Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » úte bře 10, 2015 17:57

Netocil to nekdo na video? Zrovna tady bych udelal vyjimku a kouknul se :twisted:

(ve svem veku uz bys mel umet zvladat takove situace, aniz bys byl za spatneho ty ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » úte bře 10, 2015 18:28

c
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » úte bře 10, 2015 19:05

@mike: je vidět že neámš dosttek zkušeností.... takovéto situace můžeš sehrát jakkoli, výsledek je vždy stejný.... :mrgreen:

@boze: ale depák, může být ešče mnohem, mnohem hůř... například by mohla odmítnout mi vařit nebo prát... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » úte bře 10, 2015 19:17

:D myslim, ze je jasne, kdo nema dostatek zkusenosti. Resp. se z nich neumi poucit, coz mne ani neprekvapuje ;-) Zeptej se nejake zenske, jak tohle uhrat ve svuj prospech. Uplne by stacilo jim nenadavat, aby byl vysledek lepsi 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » úte bře 10, 2015 19:24

c
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ratel » úte bře 10, 2015 19:44

@PP: musís si to nastavit doma tak ze za vsechno muzes ty, usetri to spoustu casu a nervu pri vysetrovani kdo za to muze. A nic te nemuze prekvapit. :P
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » úte bře 10, 2015 19:46

Konecne nekdo, kdo se umi poucit ;-) Kdyby pp misto nadavani s usmevem rekl, ze pro ty hulky zajede, tak by mozna dostal k veceri dvojitou porci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » úte bře 10, 2015 19:48

mně už tak nastaveno dávno bylo, já sa akoráth s tím ešče nenaučil žít... don kýchot and the windmills :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » úte bře 10, 2015 19:50

mně bylo řečeno pro ně musím zajet ještě předtím, než sme přišli na to, že je nemáme... :mrgreen:

samozřejmě sem pro ně jel... zbytečně... už tam nebyly... navíc sem jel bez OTP,bo tu sme jejím leguánem... naštěstí tady v hadích prdelích benga nebengujou.. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » úte bře 10, 2015 20:01

Vidi do budoucnosti? :shock: A kdyz si te brala, tak jeste nevidela? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod apuka » úte bře 10, 2015 20:19

Ona asi jo - ale PP ne 8) Myslis, ze ta zenska chtela neco jineho? Podle mne je docela spokojena - jen se to nesmi dat najevo :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » úte bře 10, 2015 20:23

Na tom by mohlo neco byt :twisted:

(asi ji zavolam, at se taky vyjadri 8))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » úte bře 10, 2015 20:31

c
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » úte bře 10, 2015 20:34

Dobre, pokusim se udrzet 8) (stejne by to nepriznala ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » stř bře 11, 2015 17:19

Tak neska rosničkám předpopiča vyšla nachlup - v noci přešla frontice, paxa ochladilo a nad 700mnm nasypalo do 5cm nového...

Neska odpoledne sme hoblovali Ramzovou, byli sme tam skoro sami, ještě i po obědě se dala najít na sjezdovce panenská místa... __II

Akoráth byla pocitově strašná zima (100% vlhkost + větřík) i dyž bylo jen lehce pod nulou...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » čtv bře 12, 2015 14:09

pavproch fčíl na AF.cz píše:Na kopcu není nikdy škaredě, akoráth máš špatnou výbavu...

Neska taky nebylo na kopcu škaredě - fučelo, nula viditelnost, vysoká vlhkost čili pocitová kosa jak na sibiři i dyž bylo sotva 5 mínus....

Dopoledne byla šlapačka tady nad Stříbrnicí - jednou S svah, jednou JV svah, dohromady pěkných cca 1200metrů převýšení... zítra hoblovačka na DolníMoravě a tím bude pro tuhle 14denní dovolenou šlus julius... leda žebyc v neděli ještě něco v Beskydoch... ale to bych sa musel zkúsnúť, bo ňa haxny bolijou tak, jak už dlúho ne a staré tělo sa brání jakémukoli pohybu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wertigo » čtv bře 12, 2015 16:49

dnes po modre z Karlova pod kotel a pak lesem hore. rano polojasno, nahore lehce i zasnezilo, vitr, viditelnost 50m max, v lese dole boj, nahore krasne prasany, akorat na hreben sem teda nesel, to bych se i ztratil asik...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » pát bře 13, 2015 15:07

pavproch fčíl na AF.cz píše:Neska sme hoblovali Dolní Moravu (premiéra, sem tam ešče nikdy s prknama nebyl).... Areál je to velký, moderní, sjezdovek dost, i dost širokých, přehledných, ale.... špatný sklon a expozice sjezdovek, špatně na sebe navazují vleky a lanovky i sjezdovky (člověk stráví kilometry traverzama) a hlavně.... je to tak neskutečná snobárna, oyebávárna a zaltokopařina - lyžař pro ně není člověk ale samohybná šrajtofle... fuj!
Snad jediné pozitivum je že parkoviště jsou - kupodivu - neplacená...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pát bře 13, 2015 15:46

Muzes to s tou samohybnou srajtofli nejak rozvest? V cem je to jine/horsi, nez jinde? Ciste ze zvedavosti, ani by mne nenapadlo tam jet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » pát bře 13, 2015 16:03

drahé permice, drahé jídlo, drahé všecko... neúměrně poloze/významnosti areálu... to je tak, že prostě když si někdo místní (nějaký Ing. Rulíšek, předseda představenstva Sněžník, a.s.) vzal do hlavy, že vybuduje areál (což se mu povedlo, ovšem za cizí peníze, čili už je z toho čistý byznys, ne komorní/lokální záležitost)...

např, tady u nás ve Stříbrnici - skikralicak.cz - lanovka stejná (možná lehce starší než ty na dolní moravě), na parkovišti po kotníky bahna, kasa v unimobuňce, na hajzl musíš do lesa, žádný lidi, bigbít, hašlerky, welness, lanoparky, bajkparkym lezecké věže ... a přesto se tady cítím asitak o 100000000% líp než v tý snobárně tam... asi sem divnej....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pát bře 13, 2015 16:13

To samozrejme jsi ;-) Vubec nechapu, proc tam lezes, vzdyt je jasne, ze ti to nemuze sednout.

Jinak zalezi, kolik je tam lidi, jestl plno, tak to dela spravne. Jako podnikatelsky zamer myslim, kdyz lidi plati, tak proc by to melo byt levnejsi, ze. Pro mne by to taky nebylo. Stacilo co jsem jen zdalky videl posledne ve Spindlu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » pát bře 13, 2015 16:48

Jo, přesně slovo "Spindl" mě taky napdlo jako první přirovnání....

lezu tam kvuli zvědavosti, šak píšu že sem tam ešče nebyl.... a zřejmě zase dlůůůho nebudu...

jo, sem divný, vím to o sobě a sem na to hrd... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2015 15:13

pavproch fčíl na AF.CZ v lyžárně píše:Takže asitakle - co by člověk neudělal pro svého koníčka, tedy v mým przypadku welekoně.... ráno stávačka v pět, před šestou už za volantem - btw silničáři sa na to ráno úplně, ale úplně vysrali - na 150 km ani jedno zrnko soli natož štěrku (ani na hlavních tazích!)... , cesty bílé a klouzavé jaxfiňa, ale zase na 150 km sem předjel slovy dvě auta a míjel esli 10 dalších... takovýhle provoz tu naposled byl ve století páry... potem asi 4 hodinový výlet do kopce (2x, Bohoušku, 2x) a pak zase rychle domů .... :ymhug:

v Altvatergebirge bylo přenádrherně, omrzla mi huba (líco a nos, a to i přes kuklu....) dole v karlově je asi 20cm (od minulého týdne) - 5cm prašanu z dnešní noci, nahoře v Kokotli asitak dva metry, z teho nejmíň 60cm nového heboučkého... akorát vichřisko, mínus aspoň 8 (pocitově asitak minus třicet) zvíření sních, bílá ťma..... moc, moc, moc krásně tam bylo... a byl sem tam (skoro) sám.... nahoře na vysoké holi mě to doslova sfouklo, takže hurá dolů levou stranou Kokotle (byl sem tam sám, poměrně dost nového a blbá viditelnost - to opravdu nebyly vhodné podmínky na hrdinství) namalovat obloučky v prachu až dolů pod vyhlídku a hurá podruhé ditto....
pak tam přijeli 4 z Ovčárny (přes kopec) a vzali to rovnou středem kokotle.... blázni...
na závěr sme to vytraverzoval na moravskou vestu a jedním z průseků dolů do oudolí (fantastické prašany!!!), přebrodit potok a na cestu se značkou a tradá do karlova....

mňam, to byla rozlučka se sezonou v CZ kopcích.... příští víkend to zavřu v ta3 (bo po 15.4. sa stejně už ofiko nesmí) a pak ještě co? no přece Happy Ending Week v Tignes... :skiing smiley in plural:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » stř dub 29, 2015 15:29

Nevíte někdo jak to aktuálně vypada v Jeseníkách po červené CHS - Karlova studanka? Nebo Karlova studanka - Serak? Da se v teniskach a nebo srajda na pohorky. Děkuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod chufu » stř dub 29, 2015 15:45

na Praděd jsem dnes viděl po asfaltu, jinak nevim. ale řekl bych, že sračička
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mitau » stř dub 29, 2015 15:51

O víkendu tam bude Jesenická stovka a zde je info z Facebooku:
v nejvyšších partiích leží i 70cm a pěkně se to boří. Kritická část bude hlavně seběh z Vozky, tam to bude i těžké orientačně, tak sledujte všichni stopy, snažil jsem se je dělat pěkně hluboké, někdy i půl metru Emotikona grin Apeluji na všechny, aby měli pokryté celé nohy a neběželi jen v kraťasech, není to vůbec prdel. Dneska jsem tam slušně vymrzl
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » stř dub 29, 2015 19:39

Diky :prayer: prdim na to. Jeste me napada Jesenik-Serak-Keprnik-ČH-Maly ded po zlute do hospody na Rejvizu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod -ant- » pát srp 28, 2015 19:15

Teplo, jasno slunecno, bez snehu. Teda ted zrovna teplo a tma :)

;)
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod venca246 » pon lis 30, 2015 1:09

Šel jsem ve čtvrtek od Skřítka směrem na Pradědu po hřebeni a cca od Ztracených kamenů už by se asi dalo v pohodě i na běžkách (jinak u Ovčárny jsem potkal asi 10-tičlennou skupinu běžkařů), ale bez strojové úpravy. Nebral jsem s sebou ani návleky což byla chyba! Tam kde je to odkryté, je už terén spíš na sněžnice-bořil jsem se v závějích občas až po stehna. A tam kde sněhu moc nebylo, tak byly maskované zamrzlé kaluže. Tak jsem zvědav co s tím udělá ta chystaná obleva :cry:
venca246
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř kvě 25, 2011 22:03

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod uga8 » úte led 5, 2016 20:07

Ahojte, víte někdo aktuální sněhové podmínky? Resp. zajímá mě cokoli choditelné :t:t a jezditelné __II na skialpy :tonqe:
Zdarec
uga8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 18, 2015 1:59

PředchozíDalší

Zpět na Snownews

cron