Je někde (SK) "lyžovatelný" sních?

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Je někde (SK) "lyžovatelný" sních?

Příspěvekod pavproch » čtv pro 27, 2007 19:25

Dotaz na asstrozzyho et al: po těch skoro 14 dnech in(g)verze, je ještě někde vůbec lyžovatelný sních ?

PS: samozřejmě mě nezajímá stav sněhu na sjezdovkách, že.... :wink:

PPS (vysvětlivka):
Lyžovatelný = lyžovatelný ..... :ú

(Tady v Beskydech už totiž není - buď krusta nebo.... krusta.... a místy hafery....ach jo)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Je někde (SK) "lyžovatelný" sních?

Příspěvekod Astrozzy » čtv pro 27, 2007 21:07

pavproch píše:Dotaz na asstrozzyho et al: po těch skoro 14 dnech in(g)verze, je ještě někde vůbec lyžovatelný sních ?

PS: samozřejmě mě nezajímá stav sněhu na sjezdovkách, že.... :wink:

PPS (vysvětlivka):
Lyžovatelný = lyžovatelný ..... :ú

(Tady v Beskydech už totiž není - buď krusta nebo.... krusta.... a místy hafery....ach jo)

Ajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj tazko povedat. Dostavam sa konecne po chorobe k lyziarskemu vedomiu takze zatial nemam tucha. Mrkni hzs.sk ak si nepozeral. Ja pojdem v sobotu opacit lajt asi malu fatru a kamos zajtra razi do Vysokych ta3 kde podla infa stareho cca 1 tyzden je to jedine co sa da este lyzovat.
jo este mrkni http://info.skimountaineering.sk/
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod svacko » pát pro 28, 2007 0:05

pavprochu-zajtra ideme zalyzovat do MF, Chleb & Krivane & okolie,takze vecer snad zreferujem ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod tuso » pát pro 28, 2007 9:49

Podľa toho Astrozzyho odkazu to vyzerá na starú fujaru. Všade zmrznutá kora. Ach jaj.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kimit » pát pro 28, 2007 10:02

Byl jsem na svátky v Nízkých Tatrách (sedlo Čertovica). Sněhu nic moc, ale stejně jsem vzal lyže a vyšlápl z Čertovice na hřeben na Lajštroch a sjel to jednou dolinkou k Vyšné Boci. Naštěstí na tvrdé krustě bylo cca 10 cm zmrzlého prašanu a tak se to dalo bez problému sjet.

Jinak ale sněhu nic moc. :((
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

zverovka

Příspěvekod Majcolo » pát pro 28, 2007 12:42

chalani u nas na orave uplne super lyzovacka www.tatrawestsro.sk , az na tie ceny, ale nato sme si uz asi zvykli
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod tuso » pát pro 28, 2007 13:58

@Majcolo: ale ty asi myslíš lyžiarske stredisko. Pavproch /a ja tiež :mrgreen: / je zarytý vyznavač voľných plání. A na to je asi málo snehu. Bohužiaľ.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Cvrk » pát pro 28, 2007 18:48

@Powerproch: Lyžovatelný sních je všude tam, odkud se ozývá dětský smíh! :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Black » pát pro 28, 2007 19:03

Dnes jsem se dobelhal na skialpech na Lysou Horu. Pořát to jde, dá se lyžovat, jel jsem dolů severem, pak na Papežov.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod svacko » pát pro 28, 2007 22:02

paani, tak v MF v okoli Snilovskeho sedla je ozaj riadna ladovica,a najma strane malo snehu. slapat popod lanovku z vytahu vratna sa neda-az z cca polovicky,kde to uz ide,ale samy lad,lad lad..vyslap na velky krivan po tur. ceste(znacke) ladovy, na vrchu minimum snehu,-som radsej vypol lyze,a posledne metre som si odslapal pesi. paradny vyslap aj zostup je len v tom zlabe na JV strane V.Krivanu.cesta na Chleb je samy kamen-malo snehu,vyfukane, a lad,takze zas nic moc,..a vdaka ziadnym zrazkam na horach,a uz vela dni trvajucej inverzii je to lad ozaj asi aj vsade inde, ako aj ten astr. link hovori,takze clovek si moc nenavybera :) 29/30 by vsak malo snezit,aspon obcas, a mozno malo,ale aspon cosi ;)
takze good luck,
dolyzovania,
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod tuso » sob pro 29, 2007 12:47

Tak jsme to dnes nevydrželi a zajeli se Sylvou na Bílou- děs a hrůza. Po 2 hodinách jsem prodal celodenní permanentky a jeli jsme domů. Radši budu sedět u TV, ale na sjezdovku mě už nikdo nedostane. Mraky lidí, tak třetina úplné hovada. Zledovatělý sníh a fronty. Navíc mě nebaví lyžovat celý den na kilometrové sjezdovce. Už aby nasněžilo.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Black » sob pro 29, 2007 13:16

Kdyby kilometrové, já byl na Zlatníku, na sjezdovce pivovaru Radegast, a tak jsem se vytočil, že můj komentář je na www.beskydy.cz v sekci lyžování u onoho střediska.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod Astrozzy » sob pro 29, 2007 18:07

svacko píše:paani, tak v MF v okoli Snilovskeho sedla je ozaj riadna ladovica,a najma strane malo snehu. slapat popod lanovku z vytahu vratna sa neda-az z cca polovicky,kde to uz ide,ale samy lad,lad lad..vyslap na velky krivan po tur. ceste(znacke) ladovy, na vrchu minimum snehu,-som radsej vypol lyze,a posledne metre som si odslapal pesi. paradny vyslap aj zostup je len v tom zlabe na JV strane V.Krivanu.cesta na Chleb je samy kamen-malo snehu,vyfukane, a lad,takze zas nic moc,..a vdaka ziadnym zrazkam na horach,a uz vela dni trvajucej inverzii je to lad ozaj asi aj vsade inde, ako aj ten astr. link hovori,takze clovek si moc nenavybera :) 29/30 by vsak malo snezit,aspon obcas, a mozno malo,ale aspon cosi ;)
takze good luck,
dolyzovania,
s.

ja som bol tiez. po chorobe som siel vajcom aj hore aj dole. do snilovskeho na pasoch potom lyze na bagel a macky na nohy a hore na krivan. Par fotiek a spat dole. Krasna inverzia ale fucalo. Snehu minimalne co bolo bolo zmrznute inak vsecko zfukane - proste na draka. Stacilo sa postavit na zladovatelu chrustu a nehat sa unasat vetrom :mrgreen: Na chleb som sa ani nedostal. Ruky mi teraz odmrzaju.
Ale inverzia krasna.
jo pasy som si zlozil v tom vetrisku tak debilne do "klbka" ze lepidlo na pasoch mam teraz od moher chlpov, do certa.
Naposledy upravil Astrozzy dne sob pro 29, 2007 18:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Rujir » sob pro 29, 2007 18:17

Astrozzy píše:Ale inverzia krasna.


Oplati sa vobec brat sneznice? Ono ma sice v najblizsich dnoch snezit ale pochybujem ze az tak... :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Astrozzy » sob pro 29, 2007 18:19

Rujir píše:
Astrozzy píše:Ale inverzia krasna.


Oplati sa vobec brat sneznice? Ono ma sice v najblizsich dnoch snezit ale pochybujem ze az tak... :-k

zalezi co tam ides. Aaaale to je jedno myslim ze sneznice netreba. Bolo kvantum pesich a sneznice isto nepotreboval ani jeden, ale macky by si urcite vyuzil.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod pavproch » sob pro 29, 2007 18:20

@tuso and black: upřímnou.....

Já byl fčera večer s děckama tady na H.Bečvě a.... na tu hrůzu docela gůt....

Ref info o podmienkach na Slovači: vďaka, priatelia.... asi si počkám, kým nasněží....

Jinak podmínky tady v Beskydech: beze změny.... krusta, krusta, led, hafery a velmi zřídka (nad 1000mnm na severních svazích) sem tam flek prašanu..... hrůza... ale furt lepčí než loni toudle dobou, že (loni od začtkuv listopadu do konce roku jen 3 dny na lyžích, letos jsem dneska zapsal dvanáctej a to do pilvestra sou ešče 2 dny ...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » sob pro 29, 2007 18:24

Astrozzy píše:zalezi co tam ides. Aaaale to je jedno myslim ze sneznice netreba. Bolo kvantum pesich a sneznice isto nepotreboval ani jeden, ale macky by si urcite vyuzil.


No ja idem lucansku cast tj. Klak a dalej po hrebeni. Tam sa snad zaobidem aj bez maciek. Skor spekulujem nad tymi sneznicami. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Astrozzy » sob pro 29, 2007 18:42

Rujir píše:
Astrozzy píše:zalezi co tam ides. Aaaale to je jedno myslim ze sneznice netreba. Bolo kvantum pesich a sneznice isto nepotreboval ani jeden, ale macky by si urcite vyuzil.


No ja idem lucansku cast tj. Klak a dalej po hrebeni. Tam sa snad zaobidem aj bez maciek. Skor spekulujem nad tymi sneznicami. :roll:

fiiha kedy startujes a kedy a kde koncis? Neviem takto povedat sneznice ano ci nie. Fakt je ze snehu je vsade zalostne malo. V najhorsom zober sak hodis do medveda :mrgreen:
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Rujir » sob pro 29, 2007 18:49

Astrozzy píše:No ja idem lucansku cast tj. Klak a dalej po hrebeni. Tam sa snad zaobidem aj bez maciek. Skor spekulujem nad tymi sneznicami. :roll:

fiiha kedy startujes a kedy a kde koncis? Neviem takto povedat sneznice ano ci nie. Fakt je ze snehu je vsade zalostne malo. V najhorsom zober sak hodis do medveda :mrgreen:[/quote]

Startujem zajtra a koncim bud prveho alebo druheho. Ideme klasiku: Fackovske sedlo a dalej po hrebeni. Silvester travime na Hnilickej kycere a potom sa uvidi, ci pojdeme dalej alebo do civilizacie.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Astrozzy » sob pro 29, 2007 18:58

Rujir píše:
Astrozzy píše:No ja idem lucansku cast tj. Klak a dalej po hrebeni. Tam sa snad zaobidem aj bez maciek. Skor spekulujem nad tymi sneznicami. :roll:

fiiha kedy startujes a kedy a kde koncis? Neviem takto povedat sneznice ano ci nie. Fakt je ze snehu je vsade zalostne malo. V najhorsom zober sak hodis do medveda :mrgreen:


Startujem zajtra a koncim bud prveho alebo druheho. Ideme klasiku: Fackovske sedlo a dalej po hrebeni. Silvester travime na Hnilickej kycere a potom sa uvidi, ci pojdeme dalej alebo do civilizacie.[/quote]
hmm to bude pekny vyletik. Musim to dat niekedy v lete.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod kropt » sob pro 29, 2007 20:01

tuso píše:Tak jsme to dnes nevydrželi a zajeli se Sylvou na Bílou- děs a hrůza. Po 2 hodinách jsem prodal celodenní permanentky a jeli jsme domů. Radši budu sedět u TV, ale na sjezdovku mě už nikdo nedostane. Mraky lidí, tak třetina úplné hovada. Zledovatělý sníh a fronty. Navíc mě nebaví lyžovat celý den na kilometrové sjezdovce. Už aby nasněžilo.


8) neda mi to a musim se pochlubit. Od 19.12 do 23.12 Bad Gastein v rakousku. Hafo snehu (na sjezdovkach, mimo se ja dostanu jen omylem pri padu) a pri dvanacti kilometrovem sjezdu, jsme potkavali v prumeru jednoho az dva lyzare. Panove pokud lyzovat tak ne u nas nebo na slovensku - doopravdy to za to nestoji. V Rakousku mozna drazsi permice, ale vysledna cena na jeden najezdenej kilometr je mnohonasobne levnejsi - u nas si tu taky docela drahou permici prostojite dole u vleku. :mrgreen:
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Rujir » sob pro 29, 2007 20:54

kropt píše: 8) neda mi to a musim se pochlubit. Od 19.12 do 23.12 Bad Gastein v rakousku. Hafo snehu (na sjezdovkach, mimo se ja dostanu jen omylem pri padu) a pri dvanacti kilometrovem sjezdu, jsme potkavali v prumeru jednoho az dva lyzare. Panove pokud lyzovat tak ne u nas nebo na slovensku - doopravdy to za to nestoji. V Rakousku mozna drazsi permice, ale vysledna cena na jeden najezdenej kilometr je mnohonasobne levnejsi - u nas si tu taky docela drahou permici prostojite dole u vleku. :mrgreen:


Ako sa to vezme. V tom termine som ja lyzoval na Slovensku v Jasnej a podmienky boli co do poctu lyziarov boli rovnake. :wink: Jasne, ze trate su tu proste kratsie, ale predsezonu cenu 390,-Sk v Rakusku asi nedosiahnes ani nahodou. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Kall » ned pro 30, 2007 12:15

dcera je na Donovalech a JE TO PRÝ GOOD....
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod tuso » ned pro 30, 2007 14:26

Kall píše:dcera je na Donovalech a JE TO PRÝ GOOD....


No jo, nešťastníci. Ale pavproch myslel sníh mimo sjezdovku. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Polky » stř led 2, 2008 8:49

29.12.-31.12. Baranie sedlo - tvrdy podklad na obe strany, s dobrymi hranami na lyzoch celkom fajn lyzovacka. Priecne sedlo smerom do Velkej Studenej prvych 150 m hnus hnus hnus. Nizsie na chodniku dost trci kosodrevina. Hupacky pod snehom, ale miestami trcia skaly. Na lyzoch sa dalo pod Hrebienok po zjazdovke vedla zeleznice asi do polovice. Nad chatami je snehu dost.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46


Zpět na Hic Sunt Leones