Bežky na Slovensku

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » čtv lis 2, 2006 13:07

hm... Tak to si ma celkom dostala... :(( Ja uz som bol celkom rozhodnuty pre tie Highlandery. Inak Forrestery su no-wax, vsak? Pouzivas na ne aj nejake vosky, alebo veris supinam? Ja len, ze ci rychlost nie je ovplyvnena aj tym? :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » čtv lis 2, 2006 13:22

fia píše:no já jsem si vloni koupila v podnikové prodejně Sportenu ty Forestry...zkušenosti mám rozpačité...třeba právě v okolí Nového Města je mraky parádních stop a v nich taky mraky běžkařů....škody sice nenadělám, protože se vejdu přesně do stopy, ale jsem výrazně pomalejší a tak tam vlastě překážím a neustále někomu uhýbám a to mě nebaví (je to dáno tím, že mám i bc boty a vázání..., také ty lyže jsou dost měkké)...nejlíp jsem si je užila, když jsem jela mimo stopu a pak jsem si v duchu nadávala, že jsem si nevzala ty širší Rangerky...prostě jak je něco 2v1...tak je to vždy kompromis


Ja bych rekl, ze problem ,,nizsi rychlosti" bude spis otazkou treni, ktere by melo byt umerne treci plose (vim, ze to neodpovida te zakladni predstave treni, kterou ucim v zakladnim kurzu fyziky...). Cili si myslim, ze Favority a Highlandy profil 54 - 48 - 52 budou mit nizsi treni nez Forestry a Rovery 64 - 52 - 60. Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv lis 2, 2006 13:33

jezo píše:Ja bych rekl, ze problem ,,nizsi rychlosti" bude spis otazkou treni, ktere by melo byt umerne treci plose (vim, ze to neodpovida te zakladni predstave treni, kterou ucim v zakladnim kurzu fyziky...). Cili si myslim, ze Favority a Highlandy profil 54 - 48 - 52 budou mit nizsi treni nez Forestry a Rovery 64 - 52 - 60. Nebo se pletu?


Jo, to by mohlo byt. Inak ked maju Favority a Highlandery rovnaky profil, tak v com je rozdiel? Len v kovovych hranach u Highlanderov?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » čtv lis 2, 2006 13:36

Rujir píše:
jezo píše:Ja bych rekl, ze problem ,,nizsi rychlosti" bude spis otazkou treni, ktere by melo byt umerne treci plose (vim, ze to neodpovida te zakladni predstave treni, kterou ucim v zakladnim kurzu fyziky...). Cili si myslim, ze Favority a Highlandy profil 54 - 48 - 52 budou mit nizsi treni nez Forestry a Rovery 64 - 52 - 60. Nebo se pletu?


Jo, to by mohlo byt. Inak ked maju Favority a Highlandery rovnaky profil, tak v com je rozdiel? Len v kovovych hranach u Highlanderov?


Myslim si, ze ano. Ale tohle je docela dobry dotaz na Sporten. Uz tam jdu psat.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv lis 2, 2006 13:51

jezo píše:Myslim si, ze ano. Ale tohle je docela dobry dotaz na Sporten. Uz tam jdu psat.


Super. Daj potom vediet, co odpisali. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod fia » čtv lis 2, 2006 15:29

Ja bych rekl, ze problem ,,nizsi rychlosti" bude spis otazkou treni, ktere by melo byt umerne treci plose (vim, ze to neodpovida te zakladni predstave treni, kterou ucim v zakladnim kurzu fyziky...). Cili si myslim, ze Favority a Highlandy profil 54 - 48 - 52 budou mit nizsi treni nez Forestry a Rovery 64 - 52 - 60. Nebo se pletu?[/quote]


jistě, že je to otázka tření...ale i to že máš na noze pohory hraje svou roli...na co jít do úzkých běžek s hranou??? využití??? prostě já bych dala dnes přednost...dvěma párům běžek...úzké s normálním vázáním do stopy a mimo stopu široké...hrana je ve stopě k ničemu...navíc jak jsem psala ty lyže jsou dost měkké, podklad ve frézované stopě je tvrdý, takže to tření tam je velké, odraz špatný...nerozumím tomu...píšu jen zkušenost
no já mám na skluznici no-wax, ale můžeš si vybrat...i to brzdí a při mrazu ve stopě vydává zvláštní zvuk...hlavně při jízdě z kopce....na mírné stoupání nemažu...paráda to bylo v čerstvém sněhu, ale jinak do většího kopce mazat musím...pásy nemám, ale dají se za 1400 koupit, možná to letos zkusím...tak mě nekamenujte...jo a ještě jedna věc...tyto lyže, právě proto, že jsou měkké se kupují na hmotnost, je třeba přidat batoh...tož se nediv když ti pak vyjde délka přes 2m...a motej se s tím mezi stromy...no a pokud chceš jezdit jen ve stopě, tak....no už jsem toho napsala dost
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » čtv lis 2, 2006 16:20

Rujir píše:Super. Daj potom vediet, co odpisali. *


Dobrý den,
rozdíl je pouze v kovových hranách a ve váze lyže,,jádro je stejné.

S pozdravem prodejna Sporten


fia:

vyhodu lyzi z hranama vidim v pohybu na zledovatelem terenu, Slovensko co se tyce bezek je docela divoke, dokazu si predstavit, ze tam bych hrany vyuzil. Nebo se pletu?

Jinak diky za upozorneni na to, ze mam pricist i vahu batohu. Je pravda, ze potom se pri me vaze dostane delka bezek na 200cm+....

Ale nepochopil jsem to s tema pohorkama...

Jinak asi bych sel do verze, ktera se voskuje, je to sice obcas k vzteku, kdyz se behem hodiny zmeni pocasi z +2 na -8stC a clovek ma namazane nejaky mekky vosk, na druhou stranu se supinama nemam vubec zadne zkusenosti...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » čtv lis 2, 2006 16:50

fia: jo, uz ti asi rozumim... S tema hranama jsi mi nasadila brouka do hlavy. Ze by nakonec prece jen ty Favority? :(( :-k
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod fia » čtv lis 2, 2006 16:56

jezo:

no pokud chceš plně využít výhod bc běžek...a to je hlavně jízda ve volné přírodě...tak se bez pořádných bot neobejdeš...já v nich můžu jít třeba 10-20km klidně sněhem nebo těžším terénem...ono né vždy se to dá hned nazout...navíc boty k bc vázání jsou už takto dělané...ty moje mají navíc plastové výztuhy přez kotníky...když chceš dělat oblouk v neprojetým sněhu...musíš mít možnost se do něčeho opřít...pata je přece jenom furt volná
no a na zledovatělém sněhu mě hrany těžce zklamaly...dělalo si to se mnou vyloženě so chtělo...měla jsem pocit, že tam se mi jelo lépe bez hran...já jsem je nejvíc ocenila při dělání obloučků ve sněhu...to s normálníma běžkama neumím...nejsem žádný lyžař....jen chodím ráda do přírody...vloni jsem s něma byla v Krkonoších...Jeseníkách..Beskydech..na Vysočině...a je to paráda, když si razíš cestu lesem sám...nikde nikdo...před tebou nic....za tebou stopa
Vloni jsem řešila co koupit jestli sněžnice nebo bc běžky...rozhodla jsem se jak jsem se rozhodla...jen mě mrzí, že jsem nešla do těch ještě širších

No možná má někdo...jiný názor...tak sem s ním, ať se taky něco dozvím
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » sob pro 8, 2007 21:20

Tak do roka a do dna ozivujem toto vlakno, prakticky s tymi istymi otazkami. Ktore bezky budu dostatocen univerzalne a nebude z toho citit kompromis na kazdom kroku? Mohli by to byt Sporten Highlander?

@jezo: Co si nakoniec kupil? A spokojnost?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » sob pro 8, 2007 22:14

Rujir píše:@jezo: Co si nakoniec kupil? A spokojnost?


Favority. Nakonec jsem uvážil blízkost Vysočiny a to, že do těžšího terénu většinou beru sněžnice.

A spokojenost? Po minulé zimě? :(( (Ale pokud můžu z těch tří výletů soudit, tak ano.)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned pro 9, 2007 18:25

Mhm... To si mi velmi nepomohol. Ja Vysocinu blizko nemam a vyfrezovane stopy mi tiez velmo casto nehrozia... :((

BTW Brnaci, je v Brne nejaky straaasne dobry obchod na bezky, kvoli ktoremu sa tam oplati trepat aj z Bratislavy?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » ned pro 9, 2007 18:50

@Rujir: Nevim, co mate v BA ci Dci, nicmene v Brne je slusna Helia na Uvoze. Jinak pro skutecne kompletni nabidku se doporucuje zajet si do Noveho mesta - uz to tolik kilometru neni... (Ja mam vse z Helie, vazani namontovali za 5 minut a mel jsem dojem, ze prodavaci alespon trochu vi, o cem mluvi. Nabidku meli docela sirokou, ale nevim, jak jsou na tom letos a jak budou na prodejne BC bezky. Bohuzel nejsem ted v Brne, takze se ti nepodivam (i kdyz z fakulty bych to mel par kroku).)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned pro 9, 2007 18:56

No v Bratislave nie je prakticky nic a v Dubnici nie je uplne doslovne nic. Inak o Novom meste som uz samozrejme pocul, len mi teraz ide o to, ci je tam plnohodnotna predajna, alebo len podnikova predajna Sportenu, ked sice zozeniem bezky, ale topanky a viazanie budem musiet riesit niekde inde.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » ned pro 9, 2007 19:01

V NM jsem nebyl, nicméně podle stránky bys měl uspět...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon pro 10, 2007 12:54

@jezo: Diky.

@all: A nemate pre mna nejake konkretne tipy nielen na bezky, ale aj na viazanie, boty a mozno aj palice (aj ked to uz je asi len taka kozmeticka zalezitost)... Diky.

PS: Pre tych, co sa im to nechce cele citat - chcem co najuniverzalnejsiu vystroj - aj do stopy, aj mimo nej.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Bežky na Slovensku

Příspěvekod zuzkap » stř úno 22, 2012 23:46

Vyskusali ste uz niekto tie highlandery v stope?
Ja som doteraz som pouzivala klasicke bezky, ktore som ale pouzivala aj mimo upravene trate, obcas na strmsie zjazdy ci dokonca po zjazdovke, co som sa naucila zvladat za pomoci pluhu, zvykla som si na to a bola som spokojna. Ako som ale neskor zistila, tento styl posobi na bezky bost destruktivne, pretoze za 2 roky sa mi podarilo uplne predrat sklznicu v mieste, ktorym sa pri pluhu najviac brzdi. Preto som dospela k zaveru, ze chcem bezky s hranami, ktore by podla mna v tomto ohlade mali byt odolnejsie a brzdenie ucinnejsie (hlavne na tvrdom snehu). Ale zas nechcem lyze,na ktorych by sa zle jazdilo v stope,lebo casto chodim aj do ceska na upravene trate. Preto by ma zaujimala osobna skusenost.
zuzkap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 22, 2012 22:20

Předchozí

Zpět na Hic Sunt Leones