Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 2:25

Dneska to bylo fajn. Slunce, mraz a prasan. Nahore. Sel jsem z Oldrichova a sneznice nasazoval az za Polednikem (cca 850 m) a i to jen proto, ze uz mne je nebavilo tahat. Poradny snih zacal az za Ptacima kupama. Pres ne se slo blbe, jsou tam schody, retezy a dalsi blbosti, normalne pod snehem, ale letos ho neni dost. Svahy okolo jsou docela strme a snih tam byl divny, takova krupice, co nedrzela. Dal po hrebeni uz byl pekny prasan. Nevypadalo, ze by od minuleho tydne neco napadlo, mozna par cm, ale je to prerovnane vetrem, takze misty i 20 cm prasanu na dobrem podkladu. Sestupu z Polednich kamenu jsem se trochu bal, ze to bude kamenolom, ale kupodivu dobry, pekny prasan az do posledniho useku v lese nad cestou. Sestup po ni je ovsem priserny. Tece pres ni voda, takze jsou tam i 10 - 20 m useky cisteho ledu. Celkem klidne 50 m, posledni je jeste pod odbockou na Frydlantske cimburi. Sundal jsem sneznice blbe jeste pred prvnim ledem, a tak jsem to musel slozite obchazet (kdybych tusil, kolik toho bude, tak si je znovu nasadim...). Dole pod odbockou k vodopadu zase kaceli stromy a nechali na ceste pekny bordel.

Bylo to super. Takovy mraz uz jsem nezazil roky. Zamrzla mi mineralka, chcipla GPSka, spadnul jsem z Ptaci kupy, utrhnul bederak na batohu a konecne sjel skalni barieru pred Sneznyma vezickama, to byl vrchol dne :D Nevim, kolik to ma, urcite pres 45 stupnu, zastavit a merit se nedalo, udelal jsem dva kroky a uz jsem jel s prachovou lavinkou do pul lytek az dolu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 2:35

Sel jsem z Desne pres Desensky hreben (poprve) a pak jsem se trefil mezi Milire a Zeleny vrch a vzal to pres Jizeru do Bileho Potoka. Zase se potvrdilo, ze na jihu je snehu vyrazne vic, dalo by se jit uz od nejakych 600 - 700 m, zatimco na severu to uz v 900 nejde. Taky se celkem lisi, na jihu v mensich vyskach prasan zhutnel a obcas se v lese boril, vys nebyl tak tezky, ale zas ho bylo vic. Pres tyden muselo napadnout, na Jizere bylo tak od 1000 m aspon 20 cm a to uz bylo na nohach znat. Na druhe strane jeste vic, takze sestup byl skvely, jen jako obvykle kratky. Zajimave je, ze na druhe strane za magistralou je ho vyrazne min, tak 10 cm, takze na Smedavskou horu se slo dobre. Slo by se jeste lip, kdyby mi zlocinni bezkari nerozjezdili stopu, co jsem tam predtim vyslapal. Konec ohledu, sel jsem tam prvni a mista vedle meli dost, ale ne, oni musi jet primo po me stope :evil:

Dolu jsem to vzal opet z Polednich kamenu primo dolu, coz je nejdriv fajn a pozdeji kamenolom, snehu rychle ubyva. Sel jsem trochu jinudy a najednou jsem zjistil, ze stojim na zamrzlem potoce aspon dva metry sirokem. Nebyl moc z kopce, byly na nem spis schody, a tak jsem po nem sel a po nejakych 50 m podle cedule zjistil, ze je to vlastne cesta, na kterou jsem chtel sejit. Sel jsem po ni uz mnohokrat a vubec ji takhle nepoznal... Ledu je tam vsude nateceno spousty, pres Stolpich jsem nesel, ale tipuju, ze ledopady budou v dobrem stavu. Setup dal po ceste byl drsny, ledovych useku bylo vic a dalsi byly strmejsi. Sneznice sice jakz takz drzi, ale jak mam obrousene hroty pod patou, tak je moc nezaseknu. Furt to slo, ale pak jsem si predstavil, co by se stalo, kdyby mi to prece jen ujelo a radej jsem to slozite obchazel lesem. Bez sance zastavit, hulky jsou na tom uplne k nicemu a led tece pres hranu cesty do strmeho svahu... pekne by to nebylo. Tolik ledu jsem tam jeste nevidel, je fakt vsude, moc pekne, kdyz po tom teda clovek nemusi chodit :) Dokonce i Cerny potok dole je zamrzly, ze by se po nem snad dalo i lezt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 26, 2018 17:21

Snehu je nahore porad dost, ale jaro utoci. Vcera peklo jarni slunce a snih se obcas na sneznice lepil. Zvlast pote, co jsem se propadl ledem do zasnezeneho potoka, pred par tydny bych v pohode prosel. Ze snehu je velmi hutny firn, ve vyssich polohach je na nem vrstva mekciho s dunivou krustou. Nahore aspon pul metru, ale na slunecnych pasekach zbyva uz jen mala vrstvicka. Na severnich svazich je kupodivu vic snehu, nez pred mesicem, sneznice jsem sundaval az v 650 m. Moc ho ale neni, po ceste to jde, lesem moc ne.

Severni sestupy maji neobvykly hacek, snad na vsech cestach jsou ledopady. Desitky metru cesty pokryte ledem po cele sirce. Smerem nahoru to jeste jde, sel jsem pres Palicnik, a tak jsem holt obul sneznice a vysel to jako v mackach. Dolu je to horsi, sestupoval jsem po Richterove ceste a nejstrmejsi usek nad Lokomotivkou byl opravdovy ledopad. Na to jsem si netroufnul, kdyby to ujelo, tak bych dopadl hur, nez v Dolomitech. Nastesti bylo v lese dostatek snehu a byl z toho docela zajimavy proslapovy usek. Zelena pod Frydlantskym cimburim uz byla ledova posledne. Tohle je docela neobvykle, takhle moc ledu jsem tam jeste nezazil.

Celkove je zaklad skvely, ale neni ho nijak moc a s oteplenim asi moc dlouho nevydrzi. Pristi vikend jeste jo, pak uz tomu moc velkou sanci nedavam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 19:58

Jaro pomalu ale jiste vitezi. Snehu je porad jeste dost, ale myslim, ze jsem byl vcera tuhle sezonu naposled. Bylo to pekne, na stary beton napadlo pres vikend neco noveho snehu, a tak jsem si vetsinu cesty proslapaval stopu. 26 km, 8 hodin cisteho casu a tak mne letos jeste asi nohy nebolely :) Rano to bylo fajn, ale pak se snih zacal lepit a i kdyz jsem oklepaval a dupal, tak to stejne nepomohlo a tahal jsem na nohach par set gramu navic. Navic se uz nejde dobre, horni vrstva mekne a sneznice nedrzi, jako normalne. Zvlast kdyz se hroty a gripy zalepi snehem. Bylo to poznat na slapkach, v pulce jsem musel sundat boty a poradne promazat kuzi, ktera zacala palit, jak se odirala o ponozky. Tohle se na dobrem snehu nedeje.

Na jihu je snehu vic, nasazoval jsem sneznice hned za Harrachovem. Na severnich svazich rychle ubyva, sundaval jsem je v 750 m a i tak hlavne kvuli tomu, ze jsem potreboval hroty na ledu, co jsou ho plne cesty, snih tam moc nebyl. Na slunecnych planich mizi, nekde uz je jen par cm betonu, v Polsku uz byly videt hole louky i relativne vysoko (cca 900 m).

Jestli se nestane neco mimoradneho, tak pro mne sezona skoncila. Byla docela fajn, tolik pekneho pocasi jsem v Jizerkach jeste nemel, aspon pulka vyletu. Plus pekne mrazy, spousta ledopadu... jen tech sestupu na sever jsem si moc neuzil, malo snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » stř dub 4, 2018 19:44

Tenhle vikend me odradily od jizerek ty teploty, ten lepici se snih je hrozny opruz, chtel jsme v pondeli do Krkonos, ale nakonec jsme se k tomu nedokopal a obaval jsem se silnejsiho vetru na hrebeni, dle kamer skoro cely den okolo 10 m/s, to uz moc zabavne neni :)
Kazdopadne tento vikend pojedu, pac by to mohlo byt letos napsoled, ale doufam, ze dam v Krkonosich jeste obe sve klasicke trasy, jen ocekavam, ze sestup uz bude z pulky bez sneznic.
Dle kamer to zacina mizet slusnou rychlosti, ale zas hrebeny Krkonos maji letos slusnou zasobu.
No a dneska jsem se projel na kole a uz je to dost prijemna teplota :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř dub 4, 2018 20:00

Tos udelal chybu, v Jizerkach skoro nefoukalo, tyden predtim mnohem vic. Na Krkonose bylo videt a bylo tam taky pekne. Tenhle vikend uz ma byt regulerni jaro, i na Snezce nad nulou i pres noc.

Teda, ten lepivy snih mi dal zabrat, nohy mne boli jeste dneska :) Nejdelsi trasa a k tomu jeste s extra zatezi na nohach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Pavelsni » pát led 18, 2019 18:06

Ahoj,

mohli byste mi doporučit nějaké trasy v Jizerkách na sněžnice na tuto neděli a pondělí? Budu začínat nejspíš v Bílém Potoce nebo v Novém Městě p. S. (přijedu vlakem) a rád bych spal na Jizeře nebo na Smrku. Nebude to na celé dny, vždy jen cca půlka. Bylo by fajn navštívit nějaké skalní vyhlídky, ale nechci moc chodit v běžkařských stopách (nejlépe vůbec).
Předem díky!
Pavel
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát led 18, 2019 18:25

Letos jsem tam jeste nebyl a nevim, kolik je tam snehu, jak vypada a jak jsou proslaple stopy. Na Jizeru bys ale za pul dne snad dojit mel i kdyz se budes borit hodne. Trasa: Bily Potok - Frydlantske cimburi - Poledni kameny - Smedavska hora - Paulova paseka - Jizera. Oficialni bezkarske stopy budes jen krizovat a v neoficialni klidne slapej, bezkari nam tam taky jezdi ve sneznicovych.

Jestli mas navigaci, vem si ji. Mezi Frydlantskym cimburim a Polednimi kameny to muze byt orientacne narocne. Kdyz nebude proslapla stopa. Znacky nemusi byt videt. Na sneznicich se to ale projit ruznymi zpusoby. Pres Smedavskou horu volnym terenem, prusekem, cesta je jasna. Od vrcholu pak lesem smer Jizera, jak to pujde, a na Jizeru taky primo nahoru. Znacce je lepsi se spis vyhnout. Na Jizere je pekna vyhlidka, ale obvykle tam hodne fouka. Pod ni je chata a da se spat na verande. Nebo nekde v lese za skalama, kde nefouka.

Z Jizery se da jit kamkoliv, podle nalady a podminek. Vyhlidky jsou na trase Snezne vezicky - Cerna hora - Holubnik nebo muzes na jih pres Milire smer Desna nebo i na Smrk, ale tam se mi libi nejmin. Na vlak se da dojit v podstate kamkoliv, vsechno jede do Liberce.

Trasu z Noveho Mesta pod Smrkem moc nedoporucuju, je celkem nezajimava. Ale na Smrku se zas da spat vevnitr.

Pak napis, jak to vypadalo, ja se tam bohuzel jeste nedostanu :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Pavelsni » sob led 19, 2019 17:38

Díky moc za info. Bohužel mi Jizerky nakonec nevyjdou, ale jako alternativu pojedu na Šumavu na Velký Ostrý a z něj pak hřebenovku na Svaroh a na Špičák. Spaní snad klapne v přístřešku na Statečku, ale v noci mě čeká tak -15°C, možná míň.
Jinak podobnou trasu, co popisuješ, jsem šel před 3 roky na konci dubna jen v pohorách a před tím tam napadlo neobvykle dost sněhu, tak to bylo zajímavé. Mě se právě líbila vidina spaní v útulně na Smrku, kam nefouká a je tam asi i o pár stupňů víc než venku. Ale je fakt, že cesta tam asi není úplně záživná. Snad mi tenhle vejlet vyjde na konci února/začátkem března.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod sobb » sob led 19, 2019 20:13

mike píše:a v neoficialni klidne slapej, bezkari nam tam taky jezdi ve sneznicovych.
:roll: ](*,) mazec ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 21:01

Na tohle tema tu mame nekde specialni vlakno ;-)

Byval jsem dlouho slusny, ale kdyz mi nekolikrat za sebou ta hovada projela stopu, kterou jsem pracne proslapaval, ac vedle mela mista dost, tak na ne kaslu. Oni ji totiz rozbijou, zvlast kdyz ty kolejnice zamrznou. A navic kvuli nim nebudu proslapavat dalsi stopu [-( Takze, kdyz neni zadna predchozi sneznicova stopa a je dost mista, jdu vedle. Kdyz neni dost mista, jdu klidne v bezkarske. Kdyz je sneznicova a v ni bezkarska, jdu v puvodni sneznicove. Rec je samozrejme jen o divokych stopach ve volnem terenu, strojove jsou jejich.

edit: zminoval jsem to proto, ze tohle s oblibou delaji prave v pruseku pres Smedavskou horu. Nekdy vyjedou i vic stop vedle sebe a ze pri tom rozjezdi sneznicovou je jim jedno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod sobb » ned led 20, 2019 22:45

Vím o něm a nemám potřebu se tam přesouvat ;-)
Tady jsem jen velmi krátce vyjádřila zhnusení nad výše citovaným.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon led 21, 2019 1:06

To se asi musi nejdriv zazit... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Pavelsni » pon úno 11, 2019 19:10

Tenhle víkend mi možná vyjde sněžnicový trek, tak se zeptám takhle: Předpokládám, že je reálné udělat za den trasu Hejnice - Ořešník - Ptačí kupy - Holubník - Sněžné věžičky - Jizera, je to tak? A za dopoledne se dostat z Jizery přes Frýdl. cimbuří do Bílého Potoka na vlak?
Ještě dotaz na spaní: když přijedu večer do Hejnic/B. Potoka, je za vsí nějaké místo na bivak?
Jinak hlásí docela teplo (zřejmě inverze), ale kvalita sněhu snad zůstane ucházející...
Kdyby tam teď někdo třeba byl, určitě uvítám aktuální info.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 11, 2019 19:37

Jo, je to realne. Kudy chces jit na Snezne vezicky? Ja chodim od Oresniku nahoru okolo vodopadu az k rozcestniku u Tetrevi boudy a odtud lesem primo na Holubnik. Taky se da kousek po magistrale k Tetrevi boude a od ni vede prusek lesem primo nahoru, asi v pulce se da odbocit doprava a jit na Holubnik primo. Na Ptaci kupy se pak da zajit z Holubniku, neni to daleko.

Kdyz jdu na vlak v 19:36, tak pocitam, ze z Jizery musim jit nejpozdeji 17:15, ale to uz je dost naslapane a navic to obvykle beru z Polednich kamenu primo dolu lesem (coz nedoporucuju, kdyz to neznas, musi se proklickovat mezi skalama). Pocital bych aspon 3 hodiny, 3.5 bude lepsi. Kdybys nestihal, tak se da jit rychleji po Richterove ceste. Je to sice asi dal, ale teren je jednodussi a par km jdes po asfaltu, coz je sice horsi, ale vyrazne rychlejsi.

Misto na bivakovani se urcite najde. Nekoukal jsem po nem, ale nekde na loukach pod lesem nebo na zacatku lesa. Kdyz vyjdes s Hejnic, vylezes na takovy maly kopecek a hned za nim nebo okolo nej by to mohlo jit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Pavelsni » pon úno 11, 2019 19:56

Na Sněžné věžičky bych chtěl jít, tak jak jsi to zhruba popsal. S tím, že od Tetřeví boudy bych to teda zkusil přímo na Holubník, jak píšeš, sice to tam neznám, ale snad to nebude na orientaci náročný. GPS kdyžtak mám. Uvidím taky dle času. Na S. věžičky je lepší jít přes Černou horu nebo se to dá střihnout ze sedla Holubníku přímo za nosem? Nevíš, do kolika hodin funguje Knajpa? S vodou na hřebeni by snad neměl být problém,ne?

Vlak mi jede v 11:43, tudíž když se pokochám východem slunce a pak vyrazím, neměl by být problém to stihnout i přes Polední kameny.

S bivakem uvidím, přijedu asi až za tmy, tak to vidím na hospodu a kdyžtak se poptám místních. Ale díky za tip a celkově za info.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 11, 2019 20:12

Pardon, prepsal jsem se, myslel jsem Ptaci kupy.

Od Tetrevi boudy je to jednoduche, prusek je jasny a az se dostanes nad les, tak trochu doprava a furt do kopce. Kdyz se netrefis presne, tak te to vyvede na znacenou cestu k vrcholu. Na Snezne vezicky se da primo ze sedla Holubniku, vetsinou tam byva stopa. Za dobre viditelnosti to trefis, v mlze se GPS muze hodit.

Knajpa myslim funguje do 16, ale celkem nic tam nemaji. Na vodu potrebujes akorat varic, snih bude vsude :)

Bivak jsem myslel nekde tady nebo okolo: https://mapy.cz/s/3oMyO. Neni zac.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Pavelsni » čtv úno 14, 2019 17:20

V Knajpě mi stačí,když budou mít pivo ;-)

Už jsem na cestě,ale ještě zkusím: jak je to se spaním na Ořešníku,je tam nějakej plácek?
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv úno 14, 2019 17:50

Asi by to slo primo u rozcestniku, kde se odbocuje na Oresnik, je to v takovem minisedle. Mozna jeste primo u Oresniku, pred prvnim sutrem. Nebo nekde mezi tim, uvidis sam. Taky se da pokracovat asi tak 0.5 km po cervene a tam je to celkem ploche a v lese by se nejake misto urcite naslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » pát úno 15, 2019 22:00

V Jizerkach je nejvice snehu za posledni 3 mozna 4 roky, ted nevim jak dlouho tam jezdim, az me nektere casti tras, ktere jsem sel mnohokrat zmatly :) Hezky bylo, azurko, jen to bylo spis jako konec zima nez polovina :) Teplota sla opravdu na nejakych 7°C, bal jsem se, ze se to bud elepit, ale v pohode, nekde je snih mekci nekde beton. Odchodil jsem vetsinu jen v triku.
Dost popadanych mensich smrku, mnoho ma ulamane spicky, v nekterch casech mozna i vetsina. V mnoha castech, hlavne vyssi polohy, maj stromy na sobe velky kusy sneholedu, jak to odtava, dostat tim po palici, tak tam clovek zustane.
Neznacene cesty byly celkem malo dotceny, treba dost me prekvapilo, ze nebyl rozjezdeny prusek z Jizery ke Knajpe, ale zas byl rozjezden ten na rozcesti ke Kasrenske, coz je takovy horsi prusek dole uz korytko, tak jsem jim to musel rozslapat. Jak tam nekdo projede stopu tak se tam zacnous stahovat lidi, za mnou byla tupa bezkaru, mel jsem pocit, ze ani netusi, kam to vede a jak ten prusek vypada, řevu ale vyprodukovali dost :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát úno 15, 2019 22:08

Chjo, ti zavidim, ja uz si na tuhle zimu zadne plany nedelam. Pitomy klos :evil:

Prusek je Kasarenske myslis ten primo dolu od vrcholu na jih? Tam vetsinou stopa byva, obcas i od skutru. Smer ke Knajpe je prece jen pro bezkare trochu horsi, na poslednim vysvihu by se mohli zabit. Tlupy jsou uz i v patek? :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » sob úno 16, 2019 11:51

mike píše:Chjo, ti zavidim, ja uz si na tuhle zimu zadne plany nedelam. Pitomy klos :evil:


Aha, to jsem nejak nezachytil, jen nejakou poznamku, ze ted nemuzes, tak to je nemile.

Pruseky takto https://mapy.cz/s/3oXr4
Od skaly prave vedly stopy a nejaky bezkar prijel, ale myslel jsem, ze spis jezdi ten prusek na Smedavu, severovychod a nevim, zda se to nemysllela i ta skupina za mnou, pac byly nejaky zmateny, kdyz obchazeli ten velky sutrak na zacatku pruseku.

jizerky.jpg
jizerky.jpg (17.73 KiB) Zobrazeno 5432 krát
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » ned úno 17, 2019 0:47

Smer ze Smedavy se mi libi nejvic, ale na bezkare je spodek moc strmy. Nikdy jsem tam zadneho nepotkal a myslim, ze ani jejich stopy. Dolu pro zmenu nejradej chodim na SSZ, smer Paulova paseka, jelikoz vrsek je nejstrmejsi a idealni na proslap :)

Snehu je tedy opravdu dost, ale tohle uz jsem tam myslim jednou videl. Celkem davno, to jsem jeste nemel 438.

Vsechny cesty vedou na Jizeru ;-) (me GPS zaznamy z poslednich let)
jizera.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod Pavelsni » úte úno 26, 2019 17:25

Ani jsem se neozval, jakej byl trek minulej víkend. Tak tedy: první noc jsem to vyřešil se spaním na Ořešníku tak, že jsem si lehnul přímo k odbočce na vrchol. Byl tam jedinej rovinatej úsek a dokonce bez sněhu. K vodopádu starší stopa od bot, někdo se musel ale hodně trápit, nasadil jsem sněžnice a sundal je až další den pod Cimbuřím. První lidi jsem potkal až u Tetřeví chaty, odtud tím průsekem na Holubník (horší stopa od sněžnic). Na Holubníku opět nikdo, jen jedna šarmantní běžkařka se přijela pokochat. Pak přes sedlo a Černou horu na S. věžičky - čekal jsem hezčí výhledy, ale stejně jsem byl spokojen. Knajpa v obležení běžkařů, na pátek odpoledne docela narváno. Pak Jizera průsekem, spaní na verandě, v noci dorazilo asi 5 lidí, spali venku, jak byl sníh přimrzlej, nebořili se. Západ slunce byl nádhernej, východ taky pěknej. Další den dolů na rozcestník a pak přímo za nosem na Polední kameny. Jediný úskalí na louce bylo přejít potok, jinak neporušenej sníh až k rozcestí pod Smědavskou horu. Polední kameny, Cimbuří parádní, na to, že byla sobota dopoledne, po cestě nebyl zhola nikdo. Pak do B. Potoka na vlak, bohužel žádná hospoda nepremávala.
Každopádně díky za tipy, náramně jsem si to užil!
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » úte úno 26, 2019 21:06

Skvele. Je fajn, kdyz veci funguji podle ocekavani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » úte bře 10, 2020 11:05

V nedeli byly v jizerkach skvele podminky, kor rano, v sobotu neco pripadlo, ale spis malo, spis takova krupice, takze to bylo krasne nosny a hezke na pohled, ac na stromech se toho moc neudrzelo, behem dne sla teplota nad nulu takze to zacalo ze stromu kapat a misty se snih lepil. Sel jsem kolecko z Jizerky, vetsinu trasy jsem si proslapl nedotceny snih a za cely den, svym zpusobem, potkal jedineho cloveka, takze jsem si nepripadl ani jako v ceskych horach :) Samozrejme krom prekracovani magistral :mnam: :)
V centru Jizerek je v pohode pul metry misty asi i metr, ale okraje jsou marne, na nich je poznat, ze letos je ta zima zas o poznani slabsi. S moznosti zajte na Jizerku, Sous atd ale to neni dulezite.
Polojasno az do vecera, parada.
TSL438 zuzitkovany pri drapani nahoru na sklaku a prudce dolu ke korytu Jizery. :smt023

jizerky2.jpg


jizerky.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř črc 28, 2021 16:33

Sice to neni o snehu, ale dam to sem: Česko má další památku UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Jsem s toho trochu rozpacity. Jednak to tam muze natahnout turisty a jednak to muze vest k zakazum vstupu tam, kde obvykle v zime chodim. Zrovna tohle je cast, kde je fajn jit lesem mimo cesty, je to tam pekne a zajimavy teren. Kdyz je dost snehu, bez nej jsou ty zajimave casti (temer) nepruchodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod honza83 » čtv črc 29, 2021 11:32

mike píše:Jednak to tam muze natahnout turisty a jednak to muze vest k zakazum vstupu tam, kde obvykle v zime chodim. Zrovna tohle je cast, kde je fajn jit lesem mimo cesty, je to tam pekne a zajimavy teren. Kdyz je dost snehu, bez nej jsou ty zajimave casti (temer) nepruchodne.

To, co bylo zařazeno do UNESCO je plošně úplně totéž, co NPR Jizerskohorské bučiny a v jakékoliv NPR se mimo značené trasy chodit nesmí a to, zda je to i v UNESCO, na to nemá absolutně žádný vliv.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv črc 29, 2021 15:50

Jestli se realne nic nezmeni, tak jedine dobre. A sve zimni GPS zaznamy sem teda davat nebudu 8)

BTW, nevsiml jsem si, ze by to v terenu bylo nejak vyznacene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jizerské hory

Příspěvekod apuka » čtv črc 29, 2021 16:17

Neznam to tam, ale rychle na mne na mapach.cz vyskocilo toto, takze nejake vyznaceni tam bude. Navic bys hlavne musel koukat po kmenech stromu na cervene cary - a ty na zasnezenych stromech videt nejsou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Snownews