Aku mas skialp vystroj?

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod booze » sob úno 8, 2020 22:21

Muzete mi prosim poradit jestli se da nekde bazarove sehnat boty (ne moc jete), lyze a pasy tak do max 8tis. Vyska postavy 175 a vaha nejakych 65 kg. Slapani a sjezdy po sjezdovkach na nauceni. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod lojzmen » ned úno 9, 2020 6:03

Asi to budeš mít z daleko - sachasport.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » úte zář 29, 2020 8:55

pavproch píše:Štěstí se (ne)má pokoušet.... po vícero "trefených" e-nákupech oblečení "naslepo" (jen podle velikostní tabulky) sem právě objednááál i lyžáky, taky naslepo (lyžáky Fischer sem ešče neměl, tak netuším, jakou mají velikostní poblitiku)... to sem zvjedaff, mám z toho eshopu (CZ zelený čtvereček) slíbeno že můžu dyžtak vrátit na nejbližší kamenné prodejně...


Tak. Lyžáky mám v prackách. Na první rychlé nazutí (na jednu relativně těnkou fusekli - hrubší fpráci nemám) a pocitem - velikost (délka chodidla i šířka přes prsty) sem asi trefil správně. Pořádně to budu (na lyžařské 1+1 fuski) zkoušet/testovat až doma odpoledne, ale zdá se, že jo.

Vypadají moc hezky, akurváth vnitřní botička (nějaký typ AFZ - Active Fit Zone čico) mi moc nepřipomíná (materiálem) ThermoFlex.... aby mi v nich kura nebylo zima, no... Flex 130 je znát, sou sice lehké (na váhu), ale tvrdé (skelet) jaxfiň, primárně je totiž chcu na lyžování na lanoffkách (Francie, ta3), na skialpo budou, až se stávající Grmnt Radium (mají už ca 10 let) rozpadnou (doufám, že ne).

Obrázek

Ejchuchuchu!

EDIT: A fčíl ňa to napadlo \m/ - do těch Grmnt Radium na sjezdoffky mám asi rok staré (= skoro nové) TF botičky, stejné číslo velikosti - tak je tam zkusím narvat, esli to pude, jako východisko z nouze, dyby v těch AFZ byla fuckt zima...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » úte zář 29, 2020 17:36

Tak. Očekávám Armageddon.

Nové lyžáky:
- pasujou na moje haxny všema rozměrama i na 1+1 ski-fusekle, nikde netlačí
- mají na milimetr přesně stejně dlouhou podrážku jako stávající Grmt Radium, čili do všech mých 4 párů lyží (z toho 3x TLT) je to "cvak" a fertig
- TF botička z Grmt do skeletu Fischer vleze jak hrneček na prdelku

To prostě není normální, proto čekám konec světa. :twisted:

Nákup naslepo po ingfernetu se prostě zase zadařil. Takže "zklamání" se zasek odkládá.

Btw, jaxem fčíl fpodvečer doma "šaškoval" s lyžákama, lyžema a tak, taxem chytil lyžařský ABSŤÁK JAXFIŇ. Kura, jábych..... __II __II __II __II __II __II __II __II
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » úte zář 29, 2020 17:53

Ale jedno (malinké) mínus přecijen sem našel - dyž srovnám "poctivost" a detaily provedení 10 let starých Grmnt Radium a těchhle Fischerů, tak je na nich vidět, že jsou (lehce, trochu) odbyté, no.... třeba chybějící zámečky proti otevření přezek nebo Velcro pásek na stažení nahoře jsou takové, no.... jak od čankajška z tržiště..... (a to sem ani neštudoval, kdeže je to vyrobené)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod karitapepe » úte zář 29, 2020 18:26

Mám staré Garmont G - Ride botky a trošku pokukuji po nových. Mám malou, ale docela širokou nohu, většinu bot musím mít o číslo až dvě větší?
Nějaký tip na širší botku a je lepší si nechat vypéct botičku?
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » stř zář 30, 2020 6:47

Jaxem spal, taky mám Grmnt Radium a ty jsou teda hodně úzké, ty Fischery mají pro prsty (šířka i výška) víc místa (ale ne zase extrémně moc, aby špička nohy v nich "plavala")

EDIT: Už jsem asi 2x vypékal TF botičky (Dynafit) a už bych to nedělal, imho je lepší nechat nohu aby si tu TF botičku (teplem a tlakem) trochu přizpůsobila sama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod ostogiske » úte led 4, 2022 23:54

Čaute, vedel by mi tu niekto poradiť či je táto bunda dobra na výšlap? :) https://www.karpos-outdoor.com/us/alagn ... 250101521A

momentálne nosím len termo s funkčným tričkom z lidla a softshell bundu zo zaja, ale hľadám niečo vhodnejšie na skialp
ostogiske
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 4, 2022 23:50

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod apuka » stř led 5, 2022 15:10

Myslim, ze ta bunda muze byt dobra, ale Tvoje spokojenost asi nejvice zavisi od toho, co od ni ocekavas :wink:. Pripominam, neznam ji, neni to moje "krevni skupina", ale co jsem napsal plati v podstate pro vsechno. Moc jsi totiz o tom nenapsal a na horach stretavam spoustu spokojenych skialpinistu oblecenych do hodne odlisnych veci, proste kazdy ma, co mu vyhovuje.
Ta znacka je pomerne oblibena u skialpinistu, dela pro to spoustu veci a kvalitou rozhodne neni na horsim konci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod apuka » stř led 5, 2022 15:46

Taky bych mel dotaz na znalejsi, hlavne v damskych skialp botach.

Manzelka by se na to chtela dat a - logicky - zacina hledanim bot. Uz jsme vyzkouseli, co bylo rozumne dostupne (a co ji prodavaci poradili) v OV a kde jsme se ocitli, takze spise uz vime, co nebrat ...

Shani boty spise na vyslapy, sjezdy urcite budou pomale a nejspise jen lehke, takze neni treba super sjezdove botky. Chce boty lehci a dostatecne siroke v oblasti kloubu prstu, bo ma trochu problem s vybocenym palcem a tlak na ten kloub ji nedela dobre.
Hlavnim jejim problemem ale je, ze je pomerne male postavy, zato ma silne lytka, ktere pro vetsinu lyzarek zacinaji nizko. Proto by to potrebovalo nejake nizsi boty nebo takove, co maji sirsi vrsek, resp. s moznosti nastaveni na vetsi sirku.

Kvuli tomu se musely vyradit prakticky vsechny Dynafity (zkousela TLT 8 Expedition, Hoji Pro Tour) - zkousela je v ruznych prodejnach a ani u jednech nesla zavrit horny prezka. Nedokazala to udelat ona, nedokazal prodejce, resp. v jedne prodejne se to prodejci na posledni dilek "skoro" povedlo, ale nakonec dratek z posledni drazky vyskocil a malem urval cele uchyceni. Jinak by ji na noze pekne sedeli (alespon za tu chvili).
Scarpy F1 ji taky docela sedely, ale zadni horni hrana (kde se s tim uz moc neudela) vnitrni boty silne tlacila na lytka uz pred zapnutim, po zapnuti to bylo jeste horsi. GEA moc nesedela uz na noze.
Ostatne boty (nejake La Sportiva, Atomicy, Scotty, Roxa RX, Hagan Pure) byly bud uzke nebo nekde tlacily, kde se to neda zmenit. Nejlepe ji sedely Fischer MyTraverse, ale ty byly tak-tak akurat a kdyz v nich sedela asi pul hodiny za pocitacem, tak mela z nich skoro az do krvi otlacene nohy pri horni hrane - a to pri otevrene prezce, nezatazenych bot. Ale mozna tam by mohla zkusit o cislo vetsi, kdyby meli.

Nemate nekdo napad na boty, ktere by ji mohly vice sedet a hlavne nikde nerezat/silne netlacit a navic i sly zapnout?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Bílé zboží