"Ilegální" skialp v Kérkonoších

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

"Ilegální" skialp v Kérkonoších

Příspěvekod pavproch » stř pro 12, 2007 21:16

Tady.

@ďurko: neklikej!
:smt077
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod brhel » stř pro 12, 2007 22:29

to tu přírodu chcete dojebat, nebo co?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Prochin » stř pro 12, 2007 22:30

Hm zajímavý návod, jak se pohybovat mimo značené trasy a nenechat se chytit "zelenými mužíky". Ale kam nemám povoleno lézt, tam nelezu!!! :evil:
Jo chlapče, nešikovný maso musí pryč, jak praví klasik. A jak praví moje sestra - ale aby taky z tebe něco zbylo, že jo....8-)
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod zampion » čtv pro 13, 2007 0:31

jen to tady vsechno znicte a dejte navod i ostatnim... Vzdyt o nic nejde, jen nejake Krkonose... :evil:
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Příspěvekod robi » čtv pro 13, 2007 6:17

Nemám slov!!
robi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát lis 30, 2007 18:11
Bydliště: asi mám

Příspěvekod pavproch » čtv pro 13, 2007 7:34

Prosím nenadávat, ano?!? V našich nejvyšších horách žádnou přírodu neničím....V kérkonoších sem totiž byl (poprvé a naposled) na skialpu něgdy v roce 1982 nebo 3....

@"nemám slov" ... já taky ne, ale nad omezeností našich zelených úředníků.... on totiž paušální zákaz je nejjednodušší (pro ně) řešení...

Bursík s Kateřinou by měli navštívit uranový doly v Jáchymově.... nafurt...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » čtv pro 13, 2007 7:43

já sice nejsem člověk, kterej by v nějaký větší míře byl zastáncem porušování zákazů, ale co se např. tohoto týče, tak si opravdu nemyslím, že by tím příroda měla utrpět nějaké újmy - jediný, co imho naruší, je estetický vzhled krajiny tím, že tam přibudou stopy od lyží

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod agentw4c » čtv pro 13, 2007 7:47

opravdu se nekdy divim, proc neco muze v klidu fungovat v alpach a ne i u nas, kdyz u nas je proste lepsi zakazat rovnou asi vsechno, ale na druhou stranu se nedivim, kdyz cesi se chovaji jako zver
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod Aldo » čtv pro 13, 2007 9:13

Stopy od lyží ještě nikoho nezabily a troufám si říct že ničemu neubližuji. To jen ekoteroristi mají furt nějaké prolémy. :fuj:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod tuso » čtv pro 13, 2007 10:39

zampion píše:jen to tady vsechno znicte a dejte navod i ostatnim... Vzdyt o nic nejde, jen nejake Krkonose... :evil:


Podle mně "zničím" hory na skialpech daleko míň, než ty haldy carverů, kteří tam proudí celou sezonu. Možná to nekteří tady nepochopili, ale na rozdíl od masové veřejnosti, se drtivá většina skialpinistů chová k přírodě s respektem a slušně. a teď nemluvím o freeriderech.
Naposledy upravil tuso dne čtv pro 13, 2007 14:36, celkově upraveno 1
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » čtv pro 13, 2007 10:42

tuso píše:
zampion píše:jen to tady vsechno znicte a dejte navod i ostatnim... Vzdyt o nic nejde, jen nejake Krkonose... :evil:


Podle mně "zničím" hory na skialpech daleko míň, než ty haldy carverů, kteří tam proudí celou sezonu. Možná to nekteří tady nepochopili, ale na rozdíl od masové veřejnosti, se drvivá většina skialpinistů chová k přírodě s respektem a slušně. a teď nemluvím o freeriderech.


jj, seks, drogy, roknrol, ternky do zvonu a palcatý kytary... to je jejich.. a totální neúcta k horách obecně....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod brhel » čtv pro 13, 2007 13:01

agentw4c píše:opravdu se nekdy divim, proc neco muze v klidu fungovat v alpach a ne i u nas

A nebude to tim, ze v alpach je vic snehu? Tam asi nehrozi tolik, ze lyzema sejmes malej stromecek tak jako v Krkonosich. estli jsou u nas mista, kde nic neroste a kdyz je hodne snehu, tak at se lyzuje. Ale kdyz to povolej, budou nase maly hory zaplaveni spoustou lyzaru ktery budou pak jezdit i jinde a zas sejmou stromecky
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Jitka » čtv pro 13, 2007 13:24

Aldo píše:Stopy od lyží ještě nikoho nezabily a troufám si říct že ničemu neubližuji. To jen ekoteroristi mají furt nějaké prolémy. :fuj:


Nu ono je to těžký, v zásadě pokud je dostatek sněhu, člověk se chová ohleduplně: tedy nejezdí přes vyčuhující stromešky, neodhazuje bordel po okolí a chová se relativně potichu(neřve jak pavián :D ), tak to ekosystému krkonoš moc uškodit nemúže, mimo toho že se rozjede nějaká lavina, strhne dotyčné skialpinisty :twisted: či někoho jiného :evil: a vezme s sebou pár stromů...Ale když by se to oficálně povolilo pohyb mimo značené stezky a sjezdovky tak by to asi dopdlo katastrofálně- existuje stršně moc lidí kterí by ničili stromky, odhazovali odpadky atd....
Prosím nekamenovat :shock: , je to jen můj názor a jetě takový rozpolcený, neb ráda a často se pohybuju na lyžích(nejlépe někde v tichu bez lidí)a zároven studuju ekologii :((
Jitka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 9, 2007 17:46
Bydliště: Povltavská placka

Příspěvekod pripluv » čtv pro 13, 2007 14:39

A mezitím si "ochránci přírody" jezdí na skútrech :evil: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » čtv pro 13, 2007 14:40

Přípluv píše:A mezitím si "ochránci přírody" jezdí na skútrech :evil: !


:smt023
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » čtv pro 13, 2007 14:43

Zejména debata pod článkem je zajímavá...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomík » čtv pro 13, 2007 15:33

Těžká věc, drazí moji, a né že né :-)
Ono to (jak ostatně mnoho jiných věcí) není černobílý. Chránit zbytky přírody je bezpodmínečně nutné - nebýt v těch Kérkonoších KRNAP tak tam pro horský středisko, rekreační chatu nákupní centrum a lunapark dnes není kam plivnout. A podobně to je v podstatě ve většině chráněných územích.

Argument: v Alpách to jde... Jedna stopa... je pěkný, ale neopodstatněný. Prostě proto, že včera by to možná byla jedna stopa, dnes stovky, zítra by pro ty línější přibyl šlepr. A k Alpám... no jasně že ano. Ale i tam jsou oblasti se značným omezením pohybu. Je tady totiž maličko rozdíl. Rozlohy. Srovnáváno je nesrovnatelné. V Alpách se zatížení způsobené jednotlivcem (stovkou či desetitisícovkou jednotlivců) rozkládá do obrovské plochy. Následně je nižší, než zatížení v Krkonoších od těch kteří jezdí nelegálně.
Za chvíli někdo plácne argument, že ve svobodných Spojených státech taková buzerace není. Prdlajs. Je. Akorát víc hlídaná. Sešels v rezervaci kde se nesmí z cesty? Chtěl sis jen udělat fotku z lepšího úhlu? Mrzuté, ale nezajímá. Klepeta a už tě vezou. Ráno stojíš před místním policejním soudem a buď si pár dnů odsedíš, nebo platíš pokutu jak kráva (často společeně s propadnutím věci - třeba i auta), nebo nesouhlasíš, tak jdeš před řádný soud. Který není o nic shovívavější, spíš naopak. To by se nám v Krkonoších nestalo :-) Přecijenom Krkonoše nesou v tom svobodným státě, kde přece můžeš všechno!

BTW: netvrdím, že mi poněkud (často přehnaně) striktní způsob zakazování právě v KRNAPu vyhovuje. Nevyhovuje, také bych si dovedl představit, že by těch pár ledíků mohli za splnění několika konkrétních okolností povolit. A se skialpy je to nepochybně stejné. Potíž je asi v tom, že mají s návštěvníky vesměs spíše blbé zkušenosti, takže se radši ani nebaví o možnostech jak to umožnit a pro zjednodušení to striktně zamáznou.
Tak holt jezdím jinam, a na ty ledíky vzpomínám v dobrém, páč v dávných dobách, kdy ještě tak striktní nebyli, jsme tam užili mnoho srandy.

Pánové outdooráci, mrzí mně, že nejste schopní alespoň určité sebereflexe (a jsem si vědom, že na mně zas vytáhnete ty argumenty, že naše OP chrání proti "neškodným" tůristům, zatímco těžby apod. jí nevadí - a pokusíte se mně ukamenovat argementy).
Budete mi tvrdit, že pochopitelně nemám pravdu, že tzv. "měkká" turistika (pěší, cyklo, ski) neškodí. Jo, velký hovno. Ona by neškodila. Kdyby se rozložila do větších oblastí. Znám pár lokalit, kde v celkem nedávné době rost chráněný druh. Neroste. Pěšáků bylo moc, místo vydupali na holou zem. Stejným způsobem lze zlikvidovat např. zimoviště netopýrů (ty pišišvoři jsou poněkud citliví) jen pár průchodů jednotlivých pěšáků.
Prostě zbytky přírody v ČR jsou moc malé na zátěž, které jsou vystavovány. A jeden pěšák by neškodil, ale už dvě desítka každý víkend může.
Blbý je, že i jeden pěšák může (často i z čiročiré nevědomosti) napáchat škodu úplně blbě a zbytečně.

Holt kdo si chce užít "volné" přírody, musí jezdit dál, tam kde ještě je a lidí není tolik, aby dokázali uškodit. Tím zas přispívá k tomu, že že přijdou další... A časem budou ty zákazy stejně striktní jako v těch Krkonoších. Bohužel.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod vašek » čtv pro 13, 2007 15:52

Tomík píše:Stejným způsobem lze zlikvidovat např. zimoviště netopýrů (ty pišišvoři jsou poněkud citliví) jen pár průchodů jednotlivých pěšáků.


Jako třeba sčítaní netopýrů :twisted:
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod zbuddy » čtv pro 13, 2007 15:56

Po dlouhé době s Tomíkem souhlasím v plné šíři.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod vašek » čtv pro 13, 2007 16:32

Já s Tomíkem taky souhlasím, jenže občas ochránci taky můžou napáchat pěkné škody(viz sněžné skútry, kroužkování,...:(()

Jinak mě pěkně štve jak horydoly neustále nabádají k porušování pravidel v nár.parcích atd. Neříkám, že vždycky všechno dodržuji(spíše ne), ale když už někam jdu, tak o tom všude nemluvím a nesnažím se tam natáhnout další lidi. Prostě být tichý poutník...
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod pripluv » čtv pro 13, 2007 16:37

Tomík píše:...že by těch pár ledíků mohli za splnění několika konkrétních okolností povolit.

že jo :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tulak » čtv pro 13, 2007 16:49

já si přírody vážím a zákony a zákazy dodržuji i když si o nich myslím své, ale jsem rád, že tady "zelení ochranáři" nebyli v době dinosaurů. to by byl mazec kdyby všechny ty potvory zachránili a na zahrádce by nám rostly plavuně a přesličky (tedy v té původní podobě :-) )..... :-) v zásadě ale souhlasím s tomíkem, jen jedna věc se mi nezdá a to je "vyvážení milovníků přírody" k sousedům protože mají větší hory. do kdy se tam asi budou ztrácet ..... a ještě jedna věc mi vadí. bezzubá ochrana přírody, kdy se po krkonoších a jiných kopcích prohánějí borci na motorkách, čtyřkolkách a sněžných skůtrech..... a ochranáři jen krčí rameny, že oni nic nezmůžou. trochu mi to připomíná vytahování se silnějšího na slabší .....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod sobb » čtv pro 13, 2007 17:26

hmm, co je moc, to je příliš :evil: ... někteří by tu svobodu slova v médiích snad ani mít neměli :((
a ještě ten "hrdý" název článku .... "PRUVODCE Nelegální skialpinismus" ... , jo jo, jen houšť a větší kapky, čím víc lidí tam bude takhle "řádit", tím líp, že ... :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Tomík » čtv pro 13, 2007 17:47

tulak píše:.... a ještě jedna věc mi vadí. bezzubá ochrana přírody, kdy se po krkonoších a jiných kopcích prohánějí borci na motorkách, čtyřkolkách a sněžných skůtrech..... a ochranáři jen krčí rameny, že oni nic nezmůžou. trochu mi to připomíná vytahování se silnějšího na slabší .....

Máš, bohužel, hlubokou pravdu. To mi vadí taky. A třeba i to, že mezi ochranáři se zajisté často najde pitomec, fundamentalista a koneckonců tupé hovado, které si i za to, že na motorkáře (a další) nemůže, vyleje zlost na "pěšákovi", kterého dohoní snadno!

To je ale spíš na všeobecnější otázku - vymahatelnost práva. V tom jsou zase v tom vzpomenutým USA ti drsní hoši co maj kvér a klepeta lepší. V momentě, kdy jim nestačí k dohnání onoho přestupce kůň, nasadí holt jiné možnosti a chlapíček jim prostě neujede, motorka propadne státu, a dotyčný si jde sednout a hotovo.
Jenže tady je pořád znát ten bolševik (v ochranářích i těch druhejch - tedy nás všech). Za bolševika mnoho věcí ochranáři ovlivnit nemohli... Tak alespoň vyhlašovali rezervace a ochranné pásmo zahrnuli rovnou do nich (to aby jim tam papaláš nepostavil daču), a dodnes tyhle nefunkční a v nejpřísněji střežených zónách opravdu zbytečný lokality nepřevedli do jiného (mírnějšího) režimu.
V nás je ten bolševik zase znát tím, jak serem na kdeco a kdekoho s tím, že "to si tá nahoře" takhle zařídili. Neúcta k právu se tomu někdy říká.
Jasně že chápu kořeny - zákony byly často takové, že to tehdy bylo omluvitelné... Mnohdy mají hluboké nedostatky doteď... Ale to není omluvou.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » čtv pro 13, 2007 17:55

vašek píše:Jako třeba sčítaní netopýrů :twisted:

Zrovínka tenhle konkrétní problém docela znám... Můžeme si na tohle téma někdy popovídat. Ono to kroužkování a sčítání dost napomáhá už při snaze o holé přežití těch druhů.
Likvidací zimoviště jsem myslel zcela konkrétní případ. Zcela obyčejných pěšáků, co se vydávali ve velkém (tedy ne jako zájezd, ale jako stále se opakující romantické výlety jednotlivců) do štol, které byly v rezervaci, a netopýrům sloužily jako zimoviště - prostě rušení víkend co výkend. A ta několikatisícová populace pišišvorů se zredukovala ne na stovky, ale desítky jedinců.
To by prostě žádné sčítání nedokázalo.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod vašek » čtv pro 13, 2007 18:18

Já se speleologii trochu věnuji (teda, s ohledem na mé bydliště, více starým dolům než jeskyním)a na nějakém tom sčítáním létajících myšek jsem už byl(třeba v PR Štola pod Jelení cestou - kolem 1500kusů) a je mi jasné, že to moc neuškodí. Daleko horší jsou ty opakované návštěvy a nebo dokonce ohně v podzemí(případy "trempů" v Nízkém Jes.)!
Ale na druhou stranu mě mrzí, že je každá díra zamřížovaná, přitom do těch odlehlých skoro nikdo nechodí - zvlášť v zimě. Další takový případ ochrany přírody, který se míjí účinkem :roll:
Ale nejhorší jsou ty firmy, které ďůru :mrgreen: zasypou či zabetonují a netopýři i montanisti mají utrum...(a i tohle MŽP platí :evil: )

Koukám trošku odbočka od skialpu v Kerkonoších :ú
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod Black » čtv pro 13, 2007 19:13

Pavle, tiše my přeci na sníh koukáme jen v telefisi. Lyže máme přeci na odklízení sněhu,a ekologové mají přeci vždycky praftu.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod Aldo » čtv pro 13, 2007 19:35

@TOMÍK = hele, samozřejmě že máš pravdu, ale všechno má své ale.....
Nebudu tady rozebírat co a proč a kdo a proti komu. faktem je, že tzv zelená pěst je mnohdy a ve většině zaměřena na co nejlehčí cíl, to znamená na běžné lidi. není nic lehčího něž zákázat vstup do určité lokality a máš tzv bod k dobru, že jsi za státní peníze udělal nějaké eko opatření. Na druhou stranu jsou tady těžební a jiné loby které si v přírodě dělají co chtějí a na ty jsou ochranáři krátcí.
Jak by jsi zdůvodnil útratu dotací kdy by byly peníze pryč a místo výsledku by jsi předložil účty za soudy s nějakou těžební firmou a vše by bylo byzvýsledné. Příště by ti nic nedali. Tak alespoň řekneš že jsme uzavželi určitou část hor vysadili a oplotili stromečky, převedli značenou strasu jinam, a fertigh. příští rok přijdou peníze znova. Že kousek vedle v lese je spoušť po lakatošovi s ožralým řidičem nikoho nemusí zajímat.
Jak už jsem tady psal v jiném vlákně, je nás moc a bude ještě více. Ono pořádat výchovné výlety přímo do horských hospod, kde se Ti co jsou největší adepti na "poškozování " přírody scházejí je hodně mravenčí práce a to se JIM nechce. To raději zavřou to okolí hospody a más milovníky vystrnadí jinde, do jiné lokality. Budou to dělat tak dlouho až nás dotlačí zpět do města a bude vymalováno.
Jo a to že amíci jsou pošahaní, tak to není nic nového. Onui by totiž klidně do té přírody v houmíku dojeli a nebylo jim to divné a ochranáře by klidně zastřelili, tak asi proto ta přísnost.
Jo je asi tak vše, bo sem se nasral. :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Tomík » pát pro 14, 2007 10:27

@Aldo:
1. tohle je další téma (tentokrát spíš na "pohádání se") někde u piva
2. opakovaně tady píšu, že ano, pěšák je snadný cíl... A že ne vždy souhlasím s některými kroky naší přeslavné OP - ten bolševik je totiž i v nich.
A nechme toho... Je to opravdu na delší debatu (ve které s Tebou budu souhlasit v celé řadě konkrétních případů, ale můžu předložit rovněž celou řadu zcela konkrétních případů kdy pitomý pěšák spáchá z hlediska zachování biodiverzity větší škodu než ten lekatoš - ten totiž plundruje převážně v monokultuře, kterou si - jak taky píšu vejš, ochranáři v hluboké minulosti přihodili do rezervace místo ochranného pásma z hrůzy, aby jim tam bolševik něco nepostavil).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod brhel » pát pro 14, 2007 15:16

uděláme eko-sraz, nejdřív se :drinkers: pak :partyman: a až budeme :vom: můžeme si názory ujasnit :smt071 :smt021
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Další

Zpět na Hic Sunt Leones