Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » sob bře 10, 2018 11:29

bez komentáře :)

jeseniky.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob bře 17, 2018 17:29

Dnes na běžkách z ČHS na Praděd, podmínky ideální zimy na Švýcárně teploměr ukazoval -12 a slušně foukalo nahoru na Praděd mlha a foukalo čím dál více, pocitovka určitě pod -20, podklad ledový, ale napadlo do 5 cm čerstvého, tak zpátky sjezdy byly ok. Směrem do Koutů se dá sjet cca 2 km pod Petrovku pak už se musí dojít pěšky do Koutů.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » pon bře 19, 2018 17:02

Dnes byla úplně pohádková zima, připadlo do 10 cm prašanu a celý den padalo stále, Praděd sice v mlze a foukalo, jinak sníh je nosný i mimo stopy. Stopy ledové, ale díky prašanu slušně sjízdné, byl jsem opět z ČHS na Praděd a zpět a potkal jen pár lidí.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » ned bře 25, 2018 20:23

Byl jsem dnes na pásech z Ramzové krajem sjezdovky přes Šerák, Keprník, Vřesovou studánku, Červenou horu na ČHS, místy byly na hřebenu ledové plotny, ale jinak sněhové podmínky vynikající, škoda jen, že z ČHS jsem musel dolů busem už ve 13 h.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod lojzmen » úte bře 27, 2018 21:41

26.3. pondělí, "Silonova trasa" = traverz nad Vidly je sjízdný, v 100m části pod Kamzičím vrchem už lezou kameny, z "Videlského sedla" až po severní úbočí Sokola jezdili musheři a je tam plno psích hoven, lepší je to jet ze "Sedla pod Lyrou", na které je obtížné se dostat, bo "silnice se v zimě neudržuje".
Stačí slunečný den nad nulou, nebo déšť a část pod Kamzičím vrchem bude nesjízdná, zbývající část trasy není tolik na slunci.

edit: 29.3.ráno pršelo
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » úte dub 3, 2018 13:19

V neděli 1.4. sice byla mlha a trošku pofukovalo, ale na hřebenu bylo čerstvých 3 až 5 cm prašanu, včera bylo azuro od rána a podmínky parádní, ideální rozloučení se zimní sezónou.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 5, 2018 21:09

V pátek dobré, strašné horko, blízko Červenohorského sedla směrem na Vřesovou studánku jsem už málem dřel.

Poměr lyžař/pěšák asi 1/5.

V pondělí rozlučka se sněhem na Silonově trase, Sokol, Ostrý. Pár set metrů po cestě jsem šel pěšky, už to roztálo.
Ale jsou místa, kde ještě dlouho bude sníh.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » stř pro 12, 2018 16:28

Tak v Jeseníkách je sněhu až moc. __II Jsem se tam na lyžích bořil, to se mi snad stalo u nás poprvé, že by hodily širší lyže. Tentokrát bych to šel fakt radši na sněžnicích než bez nich, kdybych si měl vybrat. :)
Děsně jsem si to užil, prašánek, telemark a nikde nikdo, kromě pár dalších nadšenců, co si přišli zalyžovat, než o víkendu urolbují sníh, pustí lanovku a přijdou davy.
Chybělo snad už jenom sluníčko, místo toho stále vydatně sněžilo.
Pár fotek tady.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » stř pro 12, 2018 16:42

Vyskovy profil vypada naprosto uchylne :D

Proc mi ta blba Strava nedovoli rozkliknout fotky? To se kvuli takove blbosti musim prihlasit? #-o Nemuzu, konto tam sice mam, ale Firefox si ho nevim proc nepamatuje a standardni heslo na nahodne weby mi nefunguje, asi mne ta paka donutila k nejakemu slozitejsimu...

edit: jo aha, dostanu se tam pres Google account a uz fotky vidim. Snezi a jedou snehova dela? #-o

BTW, maximalni rychlost 26.6 km/h? Na lyzich? To tam nebyl zadny kopec? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » stř pro 12, 2018 17:08

Tak jsem se zkusil odhlásit a v pohodě fotky vidím, takže to máš asi závadu na svém přijímači. :wink:
Já jezdím pomalu a v tom hlubokým sněhu to stejně ani o moc rychlejc nejede. A hlavně když už to vyšlapu, tak si to chci dolů užít a ne být hnedka dole. Pak taky nemám skeletový boty a mám volnou patu, takže něco jak na běžkách a tam to nemůžeš prostě jenom tak pustit, chce to pěkně s citem. 8)
Ta děla mě překvapila, asi prostě chtějí ještě více sněhu. :mrgreen:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » stř pro 12, 2018 17:20

A nebo taky ne ;-) Strava je tak uchylny frikulinsky web, ze si vsadim na nej.

Takhle jsme jezdivali na lyzich jako deti. Vyslapat sjezdovku a pak dolu. Stejne jsme myslim jezdili rychleji ;-) Kazdy to holt mame jinak, mne se na lyzich vzdycky libila rychlost a do nejakych 40 km/h je to vylozene plouzeni. Na sjezdovkach, na bezkach uz ne, tohle asi bude neco mezi.

Prijde mi to trochu ujete, tenkrat to jinak neslo, ale dneska? Nic proti skialpum, telemarkum a jinym retro vecem, jen pouziti, dal bych nejakou trasu a ne sjezdovku nahoru a dolu nekolikrat ;-) Jinak myslim, ze v tomhle by ti sneznice nepomohly, vyslo by to nastejno. Jak neni zaklad a snih je cerstvy, tak se stejne boris az na podklad. Proto se taky za prvnim snehem nikam nezenu, radej si pockam, az to trochu sedne a je po cem chodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Stani » stř pro 12, 2018 17:45

Strava - fotky som si rozklikol v pohode, bez problémov.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » stř pro 12, 2018 18:46

@mike: No, možná proto jsi toho lyžování nechal, že tě na tom bavila jenom ta rychlost, mě baví ty obloučky a proto jsem kvůli nim ochoten klidně i chodit po prázdné sjezdovce nahoru dolů. :wink:
Trasu jsem dávat nechtěl, chtěl jsem dělat obloučky a sjíždět, dokud je tam prašan. Hřebenovku Jeseníků si dám až už tam bude spousta lidí a bude to urolbované na beton. Ono totiž v Jeseníkách není tolik míst, kde by se dalo takhle dobře zajezdit, dlouhý sjezd v prašanu bez stromů.

@stani: Jo, určo to jede všem až na jednoho úchylného frikulína. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » stř pro 12, 2018 22:04

Konkretne rychle oblouky, pro mne byl idealni superobri slalom ;-) Pekne po hranach jako pri carvingu. Jenze pak na sjezdovkach zacalo pribyvat lidi a hlavne takovych, co si nasadili prilbu a ziskali pocit nesmrtelnosti. A ja zas strach, ze mne setreli zezadu, protoze jezdili jak sileni a sve lyze poradne neovladali.

OK, nic proti, kazdy to mame jinak, uzivej si pomale obloucky :) Ja radej pujdu na sneznice, mne by tohle fakt otravovalo, zvyk je zvyk :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » stř pro 12, 2018 23:00

oodoow: Skvělé, díky za report, už se těším __II Jen ještě budem muset vymyslet, které lyže vzít, jestli raději sportovní na jízdu do stopy, nebo široké BC na dupání terénem :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » čtv pro 13, 2018 11:16

@mike: Nojo, jenže po hranách carving v hlubokým sněhu moc nejde, tam se musí úplně jinak. Na ten tvůj styl potřebuješ upravenou sjezdovku, kde jsou pak zas ty davy lidí.
@sobb: O víkendu asi už budou prohrnuté stopy ČHS - Ovčárna - Praděd a pak Petříkov - Paprsek a kolem, na zbytek tras bych si vzal široké BC. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » čtv pro 13, 2018 18:31

Šel jsem dnes z Ramzové přes Šerák, Keprník, Vřesovku na ČHS a pak z ČHS na Švýcárnu a dolů do Koutů.
Od konce sjezdovky v Ramzové až na Vřesovku jsem si šlapal čerstvou stopu, od Vřesovky na ČHS jen vyšláplá úzká stopa od někoho na lyžích, cesta rolbou neupravená. Nikoho jsem nepotkal.
Z ČHS na Švýcárnu cesta urolbovaná a stejně tak i cesta dolů až do Koutů. 9 km sjezd ze Švýcárny dolů do Koutů až k mostu po čerstvě urolbovaném manchestru byl za odměnu.
Cesty zatím jen urolbované, stopy na běžky nevyříznuté.
Ve středu jsem byl na Paprsku na běžkách, cesty urolbované, stopy nevyříznuté. l
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » čtv pro 13, 2018 18:46

@oodoow: no prave. Proto mne jezdeni v hlubokem snehu nikdy nebavilo. Idealni je tak do 10 cm prasanu na tvrdem podkladu. Driv byly v Rakousku sjezdovky aspon po ranu docela prazdne a dalo se, pak se ale zacalo zahustovat. V hlubokem snehu si radej zablbnu na sneznicich ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » čtv pro 13, 2018 19:19

oodoow, aksam: díky za zprávy, kluci :) Zítra jedem, už mě svrbějí lyže :D Nakonec jsme se rozhodli, že se svezem ve stopě a berem sportovní lyže. Dupání hlubočáku si tuto zimu na Severu užijem asi víc než dost.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » úte pro 18, 2018 12:50

V Jeseníkách byly o víkendu stále skvělé sněhové podmínky. Dost sněhu, krásný prašánek. V sobotu jsme byli na běžkách v oblasti Paprsku a Smrku, dokonale upravené stopy. Dost lidí, ale s tím jsme počítali. Fičák, občas i sněžení, ale mělo to své kouzlo.
V neděli jsme dupali na sněžnicích nad Ostružnou, mimo cesty, takže pro změnu nikde ani živáček :) Překvapivě i v lese dost sněhu na sněžnice, ve vysokým lese by to šlo i bez nich, ale jinde bylo hodně navátýho sněhu.

Nádherná zimní atmosféra, taky by to mohlo tuto zimu vydržet a posunout se i do nižších poloh ... [-o<
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » pát bře 22, 2019 18:16

Na hřebenech od Šeráku až po Ztracené kameny pořád sněhu dost, nosný, tvrdý jen na vrchu trochu roztopené kaše od slunce. V Ramzové se dá nahoru po sjezdovce, od rozcestí Pod Ztracenými kameny na Skřítek jsem, ale šel už po svých a lyže šetřil.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod apuka » sob bře 23, 2019 21:51

Tak pro pesi pohyb byl dnes snih na hrebeni z (Pradeda a) Ovcarny smer Jeleni studanka uz hodne neprijemny. Od zacatku mirne "drzel" boty, dost blbe se chodilo, bylo to namahave. Od Petrovych kamenu na rozbockunnad Malym kotlem se za necele dve hodiny hodne zmeknul. Cesta zpet byl borivejsi. Kvuli casu jsem dal nestihl, ale na Ovcarne jsem toho slapani mel uz plne zuby. Kolemjdouci bezkari si jej taky moc nepochvalovali...
Jinak na nekterych usecich hrebena (kolem Vysoke hole) je tak 5-10cm snehu. Pokud bude teplo i dal, za den-dva uz bude par mist bez snehu, hlavne na bezky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » čtv led 23, 2020 18:25

Včera a dnes na hřebenech luxusní podmínky, sluníčko, obloha bez mráčků, mraky byly dole v údolích....sněhu na hřebenech do 50 cm, málo lidí....zatím nejlepší podmínky letošní zimy.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » čtv led 30, 2020 19:34

Po včerejším sněžení připadlo cca 5 cm, v pohodě se dalo jít z Koutů od mostu.....nahoře byla mlha a lehce sněžilo na Pradědu fučelo cca 50 až 60 km/h...podmínky solidní, lidí málo....jen by se obleva nemusela konat.....
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob úno 29, 2020 18:54

Šel jsem dnes ze Skřítku na Praděd, dolů na ČHS a do Koutů, do cca 11 h byla pěkná viditelnost, pak fouklo, zatáhlo se, mlha a trochu chumelilo, hřeben až nad Ovčárnu hodně vyfoukaný, nejlepší je jít podle tyčí, od rozcestí nad Malým Kotlem až nad Ovčárnu byl kompaktní led. Na lyžích se dá sjet až do Koutů k mostu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » ned bře 15, 2020 18:27

Na hřebenu od Šeráku k ČHS je sněhu ještě dost, ráno z vlaku v Ramzové jsme vystoupili jen tři a dvojice šla pěšky na Paprsek, po sjezdovce se dá na pásech ještě v pohodě vyjít jen to bylo fest umrzlé i hřeben je na beton. Potkal jsem cca 6 lidí. Z Keprníku byl luxusní rozhled, Krkonoše jako na dlani...Rozloučení se sezónou bylo fajn...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob dub 4, 2020 10:48

Byl jsem včera na Kraličáku, šel z D. Moravy, nahoře regulérní zima od boudy horské služby by se dalo v pohodě na pásech, chvílemi poletoval sníh, po obědě se i vybralo........Nepotkal jsem nikoho kromě 2 lesáků, co pod Vilemínou dělali o dřevě. Na sjezdovkách by se dalo ještě jezdit jen mají na několika místech rolbou nahrnuté bariery ze sněhu na šíři sjezdovky, aby se nedalo.

Na nejhořejším parkovišti byla policejní hlídka celý den, pomáhali a chránili, seděli jen v autě a čekali na davy lidí:-)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob pro 26, 2020 17:28

Šel jsem ráno ze Skřítku na ČHS, v lese je vše umrzlé, na Skřítku poprašek, na hřebenu trocha sněhu je, ale je vidět tráva, zatím je lepší chodit. Až na Ovčárnu jsem potkal cca 8 lidí, pak hafo lidu na dálnici Ovčárna-Praděd, pár lidí ještě na Švýcárně, ale dolů na ČHS už jen taky cca 8 lidí. Na běžkách se dá Ovčárna- Praděd, dále na Švýcárnu a i dolů na ČHS, ale jen pro skalní a kameňačky sebou.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » úte pro 29, 2020 18:16

Dneska z Koutů nahoru na Mravenečník a pak dolů přes Myslivnu zpátky. Plán byl jít z Myslivny nahoru na hřeben, ale už mě to nebavilo prošlapávat. Nahoře je to už regulerně na sněžnice. (jako že se fakt vyplatí je mít a nebořit se).
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » úte pro 29, 2020 21:07

Ty a sneznice? :shock: Co se ti stalo? Zrovna jsem si na tebe dneska vzpomnel, kdyz jsem se bahnil ve svahu a byl rad za pohorky. I tak jsem sebou jednou na snehu riznul. Prisel jsem jak prase obaleny blatem az nad kolena. Tenisky by byly durch a jeste bych se v nich zabil. Tak mokro uz tu dlouho nebylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Snownews