec jsem zdolal jen v triku IB200, nahore, kde misty zafukovalo, jsem prihodil pertex EQ a odchodil v tom skoro cely den, i kdyz se pak zatahlo.
V pul druhy se to cele behem par minut cele zadekovalo nizkou oblacnosti, cimz to vubec neresepktovalo prepdoved pocasi. Takze jsem se cestou tam na Cerne hore koupal ve slunicku a cestou zpet jsem se koupal v mraku. Opet mi nebylo doprano slunko od zacatku do konce :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » sob bře 19, 2016 22:31

Jj, krasne pocasi v zimnich Jizerkach je neco jako yeti ;-) Vic nez pul dne slunce nemuzes cekat. I kdyz bude vsude jinde pekne, tak tam stejne prijdou mraky a mlha. Zitra cekam to same :) Beru to tak, ze kdyz neprsi, nefouka uragan a je videt aspon na kilometr, tak je fajn pocasi a pripadne slunce bonus navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod aksam » ned bře 20, 2016 10:08

Azuro v Jizerkách bylo ve čtvrtek a v pátek, mazal jsem se i krémem na opalování jinak bych se na běžkách pěkně spálil.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » ned bře 20, 2016 10:48

Jo ale v patek jen do pul druhe, ale kremem jsem se letos poprve taky radsi maznul, hlavne proto, ze jsem myslel, ze to vydrzi cely den :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2016 4:51

V nedeli jsem sel z Josefova dolu pres Jizeru a Holubnik do Hejnic. Snehu je nahore dost, okolo pul metru usedleho. Na povrchu se udelala ledova krusta, ktera se nekde prolamuje, coz je docela neprijemne, jinde drzi. Niz na severu byl tezky mokry snih, ktery koncil az pod 600 m. Prvni usek z jihu po cesticce Jedlovym dolem byl pekne zledovately, nesmeky se zas jednou hodily.

Pres Holubnik az k Ptacim kupam jsem sel podel scinkkovych stop. Je zajimave, jak se za dva dny dokaze snih zmenit. On se evidentne trochu boril, tak 10 - 20 cm, ja jsem sel v pohode po povrchu, ac jsem tezsi. Slo se mi tak lip, nerad chodim v cizi sneznicove stope, nechapu proc, ale vsichni delaji moc kratke kroky. Tu jeho navic rozjezdili nejaci pitomi bezkari, prestoze vedle meli vlastni stopu #-o

Proslap je skvela vec, ale svadi k blbym napadum. Treba takova zkratka od rozcesti Pod Ptacimi kupami dolu na zelenou. Misto 3 km po cestach 400 m lesem, prumerne 40% klesani, to bude s proslapem parada, co by mohlo byt spatne? No, mohlo. Stravil jsem na tom kousku pul hodiny a byl to asi nejtezsi usek, co jsem kdy na sneznicich sel, totalni dorazecka. Sama skala, prales, spadle stromy, hluboky snih. Mnohokrat jsem se musel vracet, traverzovat po rimsach nad dirou, prelezat prekazky, sjizdet za zvuku kovu skrtajiciho o skalu... ke vsemu to bylo o hubu, mezi skalami jsou obcas mezery zapadle snehem, ktery cloveka neudrzi, neco jako trhliny v ledovci. Daval jsem si bacha, ale i tak jsem jednu proslapnul, nastesti jsem se udrzel. Z mapy to vubec neni poznat, skaly jsou znacene az o kus dal ve Stolpichu, tam jsou vyssi, ale mam pocit, ze bych mezi nima snad proklickoval snadneji. Tady by musely byt tak 3 m snehu, aby se to dalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » ned bře 27, 2016 23:29

Yeti existuje! Mel jsem cely den v Jizerkach azuro :) Nastesti jsem uveril predpovedi, ktera vysla (Meteoblue) a rano jsem se namazal Daylongem a vzal si slunecni bryle. Jinak bych ted byl slepy indian.

Pocasi super, pekne vyhledy a hned to vsechno vypada lip, kdyz je videt. Akorat uz zautocilo jaro. Nahore je jeste snehu dost, ale zespoda rychle ubyva. Sneznice jsem nasazoval i sundaval v 850 m, jeste minuly vikend byla na severu hranice snehu 300 m niz. Nahore je slusny zaklad tam, kde moc nesviti slunce, ale na odrytych mistech to mekne, bori se a vrstva se tenci. Jestli rychle nezacne mrznout, tak sezona konci. I bezkarske trate jsou docela rozorane a to, co predvadeli nekteri bezkari, by vydalo na grotesku.

Rano se slo docela pekne, ale odpoledne to vsechno zmeklo a bylo to docela namahave. A castecne i nebezpecne, pri prudkem sestupu jsem se necekane propadnul v blbem miste a chytnul krec do lytka. Jeste minuly tyden tohle vsechno slusne drzelo. Takze jsem k pokracovani skepticky, ale jestli mel tohle byt zaver sezony, tak se docela povedl :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pát pro 16, 2016 20:51

Byl jsem se dneska podivat v Jizerkach. Okolo prehrady Sous. Snih si sednul a dost zmrnul, bez krusty. Dole je tak do 15 cm, nahore okolo 30 cm. Na sneznice skvele, misty mozna az prilis tvrde, da se v pohode chodit v botech, na cestach se zabori tak centak :) I tak jsem vetsinu trasy odchodil na sneznicich :)
Jo pekne to bylo, slunicko rano prolezalo mrakem, po jedenacte se vyjasnilo.
Nikde (krom magistraly) ani zivacka, skoro vsechny cesty jsem si sam proslapnul, bez osklivych a hajenych pruhu od prkynkaru a to potesi :)

Ilustracne stopa, kde je videt, ze skoro zadna stopa neni videt :)

2016-12-16-09.53.38.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2016 21:01

:cry:

(no dobre, nebudu delat pavprocha, v lednu uz to snad pujde)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » čtv pro 29, 2016 20:58

Tak mnozstvi snehu je to v Jizerkach tak +- stejne, avsak na tvrdou starou vrstvu pripadlo 5-10 cm (zatim) sucheho prasanu. Takze sneznicove zcela idealni, neporpadava perinka. Nahore je stale okolo 40 cm. Na vrcholech, na mytinach, jsou casto ledove plotny.
Teplota lehce pod nulou, cely den azuro, bezvetri, co si vic prat.
Tak zustava snad jedine minus, fotograficky je to slabsi, diky vetru a predchozimu teplu jsou stromy beze snehu, vyhledy uz proste nejsou tak zimni :)
Mnozstvi bezkaru nebudu zapocitavat, to je konstanta, nastesti jsem musel na trasy jen par kratkych useku. A mnoho useku beze stop (vcetne mych starych) \:D/ kdyz nepocitam zviratka.

@mike: nechci te mucit, pouze informuji :)

jizerky.jpg
Naposledy upravil scinkk dne čtv pro 29, 2016 21:02, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Snownews