Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pát dub 21, 2017 19:11

jj na sneznice, nakonec jsem spis na sebe nastavny ze jsem na ten vlak nepockal, nakonec to srazil na pul hodiny do zabrehu, ale kdo to ma dycky tusit.
Je to moc daleko abych se tam tahl sam autem a vlakem je to nastejno a levneji. Spojeni je dobre, kdyz tam neni vyluka.
Netusim co se stalo, zadna mimoradnost, takze hadam cekani na nejaky spoj.

Ale jestli to vydrzi do pristiho vikendu tak mozna pojedu na dva dny.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pát dub 21, 2017 19:20

Myslim, ze nemas ceho litovat. Hromada cerstveho snehu neni zadny med, zvlast jestli uz odtal stary snih a nema to podklad.

BTW, koukal jsi na web CHMU na stav snehu? Maji v tom pekny bordel, jeden den skoro nic, pak metr, pak zas skoro nic...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod lojzmen » pát dub 21, 2017 22:55

Autem by nebyl rychlejší, na Jesenicku byla kalamita, náklaďáky stály všude.
Viděl jsem záběry z kamery v autě, na polích kolem Bruntálu vyfoukáno na hroudu, sníh byl vesměs v závějích na cestě.
Pokud je čerstvý sníh, pod nulou a silný vítr, situace se mění velmi rychle. Zažil jsem letící sníh cca 20 cm nad zemí, nebylo vidět na cestu a to jsou pak výživné sněhové jazyky za zatáčkou.
Vítr fouká jen několik hodin a když neználek přijede druhý den, diví se, vše je přece uklizené.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod fps » sob dub 22, 2017 9:10

mike píše:Myslim, ze nemas ceho litovat. Hromada cerstveho snehu neni zadny med, zvlast jestli uz odtal stary snih a nema to podklad.

jojo, tomuhle se já rád vyhnu, je to šílená dřina v tom chodit i na sněžnicích
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » sob dub 22, 2017 9:22

To jo kvality snehu jsme se trochu obaval, ale zas teploty nebyly nijak nizke, mohl padat celkem tezky snih, za pokus to stalo :) pokud to nebude moc mizet tak pristi vikend by to mohlo byt mnohem lepsi.

Jo CHMI to hlaseni stavu snehu obcas nejak chybove poskoci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » ned dub 23, 2017 8:18

Vytáhl jsem včera ještě lyže a šel ze Šeráku na Praděd a zpátky. Na hřebenu bylo cca půl metru sněhu, místy pořádné návěje. Pokud se výrazně neoteplí tak na příští víkend sněžnice budou použitelné.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod honza83 » pon dub 24, 2017 10:05

Takže hlášení z víkendu z Jeseníků - Ramzová - Šerák se dá i se sněžnicemi jít rozumně jen po sjezdovce (pod lanovkou). Heřebnovka na Keprník celkem v pohodě (na sněžnicích), z Keprníku na Trojmezí je to už horší, ale ještě schůdné. Žlutá značka od Trojmezí na Vozku prakticky neexistuje, ten cca 1,5 km jsem šel i na sněžnicích skoro hodinu, místy jsem zapadl skoro po pás. Z Vozky jsem pak šel dolů na Kouty kolem lovecké chaty Formanka a kolem Poniklého potoka - taky docela masakr, ale o něco lepší než předchozí úsek. Na sněžnicích se dalo v sobotu dojít až cca kilometr pod vodopády, pak je už cesta prohrnutá. Nahoru z Koutů po sjezdovce a částečně po značce na Medvědí horu místy úplně bez sněhu, od cca 900 m výše začínala ale víceméně souvislá sněhová pokrývka, ale bylo to nějak prošlápnuté pěšáky. Od Medvědí hory (konec lanovky) to pak už bylo opět na sněžnice, pouze na jednom úseku na asfaltce k útulně Salaš to bylo v sobotu vyfoukáno a bez sněhu (ale v sobotu v noci a v neděli dost sněžilo, takže se to asi změnilo). Od útulny na Dlouhé Stráně i na silnici místy hodně sněhu, totéž platí i pro Vřesník a pokračování přes Malou a kolem Velké Jezerné k Františkově myslivně (tam jsem kupodivu potkal i jednoho člověka na skialpech a asi v sobotu tam podle stop šel i někdo na sněžnicích). Zelená značka od Františkovy myslivny na hřeben hodně sněhu a dost bořivá. Hřeben až po Pec na sněžnicích v pohodě, od Pece dolů kolem Ztracených kamenů plno děr na mamuty od pěšáků (zjevně došli ale jen po Pec a pak se vrátili). Na sněžnicích jsem v pohodě došel až k hlavní cestě na Skřítku.
Celkově to moc nevypadá na konec dubna, ale spíše tak na únor.
Vozka.jpg
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » ned dub 30, 2017 20:42

V sobotou jsme sel trasu Ramzova - Serak - Keprnik - Cervena - Sindelova hora - Kouty.
Snehu bylo haba kuk, nejakych 30-50 cm mokreho snehu a to uz v Ramzove. Kvalita nebyla spatna, nekde se to vice borilo, ale zadna vrazda. Nejhorsi to bylo pod skalama na Serak, tam se to i dost lepilo na sneznice, v lese uz dobry. Stromy byly jeste hezky obalene snehem, ale zas z nich v lese tekla voda :) Prekvapive jsme skoro nikoho nepotkal, prede mnou na Serak bezeli tri silenci, takze mi cestu rozvorali, par lidi se mihlo na Seraku, z Keprniku vedla cerstva sneznicova stopa a mozna nejaky pesak (nebo ti bezci) a na Cervene hore a pod byly stopy od skialpu a od pesaku.
V Koutech, prestoze maji skoro stejnou vysku jak Ramzova, je zeleno, souvisla pokryvka konci uz tak v 900 mnm nad Kouty.
Pocasko perfekt, slusna opalovacka, jen pozdeji odpoledne a za keprnikem, pribyvaly mraky.
meteblue i aladin spravne (jen mraky prisly drive), textova prepodved CHMI mimo.
negativum pouze to, ze jsem cestou enkde vyklepal chleba s pecenym masem a to bylo velmi velmi smutne.
Jo a tentokrat diky malemu zpozdeni vlaku jsme byl o hodinu drive doma :)

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pon kvě 1, 2017 2:01

Pekny, zvlast na konec dubna :smt023 Fotka se diky mrakum opravdu povedla. Mne zacalo vcera bolet v krku, a tak jsem o sneznicich ani neuvazoval. Letos jsi toho na sneznicich nachodil vic :)

BTW, plural majesticus uz ti docela jde, spetl ses jen jednou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » ned lis 19, 2017 16:46

V sobotu jsem šel ze Skřítku přes Jelení studánku, Ovčárnu, Praděd, Švýcarnu dolů do Koutů. Na hřebenu je cca 20 cm sněhu, místy více nafoukáno, na sněžnice je toho zatím málo, ale v noci na dnešek a i dnes něco padalo. Mezi Ovčárnou a Švýcárnou už se dá běžkovat.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob pro 2, 2017 19:40

Dnes bylo na hřebenu nádherné azuro šel sem z Ramzové přes ČH sedlo na Praděd a zpět do Koutů, sněhu určitě 30cm, vyzkoušel jsem šlapací set :) .... http://jpeg.cz/obrazek/BUemI
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob pro 2, 2017 20:30

Ten šlapací set, to je něco jako bc běžky s pásama? Dá se to už na lyžích projít celé?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » ned pro 3, 2017 7:40

Jde o starší skialpové hagany sidecut 90-70-80, z dnešního pohledu "skialpová běžka", pásy k nim mám. Z Ramzové jsem šel nahoru po sjezdovce, hřeben je bez problémů sjízdný, bavil jsem se na Pradědu s jedním kolegou ten dorazil ze Skřítku a lyže dával už u silnice, že tam bylo dobrých 15cm. Běžkařské stopy mezi Ovčárnou a Švýcárnou vyfrézované. Nedá se zatím sjet až dolů do Koutů, lyže jsem dával dolů u rozcestí Pod hřbety.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » pon pro 4, 2017 10:30

update....včera se dalo sjet až do Koutů k mostu
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » pát led 12, 2018 21:16

Dnes na běžkách z ČHS na Praděd a zpět, počasí nic moc mlha, ale lidí málo, stopy celkem ok.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob úno 3, 2018 22:27

Dnes nějakej ten pokus o skialp na Pradědu dolů směr Sokolí potok a zpátky. __II
Sněhu spousty, nahoře vyfoukané na kámen, ale hned kousek dolů pod Pradědem úžasný prašan v kterém zvládnu oblouček i já na svých trochu lepších běžkách.
Pravděpodobně jde dojet až dolů do Vidlí, ale to by chtělo větší jistotu ve vyhýbání se stromům. :twisted:
Foto sem klasicky nejde nahrát, že je moc velký, takže to dám takto.
Btw. Grco, už máš konečně tu rakvu? :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wertigo » úte úno 6, 2018 18:17

oodoow píše:takto.

fotka nadhera. to me namlsalo.

dotaz: zna nekdo prosim vas cestu z Vidli - > Praded?
staci se držet Sokol. potoka celou cestu?
popr. kde nechat auto ve vidlich?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » úte úno 6, 2018 19:01

wertigo píše:dotaz: zna nekdo prosim vas cestu z Vidli - > Praded?
staci se držet Sokol. potoka celou cestu?

O tom psal Pavproch tady. Třeba ti to popíše i nějak přesnějc, já dojel nejníž někam nad ten vodopád a pak už to bylo moc drsný, tak jsem zas šlapal nahoru.
Kdy hodláš jet bych se možná přidal, kdybys chtěl.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » úte úno 6, 2018 19:07

Za vodopadem to uz neni tak moc prudke. Chodim to tou tezarskou cestou. Okolo sokola je to celkem vyhlidkova cesta na skialpy popr bezky s tulenama
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wertigo » úte úno 6, 2018 19:25

@oodoow: sonduju situaci a cekam na permit od manzelky,zatim neni jistota ze pojedu :) toz ti ted nemuzun nic slíbit.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » úte úno 6, 2018 19:29

Snih je ted boozi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » úte úno 6, 2018 21:53

wertigo píše:@oodoow: sonduju situaci a cekam na permit od manzelky,zatim neni jistota ze pojedu :) toz ti ted nemuzun nic slíbit.

aha, tak ještě pár fotek, ať máš pádný argumenty, že tam prostě musíš :D __II
booze píše:Chodim to tou tezarskou cestou. Okolo sokola je to celkem vyhlidkova cesta na skialpy popr bezky s tulenama

jako takto nějak? anebo tou co když jdeš seshora tak odbočuje doleva a napojuje se pak na modrou? Podle záznamu mi chybělo ještě tak 100m výškových k té cestě, pak už by to mělo být v pohodě, jo? Se příště hecnu a nějak se těma stromama probojuju. :supz:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod lojzmen » úte úno 6, 2018 22:49

Rejvíz dnes - cca 5cm prašanu bez podkladu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » sob úno 10, 2018 14:19

Sel jsem vcera z Ramzove na Smrk a pak pres nejaky ten dalsi kopecek Rychlebek.
Dole je cca 10 cm sucheho prasanu, ale tak do 850 bez zakladu, tedy sneznice netreba, vys toho prsanu je o trochu vice (nekde mozna 20 cm) a pod nim bude nejaka ledova vrstva (ktera s vyskou asi nabyva na tloustce, ale tezko rici), takze tam se maji sneznice aspon do ceho zakousnout, i tak by se po cestach dalo jit celkem pohodove bez nich, ale mimo cesty uz jsou ty sneznice dobre a svym zpusobem idealni podminky, kdy se to nebori ani malo ani moc.
Kazdopadne diky mrazu jsou stromy i dole krasne obalene snehem a dokud svitilo slunko, tak to bylo pohadkove, bohuzel oblacnost sla okolo poledne nahoru, takze nakonec komplet zadekovano.

2018-02-09-11.32.44.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob úno 10, 2018 18:22

Byl jsem dneska na běžkách z Ramzové na Smrk pak na Paprsek, Velký Šengen a zpět do Ramzové počasí o trochu lepší než včera, oblačnost byla výše. Podmínky ok.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wertigo » sob úno 10, 2018 19:33

dnes Vidly - - > Praded. od auta k autu. nad lesem super lyzba 15-30cm prašanu(nebo tak nejak proste habakuk) , nadhera.co sem byl vlese zoncna rumplovala, jak sem vylezl nad les tak hotovo :evil: apak mlha a bila tma ve finale, klasika. overall - super den.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pon úno 12, 2018 19:57

Jeste dodatek jak to tam vypadalo, nez zmizlo slunko

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 20:00

Vcera v Jizerkach taky tak nejak. Kdyz asi na 5 minut vylezlo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod booze » pon úno 12, 2018 21:55

oodoow píše:jako takto nějak? anebo tou co když jdeš seshora tak odbočuje doleva a napojuje se pak na modrou?

Takto
Nedavno jsem sel toto a prislo mi to dobre.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod scinkk » pát bře 2, 2018 19:47

V Jesenikach je nejak moc snehu, netusim, kde se tam vzal, ale to je dobra zprava, ne uplne dobra zprava pro sneznicare je, ze je tam nejakych 20-30 cm, misty az 50 cm sucheho prasanu, takze ani na sneznicich neni pohyb zadarmo :) Jsem to rval prusekem primo nahoru na Serak a v tom prasanu to byl zahul, v pulce kopce jsem srabacky uhnul na proslapanou turistickou stezku, coz delam jen vyjimecne (no navic ten prusek skoncil a nepokracoval nahoru :)
Pocasi nic moc, ale to se dalo dle predpovedi, kor te ranni, cekat, trochu jsem doufal, ze budou zas upne vedle, takze slunko jen prvni hodku, ale aspon nebyl hreben v mraku, takze dobre. Pri slunku by to byla zimni pohadka, stromy jsou obalene snehem odshora dolu i v lese :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Snownews