Praděd sněžnice

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Praděd sněžnice

Příspěvekod Jenda.Unc » pon bře 8, 2010 21:09

Nikde jsem tu bohužel nenašel žádné vlákno.Potřeboval bych poradit kudy je zhruba nejlepší cesta na Praděd na sněžnicích.Kde nechat auto a odkuď jít?Trasu bych chtěl maximálně 20 km a časově i s přestávkama do 8 hodin.Nikdy jsem tam nebyl.Třeba i mapka s vyznačenou trasou by se hodila.Díky za rady.Jdu hledat dál
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod DAV » pon bře 8, 2010 21:23

No pokud chceš samotu tak bych doporučil Videlské sedlo -parkoviště-, Vysoký vodopád, Švýcárna, Praděd. Je to tady trošku drsnější, ale jdeš sám.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod Jenda.Unc » pon bře 8, 2010 21:46

Nemam zrovna rád velkou společnost lidí.Vypadá to dobře.Drsnější podmínky a terén vůbec nevadí.Myslíš to zruba tudy
http://www.mapy.cz/#mm=TTtP@dm=13953433 ... 63744@z=12
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod kakos » pon bře 8, 2010 21:53

odevsad :wink:
nejhezci bych subjektivne radil bilou opavu nebo divokej dul, ale praded ma tu vyhodu ze na nej staci den z kazde strany, tedy tech 8 hodin, nejdelsi je to asi ze skritku, romantika/sneznicofka/skialpofka(zadna drina :ú ) je pres malyho deda(odbocit z modrozluty),
nastupy baj ocko - kouty,cervenohorsky s.,vidly,videlsky sedlo,karlova studna,hvezda, karlov,skritek
http://www.mapy.cz barevny trasy vetsinou proslaply, ce to nakou alternativu, viz trebas maly ded.
a hlavne pocasko :D
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod DAV » pon bře 8, 2010 21:59

Jo, to je ono, ale nevím,jak je to včil se sněhem. Jinak já to šel loni, častečně běžky a sněžnice. To parkování, bylo loni zadara. Dobrý je taky parkovat na Skřítku,Jelení studánka,Petráky, Praděd, ale to jsou ofiko tur cesty, vic lidí, hodně běžek.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod Jenda.Unc » pon bře 8, 2010 22:13

Všechno to vypadá luxusně.Jenže já jedu bohužel jen na den.Kdyby to šlo jel bych na dýl a pěkně to tam prošel.Do víkendu se snad rozhodnu kudy půjdu :t:t
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod Jenda.Unc » sob bře 20, 2010 13:03

Tak jsme včerá podnikli výlet na Praděd.Auto jsme nechali na Videlskym sedle a šli směrem na Velký vodopád jenže tam jsme blbě odbočili a došli jsme zas vesele na parkoviště.Od té odbočky to šlo mírně do kopce,ale potom dolů a to už jsem si řikal že nejspíš dojdem zas na parkoviště :lol: Kdybych to tam znal zkrátil bych to lesem.Dál jsme šli zrovna na Malý Děd a Praděd.Podmínky docela drsný,ale krásný.Škoda, že nebylo azuro.Jinak prošláplé to nikde nebylo.Sníh byl trošku vlhký a tak to byla dost dřina.Hlavně do kopce.Sněžnice se dost bořili.Šel bych do toho znova :t:t
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod DAV » sob bře 20, 2010 15:40

Jsem rád, že se ti to mou cestou líbilo. Otázka, platí se včil na Vidlách?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod Jenda.Unc » sob bře 20, 2010 16:47

Parking se neplatí.Byl jsem tam v 8 hodin a nikde ani noha.Při příchodu dolů okolo 4 tam stálo ještě jedno auto.Jinak skoro ani noha.Až nahoře jezdili na běžkách,ale mi šli stejně mimo cestu.Super výlet
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Praděd sněžnice

Příspěvekod Jenda.Unc » úte bře 30, 2010 18:52

Nevíte někdo jak vypadá cesta na Sněžku?Nejspíš bych šel pod lanovkou.Chtěl bych dojít na Sněžku ještě před východem slunce.V létě to chodim za necelé 2 a půl hodiny.Jak dlouho to asi tědka trvá?Cesty jsou prošláplé?Případně další info potěší :) Sněžnice samozřejmě už nebudou potřeba
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí


Zpět na Hic Sunt Leones