Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2015 16:22

Nikdo, a tak jsem zas sel ze severu, stejne bych kvuli tomu musel o hodinu driv vstavat ;-)

Aktualni info: zespoda snih ubyva a hranice se posunuje nahoru, aktualne tak 750 - 800. Nahore naopak snehu pribylo, v nejvyssich castech je 5 - 10 cm noveho snehu. Lezi na usedlem snehu a ledove desce, ktera uz se neprolamuje ani pod mou vahu, takze nad 1000 m jsou sneznicove podminky skoro idealni. Ve strednich polohach (tj. 800 - 1000) je snih mokry a cim niz, tim horsi. Novy skoro neni a stary se zmenil v zmrzly hrbaty firn, po kterem se jde fakt blbe, ale to plati jen dole a v lese.

Nad 1000 m je snih na stromech a je tam pekne, niz na stromech roztal a tece z nich voda proudem. Foukne vitr, clovek se otre o strom a je to jak kdyby vlezl pod sprchu.

Pocitam, ze se ted pres tyden otepli a bude tat i uplne nahore... Vcera sice nebylo pocasi nic moc, ale na Smrku byla regulerni zima (-3 po poledni) a vystup na Jizeru od Smedavy byl kouzelny. Vetsinu cesty jsem sel volnym terenem a slo to docela v pohode, az na to mokro v nizsich castech teda. Bezkari jsou zbabelci. Bus byl poloprazdny a ani nahore jsem skoro zadne nevidel.

V utulne na Smrku cosi piska. Telefon to neni, nekde v zamcene bedne to vypada. Kdybych tam musel prespat, tak bych to asi musel rozbit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » pon bře 16, 2015 17:46

kdysi jsem šel od vlaku z Desné, Kořenova i Harrachova na sněžnicích, ale už si to moc nepamatuji, ale mam zato že není problém jít volnou krajinou mimo běžkařské tratě, jako tedy všude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2015 17:54

Fajn, asi to nekdy zkusim. Mohl by tam byt nepruchodny les nebo spousta zariznutych koryt potoku, to je pak hodne pomale a namahave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 23, 2015 20:02

Zkusil jsem. Sel jsem z Desne okolo prehrady Sous a pak na Jizeru. Pro zmenu proc ne, z jihu je to docela jine. Od Souse jsem sel volnym terenem a v pohode, aspon jsem procvicil svuj dezorientacni smysl a i mlze nakonec na Jizeru trefil. Skaly byly videt, az kdyz jsem do nich skoro vrazil, navzdory norskym slunickum... Mlha se zacala trhat az kdyz jsem sedel nahore, nad sebou slunce a vsude okolo mrak, Alpy to nejsou, ale i tak docela pekne.

Se snehem to zacina byt bidne. O vikendu se sice ochladilo a nahore byla pekna namraza, ale predtim to muselo hodne tat. V lese je neprijemny hrbaty beton, mimo les firn, bud zmrzly nebo mekky. Chodit se po tom da, ale je tam cim dal vic pasti tj. clovek se znicehonic propadne do dutiny pod snehem. Klidne metr a vic, obcas jsem mel problemy vylezt. Tam kde slunce sviti i pres den je i uplne nahore snih zmekly a borivy, ledova deska zmizela. Jaro uz je tady, bude to chtit nekam vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod seis » čtv dub 2, 2015 19:52

Aktuální info: bílo, prašan a chvílema přes den sluníčko. Skoro nejlepší podmínky za celou zimu :)
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2015 19:58

Super. Od jake vysky je novy snih a kolik?

Asi teda fakt jeste jednou zajedu na sneznice :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » čtv dub 2, 2015 20:41

Nj jak koukam na mapy a webkamery tak si taky rikam, ze ta sobota nakonec asi nebyla uzavreni sneznicove sezony :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2015 20:46

Jj, jeste kdybych nebyl tak chciply... Mozna to bude nejak souviset s tim, zes prezul na letni gumy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » čtv dub 2, 2015 21:07

Mozna to bude nejak souviset s tim, zes prezul na letni gumy


tak urcite :) Normalne to nechavam az na pozdeji. Se mi to celkem komplikuje, minule to bylo fakt se stestim :) Myslel jsem, ze tenhle vikend na tom tolik nezalezi, ale do Spindlu ci Marsova plati povinnost az do konce dubna, takze asi budu muset vyrazit z Vrchlabi ci ze Svobody nad Upou, tenhle vikend se budou policajti obzvlast rojit :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2015 21:12

Hlavne je neprezouvej zpatky, jinak to roztaje ;-)

Jestli vymyslis rozumnou trasu, tak bych se mozna pridal, tam jsem taky jeste nebyl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod seis » pát dub 3, 2015 17:35

Na letních gumách sem rozhodně nedoporučuju jezdit. Hlavně po ránu to bývá přes Kořenov zajímavé.

Sněhu je opravdu dost, tak cca 25 cm a víc. Na hřebenech krkonoš i půl metru, je tam tolik prašanu, že to ani z kopce nejede :)
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2015 20:42

Tak to asi pojedu radej do Jizerek. V pul metru prasanu bych se taky mohl udrit ;-) Diky za info.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 15:50

Nejlepsi sneznicove podminky v sezone. O Velikonocich :shock:

Snih zacina uz dole v Bilem potoce, ale realne pouzitelny je asi az od 800 m n.m. Na severozapadnich svazich misty pres 40 cm noveho, nahore na hrebeni (pokud se to tak da nazvat) prekvapive min, tak 20 - 30. Krasny cerstvy poloprasan. Podklad pod nim uz je zmekly, takze bez sneznic drina. Na sneznicich taky, ale vyrazne mensi, proslapal jsem pres 10 km nove stopy.

Pocasi aprilove. Chvili posmourno, pak najednou slunce a neskutecne modra obloha a pak chumelenice, jaka nebyla celou zimu. Za asi 20 minut napadlo nekolik cm snehu. A pak zas slunce. Super. Zvlast sestupy staly za to, jako do perin. Mam pocit, ze jsem sebehl nekolik skalek, ktere bych v lete musel slanovat (nebo obejit ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » pon pro 21, 2015 12:49

nevíte někdo jak to aktuálně vypadá na hřebech JH se sněhem? nejlépe Polská část, Tkacka Góra, Dział Izerski, Krogulec, Wysoki Kamień, Izerskie Garby, Wysoka Kopa, Sine Skałki, Rudy Grzbiet, Krowia Kopa, Smrk, z web kamer to vypadá že tam sníh skoro není?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod aksam » pon pro 21, 2015 13:54

moc sněhu tam nebude, pokud se neochladí a nenapadne, byl jsem o víkendu na běžkách v Krkonoších z Míseček na Labskou a stálo to zaprd, pršelo, mlha, sníh hodně ubyl. Za tohohle počasí tam budeš mít zelenohnědo než bílo.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » pon pro 21, 2015 15:15

moc toho nemá napadnout, nahoře má být v noci něco pod nulou, přes den něco nad nulou, Krkonoše jsou od polské části Jizerských hor kousek, od cca kolika výškových metru je volně sníh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod aksam » pon pro 21, 2015 19:41

Nahoře na Labské bylo cca 10 až 15 cm sněhu ,což je 1340 mnm. Dole na Mísečkách už byl pouze poprašek, což v 1000 mnm.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon pro 21, 2015 20:18

To je marny, od prelomu listopad/prosinec, kdy napsoled hodne nasnezilo to kazdym dnem taje, uz nekolik dni v rade je dost nad nulou pres den i na hrebenech, takze to mizi i tam, navic nejspis o vikendu na hrebenech prselo a sleduji pres kamery skoro kazdy den, jak to mizi. I kdyby tam dnes bylo par centimetru tak za par dni ej to pryc a zustanou mozna tak fleky ve stinech. Souvisla vrstva neni uz nekolik dni ani na Snezce, trochu pripadlo predminuly vikend ale to vzalo behem par dni za sve.
Souvisla vrstva bude tak kolem Lucni a Labsky, jenze to jsou mista, kde je vzdy snehu nejvice, tedy bud tam a nebo nikde (v ramci Krkonos).
Kdybych tusil jak mizerny ten prosinec zas bude, tak jsem jel na sneznice na tom prelomu aspon dvakrat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2015 20:27

To je hrozny, tady uz vsichni pavprochati :twisted: Copak pred Vanocema byva na nasich kopeckach snih? Normalne chodim na sneznice tak od pulky ledna do konce brezna. S lyzovanim to byvalo stejne i kdyz jsem byl maly, pres Vanoce malokdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon pro 21, 2015 20:40

Tak ja vim ze muze byt hur :) Ale zas loni jsem o svatkach byl aspon na par dni projit v par centakach snehu dokonce i v ty nasi nizine :) Je fakt ze na sneznicich jsem byl az v polovine ledna, ale snehu bylo dost uz od tech Vanoc. Njn tak ja mlcim a zacnu doufat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod pavproch » pon pro 21, 2015 20:47

mike píše:To je hrozny, tady uz vsichni pavprochati :twisted: Copak pred Vanocema byva na nasich kopeckach snih? Normalne chodim na sneznice tak od pulky ledna do konce brezna. S lyzovanim to byvalo stejne i kdyz jsem byl maly, pres Vanoce malokdy.


eee, nemáš pravdu.... od cca 1975 do +/- 2005 se tady v beskydech většinou už listopadeci lýžilo... a za těch třicet let byly možná dvoje nebo troje vánoce, kdy se NElýžilo a snad enem jedna zima kdy pořádně nenasypalo vůbec .... a běžně bývalo na lysé na vánoce metr a v březenci aji tři metry..... zato za posledních cca 10 let je to myslím sedmá či osmá zima, kdy do vánoc tady v beskydech nic nebo jen třeba den či dva .... chjo no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2015 20:52

Jsou o tom nekde zaznamy? Na Valassku jsou kopecky o neco nizsi a co si matne pamatuju, tak o Vanocich jsme lyzovali malokdy, zato od pulky ledna snad pokazde a nekdy jeste i zacatkem dubna. Ze obcas napadlo uz v listopadu je pravda, ale obvykle to nevydrzelo, asi jako letos.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod pavproch » pon pro 21, 2015 21:07

Na Lysé hoře sněží průměrně 108 dnů v roce. Sníh (alespoň 1 cm) zde leží většinou 171 den v roce. Nejdéle, 213 dnů, zde sníh ležel v zimním období 1974/75 a nejméně, 101 den v zimě 1989/90.
V dlouhodobém průměru zde bývá maximální výška sněhové pokrývky během jedné zimy 196 cm. Nejvíce sněhu bylo na Lysé hoře v zimním období 1910/11 (maximální výška sněhu 491 cm), nejméně zimě 1925/26 (65 cm). Nejvíc sněhu během jediného dne, 90 cm, napadlo dne 8. listopadu 1952.


na meteorce na lysé mají graf sněhové pokrývky od roku 1900 a na něm je jednoznačně vidět, že posledních pár zim stojí za guvno...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2015 21:14

Tohle jsem taky nasel, ale o snehu pres Vanoce to nic nerika.

Opravdu spatna zima byla jen vloni (2014), to nebyl snih skoro nikde. Letos uz to celkem slo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2015 21:27

Neco se da vycist tady: http://portal.chmi.cz/historicka-data/p ... sicni-data Pracuje se s tim hodne blbe, ale kdyz se tim proklikas, uvidis srovnani s prumery za leta 1961 - 1990. Od roku 2006 a vubec to nevypada tak spatne, jak pises, obcas o neco min, obcas o neco vic. Vyjimka je jen ta zima 2013/14. Pamet je osidna, pamatujes si jen to, co se ti libilo a na to ostatni zapominas.

Idealni by bylo, kdyby si clovek mohl udelat graf pro jednotlive mesice nebo tydny pres delsi obdobi... Nebo aspon surova data a pak by se dalo hrat s Excelem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » úte pro 22, 2015 10:37

- se to na horách za tři týdny kdy jsem byl v Krušných horách se sněhem pěkně změnilo, souvislá sněhová pokrývka byla od cca 700 m n. m.
- co si pamatuji, a nebo když kouknu na videa co mam natočená, tak do roku 2010 byla od cca 1000 m n. m. od prosince vždy souvisela sněhová pokrývka, od roku 2010 to bývá až od ledna
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 18, 2016 2:44

Stav z nedele 17.1. Dole v Bilem potoce snehu prekvapive malo, par cm, snad i min, nez v Praze. S vyskou pribyva, sneznice jsem nasazoval v dabelske vysce 666 m n.m. Tam bylo tak 20 cm. Pri sestupu jsem je sundaval asi o 100 hm niz, ale to jen proto, ze se mi v prasanu jde na sneznicich skvele z kopce a bylo mi je lito sundavat, pak uz ale chytaly hodne o podklad.

Rozumne vrstva zacita tak od 900 m, nahore je 40 - 60 cm, misty navato i vic. Cisty prasan a nema zadny podklad, takze sneznice moc nepomahaji. Chuze volnym terenem je drina, tam kde jindy skoro probehnu, jsem zapadal po kolena a obcas i do pul stehen. Pres snih az do boruvci, to je tam vsude... Chtelo by, aby si tohle sedlo, udelal se podklad a pak na to napadnul dalsi snih.

Na sneznicich jsem byl jediny a i stopy jsem proslapaval prvni, zadne jine jsem nezahledl. I bezkaru mimo magistralu bylo jen par. Stopu zespoda az po Poledni kameny jsem prevazne proslapal sam, dal byla bezkarska stopa. Po cestach jsou bezkarske stopy, samozrejme stredem ](*,) Na Jizeru je proslaple chodecke koryto, od vodopadu Stolpichu okolo Oresniku do Hejnic celkem pekna chodecka stopa. Magistrala je upravene a stredem se jde dobre.

Usel jsem asi 20 km a 1000 hm za necelych 8 hodin chuze. Bylo to pekne, ale jedna z mych nejnamahavejcich sneznicovych akci, tohle jeste neni snih na sneznice.

Docela jsem si zavaril na Frydlantskem cimburi. Vylezl jsem po zebriku na vyhlidku (stopu tam jsem proslapaval prvni) a pak blbec kousek slezl, teda spis sjel, smerem ke krizi. Kdyz jsem se pak chtel vratit, zjistil jsem, ze to nejde. Normalne dva tri kroky po sikme skale, pekne na treni, ale treni nebylo. Skala se chovala jako led a snih jako pisek. Pokousel jsem se z nej udelat stup a bez sance, nedal se uslapat, vzdycky ujel. Nastesti jsem mel v batohu nesmeky, bez nich bych tu metrovou skalku asi fakt nevylezl a musel bych si vybrat, jestli tam zmrznu nebo zavolam pomoc a pak umru studem #-o A protoze jsem nepoucitelny, vylezl jsem na zaver jeste s celovkou na Oresnik. Tam je nastesti kovove zabradli po obou stranach az nahoru, ale i tak to bylo za II a jak bych se na tom namrzlem zabradli udrzel, kdyby mi ujela noha, radej nepremyslet (chytal jsem se radej za spoje).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon led 18, 2016 19:45

Tak dle predpokladu cca stejna situace jako v Krakonosove.
Jen me zas obcas vadilo, ze uz vetsinu cest projel aspon jeden prkynkar :), samozrejme hlavne stredem, a abych nebyl svine a rozslapal to, tak jsem furt lital z jedny strany na druhou a tipoval kde je cesta, protoze uhnout z cesty znamenalo zaboreni po stehna a zalezelo, na ktere strane od stopy to zrovna bylo. Ale zas beru, ze tentokrat to ve sneznicih bylo vyrazne destruktivnejsi, obcas nebylo vyhnuti a udelal jsem jim do stopy peknou diru, na prkynkach se sice taky borili, ale preci jen do klece to vetsinou nezaborili :)
asi nejlepsi byl sestup lesem, ani proslap jsme zatim nevyuzil, bylo to jako v perinach :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 18, 2016 21:09

Jj, to same, taky jsem prelezal tam a zpatky. Par set metru jsem jim ale rozslapal, to ale nebylo po ceste, ale po turisticke stezce, co vede mezi boruvcim a mladymi smrcky, tam se jinudy moc projit neda. Teda, kdyz snih sedne, tak jdu kus vedle vzrostlejsim lesem, ale vcera bych se tam udrel a nejspis ani netrefil, zrovna v tom useku byla mlha.

Sestup lesem byl skvely, jen by to chtelo podklad a vic snehu v nizsich vyskach. Ale to jeste prijde. Proslap jsem pouzil na strmejsim sestupu okolo vodopadu, tam se chodci vylozene bali a klickovali, ja jsem to diky proslapu mohl brat primo a uzivat si to :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2016 22:30

dotaz člověka, co na sněžnicích v životě nestál - má za takovýchle podmínek smysl jezdit na hory a sněžnice si odzkoušet, anebo je lepší si počkat až sníh sedne a budou lepší podmínky? Jak moc mě to za současných podmínek odradí :mrgreen: (nebo naopak nadchne)?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Snownews