Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » čtv zář 10, 2015 19:40

tak asi takle: tady pod horú sních nenisu, ale zato je tu extra hnusně..... ščije a ščije, deset stupňů a lehce pofukuje... na vrškoch prý posněhovává... zítar to zkusím prozkoumat a dám report..
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod komin » čtv zář 10, 2015 20:15

Vyborne budem cakat, od soboty som na tyzden v T.Lomnici.

Odoslané z GT-P5100 pomocou Tapatalku
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » pát zář 11, 2015 14:08

takže asi takle:

meteo situace - od rána beze změny, spodek mraků je okolo 1700mnm, potem až nahoru na kopec (2450mnm) sem bly v bílé tmě, neprší ale vypaává to z mlhy/mraku, v dolině okolo 10-13 st C, nulová izoterma je tak akorát na vršku - cca 2500, jak člověk vlez do mraku, tak začalo lehce fučet (Z, SZ)

sněhová situace - okolo 2200 a výše sou na S straně fleky sněhu po předvčerejším sněžení... takže sem si šlápnul/sáhnul na PRVNÍ SNÍCH NASTÁVAJÍCÍ SEZONY.... __II


tožtak no.....


jinak sem si (opět zase) ověřil, že starý člověk ne ja guvno.... Smokovec-Slavkovák (plus 1450m) za dvě hodiny (jako zamlada, a to včetně cca 8 kg báglu, čili ne úplně nalehko), ale nahoře sem myslel, že vypustím duši... zamlada stačilo se 2-3x zhluboka nadechnout a bylo po únavě, takle sem nahoře zažil asi 5min (skoro) black-out... chjo no, mládí v prdeli, důcod v nedohlednu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod mike » pát zář 11, 2015 15:27

Na to se hodi odpoved od ocni, kdyz jsem si pote, co mi sdelila, ze mam oci naprosto v poradku, postezoval, ze zacinam blbe zaostrovat do blizka. Co chcete?! Je vam 4x! :twisted:

Zazil jsem ted neco podobneho. Prvni den v Alpach, taky tech 7 - 8 kilo, prebuzeny, jelikoz jsem jel o dva tydny pozdeji, zpocatku jsem trhal veskere sve rekordy. Asi okolo 3000 (ze 1400) jsem se zacal hrabat strmou suti do sedla a tam to na mne padlo. Porad mne to hnalo a zaroven uz jsem nemohl, mel jsem pocit, ze tam s sebou svihnu a zustanu lezet. Strasny stav. Nakonec jsem se nejak dohrabal do sedla, tam se aspon ctvrt hodiny vzpamatovaval a pak pomalu dolezl ten kousek na vrchol. Dalsi dny uz se to nastesti neopakovalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod oodoow » pát zář 11, 2015 18:09

Ber to tak, že dřív to bylo zadara a tím pádem o ničem, teď to má cenu, když u toho musíš vyvinout i nějaké úsilí. :)
Jinak teda 1450m+ za dvě hoďky a ještě s báglem je super, to by odtud z fóra dal málokdo nezávisle a věku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod mike » pát zář 11, 2015 20:43

Jj, cokoliv nad 1000 m za dve hodiny je skvele. Potrebujes k tomu optimalni teren se stalym stoupanim po rozumne stezce, coz zrovna Slavkovak myslim je.

Zaujalo mne to a pohral jsem si s Excelem a svymi zaznamy z hodinek. Bral jsem jen vyskovy rozdil za prvni dve hodiny, cokoliv slozitejsiho (kumulativni hodnota) by uz asi vyzadovalo programovani. Vypadlo mi z toho nejvic 1230 m za dve hodiny, taky skoro optimalni teren. Pred 11 lety a asi tak 11 kily min, kde jsou ty casy :) Dnesni heslo je na rychlosti nezalezi, hlavne kdyz tam (do tmy) dolezu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » pát zář 11, 2015 20:52

ref stezka.... nahoru to šlo (btw, nahoru po tur značce v létě sem lezl poprvé v životě... :oops: ), zato dole je to vo hubu (což ale už vím, z předchozích letních sestupů...) člověk je vycucnutý a očima už to tak moc nečte... asi třikrát sem si pěkně zaklouzal.... aspoň, že neska nepralo slunko a nebyl hic, což většinou při letním sestupu ze slavkováku cestu dolů ještě komplikuje...

sám sem byl překvapen, že to fakt šlo (i na stará kulena) nahoru enem za dvě hodiny.... ale... odpoledne sme byli se zbytkem rodiny sa namočiť (a vymočiť) do těplé vody ve vrbově , paxem dal jednoho kozla a fčíl nemám daleko od jedneho ťuhýka... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod mike » pát zář 11, 2015 21:01

Musis si dat nahore delsi pauzu a ne bezet dolu hned jak se probudis z mdlob ;-) Nebo si zavolat vrtulnik :twisted: Chlast je na tohle zabijak, obcas si dam na zaver treku par deci vina k veceri a pak tuhnu jeste u stolu :)

Jak jsem psal vys o tom nedavnem vystupu, tak jsem pak na vrcholu relaxoval hodinu. Sestup je celkem narocny, kamenity a sutovy zleb, kde vsechno jede. Vlastne jsem si tam na tebe vzpomnel, v dolni casti je to sjezd piskem, lepsi nez lyzovani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » sob zář 12, 2015 15:50

neska ránoi bylo ešče hnusněji než fčera, ale po obědě sa to vyplepšilo

Obrázek

takže sem nešek věnoval výletu s rodinkou ....popradské-štrbské a zpět... hafo lidu a vůbec, no...

mno a z lesa pod patriou (tj dobré 3km od štrbského pl.) na nás juklo mírné překvápko... :mrgreen:

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod cmaro » sob zář 12, 2015 18:48

Takto si pokazit pekny den v prirode :)
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » sob zář 12, 2015 19:44

sem si říkal (potichu pro sebe, bo byla se mnú a vedle ní sem přizdisráč) totéž.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod mike » sob zář 12, 2015 23:02

Chces rict, zes mu to nerozmluvil? :shock: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » ned zář 13, 2015 11:54

tak v S kežmaráků sou nahoře taky zbytky nového.... neska jen taková rychlovka - ranním busem pod kopec, rychle nahoru a ešče rychleji dolů, abych stih jediný roumný dopolední bus z5... chyběla mi asi hodina (30min nahoru, 30min dolů) abych vylezl až na malý kežmarák (V hranou), takle sem otáčel kousek nad kežmarskou kopou, no... škoda no, ale coby člověk neudělal pro klid rodinného nedělního oběda, že... ale itk fajne, zase cca 1300 metrů nahoru/dolů
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » ned zář 13, 2015 16:54

ešče doplňuju jeden ochutnáffkový fotos - neska fakt bylo kura pjekně...

Obrázek

EDIT: už su doma v Kocourkově, ale začínám snovat plány ne ten dlúhy přespříští víkend.... ta3, samozřejmě... ale bez bab a s m4Zlikem....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod apuka » pon zář 14, 2015 13:31

Bud jsi ukrad fotku me manzelce nebo mas Nikon D7000 a na stejnem miste (opakovane po cistenich) zapraseny cip... :twisted:
Jinak se Mi vcera zdalo z Lucne a Rakone, ze tam na Vychod jsou nejake mraky nad VT...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod komin » pon zář 14, 2015 13:43

To sa ti zdalo dobre dnes od 2200m nebolo nic vidiet.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 21, 2015 23:04

@ PP - že prej v Žiarskej na to jaká je to letos bída je to velmi pozitivní a polyžovatelné. :supz:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » pát led 1, 2016 16:07

Sněhová situace v ta3 je opravdu tristní, na J straně není nic, lépe řečeno nesouvislé zbytky okolo 2000mnm, souvislo je nad 2200mnm. Od slunka odvrácené svahy nevypadají o mnoholíp.... prozatím marně vymýšlím, co zítra... imho z bielej vody bude třeba hodinu nést prkna (tpuju, že ťapat to pude až od šalvijáku a to jen po značce, kososffka zasypaná určitě nebude) obdobně blbě to vypadá v obou studených dolinách... takže zbývá jedině sa zkúsnúť a vyrazit mezi ty nepřestavitelné davy v tatr lomnici, které jsou na jediné otevřené sjezdovce. Prý lomnické sedlo není nejhorší, enemže tam budou všude tak strašné davy (a tím nemyslím cepry na sjezdovce, protože to je jediná možnost široko daleko, budou tam davy "salonních" skialpinistů ťapat hore zjazdovkou... a to mně děsí.... chjo no
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod vonkreuz » pát led 1, 2016 19:17

já ti mám takový pocit, že to fitnes šlapání je zakázané a teď po tom pujdou ještě více, bo je tam větší riziko nehody kvuli přehuštění.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » pát led 1, 2016 19:31

hmmmm, tak to už jedině koupit skipass (ešče že mám GOPass) a vyvézt si prdel nahoru na Skalnaté... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod kosto1992 » pát led 1, 2016 21:35

Zatial plati, ze skialpinistu nemozu zo zjazdovky vyhodit.
kosto1992
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 21, 2015 14:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » sob led 2, 2016 14:23

pavproch píše:imho z bielej vody bude třeba hodinu nést prkna (tpuju, že ťapat to pude až od šalvijáku a to jen po značce, kososffka zasypaná určitě nebude)


Jo, je to na renault. Ešče horší, než sem tipoval....už odspoda je to na mačky (spousta vody vyteklé na cestu a zmrzlé do skluzaffky), zbytky sněholedu ošlapané dohladka, pasáže úplně bez sněhu.... na guvno... severní svahy nad cca 2000mnm vypadají už líp, ale je to strašný beton a skluzaffka, navíc byla kosajakotyč (minus 15) , prostě naguvno... chjo no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod apuka » pon led 4, 2016 15:14

pavproch píše:Sněhová situace v ta3 je opravdu tristní,... imho z bielej vody bude třeba hodinu nést prkna (tpuju, že ťapat to pude až od šalvijáku a to jen po značce, kososffka zasypaná určitě nebude) obdobně blbě to vypadá v obou studených dolinách... takže zbývá jedině sa zkúsnúť a vyrazit mezi ty nepřestavitelné davy v tatr lomnici, které jsou na jediné otevřené sjezdovce.
Kdyby sis koupil dalekohled, nemusel bys slapat po tem ledu abys zjistil, ze ani od Salviaku nebudes moci tapat a spustit se dole budes moci jen jako svoji posledni jizdu :wink:. A mimochodem, funguji sjezdovky i na Strbskem a ve Smokovci. TO spise me prekvapuje, ze pises o Lomnickem sedlu - tam prakticky neni zadny snih, urcite se tam nelyzuje.

Jo a kdybys poteboval snezeni, mel jsi jit v sobotu do Stareho Smokovce. Vecer uprostred mesta napadl nadherny prasan, cela cesta a okoli byla toho plna uz kdyz jsme tam prijeli na veceri a sypalo jeste kdyz jsme po hodine a neco odjizdeli. Celou tu dobu snezilo od zatacky nad autobusakem min. po koupele (Palace), u krizovatky na Lomnici/Poprad uz/jeste ani naznak, v centru toho muselo byt tak 4-5 cm.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » pon led 4, 2016 17:03

jj, byl sem ve smokovci v neděli ráno, taxem ty 2-4cm viděl na vlastní kukadla...

dalekohled, pche, není nad vlastní hmatatelnou zkušenost.... a to lomncké sedlo sme zmińoval právě proto, že se tam ještě NElyžuje (btw, nevypadá úplně nevysněžené, asi by se tam dalo - ale ne ta tomhle kluzišti
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » sob led 23, 2016 12:03

Neska jedu na otočku (bez prken) na východní slovensko, fčíl sem zastavený u sebe doma v ta3, takže si dovolím sněhozpravodajstvo (pohledem z wokna):

západní tatry (roháče - žiarska, baranec) vypadaly z auta báječně vysněžené, zřejmě už doliny šlapatelné na lyžích.

vysoké ta3: ještě i kriváň vypadá dobře, čím víc na východ, tím míň teho je... slavkovák je víc šutrovatý než sněhovatý, ale asi s opatrností sjízdný. Dole ve smokovci je toho do 10cm.

Jde fronta, snad něco dosype.... kéžby hodně... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod wertigo » pát dub 29, 2016 8:16

zdravim,
ve Spalene doline vypadaji podminky stale velice dobre, ted jsem ale nekde zahlidnul ze skialpo sezona konci/skoncila v TANAPu 15.4. Nevite jak striktne se tento konec dodrzuje(spalena d. , Salatin), hrozi pokuty, doporucujete po tomto ofiko datumu tam tedy radeji nechodit, nebo se protazeni sezony bezne deje a je za dobrych podminek tolerovano?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod komin » pát dub 29, 2016 12:51

Ak dobre viem tak ziarska dolina ma predlzeny termin bud o 15 alebo 30 dni skus pohladat.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod wertigo » pát dub 29, 2016 13:59

diky za nakopnuti, nasel jsem zde , to hlavni - misto + datum:

Skialpinistickou sezónu v Žiarské dolině prodloužil až do 15. května 2016 Krajský úřad životního prostředí v Žilině na dvou trasách: Žiarske sedlo - Žiarska chata a volný sjezd je možný i Jarním žlabem z Barance.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 20, 2017 10:53

@ PP - na jihu hřebenoo VT jsou luxusní firny. __II Jen já to šlapal pešo. :mrgreen: V zakázané Nefcerské d. to bylo slušně polyžované. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Vysoké & Západní Tatry

Příspěvekod pavproch » pon úno 20, 2017 10:56

Škoda, no.... příští zimu ale zarvu šponu, slibuju.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Snownews