Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2010 15:33

Byl jste někdo dnes na některém z běžkařských okruhů za Boskovicema? Na stránkách (8.1.) píšou, že od soboty budou projíždět stopy, ale novější info chybí ...
Mám jen zprávu, že tam dnes chumelí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod Kimit » ned led 10, 2010 19:27

Naši mají chalupu 20 km severně od Boskovic (Šubířov). Sněhu kvanta, na běžky naprosto ideální, pokud si člověk sám prošlape stopu tou centimetrovou krustou. Jiné zprávyz upravovaných areálů nemám. :wink:

Kdyby nebylo té strašné krusty, tak to bylo i na freeride v lese!!!! __II
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2010 19:59

díky, dupat do krusty se mi právě moc nechce, chtělo by to místy svezení ... jsou tam aspoň někde vyšlapané stopy?

na stránkách běžeckých okruhů zatím nic novýho nemaj, ale třeba tam během zítřka ještě něco písnou o aktuální situaci
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod Mařena » ned led 17, 2010 18:39

Tak v první řadě přidám odkaz na stránky o lyžařských stopách na Drahanské vrchovině
Jeli jsme ze Sloupu po cyklostece údolím Žďárné, pak po zelené a dál cyklostezkou až k hlavní silnici na Protivanov - celou dobu cesta vypluhovaná, takže super na bruslení...
...pak dál na Suchý - hned na kraji nový penzion, kde vařej (dali jsme česnečku a Plzeň)a potom zpátky po značeném okruhu na Skalky - zase cesty vyplužené, na bruslení ideál, akorát jak fučelo, tak byla napadaná spousta větví (až teď jsem si všim, že dokonce dali výtrahu a zákaz vstupu do lesa, ale zas tak dramatický mi to nepřišlo)....
...a pak zpátky po modré přes Skelnou Huť, údolím Punkvy do Sloupu - nahoře ke Skelné Huti občas v prostředním pásu lezly šutry, takže komu záleží na lyžích, tak radši na kamenačkách, cesta údolím Punkvy je jenom prošláplá stopa,ale naštěstí je to furt z kopce, takže to šlo usoupažit :lol: . Od Vlčí skály až do Sloupu je najetá parádní stopa (snad rolbou, nebo co) - po krajích dvě stopy na klasiku, uprostřed pás na skating, paráda.

Tak jako v okolí Suchého budou zřejmě najetý i ty další okruhy, takže vřele doporučuju :smt023
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod mtb.matysek » pon led 18, 2010 17:03

Mařena píše: ůdolím údolím Punkvy do Sloupu

podminky v okolí Sloupu a Suchyho jsou naprosto super. Takovýhle podminky jsme nemeli od r. 2006. Jinak to údolí NENI udoli Punkvy, je to mega blbost, ikdyz je to v mapách a na rozcestnicich! Punkva vzniká v Amaterske jeskyni soutokem Sloupskyho potoka (=údolí Nivy) a Bile vody (v Holstejne)
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod Mařena » pon led 18, 2010 20:59

Když jsi místní, tak hoď občas aktuální info. Jsem moc netušil, jak to tam může vypadat, nakonec jsem vzal lyže na bruslení, což bylo teda naštěstí dobře, ale taky to mohlo bejt jinak a přemazávat na místě je trochu opruz....
K tomu názvu: mi to taky bylo trochu divný, ale je to na všech rozcestnících, tak jsem to použil taky, i když v mapě mám Luha... Není to třeba tak, že Luha je nejdelší ze všech potoků, ze kterých nakonec Punkva vznikne? :-k
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod Kimit » pon led 18, 2010 21:13

Díky za info, hřích by byl toho nevyužít. Asi si vezmu den volna... __II
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod Mařena » úte led 24, 2012 19:31

Tak jsem to dnes ve dvě bulnul a vyrazil omrknout stopy v okolí Skalek. Všude v okolí Suchého jsou perfektní podmínky, sněhu dostatek. Stopy jsou projeté skútrem, takže to na polích není pořádně utažené a kapku se to boří - chce to větší košíčky. Bohužel jsou některé cesty vyplužené, ale i na nich to jde bez rizika podrápání skluznice. Doporučuju vyrazit, než to zase sleze, i když předpověď vypadá dobře.
Aktuální info tady
Byl jsem to omrknout i ve Sloupu a tam to teda dneska fest tálo a je tam už spíš firn. Sice by se tam taky dalo, ale stojí za to ten kousek popojet.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod sobb » čtv led 24, 2019 22:28

Kamarád nás nedávno lákal na Kořenec, a ač jsme tomu až tolik nevěřili, protože u nás jsou sněhové podmínky bídné, tak jsme dnes vyrazili. A dobře udělali. Je to tam teď báječné - nejen projeté stopy, ale i bezvadně nosný firn, navíc příjemně pokrytý malou vrstvou včera nakypnuvšího prašánku, takže se dá i volně terénem. A to i na sportovních úzkých běžkách. Dalo by se i do lesů, ale tam to tak dokonalé není, nám stačily louky a pole. Nádhera :ú Takže kdyby někdo váhal, tak jo, stojí to za to :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Drahanská vrchovina

Příspěvekod sobb » úte pro 20, 2022 0:06

Neodolali jsme a byli jsme se dnes trochu protáhnout ve stopě na Kořenci. Vzhledem k předpovědi počasí to asi už moc dlouho aktuální nebude, ale momentálně to bylo v rámci možností, který teď u nás panují, super. Sněhu celkem dost, krtince lezly je na pár místech. Fičel ale děsný vichr, takže na některých místech stopa zafoukaná, ale z větší části okruh na golfu fajn. Parádně jsme vymrzli a skvěle se svezli :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Zpět na Snownews