Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » stř pro 30, 2020 11:55

To musíš vylézt výš, tam už mokro není. V Koutech ještě mokro ale pár set výškových nahoru a už prašánek.
Já bych si samozřejmě sněžnice nebral, vzal bych si radši lyže. Ale to bylo info pro sněžničáře, že tentokrát se to i vyplatí je mít a ne je nosit jenom pro ten pocit, že jako mám sněžnice.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » stř pro 30, 2020 12:46

To mas tezky, kdyz tady konci kopce na 800 m. Vcera byla nad 700 m trocha mokreho snehu a ted prsi a prsi. Mrznout snad ma zacit zitra, jsem zvedav, to bahno uz mne moc nebavi.

Ve skutecnosti jsou sneznice v cerstvem prasanu skoro na nic, pomahaji naopak ve slehlejsim snehu nebo kdyz mas krustu, kterou bys bez nich proslapl a orval si holene. Ale na to bys prisel kdybys je obcas nosil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » stř pro 30, 2020 16:50

@mike: Tak to už jsou fakt skoro na nic celkově no. Občas je nosit by znamenalo koupit si pohorky a ještě i sněžnice a pak hledat slehlejší sníh s krustou. :)
Zlatý lyže, tam se dolů sklouzneš a plochu to má nakonec větší, takže i v prašanu se tolik nepropadáš a ještě můžeš nohama jenom šoupat a nemusíš je při každém kroku zvedat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » stř pro 30, 2020 19:46

Tak soupej nohama a smir se s tim, ze jsou veci mimo tve obzory ;-) Ve skutecnosti jsou sneznice uzitecne vetsinu zimy a na vetsine snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » stř pro 30, 2020 20:51

Dneska si přítelkyně šla půjčit do Hudy sněžnice, bo se jí nechce zítra brodit, když si beru lyže. Jsem zvědav, jak pochodí a jestli je nevyhodí někde cestou. :twisted:
Stálo to 40kč na den a litr zálohy, tak by to zas nebyla taková ztráta.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » stř pro 30, 2020 21:13

Nejspis je o tebe prerazi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » stř pro 30, 2020 22:16

oodoow: to je výborný, může Ti dupat stopu :mrgreen:

Dej pak vědět, jaký byly podmínky a odkud se dalo na lyžích.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » čtv pro 31, 2020 18:37

@sobb: tak sníh byl choditelný kousek nad Skřítkem a pak v pohodě přes Jelení studnáku, Františkovu myslivnu přes Vřesník, Horní Nádrž, Mravenečník a po sjezdovce dolů.
Sjezdovka už je trochu jetá ale sjet se to ještě dá, ale bude to asi pořád horší a horší jak tam všichni bobují a nikdo to neudržuje.

Jinak sněžnice se hodily asi na 1km trasy přes Vřesník, zbytek času byly na batohu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 2, 2021 23:17

Jo a ještě doplněk, kdybyste se někdo rozhodl navštívit Divoký důl, tak je to v dolní části skoro komplet led. Takže jenom s nesmekama nebo s mačkama. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » čtv led 14, 2021 21:19

Šel jsem dnes na pásech z Ramzové přes ČHS na Švýcarnu a pak dolů sjezd do Koutů, Podmínky super až na sedlo pod Vřesovkou jsem si razil stopu sám, při sjezdu z Keprníku a dál od Trojmezí dolů místy prašanu až po kolena. První lidi jsem potkal až na Červené hoře. Na ČHS na parkovišti cca 40 aut, hlavně běžkaři, co jdou po modré nahoru, stopy neupravené jen, co lidi si udělají sami, po červené nešel kromě 6 lidí nikdo. Sjet se dá do Koutů až k mostu. Sice byla mlha a chumelilo, ale jinak super.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » čtv led 14, 2021 21:35

@aksam: Dík, moc za info, já právě zkoumal jak udělám trasu, když teď zakázali jezdit v Koutech po sjezdovce, ten sjezd po běžkařské do Koutů je dost nuda, ale aspoň se člověk dostane k vlaku.
Předpokládám, že nahoru z Ramzové jsi šel po sjezdovce a že tam nikdo nic nenamítal.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » čtv led 14, 2021 21:48

Ano v Ramzové jsem šel po sjezdovce, dá se jít stopou, co jezdí skůtry až k chatě Jiřího na Šeráku jinak tak 20cm sněhu na prošlapání, ale chumelilo takže může být více. Nikdo u lanovky nebo jinde nebyl. V Koutech jelo naplno zasněžování na sjezdovkách.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » pát led 15, 2021 18:09

Dneska na běžkách z Ramzové na Paprsek, pak okruh Malý Šengen a nakonec do Starého Města. Sněhu je spousta a dá se dojet až dolů k silnici po zelené z Paprsku. Všechno ale prašan a rolbovat asi budou až přestane sněžit. Na Paprsku maj otevřené okýnko a dokonce je tam i nějaký (asi promořovací) stan, kam se jakože neoficiálně může jít sníst si jídlo. Aspoň tam teda všichni s jídlem chodili. Zřejmě nějaká klička v zákoně, že to už není hospoda, ale čekárna nebo tak něco. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc


Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 16, 2021 16:14

Tak dneska na pásech z Malé Morávky po sjezdovce na Kopřivnou a pak po žluté tz kolem Temné na hřeben na Ovčárnu, po červené na ČHS a dolů do Kout. Sněhu je už přiměřeně, ale je to pořád děsně měkký, se docela bořím i na lyžích. Bude potřeba počkat až si to trochu sedne. A taky moje oblíbený sjezdový dráhy v lese ještě nejsou sjízdný, pár desítek cm by to ještě chtělo.
Ale jinak jsem nadšený, konečně zas slušná zima. __II
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » sob led 16, 2021 18:34

neska jeseniky z Malé Morávky Velkým kotlem na Vysoké Hole, sněhu po kokot, když jsem se bořil po kolena, tak to ještě šlo, když jsem zapadal po pás, tak to začalo být zajímavé, no a když jsem v závějích ztratil značku a vrcholovou část se brodil divokými pláněmi po pás ve sněhu v silném mrazu a orkánu, tak to bylo super, to mně bavilo, na Ovčárnu jsem došel vyřízený a jel dodom radši skibusem :lol:

dost to tam nahoře hlídala horkská služba, včera ve Velkém kotli zasypala lavina skialpinistu, takže když jsem se tam v prostoru mimo značku zjevil, tak si ke mně na lyžích dojeli, vysvětlil jsem jim stiuaci, že jsem jen ztratil značku, že to nebyl záměr, se slovy "musel jste si projít slušným martyriem, tím jste už potrestaný, tak vám pokutu dávat nebudeme" jsme se s usměvem rozloužili :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 18:53

Presunuto do lepsiho vlakna.

Jaka pokuta? Za co? V Jesenikach se muze jen po znackach?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod milarepa » sob led 16, 2021 19:05

no, v oblastech CHKO Jeseníky jen po značkách, nejvíce to hlídají kolem Petrových kamenů a ve Velkém Kotli, jsou to přírodně hodně vyjímečné lokality....

minule, když jsem šel kolem Petrových kamenů, tak jsem viděl, že se tam terénem pohybuje skupinka turistků, říkal jsem si, že kluci zbytečně riskují...., převlíkal jsem si zrovna bundu, tak jsem se chvili zdržel, všiml jsem si, když se blížili, že jeden z nich má v ruce bloček....:-), když došli ke mně, tak jsem se ho zeptal, za kolik jim to nasypal, říkal, že to mají po 2 000, a že max je 10 táců...
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » sob led 16, 2021 19:38

v CHKO to skoro urcite pokutovat nemuzou, pokud nemaji CHKO nejaky svuj specialni navstevni rad.
Ale nesmi se to v NPR a Petrovy kameny a Kotel tam patri v ramci NPR Praded.
Je pravda ze jsem NPR nikdy moc neresil a musim na to asi zacit brat ohled.

Pokud se pletu budu rad vyveden z omylu, to me dost zajima.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod milarepa » sob led 16, 2021 19:50

jo, máš pravdu, mně se ty názvy pletou :-), prostě v té přísné oblasti nemůžeš mimo značku :-), já chodim mimo značky často a rád, no a dávám si právě pozor jen kolem Petrových kamenů, Pradědu a ve Velkém kotli, jinak to moc neřeším :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » sob led 16, 2021 20:02

No ja koukam, ze jsem to asi dvakrat porusil na Keprniku, ale samozrejme v zime, ac velky zastance jakekoliv ochrany prirody, si to v zime kdy chodim sam, jsem schopen si to obhajit :)
Jizerky maji NPR tam kam nechodim, takze pohoda :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 16, 2021 21:11

Přesně tak, CHKO, PR a PP můžeš, NP, NPR a NPP nemůžeš mimo značky.
Kolem Pradědu se v zimě skialpuje běžně, nejlepší sjezdy jsou dolů směr Sokolí Potok - Vidly a nikdo to neřeší. Velký Kotel teď asi budou nějakou dobu hlídat kvůli té nehodě.
Jinak to nehlídaj ale jezděj tam dělat sněhové profily, ať lidi aspoň vědí, kdy je to opravdu skoro jistá smrt. No a když tam zrovna dělaj ten profil a někoho tam uvidí, tak by mu tu pokutu mohli i dát.
Na fb teď psal borec, že jel dolů z Kamzičníku, což je hned vedle a nikdo mu nic neříkal.

@milarepa: Já tam šel na lyžích nahoře po té žluté a viděl jsem tam díry tak metr do hloubky po pěšácích. :)
Foukalo tam taky slušně a to jsem nebyl ani úplně nahoře na Vysoké Holi. Byl jsem rád, když jsem to zatočil dolů na Ovčárnu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 21:48

scinkk píše:Jizerky maji NPR tam kam nechodim, takze pohoda

V Jizerkach jsou nejake NPR? :-k Koukam, ze jo a ze jsem se opet stal zlocincem, aniz bych o tom vedel. Muj oblibeny sestup na sneznicich pres jednu vede 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » sob led 16, 2021 22:28

jj tusil jsem to, kdyz jsem na to koukal :) ale taky jsme to do ted neresil
v zime je ale ta situace preci jen jina, v podstae si dokazu predstavit jedinou negativni situaci, a to ze vyrusis nejake zimujici zvire, ale vzdy si rikam, zda je horsi to, ze to zvire vyrusim ja nebo treba liska :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 22:36

Lisku jsem vyrusil vcera :twisted: Jj, taky to tak vidim, bez snehu bych tam nevlezl, ono je to stejne nepruchodne. Tetrivka uz jsem tam pakrat vyrusil, ale o par km jinde, mimo NPR. Takova priserne hlucna a nemotorna slepice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » sob led 16, 2021 23:23

Ten tetrivek je imho jedno z mala zvirat, ktere muzes "vyrusit" a dal by se toho vyvodit nejaky negativni dopad na dane zvire, jak rikam, neptal jsme se nikdy tetrivka, zda je horsi potkat me nebo lisku. To ze ho uvidis, podle me znamena, ze tam stejnak "jen pobihal", vetsinou tam byvaji od nej stopy, tak proste kus poodletel. Jako chapu ochrance proc to narizuji a delaji...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 23:26

Negativni dopad to ma na mne. Dela takovy randal, ze se silene leknu a mohlo by mne klepnout ;-) A jo, byva tam od nej spousta slepicich stop, jak tam pobiha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » ned led 17, 2021 0:32

Takovéto pokusy o vraždu dělají i bělokuři (a podobné slepice) Si tak člověk jede na lyžích zasněženou krajinou, klid, nikde nikdo, ticho. A najednou přímo před špičkama lyží se šíleným skřekem vyletí zpod sněhu pták a letí do dáli. Obzvláště při noční jízdě za světla čelovky je to výživné. Poprvé jsem to chvíli musela rozdýchat :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod apuka » ned led 17, 2021 14:59

oodoow píše:Přesně tak, CHKO, PR a PP můžeš, NP, NPR a NPP nemůžeš mimo značky.
Vice-mene to tak je, ale i v CHKO, PR se muze vyhlasit zakaz vstupu, resp. chuze mimo znacky - docasne, napr v dobe hnizdeni, atd.

Sice je to mimo uzemi, ale docela by me zajimalo, na zaklade ceho vydala Sprava CHKO Beskydy zakaz chuze mimo znacky min. na dvou mistech - "prima cesta" na Srmk a kus kolem zlute znacky ze Sance na Lysou, mimo NPR. Odvolavaji se tam na zakon o ochr, prirody a nejakou svoji (SCHKO) vyhlasku, ale zakon jim umoznuje jen ten docasny zakaz, tady jde ale o trvaly - a ten jsem v tom zakone nikde nenasel, ze by jim byl umozneny. Asi jim budu muset napsat. (A to me zajima i kdyz se nijak nechystam tema mistama chodit, hlavne u Lyse.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2021 11:40

We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Snownews