Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod ratel » pon bře 10, 2014 8:26

ok, tedy závora byla nahore :lol: , nekdy totiz byva dole :evil:

nepletes si sever a jih :P
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 10, 2014 8:48

Sever a jih - teď jsi mě dostal. Si kurde nejsem jistej. #-o
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod ratel » pon bře 10, 2014 9:41

no ty dědiny a šachty jsou na severu :lol: stejně jako ta chatka na hranici hustého lesa a pastvin.
Z jihu to neznám, proto jsem se ptal. Vzhledem k letošním podmínkám mne překvalio že jste dojeli až k autu. Pokud to byl opravdu sever, jeli jste po bočním hřebeni co jde na sever ( v mapě NAHORU :P ), některým ze žlabů z Chabence přímo nadul nebo ze sedla na východ od chabence - kota 1843 ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 10, 2014 9:57

Jsem to pokašlal, chtěl jsem napsat sever a napsal jsem jih. Holt únava, jsem za dva dny naspal 3,5 hodiny. :oops:
Šlapali jsme od té poslední budky nahoru k útulně (pod útulnou strmé serpentinky). Od útulny nahoru, spíše doleva a pak údolím nahoru do kotla pod Chabencom. Dolu to samé v obráceném gardu. U útulny sundat lyže, donést je pod serpentiny, přejít dřevěmý mostek, ještě kousek sejít a pak nasadit a jeli jsme někam mezi "rozestavěnou vodárnu" a prumyslové budovy na úpravu rudy k autum (rozšíření cesty, kde jsme nechali stát auta). Nahoru k poslední budce nás odvozil otec jednoho účastníka výprava rallye stylem - rozjet a nepustit. :twisted:

edit: dodána fotka
Přílohy
Chabenec.jpg
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod axi12 » úte bře 25, 2014 21:48

axi12 píše:Na velikonoce (cca 20. duben) bude asi ještě hřebenovka NT pod sněhem, což? :(

Dotaz nějak zapadl, zkusím jej vytahnout. Nějací tatr-experti? :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod vonkreuz » ned kvě 4, 2014 21:07

Dneska konec lyžení v NT, bylo toho dost málo a do toho hnusnej fukavec s mlhou, takže se nedalo ani pořádně vidět do severu Chabenca. Tak jsme to odližovali jinde a šlus.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod wertigo » úte bře 29, 2016 7:36

info z vikendu 25-27.3. Chopok Jih - slapat se dalo bez problemu od parkoviste Trangosky, v patek na starem snehu obcas lehce ledove, peší na mackach, ale nebyly 100pro potreba, v noci na nedeli napadlo dole 3cm nahore 10-15cm, takze z hrebene byla lyzba na prasanu __II , jinak lidi jako nadelanych, halt Velikonoce. Sportu zdar a šup na hory, je tam lip jak v kolbence... :lol:
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod Vojta55 » sob úno 25, 2017 22:08

Ahoj, šel jste teď někdo hřebenovku? Asi můžu nechat skialpy nebo sněžnice doma že? Vypadá to na poměrně málo sněhu...
Vojta55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 19, 2014 14:31

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod karitapepe » ned úno 26, 2017 10:55

no já jsem šel minulý týden z Jasné po sjezdovce na Chopok a pak hřebenovkou na Ďumbiér, tak málo sněhu nepamatuji, místy i nic.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod fps » ned úno 26, 2017 11:53

podle tohohle je tam 30 cm až 80 cm, a podle tohohle 35 cm až 80 cm, před 8 dny jsem se vrátí z vedlejší VF, a tam bylo sněhu plno, místy nafoukáno až cca 1 m, v letošní zimě napadlo nejenom u nás hodně sněhu, tolik sněhu nenapadlo už plno let
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod karitapepe » ned úno 26, 2017 14:41

Nahoře mezi Chopkom a Ďumbierem bylo(17.2až 18.2) minimum sněhu, místy úplně prázdné vyfoukané místa, vyčnivaly travky.
Zpátky jsme to šli traverzem od Štefaničky, tam bylo trochu více,místy 30 cm, ale taky jenom 10 cm.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » pon kvě 21, 2018 8:28

Bavil sem se človíčkem, co fčíl o víkendu přebíhal cestrální hřeben NT - absolutnbě bez sněhu, sem tam malý flíček, jinak nic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » stř úno 13, 2019 14:28

Chopok mě tuhle sezonu nemá vůbec ráth... dyž sem tu byl před vánoci poprvé, tak bylo otevřeno jen pár sjezdovek a bylo moc lidu, taxem to po obědě zabalil. Podruhé mě sfouklo (44ms = zastavili všechno), neska potřetí a po obědě začalo scát a namrzat (na piščisku během chvíle 1cm vrstva ledu), taxem to zabalil. Ale bylo to i tak krásné, lidu přiměřeně, všechno jezdilo a nahoře fučelo "jen" přesně polovic co naposled (22 ms). zítra lomnice, doufám, že bude jezdit sedlo.

Nahoře dva metry určo, dole 50-80cm tvrdého, na tym do 10cm přefujaného nového
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod apuka » pon dub 8, 2019 9:12

Jen kratke info. kdyby se tamnekdo chystal.
Od Trangosky se jeste vcera dalo jit na skialpech primo od posledniho baraku u parkoviste. V sobotu nasnezilo, po Jaskynu mrtvych netopierov, kam jsme sli od 10-15 cm noveho, vyse urcite vice, bo tam asi neprselo. Pres den bylo teplo (u jeskyne +10), dost to meklo a roztapelo. Skialpinisti smerem dole nakonec dost snehu z chodniku "odhrnuli", u rozbocku (1400m) uz skoro az na zem, jinde, hlavne v lese je toho vice, obcas u mosu pres potok i 1,5m.
NTB, ten novy snih se krasne "uvolnoval" palicim sluncem, cestou nahoru krasne cerstve bile svahy bez lidi, cestou dolu na vsech svazich, kde se pohybovali skialpinisti siroke a dlouhe "laviniste", jak slezl dolu ten novy vlhky snih na asi zmrzlem zaklade. Nastesti, vetsinou jen rel. pomalu sesouval, lyzari meli moznost z nich vylyzovat. Jinak by tam byl pruser a hodne zasahu HZS.
Jak jsem koukal na jednu takovou lavinku, jsem zaslechl povzdych jednoho ze skialpinistu, kteri to spustili: "Do riti, tak dobre sa po tom jazdilo a teraz sa to odtrhlo." Proste, ne ze by byl rad, ze ho to nezavalilo, ale jen horekoval nad tim, ze uz tam neni ten dobry snih. Tak presli na vedlejsi svah, kde jeste nikdo nezlyzoval a jeste se to neodtrho. Je to tam jeste udrzelo, kousek po nich uz take slezlo.
A jen tak mimochodem, za chvili jsem je videl kousek, jak sjeli na chodnik a zase nahoru - lopatu mel mozna jeden z nich, ostatnym se do toho batohu rozhodne nevezla, ani venku jej nemeli. :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » čtv led 16, 2020 14:04

Takže sněhozprávy z Chopku: proti loňsku změna, sem odjakživa zvyklý parkovat na Zahrádkách a ty (zřejmě jako jediné parkoviště na celém severu) udělali placené - ale co už, čert vzal 7 tojro, hlavně že to je kousek (přístup) na lanoffku. Horní konec cesty, Jasnou nemám ráth a z Lůček je to buď daleko pěši s lyžema v náručí nebo sa musí z Lůček oklikou lanoffkou a turistickou zjazdoukou na Zahrádky.

Sněhu (přírodního) je na severu dole tak 20cm, nahoře max 40cm, zfučené. Fšude tráva, šutry, kosoffka - takže mě ani nenapadlo vybočit z (umělinou vysněžené) sjezdoffky do off-piste. Sjezdovky (jezdí už skoro všechno, ale místama ještě ne na celou šířku svahu) slušně vysněžené umělinou, bohužel místama beton, místama led a místama se to brzo vyjezdilo do "závějí" sypkých ledových kuliček, prostě umělina.

Byl sem i na jihu, tam situace +/- stejná. Sních je tam ale víc přetvořený slunkem. Lidu tam i tam docela dost (nato, že je obyč prcden mimo zimní prázdniny), ale rychle sa to rozprostřelo dyž skoro fšechno jezdí a nikde/nikdy sem nečekal na lanoffku dýl než 3-5 minut.

Nahoře na Chopku jako obvykle mha, jízda po hmatu (na obě strany, až někam do 1700mnm), fučák (prý 18metrů za kundu).

Kuleno sa celou dobu připomínalo, ale ani raz nezabolelo výrazně nebo přímo nesnesitelně. Uffff. Kuju. Po obědě sem toho nechal, hlavně quli temu kuleno, preventivně.

Takže zítra repete.

Jo, a šikovná sezónka mi šikovně sezónkuje..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » pát led 17, 2020 13:10

Neska na Chopku (ie. pátek) bylo víc lidu než fčera, ale přišli později - první ca hodina nikde nikdo a mančestr na sjezdoffkách.

Bohužel neska to bylo výrazně tvrdší/zmrzlejší (po včerejším odpoledním těple) a nepovolilo to jako fčera. Čili na mých prašanoffkách (100mm pod botou) trápení, ale co už. A vlastně ještě i to, že (zřejmě před přicházející frontou) nahoře neska bořilo v poryvech určitě 30metrů za kundu, možná i víc. Takže jih enem raz (bo sem se bál, že to zavřou a já sa nedostanu z5 na sever).

Jinak přiměřeně fajne - hlavně kuleno sa neska protestovalo dokonce míň než fčera (a to to bylo tvrdé, drncavé). Třeba to je potřeba rozhýbat / zvyknout na prkna.... proto zítra ráno Lomnice (aspoň na chvilku, než se udělají davy, stejně ňa to tam bavit nebude, bo sedlo nejezdí).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » pon led 27, 2020 13:40

Tak. Neska Chopok úplně libový, ráno přimrzlé, fajně urolbované, až ca do 11 skoro bez lidu, čili ca dvě hodiny sem jezdil mančestr, potom se nahrnuly mírné davy a ňa to přestalo bavit. A něco bylo výrazně špatně - nahoře na Chopku nefučelo (prakticky bezvětřo). To není normální.

Zítra má být zamrčeno a konečně má i sypat (a nahoře fučet) taxem zvjedaff, prostě zítra by to mohlo být zimní a ne jarní jak neska. (Přírodního) sněhu je opravdu zoufale málo, ledenec a na jihu rozsáhlé plochy odtáté slunkem až na trowu, kosoffka zelená jak v létě, chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » úte led 28, 2020 13:35

Tak jo, neska bylo repete Chopku (rosničky strašily s kalamitkama na cestách v okrese LM a PP, ale D1 i příjezd pod Chopok jen mokré, prosolené, neklouzalo to, kuju temu nahoře) - bylo to pocitově zimní, od rána mha a mraky, sněžilo (ale ne moc, škoda, no). Nasypalo sotva 1-2 cm. Ráno zase mančestr asi hodinu a půl, pak teprve přišli lidi. Na Chopku už zase normálně - bořilo, odhadem 15metrů za kundu. Fajne. Hlavně, že kuleno sa už (trochu) uklidnilo (asi sem to "rozjezdil") ani jinak mi nebylo blbě (moc). Hooray. Zítra ráno Lomnice a paq dom.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » úte led 28, 2020 13:37

Jo, a na severu nahoře od rotundy prvních 100m (výškových) bylo nafučeno na sjezdovce 10cm nového (foukalo od Jihu), takže byly i prašanové obloučky, heč.... na prašanoffkách, jak jinak.... šak sou to moje základní lyže na sjezdoffky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » stř úno 12, 2020 13:38

Tak. Letos první lýžba v měkkém (prašanovitém). Urolbovaný beton a na tom (tam kde to nesfučel vítr) 10cm prachu. První hodinu od otvíračky nebyla ani noha, fajná lýžba, pokaždé orba vlastní stopy. Před desátou sa to začalo houfovat, před jedenáctou už byly fronty, bo sice v SK prázdniny nenisu, ale zato v Pšonsku asi sou - bylo tam neuvěřitelně moc pšonků - na parkovišti 9 z 10 aut PL značka. Fučelo velmi, nad Lukovou trvale mha/mrak, celou dobu sněžilo, chvílema taky hooodně moc a chvílema to vítr zvedal ze země - bílá tma. Jaxa udělaly fronty na lanouku, tak ňa to přestalo bavit. Na jih sem si netroufnul, sice twinliner jezdil i v tom fujavci až nahoru, ale místní rozhlas furt hlásil, že se nedoporučuje jezdit na druhou stranu kopce, čili strach že by to zavřeli a já se nedostal z5, mi nedovolil.

Sice prašan, kosa a zimní feeling, ale celkovou situaci se sněhem (ie. zoufale málo - dole je celkem ca půlmetr, nahoře sa to nedá odhadnout, bo sfučené) to nijak výrazně nezlepšilo. Letošní zima je halt těplá a chudá na sních, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2020 20:59

pavproch píše:Letošní zima je halt těplá a chudá na sních, no.

Za to muzes ty. Vloni to bylo naopak a stejne sis furt stezoval, takze si rekl, ze se ti na to muze... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » čtv úno 13, 2020 13:53

O:) :-..

Tak. Neska ráno se mi vyloženě nechtělo, ale zlomil sem se. Dyž sem dojel pod Chopok, tak se mi najednou začalo chtít a to tak že velmi, rychle sem se nastrojil, vmísil se mezi ranní ptáčata "fresh track", turniket kupodivu moji "šikovnou sezonku bez fresh tracku" sežral i před půl devátou, takže minutu po půl deváté už sem byl nahoře na Chopku a.... prdlo mi v kuli a hurá na jih - BOOOŽÍ to bylo, 3x sem to celé otočil ve (skoro) panenském prašanu úplně bez lidí, až dyž sem jel potřetí z jihu nahoru, tak už sa začaly hrnout davy.

Za ty tři dny nečasu nafunělo toho prachu dost, ale je to zfučené, nahoře neska ale bylo "skoro lidsky" (ráno -11 a jen 24metrů za kundu), slunko skoro úplně sfítilo a Predné Děreše byly skoro nezfučené ie. prach 10-15cm na betonu, boooooží.

Samozřejmě později v davech už to tak boooooží nebylo, musel sem porušit zákaz jízdy dolů z vrcholu chopku směr sever quli poladovici - a byly tam neskutečné / nebezpečné ledové plotny, od Konské ale dolů opět booooží, taxem dal ešče párkrát na severu Májovou muldu (kura na té otevřené sedačce ale byla kosa na tom větru) a pak tradá dom do ta3.

Neska sem z teho nadšen, doufám, že mi to zítřejší ranní Lomnice (má sa zase zatáhnout a sypať) nepokazí - podle webu ale Sedlo jezdí, takže hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » pát pro 4, 2020 18:42

Přišel mi - šikovnému sezonkárovi - mail od TMR:

Dobrá zpráva - Jasná už začíná. Druhá dobrá zpráva - jako sezonkár bych tam mohl....
Špatná zpráva: .....ale jenom s neg PCR testem. :cry:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Snownews