Běžky - Králiky, Jeřáb

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod Jary » stř lis 19, 2008 15:59

Umíte někdo poradit se získaním nějakých detailnějších informací o běžkařských tratích v okolí Králik - Dolní Morava, Jeřáb atd. Nejlépe kde získat mapku a zda lze někde na webu sledovat aktuální info o výšce sněhu a upravenosti tratí.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod sx02 » stř lis 19, 2008 16:11

www.holidayinfo.cz
nic jineho me nenapada... :oops:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod viňa » stř lis 19, 2008 16:17

běžkařské trasy bys měl najít v klasické turistické mapě, co se týká inoformací tak třeba tady
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod qwak » stř lis 19, 2008 17:10

Jo můžeš se řídit podle turistické mapy, ale nemyslím, že v tomhle regionu budou strojově upravované trasy... max. co protáhnou běžkaři sami. Z vlastních zkušeností vím, že většina cest na Králický Sněžník jsou dobře prošlápnuté. A pokud chceš fakt skvělé okruhy, dokonce strojově upravované, tak zajeď na chatu Paprsek, nemáš to zas tak daleko od Králíků. Mám to tam projeté a je to fakt výborné...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod Jary » čtv lis 20, 2008 11:00

Tak děkuju všem za dosavadní odpovědi, ale v těch odkazech toho o běžeckých trasách moc není a o mnou poptávaných lokalitách už vůbec nic.
Podle informací, které jsem na webu našel je v okolí Jeřábu 26 km strojově upravovaných tras. Tuhle informaci jsem našel snad desetkrát, ale nikdy nic bližšího - které trasy to jsou, ani žádný odkaz na web toho, kdo ty trasy upravuje a kde by se dalo nelézt jeké jsou aktuální sněhové podmínky a jaké trasy jsou zrovna upravené.
Paprsek znám, tohle je blíž a neznám, tak bych rád poznal.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod Mařena » čtv lis 20, 2008 11:10

Jary píše:...v těch odkazech toho o běžeckých trasách moc není a o mnou poptávaných lokalitách už vůbec nic...

To bude asi tím, že na holidayinfo ještě nespustili zimní provoz...Neboj, dočkáš se
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod qwak » čtv lis 20, 2008 11:35

Mařena píše:To bude asi tím, že na holidayinfo ještě nespustili zimní provoz...Neboj, dočkáš se


No já myslím, že zimní provoz už spuštěn byl... páč už se tam můžeš dočíst o podmínkách na horách, ale bohužel okolí Jeřábu je trochu mimo hlavní zimní střediska v okolí, proto asi na holidayifno toho moc nebude.

Jary píše:Podle informací, které jsem na webu našel je v okolí Jeřábu 26 km strojově upravovaných tras.


Tohle mě fakt zajímá, můžeš sem hodit odkaz, kde jsi to našel? Už nějakou chvíli přemýšlím o prolezení Hanušovické vrchoviny nebo jak se okolí Jeřábu nazývá a vzít to na běžkách by bylo ještě lepší... Možná nejlepší inforamce by podali na nějakém infocentru v Králíkách, páč si nemyslím, že nějaké menší obce pod Jeřábem mají dost peněz na úpravu běžkařských stop...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod Mařena » čtv lis 20, 2008 12:11

qwak píše:No já myslím, že zimní provoz už spuštěn byl... páč už se tam můžeš dočíst o podmínkách na horách, ale bohužel okolí Jeřábu je trochu mimo hlavní zimní střediska v okolí, proto asi na holidayifno toho moc nebude.

Sorry, byl, von se změnil vzhled stránek, tak jsem to nějak nezaregistroval. Ale k dotazu - musíš hledat pod Orlické hory - Buková hora a Suchý vrch
qwak píše:Možná nejlepší inforamce by podali na nějakém infocentru v Králíkách, páč si nemyslím, že nějaké menší obce pod Jeřábem mají dost peněz na úpravu běžkařských stop...

Zkusil bych stránky Červené Vody, Štítů, případně ještě orlicko.cz.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod sobb » čtv lis 20, 2008 12:32

mapy strojových stop v PP Jeřáb a v oblasti Buková hora - Suchý vrch jsou na stánkách města Králíky
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod qwak » čtv lis 20, 2008 14:40

Tak ty trasy na Jeřábu vypadají fakt pěkně... teď jen aby už, co nejdřív nasněžilo....
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod Jary » čtv lis 20, 2008 17:42

Tak tu mapku okolí Jeřábu jsem už našel sám taky, a to na stránkách Červené Vody: http://www.cervenavoda.cz/files/aktuality/mapka.jpg
Okolí Suchého vrchu a Bukovky znám, kromě již uvedeného serveru je ta mapka a info taky tady:http://www.orlickehory.net/aktuality/bezky/bezky.htm
Ještě kdyby někdo měl odkaz na nějakou webovou kameru okolo toho Jeřábu pro katuální info o výši sněhu, a nějaké info a tratích okolo Dolní Moravy, tam by snad strojově upravené taky měly být.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod qwak » pát lis 21, 2008 12:38

Nejlepší bude asi zase hledat na stránkách nebo zavolat na obec Dolní Moravy. A ohledně webkamery, tak nejbližší bude asi v sjezdovém areálu v Čeňkovicích, ty jsou na tom výškově skoro stejně jako okolí Jeřábu, tak když bude sníh tam, tak Jeřáb bude taky zapadaný...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod qwak » pát lis 21, 2008 12:43

A ještě jsem našel jeden web... tak vyšlo z toho, že upravované stopy má pod palcem sdružení obcí Orlicko, jsou tam vcelku vyčerpávájící informace o všech tratích i kolem Dolní Moravy... http://www.orlicko.cz/Index.php?IdS=38
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Běžky - Králiky, Jeřáb

Příspěvekod Jary » pát lis 21, 2008 13:24

Nevím kam je namířená webová kamera v Čeňkovicích, ale sjezdovky jsou zasněžované uměle, takže tam sníh být může a ve stopě nikoliv. Pro oblast Buková hora - Suchý vrch fungovala loni web kamera tady: http://kamery.ttnet.cz/index.php?kamera=svs - to je přímo v Červenovodském sedle.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01


Zpět na Hic Sunt Leones