Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod pavproch » čtv pro 29, 2016 21:01

mike píše:no dobre, nebudu delat pavprocha


čeče, ešče zdaleka nejsem fit.... ač každý den čumím na zasněžený kopec (nahoře je prý k půlmetru) tak mi to ešče furt necuká nohama..... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv pro 29, 2016 21:24

scinkk píše:@mike: nechci te mucit, pouze informuji :)

:axe: dneska mi sundali dlahu a dali ortezu. Takze si aspon muzu vzit rukavice a ortezu na ne, ale hulky na sneznice neudrzim ani nahodou (a ani nesmim). Za 14 dni by melo byt hotovo, ale pak jeste bude rehabilitace, ruka pekne ztuhla, hlavne ten zlomeny kloub. Takze na sneznice nejdriv v druhe pulce ledna :? No, stejne bych to jeste nedal, uz sice ujdu 10 km se 400 m prevysenim, ale na sneznicich je pohyb narocnejsi a to by jeste narazena zebra nedala. Staci, kdyz se trochu zadycham do kopecka.

pavproch píše:čeče, ešče zdaleka nejsem fit.... ač každý den čumím na zasněžený kopec (nahoře je prý k půlmetru) tak mi to ešče furt necuká nohama.....

Trpelivost... treba se dockas na jare. Aspon vidim, ze si nemam na co stezovat, proti tobe je to prkotina (a s opiaty dneska zkusim skoncit ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pát led 20, 2017 19:22

Tak na mikeovo prani, navsteva a navrat z Jizerek. Snehu dosti, ale je to prasan, sneznice jde dolu tak 10-20cm, da se to jit, ale kofecient narocnosti je tak 2x-2.5x, navic okolo poledne sla teplota nad nulu a zacalo se to navic lepit na sneznice a bylo to znat. Ale snizek krasnej, dosti snehu i na stromech (ac jsem byl bombardovan).
Jsem rad, ze ze tri variant jsem zvolil tu uplne nejkratsi :) Dalo to celkem zabrat, pitomych 10 km na par set vyskovych, ale je fakt, ze 7 jsem si poctive proslapal.
Ale tim ze to dnes trochu povolilo a hadam ze zitra bude taky nad nulou kor na slunicku, tak pokud bude pristi vikend mrznout, mohlo by to byt mnohem mnohem lepsi.

snih.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát led 20, 2017 19:29

Diky :) Kudy jsi sel?

Mam rezervovane jizdenky na nedeli, ma byt krasne a mrznout. Pan profesor se na to sice moc netvaril, ze mam radej jeste tyden pockat, ale kdyz jsem rekl, ze hulky jsou jen na udrzovani rovnovahy, tak nakonec mavnul rukou a at davam pozor :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pát led 20, 2017 19:50

Jen jsem prave vylezl na kopce na severu nad nadrzi Sous. - Zamky, Bile kameny a dolu za Kanim hnizdem.
No ja bych ti taky spis doporucil ten pristi vikend pokud nejsi jeste zcela fit, no, ale tak uvidis, treba to o nedeli trochu zmrzne :)

Jinak hulky jsou jeste dobre na odklepnuti nabalu snehu an sneznici :) prekvapilo me ze staci jen prastit do boku sneznice a hned ci pri dalsim kroku to vetsinou odpane, tedy ne ze by to moc pomohlo, ale ten pocit nahleho odlehceni, k nezaplaceni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát led 20, 2017 20:04

Fajn, jeste uvidim. V nedeli ma podle Meteoblue nahore slusne mrznout a ma byt krasne, to je v Jizerkach neobvykle, a tak bych to nerad propasnul :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 2:36

Jo! Pocasi opravdu bylo temer idealni, cely den azuro a mirne mrzlo. To jsem snad v Jizerkach jeste nevidel. Akorat, protoze dokonale to tam byt nemuze, nahore dost neprijemne foukalo. Nekde psali, ze na Jestedu kvuli tomu museli zastavit lanovku, ani se nedivim, na Jizere jsem se musel drzet zabradli, aby mne to nesundalo.

Snehu je spousta. Po letech jsem sesel na sneznicich az do vesnice. Na severnich svazich muze byt 70 - 80 cm, nahore je kupodivu min, snih je trochu vyfoukany a vic slehly. Ale porad je ho dost.

Uz to neni uplny prasan, zacal hrubnout a myslim, ze se na povrchu brzy udela krusta. Chuze volnym terenem neni snadna, boril jsem se tak 15 - 25 cm a jednou za cas se propadnul do boruvci do pulky stehen. Neni to ale spatne, doslap je prijemne linearne tlumeny a kdyz to clovek nerve silou, pripomina chuze trochu plavani nebo padlovani na klidnem rybnice. Do vetsiho kopce to ale da praci. Zato sestup je fajn, jako do perin, cim prudsi svah, tim lip (s proslapem, samozrejme). Akorat je potreba davat pozor, aby se clovek nepropadl do nejake diry, zaklad jeste moc neni. Asi uplne poprve jsem sestoupil primo lesem az k odbocce k vodopadnum Cerneho potoka, svah, kterym bych se nahoru tezko skrabal i bez snehu (misty hadam 40 - 45 stupnu). Super, jen tak dal. Az to trochu sedne, bude to jeste zabavnejsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon led 23, 2017 19:52

Tak to ses na zacatek moc nesetril :) Dobre ti tak :)
Jen toho snehu je na zapade (?) asi o neco mene, nad Sousi je nejspis ten metr urcite, jsem tam zaboril skoro celou hulku a mozna nedojel na dno :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 20:07

Vsak uz jsem mesic a pul nikde nebyl ;-) Znat to bylo, nahoru jsem vybehnul v pohode, na Jizere uz jsem si musel dat pauzu a k veceru uz jsem se ve volnem terenu docela vlekl, nohy bolely, uz si nejak odvykly.

Se snehem tezko rict, nevim, co je uplne vespod, rekl bych, ze misty zaklad je a tam se na dno hulkou nedostanes. Nahore s tim zas dost cvici vitr. Kazdopadne, je tam ted nejvic snehu za poslednich mozna 5 let. A vsude okolo, mam pocit, ze vloni nebylo ani jednou videt snih od obzoru k obzoru a naopak bylo vetsinou dole uplne bez snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 13, 2017 18:18

Sneznicove podminky jsou skvele. Snih zacina uz dole, sneznice jsem nasazoval hned za vesnici a sundaval opet az ve vesnici, to za poslednich nevim kolik let nepamatuju. Dole je tvrdy firn, ktery se nebori. Vylezl jsem z Hejnic na Oresnik lesem primo proti spadnici, to se mi jeste nikdy nepovedlo. Bez sneznic bych tam potreboval macky a cepin.

Tvrdy firn je asi tak do 800 m, nahore se lehce bori, ale obvykle tak do 5 cm. Takze se jde uplne v pohode a volnym terenem lip, nez po uslapanych stezkach. Dokonce i magistrala je horsi, sel jsem jen kousek (nepruchodny les) a povrch byl mekky sneznice hur zabiraly. Takze jsem sel temer 20 km volnym terenem, to se mi snad jeste nepovedlo. V podstate se da jit uplne kdekoliv, kde pusti les a skaly.

Sestup po zelene od Frydlantskeho cimburi do Bileho Potoka je ve spatnem stavu. Cesta je rozdupana od pesaku, hrbata a zamrzla a jde se po ni dost neprijemne. Nastesti se da jit lesem primo dolu, je to teda slusny krpal po tvrdem firnu, ale s proslapem je to parada. Trefil jsem presne krizovatku u odbocky s vodopadum Cerneho potoka. Svah ma misty ke 40 stupnum, prede mnou tam prosel akorat nekdo v mackach, narazel jsem na jeho stopy. Dole se da jit kus podel potoka a pak lesem a po loukach. Po ceste je fakt neprijemne, ne ze by sli ve vyslapanem korytu, ale musi rozdupat cele dva metry sirky #-o Zajimave je, ze jinde to tak rozdupane nebylo, jen tenhle usek. Dokonce i po hrebeni Holubniku byly stopy jen jednoho idiota, jindy jich tam byva vic.

Kolik je snehu nevim, hulka se do nej neda zarazit. Na Smedavske hore jsem narazil na zahrab (asi tak v 1050 m) a ten byl asi 80 cm hluboky. Dole je snehu min, mozna tak 15 - 20 cm, ale skoro betonoveho. Myslim, ze to nahore vydrzi dlouho. Jeste by se hodilo obcas par cm prasanu, jinak z toho bude totalni beton :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon úno 13, 2017 19:21

Chtel jsem jet v nedeli, ale chytla me v sobotu virozka, letos jsem tedy neunikl. Nastesti uz je skoro pryc.
Zlepseni podminek jsem ocekaval, dle snehotyce na Jizerce to slo z metru na 80 cm.
Kdyz uz jsem zustal doma, apson mi nevadilo, ze to tentokrat meteoblue dost nevyslo, aladin mezi a tentokrat byla spravna prekvapive prepdoved chmi pro hory.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 13, 2017 19:30

Jj, vyjasnovat se bohuzel zacalo az vecer po setmeni. Spatne to ale nebylo, sice pod mrakem, ale viditelnost dobra, dokonce i Krkonose byly cele videt, zakladna mraku nad 2000. Nastesti nevysel ani vitr, podle Meteoblue melo byt nahore 10 - 13 m/s myslim a ve skutecnosti bylo temer bezvetri. Za mne dobry, tohle bylo na Jizerky spis lepsi pocasi :)

Mne ta viroza vyradila pred 14 dny a pred tydnem koleno #-o Nastesti jsem si to ted vynahradil :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2017 20:15

Vcera byl snih velmi promenlivy. Od minule nedele neco pripadlo, odhaduju tak 5 - 10 cm puvodne prasanu. Vsechny starsi stopy byly zafoukane a novych prekvapive malo. Vyssi teploty se bohuzel na snehu podepsaly a navic svitilo slunce. Jihozapadni svahy byly borive, sestup ze Smrku na jih byl snad namahavejsi, nez vystup. Boril jsem se tak 20 - 30 cm a neprijemne bylo, ze se prolomila krusta, pod kterou mohla zajet sneznice, coz je pri sestupu o peknou tlamu. Novy snih byl mokry a tezky, po rovine a do kopce to byla takova drina, ze jsem nakonec rezignoval a kdyz jsem narazil na magistralu, sel jsem po ni az na Smedavu (asi 4 km). Vyhodni a severni svahy byly naopak dobre, krusta se tolik neprolamovala a boril jsem se tak 5 - 10 cm. Sestup z Jizery na sever byl za odmenu (s proslapem), novy snih zustal jako prasan a bylo to jako do perin.

V nizsich polohach snih ubyva, nejvic bohuzel v lese. Sice se mi z Frydlatskeho cimburi jeste podarilo sestoupit primo k Cernemu potoku, ale uz to nebylo tak dobre, misty snih chybel a jinde ho bylo malo, takze z nej trcely sutry, vetve a padle stromy. Jestli nepripadne, tak uz to priste nepujde, svah je bohuzel tak prudky, ze bez sneznic/macek by se schazel hodne blbe.

Nahore je snehu jeste porad dost, ale chtelo by to zamrznout a pripadnout prasanu. Predpoved na to bohuzel nevypada :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon úno 20, 2017 21:13

Ten sestup byl krusny i v Krkonosich, ne ze by se to tolik borilo, ale spicka zajizdela pod vrstvu tezkeho a tvrdsiho snehu, takze jsme to musel silou tahat nahoru, takze ani s proslapem neslo jit moc rychle. A smrkovem lese vyse je to zas celkem beton. Kolena a stehna nad koleny citim jeste ted, uz dlouho jsem nohy tak necitil.
Ale nahore se slo pekne, zustala tam vrstvicka noveho prasanu, ale chtelo by to pripadnou, v Krkonosich aspon nahore to bylo malo, aby to zahladilo stopy, ale tem sjem se aspon celkem vyhnul.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2017 21:37

Jj, uz jsem se dlouho takhle nevyridil, spal jsem jak zabity. 23 km / 1300 m prevyseni a rekl bych, ze namahou srovnatelne s 2000+ prevysenim v lete v Alpach. Minuly tyden to nebylo o moc min a pohoda, sneznice jsou velmi promenlive.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2017 20:03

Vcera temer 25 km a 1200 m a boli mne nohy. Bylo to jeste narocnejsi, nez posledne.

Otepleni se na snehu bohuzel podepsalo. Mizi odspoda, sneznice jsem nasazoval v 700 m, ale az do 850 byla obcas odtata a vyfoukana mista. Sel jsem z Oldrichova a teprve za Polednikem byl snih dobry. Na sestupu do Bileho Potoka koncil taky v 700 m a louky dole uz jsou bez snehu. Nahore napadlo trochu cerstveho, asi tak 5 - 10 cm. Trochu mokry cerstvy snih, ze ktereho by se dal postavit snehulak, ale pri chuzi je spis prijemny, protoze zmekcuje doslap. Az na useky, kde se lepi, to pak sneznice docela tezknou. Nebylo jich moc, asi tak 20% trasy, jinde se nelepil. Na cem to zavisi jsem nevysledoval, na vysce ani orientaci svahu ne.

Stary snih si sednul a uz se temer nebori, krusta sneznice udrzi. Pesaka bez nich ne a stejne tam porad nejaci lezou a delaji metrove kratery #-o Nejdebilnejsi jsou bezkari, kdyz uz jim to na paratkach nejde, tak je sundaji a uplne znici stopu, jejich slapoty jsou nezamenitelne. Treba mezi Ptacimi kupami a Holubnikem nadelali peknou paseku, ale nejen tam. Takovi pak chteji ohledy na sve stopy?

Bohuzel bylo cely den nad nulou i nahore, potkal jsem teplomer, na kterem byly 2 stupne. Dole bylo vecer 7 ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » ned bře 5, 2017 11:08

No krasne bylo, cely den slunicko a skoro cely den jen v tricku, krom sestupu z Jizery, to zacalo zafukovat. Snih samozrejme hodne mokry, ale az na par mist se snih na sneznice nelepil a toho jsem se trochu bal. Snehu porad dost, ale odspodu to asi krute ubyva, ja zacinal v cca 750 mnm, takze jsem mohl mit sneznice na noze cely den. Neco malo asi pres tyden pripadlo plus ty vysoke teploty aspon zajistily zmizeni starych stom, takze vetsina trasy zcela beze stop a to ja rad. Jedine minus, uz to neni moc fotogenicke, tvari se to jako konec zimy. No uvidime, nastesti Jizerky a Krkonose jeste maji nahore dost snehu, aby to chvili odolavalo.

2017-03-04-09.32.50.jpg


zatisi s herkulesem :)
2017-03-04-09.25.11.jpg
Naposledy upravil scinkk dne pon bře 6, 2017 19:31, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 1:58

Ses docela vyridil, co? Tolik preklepu normalne nedelas ;-)

Kudy jsi sel? Mozna jsem na Jizere narazil na tve stopy. Sel jsem z Cerneho vrchu, trefil presne rozcesti U Studanky a odtud jsem sel nahoru. Byla to dost drina, teplo dalo snehu zabrat a pod 950 - 1000 m se slusne boril. 20 - 30 cm bezne, sem tam jsem zapadnul po kolena, jednou dokonce po pas, to jsem se musel vykulit bokem. Drina to byla i z kopce a prvnich 100 vyskovych metru na Jizeru jsem myslel, ze vypustim dusi, pak uz to nastesti drzelo a severni cesta pres Smedavskou horu taky.

Snehu je nahore porad hodne, zespoda ubyva, kupodivu na severu rychleji. Sel jsem z Dolniho Polubneho a tam by se daly nasadit sneznice uz v 600 m na zacatku cesty v lese. Kdyby teda nebyla tak priserne posrana od psu #-o Nastesti jen zacatek. Na severu ale snih koncil uz v nejakych 850 m a pod 750 uz po nem nebylo ani pamatky. Zato se po ceste valila voda, tolik ji snad nepamatuju, taje a ma co... Chtelo by to, aby vysla predpoved Meteoblue, to by ted nahore tri dny mrzlo a snehu by to hodne pomohlo. No a pak na to trochu cerstveho a bude az do dubna vystarano.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon bře 6, 2017 19:30

Hm takhle to dopadne, kdyz to po sobe nectu :)

Jo to byly skoro urcite moje stopy. A i jsem si dokonce rikal, ze na ne mozna narazis pokud se tam v nedeli vydas :) Nahoru jsem sel zapadnim prusekem jakoze od Knajpy (z dalky jsme videl ty davy a z tolika barvicek se mi chtelo blinkat :) ) a dolu jsem sel smerem k tomu rozcesti U studanky, ale sesel jsem prusekem na rozcesti vyse, do sedylka Zeleneho Vrchu. Takze si na ne narazil hadam nekde v polovine vystupu ci nahore na te planine.
Ja jsem se teda cely den neboril vubec, ale sel jsem bud cestou, prusekem, ci starym lesem, az ke konci jsem jednou zajel po zadek, kdyz jsem to vzal mezi dva mlade smrcky.

Byly na Cernem vrchu od nekoho stopy?

Kdyby to vydrzelo do dubna tak by to bylo super, ted jsem si uvedomil, ze to bych mohl uz autem dojet na Smedavu a projit casti okolo, ale zacinam byt trochu pesimisticky, ale sance tu jeste stale jsou :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 19:59

scinkk píše:Nahoru jsem sel zapadnim prusekem jakoze od Knajpy (z dalky jsme videl ty davy a z tolika barvicek se mi chtelo blinkat :) )

Jj, vzdycky tam byvaji. Nejlepsi je tam dojit az kolem ctvrte, kdyz zaviraji. Zas je ale sranda pozorovat bezkare, jak vylezou z hospody, obujou paratka a hned sebou svihnou :D Pripadne dvojice typu nasrana holka, co uz ma vseho plny zuby a nadrzenej kluk, co by si dal jeste jedno kolecko a ona tam na nej prece muze pockat :twisted:

scinkk píše:Takze si na ne narazil hadam nekde v polovine vystupu ci nahore na te planine.

Jj, presne ty jsem myslel a narazil na ne asi tam, kde myslis :) Byly uz napul zafoukane, pristi vikend uz tam nebudou.

Jinak na Jizeru je nejzajimavejsi vystup primo ze Smedavy. Kousek po zelene a pri prvni prilezitosti uhnout do kopce. Smer od rozcesti U Studanky taky nebyl spatny a na nosnem snehu by mozna byl i skvely. Je to zpocatku celkem krpal a v borivem snehu narocny, kazdy vyskovy metr jsem nastoupal tak dvakrat... Naopak, od Knajpy je to nejmin zajimave a narocne.

scinkk píše:Ja jsem se teda cely den neboril vubec, ale sel jsem bud cestou, prusekem, ci starym lesem, az ke konci jsem jednou zajel po zadek, kdyz jsem to vzal mezi dva mlade smrcky.

V sobotu to asi povolilo hodne a pak jeste pres noc. Nejvic jsem se boril dole pred rozcestim U Studanky, tam je to skoro ploche, asi raseliniste, takze podmacene a jeste tam sviti slunce... Na stromy jsem si pak uz daval pozor, tam je nekdy pekna past :)

scinkk píše:Byly na Cernem vrchu od nekoho stopy?

Dvoje bezkarske a starsi, temer zafoukane, sneznicove. Obe pokracovaly prusekem na Smedavu. U skaly jsem nasel dva zahraby, asi taky starsi.

scinkk píše:Kdyby to vydrzelo do dubna tak by to bylo super, ted jsem si uvedomil, ze to bych mohl uz autem dojet na Smedavu a projit casti okolo, ale zacinam byt trochu pesimisticky, ale sance tu jeste stale jsou :)

Nebojim se toho, vloni jsem byl naposled 27.3, predloni 5.4 a letos je snehu podstatne vic. Stvou mne ty severni svahy, ale vloni to nebylo lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon bře 6, 2017 20:22

Byly uz napul zafoukane, pristi vikend uz tam nebudou.


jj, me dost zaujalo, ze stopy, ktere jsem udelal rano a byly na slunku, tak vecer uz byly skoro neznatelne, pac jsem se kus cesty vracel po vlastnich.

Nejlepsi je tam dojit az kolem ctvrte, kdyz zaviraji.


Nastesti jsem jen prekracoval magistralu 200 m od rozcesti, pres tu hranicni louku, kde asi prameni Bila desna, v sobotu se to ani tam nepropadalo, takze jsme to sroceni videl jen zdalky. Ten prusek z Jizery ke Knajpe mely projety i bezkari, ale zas kdyz jsme dorazil nahoru, tak jsem tam byl sam, dva bezkari se tam objevili, az kdyz jsem odchazel, nejspis prave tim prusekem.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 17:38

Vcera byly v Jizerkach idealni sneznicove podminky. Nosny firn a na nem trocha cerstveho snehu, takze to jednak skvele vypadalo a jednak se slo prijemne a ne jako po betonu. Sneznice se akorat zarizly, ale nezaborily, zustal po nich jen obrys ramu. Na severnich svazich byla obcas i trocha prasanu. Nejlepsi podminky, co jsem letos mel.

Snehu od minuleho tydne trochu pribylo. Nahore v centralni casti je pres metr betonu, to myslim vydrzi dlouho do dubna. Na jihu zacina snih nekde v 600 m, na severu okolo 800, tam viditelne pribylo, ale porad konci moc vysoko.

Zajimave je, jak se podminky rychle meni. Sel jsem podel stop asi trech sneznic, ktere byly skoro urcite ze soboty. Borily se aspon 5 - 10 cm a misty i podstatne vic. Ja jsem tam v nedeli prosel krasne po povrchu. V noci mrzlo a snehu to hodne pomohlo.

BTW, jedny z tech stop byly TSL 438. Pres Zeleny vrch a kus prusekem na Jizeru, jeste pred koncem lesa to vzdaly. Kdo z vas to byl? Scinkk?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 18:48

Uz jsme chtel napsat ve vlaku, ze je to vtipne, ze jsem to byl ja, ale pak mi cestou domu doslo, ze pises o Zelenem vrchu a ja byl vcera na Zelenem kameni.
Jinak teplotne a snehove to byla vcera skvele, skoda ze nevysla predpoved v mnoha verzich a cely den byla slusna deka, ale i tak to bylo dobre. Snih byl tak nosny, ze by vetsina trasy sla v pohode bez snezenic, a to celkem i mimo cesty a pruseky, na par stop jsem kolem cesty narazil. Teda ne ze bych to bez sneznic chtel jit :)
Nad Jizerkou jsem narazil na vyslapany pruh, vypadalo to na nejaky sneznicovy zajezd :)
a prijde mi, ze mnoho bezakru uz prestava ke konci zimy bavit funet po dalnicich a lezou uz vsude :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 21:57

Zas mozna, kdyby jim predpoved vysla, tak nebudou snehove podminky tak dokonale. Svitilo by do toho slunce, povrch by meknul a mozna se zacal borit. Dosel jsem k tomu, ze v Jizerkach muzes mit skvely snih, mirny vitr a slunce, ale jen dve veci z toho zaroven ;-)

Na bezkarske stopy v terenu jsem narazel, na Jizere dokonce bruslili, povch byl na to jak delany. Jinde ale bylo rozpluzeno i z mirneho kopecka, se na tech paratkach boji, ze se jim to rozjede :D

Nemyslim, ze by se v terenu dalo jit bez sneznic. Kdyz jsem si je pri zastavce sundal, tak jsem se obcas proboril. Teda, slo by to, ale s tim, ze se obcas propadnes, odres si holen a rozbijes hubu. A navic, kdo by na tak skvelem povrchu chtel sundavat sneznice? :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2017 16:01

Snehu je porad hodne, vic, nez predchozi roky na vrcholu zimy. Nahore pres metr betonu na ktery obcas pribude dalsi vrstva, je to pekne videt v mistech, kde snih odtava zespoda v mistech potoku. Vcera nejdriv napadlo nekolik cm noveho mokreho snehu, pak bohuzel zacalo prset a tipuju, ze to vsechno zas roztalo. Teda, spis se vsaklo do stareho snehu, cimz beton zase trochu zhutnel. Do dubna to vydrzi v pohode, mozna az do kvetna.

Snih byl trochu horsi, nez minule, horni vrstva trochu zmekla, takze jsem se mirne (5, maximalne 10 cm) boril. Na sestupu se v nizsich polohach obcas prolamovala krusta, asi vlivem nekolikahodinoveho deste. Furt se ale slo celkem dobre. Jsem ovsem vyrizeny asi nejvic tuhle zimu. Premyslim, cim to je, nahore mi to nijak neprislo, az pri vystupu z vlaku jsem zjistil, ze kulham, jelikoz mam natazenou nejakou slachu pod kolenem. Nejspis dve veci. Jak se po poledni udelalo hnusne a zvlast kdyz zacalo prset, sel jsem celkem rychle a non-stop, takze jsem jel o vlak driv, nez jsem mel v planu a celkove byla trasa nejrychlejsi ze vsech. Podstatnejsi ale asi byl cerstvy mokry snih, co se lepil na sneznice, takze byly znatelne tezsi, nez normalne. Odhadem o 30 - 40 deka kazda. Moc jsem to nevnimal, docela mi to slapalo, ale zpetne je to dost znat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon bře 20, 2017 20:23

O vikendu jsme nebyl, ale bohuzel dle kamer a nejakych mereni, je bilance po vikendu zaporna, kor niz hooodne zaporna, skoda, vypadalo to po z patku na sobotu nadejne.

mam natazenou nejakou slachu pod kolenem

letos mam namozenou nejakou slechu tesne pod kolenem, trochu smerem na vntrni stranu, neco co pomaha zvedat nohu. Namozeno v Krkonosich pri sestupu, kdy mi spicka zajizdela do mekeho ale tezkeho snehu a musel jsem to rvat silou nahoru, abych neletel dopredu po tlame. Nasledujici akci jsme ke konci uz nemohl skoro dojit, minule v Jizerkach se to ke konci zas zacalo ozyvat, co jsem to pres tyden mazal traumaplantem, no ted jsem nebyl, tak snad uz se to zregenerovalo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2017 21:51

Se nedivim, prselo dost a dlouho :? Hlavne to strasne rychle preslo ze snezeni do deste. Tak behem 10 minut, vysku jsem v te dobe temer nemenil, 1050 - 1100 m.

Ja uz to skoro necitim a asi to melo stejnou pricinu, taky jsem tahal sneznice nahoru pri borivem sestupu. Mam vic namozene zapesti od hulek #-o

Jinak jak jsem ti rikal, Traumaplant leci, ale neni to vypinac bolesti a chvili mu to trva. Tyden nebo nekolik tydnu, na chronicke problemy i mesic a vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pon bře 20, 2017 22:26

jj tyden uplne nestacil, ale to bylo i tim, ze pak jak to prestanu citit, tak na ten traumaplant zacnu zapominat, takze to nebylo uplne tydenni leceni, ale i tak to asi dost pomohlo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2017 22:39

Jj, to znam, je to narocne. Chce to pravidelne 2x denne a pokracovat jeste nejakou dobu, kdyz uz to neboli. Nejlepsi je pridat mazani k nejakemu pravidelnemu ritualu, treba cisteni zubu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod fps » úte bře 21, 2017 20:22

scinkk píše:letos mam namozenou nejakou slechu tesne pod kolenem, trochu smerem na vntrni stranu, neco co pomaha zvedat nohu

už jsem to tady kdysi psal, měl jsem to samé, pomohla mi žraločí chrupavka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Snownews