Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » pát úno 19, 2016 19:32

Takze berete sneznice?
Zitra bude v Jesenikach celkem narvano. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát úno 19, 2016 19:36

Jo, kvůli tomu tam jedem.
Ty tam budeš taky?

Původně jsme chtěli mimo víkend, ale neradi bychom propásli poslední příležitost ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pát úno 19, 2016 19:38

Nestras porad, uz jsi pomalu jak pp #-o :twisted:

Jestli bude booze nabizet klobasky, tak at si Lada nebere ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » pát úno 19, 2016 19:44

@mike takovou zmiji si hreji na hrudi. :twisted:
@sobb porad jsem ma vazkach oodoow udelal reklamu, ale myslim, ze to bude mokra drina. Pojedu spis za caru, ale nemam s kym a sameho me nepusti.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát úno 19, 2016 19:45

mike: já že straším? rosničky straší! :mrgreen:

Tak to nevím, zda by se mi podařilo tomu zabránit, Laďa klobásky rád. Ale stejně boozeho nepoznáme a všem tisícům kolemjdoucích asi nabízet nebude :-k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » pát úno 19, 2016 19:48

Tak jedu za caru. podle kamer bude dobre, jen se bojim lavin.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pát úno 19, 2016 19:51

@sobb: myslim tu posledni prilezitost ;-) Urcite jeste bude a rosnickarum se neda verit vic, nez na par dni dopredu. V nedeli asi prset bude, taky asi pojedu zitra, ale do Jeseniku ne, to je moc daleko na to, jake ma byt pocasi (nebude nic videt ;-)). Akorat jsem zrovna zjistil, ze vsechny ranni SA busy do Liberce jsou plne #-o

Prave proto mu v tom zabran ;-) Boozeho poznas, budou se za nim valet lidi s klobaskama v ruce v krecich :twisted:

@booze: kam? Lavin bych se taky bal, snezilo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát úno 19, 2016 19:55

jsem myslela poslední příležitost v našem plánovacím období :wink:

booze: škoda, mohl to být už skoro OF srazík :)
dávej na sebe pozor ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » pát úno 19, 2016 19:57

Schneeberg ze severu bude ok, jen sestup stejnou cestou, protoze se fakt bojim te laviny. Nahore bude fajn a sjezdovka nejezdi.http://www.bergfex.com/puchberg-schneeberg/webcams/c881/

@mike proc myslis? lahodne, chutne, skvele...
.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » pát úno 19, 2016 20:00

@sobb jak jedete? kdyby mi to nevyslo? mate misto? diky
volam sa vtierka,mam vlastnu zubnu kefku, ale pouzijem vasu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát úno 19, 2016 20:04

místa máme spoustu, ale start i cíl jsou Letovice, což je pro Tebe asi krapet z ruky
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » pát úno 19, 2016 20:07

To asi ano, pres noc Brno, tak uvidim. Komplic zatim nevi. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát úno 19, 2016 20:10

z Brna už je to celkem kousek

v případě pozdně večerního návratu není problém poskytnout azyl
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pát úno 19, 2016 20:11

Jo pres Cernou stran a Polom jsem taky zvazoval bud vystup nebo naopak sestup, ale pak jsem zjisitl, ze v sobotu mam do/z Kout horsi vlakovou navaznost, tak tuhle cast necham na nekdy priste :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod honza83 » ned úno 21, 2016 8:33

Aktuální report - včera jsem si vyšlápl na Medvědí vrch nad Vrbnem - Karlov a Malá Morávka zcela bez sněhu, Vrbno taktéž, trocha sněhu je na Hvězdě a v Karlově Studánce. Vrbno bez sněhu, trochu více sněhu (na sněžnice) až od cca 900 m výše. Naopak jesenická strana hor byla včera pohledově zasněžená i v údolí. Počasí luxusní - lehce pod nulou, dokonce se i sluníčko ukázalo. Bohužel ten sníh asi zase sleze :(
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » ned úno 21, 2016 10:34

Tak z opacne strany :) V Ramzove jsem vystupoval do 5 cm prasanu, takovy maly zazrak, dle toho jak to z vlaku vypadalo par kilaku pred vystupem.
Na Serak jsem to vzal poctive po svych, nakonec jsem nesel po zeleny ale po ty lesni ceste ke skalam, bezkari tuhle cestu asi nevyuzivaji a tech peti centakach se slo dobre a rychle, dobry pocit ze zimniho vyletu k nezaplaceni.
Ke skalam a nad skalama byla cesta dost vyslapana, diky tomu i dost namrzla, ale nesmeky jsem nenasazoval, slo to dobre (nahoru) i bez nich.
Sneznice jsem nasazoval az na Seraku. Na Keprnik jsem se aspon drzel mimo cestu, to se slo dobre, ale nahore jak uz zacala klec jsem se musel vratit na cestu, na to je tam toho snehu malo. Vrchol byl v mraku a foukalo to tam okolo 15 m/s, takze rychle pryc :)
Z Keprniku kousek od cesty dolu, tam se slo na sneznicich dobre. Odbocka ke Kamenemu oknu, nahore se to tam hodne borilo do boruvci, na Cervenou horu uz jsem nesel, byla v mraku a nevedel jsem, jak mi to vychazi casove, aby mi neujel vlak. Po zelene nahoru na Vozku a dolu nad Hasovu chatu, to se slo na sneznicich taky dobre, zelena na vozku nebyla rozdupana, i kdyz diky vetru stopy rychle mizely.
Na sneznicich jsem to jeste dosel na Volskou louku a sly zaptky na batoh. Dolu na Alojzovske louky jsme to vzal po nejaky zpevnene lesni ceste, kde bylo opet najky pet centaku, ale bez stop (krom zvirecich), takze pekna prochazka. Nakonec mi jeste cas pred odjezdem zbyl takze jsem to nad Brannou vzal jeste na skaly Pasak, tam uz byl opravdu jen poprasek, v Branne uz nic.
Pocasi nic moc, ale zas dle prepdovedi. Nahoru na Seark to vypadalo nadejne, od severu se to dost trhalo a pri pohledu na Jesenik svitilo slunicko, ale slunicko se ukazalo jen na chvilku na Seraku, spis provokativne, pak uz jsem byl pod mrakem a na dost mistech neprijemne foukalo. Pak se to trochu prothalo na Vozce a cestou dolu, ale taky to moc dlouho nevydrzelo, ale potesilo to :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » ned úno 21, 2016 17:09

Takze OF minisraz se nekonal? ;-) Presne kvuli tehle predpovedi se mi nechtelo jet tak daleko. Necham to na lepsi pocasi, jestli teda jeste bude...

@booze: nechces na to zalozit nove vlakno a neco k tomu napsat? Mas GPS log? Jestli jo, posli mi ho prosim, taky bych se tam nekdy v zime podival a vubec nemam predstavu, kudy bezpecne jit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » ned úno 21, 2016 18:07

Kolem Pradědu jsme včera s Qwakem dobře zalyžovali, ale šlo to tak max kousek pod Ovčárnu, pak se zas muselo šlapat nahoru. Fučelo chvílema tak, že nám to nejelo ani z kopce dolů. :-) Dneska tam mělo pršet, tak jsem nejel, ale další týden by mělo zas přisněžit, jenže těm předpovědím se nedá moc věřit.

@booze: Pěkný, ale bez stromečků to není ono. Na Pradědu takto:
Přílohy
praded.png
praded.png (436.22 KiB) Zobrazeno 8944 krát
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3093
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » ned úno 21, 2016 18:39

mike píše:: nechces na to zalozit nove vlakno a neco k tomu napsat? Mas GPS log?

OK neco napisu. Jezdim tam dlouho a GPS nepotrebuju, tak nic nemam sry. Je to maly kopecek, nic rozsahleho.

oodoow píše:@booze: Pěkný, ale bez stromečků to není ono. Na Pradědu takto:

to je focene pod Ovcarnou bliz k mitne ceste?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wawrik » ned úno 21, 2016 18:46

booze píše:Jezdim tam dlouho a GPS nepotrebuju, tak nic nemam sry. Je to maly kopecek, nic rozsahleho.
Tu za bratislavskú úderku by som sa tiež prihováral za vlákno. Vedieť, že tam ideš, tak sa pridám(e), však to je za humnami...

Dá sa v tej oblasti stráviť aj víkend?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » ned úno 21, 2016 19:08

@booze: z Ovčárny cestou na Praděd
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3093
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » ned úno 21, 2016 19:29

Takze OF minisraz se nekonal? ;-) Presne kvuli tehle predpovedi se mi nechtelo jet tak daleko. Necham to na lepsi pocasi, jestli teda jeste bude...


Ta pravdepodobnost setkani byla vskutku mala, kor na sneznicich :)
Ono to nebylo zas spatne pocasi, kor na zimu, letos jsem v Krkonosich nemel o moc lepe :) To jen vic slunicka by potesilo. Ale hlavne jsme se trochu bal, ze letos uz bych se tam nepodival, o snih v Krkonosich se tolik nebojim :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » ned úno 21, 2016 21:33

jojo, srážení nebylo, booze jel za sluníčkem a na potkání se scinkkem jsme se vyškrábali na Vozku příliš pozdě, ono je to z Přemyslova dál a na dýl, než by jeden čekal ... :mrgreen:

Jinak sněhové podmínky byly bezva, sněžnice jsme nasazovali v průseku už kousek nad Přemyslovským sedlem, tvrdej, pro sněžnice nosnej sníh a na něm prašánek. Místy vyfoukáno, místy nafoukáno :) Dopoledne a po poledni se sem tam objevilo sluníčko, takže počasí celkem šlo. Odpoledne se zatahovalo a kolem páté začalo nahoře sněžit, na hřebeni k tomu docela slušný vítr, my tam samozřejmě tou dobou ještě byli :mrgreen: Takže jsme se rozhodli to vzít nejprudší sestupovou cestou dolů, po žluté ze Sedla pod Vřesovkou, odkud nás to chtělo odfouknout. Tam to bylo na sněžnice jen v horní části, pak už po stezce tekl potok a koukaly šutry, trošku jsme za šera podřeli sněžnice, než nám došlo, že je čas vytáhnout čelovky a sněžnice shodit. V údolí Desné už sněhu málo a na vrstevnicové cestě na Přemyslov téměř žádný. Cestou na Přemyslovské sedlo sníh přibýval, nahoře bylo mínus jeden a krásně sněžilo. Dole v Koutech i přes pozdní noční hodinu už nula a sníh s deštěm, ve Velkých Losinách i cestou už jen lilo. Škoda, mohlo to vydržet. Docela jsme to natáhli, k autu jsme dorazili o čtvrt na deset, doma za pět dvanáct, 26 km na odzkoušení nových sněžnic, dneska nohy na lustru, ještěže většinu dne pršelo :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pon úno 22, 2016 1:10

No vidis, jak vam to jde :) Je to drina, co? A ted si vem, ze casto byvaji podminky horsi a bori se to vic ;-)

Na skrabance nehled, na funkci nemaji vliv, videlas moje sneznice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2016 19:57

Což o to, podmínky byly skoro dokonalé. Jen s tou trasou jsme to poněkud přehnali :lol:

Takhle jsme je na prvním pořádným výletu dodrbat nemuseli, ale co už, příště bludičku vytáhnu třeba dřív než se začnu procházet po kamenolomu ... :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pon úno 22, 2016 20:00

Ja to obvykle poznam podle zvuku kovu skrtajiciho o kamen ;-) Posledne jsem rovnal poohybane gripy a byla jich skoro polovina... Dokud nezlomis neco kovoveho, tak o nic nejde.

Jestli muzes uz dneska chodit, tak je to v pohode ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2016 20:09

ono to přes tu vodu nebylo moc slyšet :mrgreen:

kovový části jsem na obou pak doma kontrolovala a přežilo všechno

chodit jsem mohla i včera (to třeba po takovým sestupu z Olympu skoro k moři to byl jinej nářez, tehdy to fakt skoro nešlo :mrgreen: ), jen si takové dávky většinou nedáváme, jsme běžně pohodlní a pomalí 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pon úno 22, 2016 20:25

Ja byl na Vozce uz ve dve. V pul seste mi jel vlak dom a pozdejsim se mi jet nechtelo, kdyz to bylo akorat se setmenim. Navic na sneznicich se ten cas odhaduje o dost hure, kor kdyz jsem nekde z casti poprve :)
Ono v techto podminkach se obcas spatne odhaduje, zda pod sneznici krupe led nebo sutry :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2016 20:36

tak to jsme se minuli o dost, my asi ve čtyři :) Nějaký stopy sněžic jsme tam zahlídli, ale bylo to dost zafoukané.
Tentokrát jsme s pochodem k autu po tmě počítali, pro jistotu jsme měli i naklikanou záchrannou trasu v GPS, kdyby se strhla naprostá trma vrma. Ale to by bylo ještě asi o osm nebo deset kiláků dál #-o :mrgreen: A po té žluté to bylo přímo dolů, takže dřív v závětří.

Mi právě furt přišlo, že jinak je sněhu dost, jen to bylo místy potokem. A pak jsme po rozsvícení zjistili, že sněhu už až tak moc není a je to lepší v pohorách :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pon úno 22, 2016 20:49

scinkk píše:Navic na sneznicich se ten cas odhaduje o dost hure, kor kdyz jsem nekde z casti poprve

Jj, s tim je problem. Bez snehu odhaduju cas docela dobre, ale na sneznicich clovek nikdy nevi, jestli v terenu pujde 4 km/h nebo 1 km/h. Navic se to nekdy prubezne meni, takze se jde dobre, clovek odhadne cas a pak narazi na mizerny usek, ktery ho pripravi o hodinu. V Jizerkach je fajn, ze je tam celkem dost moznosti ustupu, uz jsem to nekolikrat vyuzil a bez toho bych nestihal posledni vlak.

sobb píše:pro jistotu jsme měli i naklikanou záchrannou trasu v GPS, kdyby se strhla naprostá trma vrma

To neni v zime vubec od veci. Minule jsem v lese obchazel a castecne prelezal skaly a zamotal jsem tam tak, ze jsem se otocil skoro o 180 stupnu a jak byla mlha, tak jsem si toho vubec nevsimnul... az kdyz jsem po case vytahnul GPS a kouknul na zaznam trasy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Snownews