Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Aktuální sněhové zpravodajství - Krkonoše

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Krkonoše

Příspěvekod mike » pát dub 6, 2018 20:08

Neprovokuj ;-) Ja uz nechci, boli mne nohy ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod GreyMouse » ned pro 2, 2018 23:58

Tak letos zatím nic moc, u Rýchorské boudy (1000 m n. m.) se včera pásli koně, na Lysečinské hoře (necelých 1200 m n. m.) dnes sice bylo na cestě trochu ušlapaného sněhu, ale stejně se o dojem zimy postarala spíš námraza na stromech. A na Pomezních Boudách po poledni lehce pršelo, takže ledovkou byl obšťastněn i východ Čech :?

Rychory_20181201.jpg

Lysecinska_hora_20181202.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod scinkk » sob led 19, 2019 19:30

Tak letos zatím nic moc

Tak letos parada :) Byl jsem v patek, pocasi nic moc, no dle predpovedi, ale doufal jsem, ze se to roztrha driv, nakonec az k veceru, ale i tak to bylo dobre, takze jsem si sel hrebenovku a potkal minimum lidi, ac kolem Vysokeho kola bylo videt na metr, vitr 10-15 m/s do ksichtu s ledovou krupici.
Snihu nejvice za nejake ctyri roky, respektive nejvice co tam chodim na sneznice. Nektere snehotyce tak tak vykukuji a turisticke znacky clovek cte s hlavou dolu :) Aktualne par cisel suchy prasan na dosti hutne vrstve, hrebenova cesta jde v mnoha usecich v pohode projit i bez sneznic, ostatne jsem jednoho pesaka potkal, ale moc to nedoporucuji. Sestup jsem si uzil v nekolika desitkach sucheho prasanu. Stromy jsou dost obalene ale par useku lesa co jsem prosel, tak tam nebylo nic polamane sem tam nejaka vetev, myslel jsem ze to bude horsi.
V podhuri nic moc, tak nejak co posledni roky, ale kousek pred Spindlem uz je to znat, ze je toho nahore mnohem vic.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod GreyMouse » pon led 21, 2019 0:12

scinkk píše:Byl jsem v patek, pocasi nic moc

Tak konečně jsi jednou nevyčerpal všechno hezké počasí už v pátek a nechal něco pro ostatní na víkend :D. V sobotu azúro, v neděli už sem tam mráček, ale pořád nádhera.

Překvapilo mě to množství lidí se sněžnicema, tolik co tenhle víkend jsem jich snad doteď nepotkala. Nevím jestli to byla náhoda nebo jestli se z toho stává móda... :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » pon led 21, 2019 1:04

Nestras :? Tohle uz jsem jednou zazil s lyzema...
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod scinkk » pon led 21, 2019 19:34

nechal něco pro ostatní na víkend

Nechal :), mohl jsem si vybrat patek s hnusnym pocasim a minimum urvanych bezkaru a nebo vikend, kdy se tam stahla pulka tehle zemicky :)
Ale proto jsem jel do Krkonos, kdyby melo byt hezky, vyberu si nejaky hory ci podhuri, kde vetsinu zim neni dost snehu, Krkonose je pro me jen takova pojistka, ktera, hadam, letos bude fungovat prinejmensim do dubna :)
Doufam ze letos klapnou aspon jednu treba Luzicky.
Na hrebeni jsem potkal dva pesaky, dva na skiaplech a dvojici polaku na sneznicich.

A nyni vizualni zduvodneni, proc byt v patek v Krkonosich pro me nebyl vubec spatny napad :)

Obrázek
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Stani » pon led 21, 2019 21:38

Jedným slovom nádhera!
Stani
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod FrantaKrajta » pon led 28, 2019 11:43

Aktualne z vikendove Snezky a okoli ;) Krasne pocasi!
krkons.jpg
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod scinkk » pát bře 22, 2019 19:17

no nahore budou stale 2 m, tezko rici, zda se to nejak hnulo, je to betonove/hutne a navrhu je tajici vrstva, tam kde je ta vrstva vetsi, se jde trochu hure, kor sestupy.
Ale dole to asi rychle mizi, aktualne zacinajici hnus tak 800 - 900 mnm, tyka se to centralnich Krkonos, okraje jsou bez snehu uz asi davno.
Teda dneska to slunko peklo, ze jsem obcas byl zpoceny jak prase a to jsem vetsinu dne odchodil v triku LS a obyc SS kalhotech.
Fotogenicky uz to moc neni, snih zmizel ze stromu i nahore, tak zbyvaji jen bile plane :)
Jsem vdecen za vynalez proslapu, nechci vedet, kolikrat bych dneska skoncil na prdeli, ono to sem tam podjelo i s proslapem.
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2019 20:41

Jsem si na tebe pri snidani vzpomnel, tos nebyl ty? :twisted:

Muž pochodoval svahem v Krkonoších, krátce poté se utrhla lavina
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Lipon » ned bře 24, 2019 21:34

v So s partičkou s dětma ze Strážného nad Vrchlabím na běžkách přes Krásnou Pláň na Klínové boudy - nad Strážným začíná sníh až u koňské farmy a je to plné jehličí, pořád aspoň 15cm utemovaného sněhu, nad Jezerními domky už OK, od Krásné Pláně po Krkonošské magistrále, byla i v Pá projetá rolbou
sníh měkký, jízda jen v tričku, slunce peklo jak sfiň
z Klínovek na Přední Planinu a do Strážného

dneska cestou bylo vidět na Žalý/Herlíkovice, ještě se tam jezdilo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Předchozí

Zpět na Snownews