Aku mas skialp vystroj?

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » čtv led 17, 2013 9:06

To mas lyze 125cm?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod Luci Luc » čtv led 17, 2013 9:14

Sem to blbě napsala. Myslela sem o 20 cm menších, než su já. Proto ty 140cm elánky :oops:
125cm sem dámský snad neviděla. I v těch 140cm není moc výběr a jsou to snad nejmenší dámská velikost. Pak menší jsou juniorský, ale ty bývají většinou omezený na váze 50-60kg, vyjímečně atomic mívá i 75kg.
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod reneeska » čtv led 17, 2013 10:41

Jsem se ani nepochválila, že mám konečně SVOJE skialpové botky a vyhrály Garmont Nova ... a zatím luxus pocit
teď jen nenechat je zbytečně zahálet
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » pon led 28, 2013 21:29

Cerstvo namontovane...

Voelkl Nanuq 177
Dynafit Radical FT 110

PS: Vdaka Lhotse-mu za montaz. :)

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod Aldo » úte led 29, 2013 9:44

@Grco - napiš pak ref jak se ti na nich jezdí. Nějaký report. Tvrdý-hluboký-upravené. Díky
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » úte led 29, 2013 15:34

@Aldo: Uvidime ake budu podmienky, ked ich vytiahnem :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř bře 13, 2013 22:08

Tak hura, uz som to skompletoval. Vsetko je odvazene a zaevidovane. :) Uz konecne nemusim nic poziciavat...

  • Lyze: Voelkl Nanuq 177 + Dynafit Radical FT 110 - 4 480 g
  • Pasy: Colltex 65/35 Mohair/Nylon - 500 g
  • Harsajzny: Dynafit 110 - 242 g
  • Boty: Scarpa Maestrale 29.0 - 3 475 g
  • Palice: Black Diamond Traverse 95-145 - 602 g

  • Pipak: Mammut Element Barryvox - 334 g (s puzdrom)
  • Sonda: BCA Stealth 270 - 304 g
  • Lopata: Mammut Alugator Light - 662 g

A tento vikend sa uz konecne dostanem k tomu to otestovat. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » stř bře 13, 2013 22:26

No a co si to koupila "tvoje žena". Viděl jsem nějakou kytku nebo co s Dynafit vázkem, ale jen u "mojí ženy" na FB a pak už jsem po tom nehledal... :-k

edit: v Atomicu maji výprodej letošních modelu, tak mně to tahá k něčemu širšímu prašanovému ikdyž se bojím, že to bude víc takofé frírajdové a parkové... Ale mám i příslib od nového dovozce Dynafit na nějakou pěknou cenu, tak mám váhání. Zatím mám K2 Shuksan + Dyn Vertical ST + Dyn ZZero4 (lyže 119-78-105 / 174cm / @18m)

Plus jsem si objednat batoh Mammut Ride 30 RASs "airbag systémem", tak holt lyže budou muset ještě počkat.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř bře 13, 2013 22:30

@vonkreuz: No neviem, ci to mozem prezradit, chcela sa pochvalit az po vikende :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod kaarkull » stř bře 13, 2013 22:48

Zena si kupila v SP sporte Movement Black Rose + Dynafit Vertical ST *
podla designu typicky zensky stereotyp, ale recenzie tvrdia nieco ine. :skialp: Nedockavo cakam ako ma prekvapia tento vikend ;)
Obrázek
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 12:03

@Aldo: Tak, lyze vyskusane a som velmi spokojny. Mozem ale porovnavat len s Movement Random (sirka 76mm, vaha 1.2kg) a zjazdovymi Head Super Shape Speed (sirka 68mm, vaha jak krava).

1. Oproti Randomom su myslim o ~300g/lyza tazsie, takze samozrejme slape sa horsie, ale stale su podla mna relativne lahke. S tym som ale pocital, chcel som tazsie lyze.
2. S tym jak sa na nich lyzuje som spokojny. Oproti Randomom je to neporovnatelne, tych 300g za to stoji. V hlbokom snehu pohoda, na zjazdovke na technickom snehu tiez pohoda. Nepretaca to a na lade to drzi dobre.
3. Na upravenom svahu/technickom snehu to samozrejme nie je take dobre ako Super Shape Speed, ale tie su na to samozrejme urcene a maju 3.5kg, takze sa to neda moc zrovnavat. Oproti Randomom si na nich ale dokazem uzit aj cely den na zjazdovke, s Randomami to bolo utrpenie. :)

Tym nechcem Randomy nejak zhadzovat, su to proste ultra lahke lyze na slapanie, pre niekoho mozno vhodne, ale mne ta vyssia vaha stoji za ten pozitok pri zjazde.

PS: Jedine co mi vadi je ta sendvicova konstrukce. Jak sa o seba tie lyze odieraju hranami, tak to po krajoch dost odlupuje tu hornu vrstvu. Budem to musiet nejak "zbrusit". Nemate niekto nejake rady? Spravia mi to v servise?
Naposledy upravil grco dne stř dub 3, 2013 12:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » stř dub 3, 2013 12:08

Tak už máme doma batohy Mammut RAS Ride 30 a mužu říct, že sedí super.
A i detaily se mi líbí, takže uznávám, že chlupatí sloni používali hlavu.

Kamarád si koupil jakési nové Elány a moc si je chválí. Něco jako Karakorum nebo tak nějak a prý velmi dobré.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 12:13

30ka je strasne mala :(

Ja stale nemozem najst moj "dokonaly" batoh. Pripada mi to tak, ze asi nik na svete nema poziadavky co mam ja a asi si ho budem musiet usit sam, alebo co. :)

Potrebujem aby to bola tak 40-45ka a mala tieto vlastnosti:
- Samostatnu kapsu, dostatocne velku na sondu, lopatu, bivaksak, lekarnicku, najlepsie proste velka kapsa na zips vpredu, s prihradkami vnutri...
- Vstup od zad cez zips
- Uchytenie lyzi na bokoch, aj diagonalne
- Na bokoch natahovaciu sietku (klasicky jak byva na flase) na mokre pasy...
- Uchyty na cepin (dva)
- Moznost pripnut macky, najlepsie na tu velku kapsu vpredu...
- Moznost pripnut lano pod viko
- Natahovaciu sietku na helmu na viku
- Vnutri samostatnu malu kapsu na penazenku, doklady, mobil, kluce a podobne drobnosti, ktore skoro vobec nevytahujem, ale musim so sebou mat
- Dostatocne velku kapsu na viku, kde dam slnecne, lyziarske, mapu, gps, opalovaci krem a nejake cokolady...
- Bonus by bol samostatna kapsa, jemne polstrovana na lyziarske bryle
- Kapsy na bederaku (velke plus, ale nie je podmienka)

No a narozdiel od vacsiny batohov, co som videl, nepotrebujem pripravu na hydrovak, ani nic co by sa dalo odopinat, vytahovat a podobne, kvoli usetreniu vahy... :)

Ide o to, ze chcem skialpovy batoh, kde dam okrem oblecenia a lavinovej vybavy, este: cepin, macky, lano, helmu, lyze. A vsetko to tam musi byt mozne dat NARAZ. Nie proste bud helmu, alebo macky, alebo lyze. Musi sa to tam dat upevnit vsetko naraz. :)

PS: Su batohy, ktore su mojim poziadavkam celkom blizko, ale vzdy tam nieco chyba. Uz ma to frustruje. Jeden batoh ma jedno, ale nema druhe, dalsi batoh ma zas druhe, ale nema prve... By som to najradsej tym vyrobcom otrieskal o hlavu niekedy. Pretoze dost casto by stacila mala zmena, pridat 1 maly detail a bol by ten batoh dokonaly, ale nie. Ich to nenapadne!

PS2: Co ma este fascinuje je, ked vidim tie predstavovacie videa od vyrobcov, kde maju prazdny batoh a ukazuju "tu mate putko na cepin, tu mate kapsu na lopatu" a podobne. Dal by som im vsetky tie veci a nech sa do toho batohu pekne zbalia. Lebo az potom clovek zisti, ze to tam dost casto nejde dat vsetko naraz, lebo jedna vec zavadza druhej a podobne. Takze bud ten batoh vobec nepouzivaju a netestuju, alebo ja chodim na divne tury s divnymi poziadavkami. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod tuso » stř dub 3, 2013 13:01

@grco: S tým tvojím batohom to dopadne ako s partnerským vzťahom. Buď sa nad tým zamyslíš a uberieš požiadavky, alebo ostaneš sám. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 13:02

@tuso: Tak ja mam batoh, ktory mi vyhovuje asi najviac z dostupnych, ale nemozem povedat, ze by som s nim bol uplne stastny :D

Nemyslim si, ze by tie moje poziadavky boli protichodne, ze by sa to nedalo vyrobit so vsetkymi tymi vlastnostami. Viem si ten batoh zivo predstavit.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod tuso » stř dub 3, 2013 13:08

Veď vravím, že to je ako v manželstve. Každý z nás si dokáže predstaviť ideálneho partnera so všetkými ideálnymi vlastnosťami a absolútne nie je dovod, aby neexistoval- a zaboha ho nenájdeš. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » stř dub 3, 2013 13:08

Už sis udélal tabulku ve které jsi jednotlivým požadavkum přiřadil určitou hodnotu podle toho, jak jsou pro tebe nezbytně duležité.

Např. síťovaná kapsa na boku je pro mně největší zlo. Když jsem zkusil dávat lyže na jeden takový batoh, hodně jsem nadával, že se o tu kapsu sekají brzdičky od vázání - kamarádka nebyla schovná sjezdu kvuli nepěknému terénu, tak šla pěšky dolu s lyžema na boku batuhu.

Síťku na helmu si mužeš dokoupit u Deuteru jak to udělal kolega u svého Mammut Extreme45.

Kapsa na brýle je podle mně odb - nepoškrábeš si brejličky, ale to samé ti zastane obal, který jsi dostal k brýlím (dobré firmy je k tomu dávají zadarmo :mrgreen: ), ale před rozpučením ti to brejle stejně neochrání.

Já jsem si teď poprvé koupil více kapsový batoh (nahoře psaný Mammut Ride RAS) a jsem z toho rozpačitý. :oops: Kapsy a organizace cajku je super věc, ale ty moje předchozí jednokomorové batohy mají také svoje kouzlo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 13:21

@vonkreuz: Vsetky su pre mna dolezite. :) Mam skusenost na skialpoch so 4 roznymi batohmi (Ortovox Haute Route 45, BCA Stash Alp 40, Osprey Mutant 38, Mountain Hardwear Via Rapida 35), takze viem konretne, co od neho chcem, nemusim si robit tabulku. :)

Ako som pisal, kapsa na bryle je bonus, nie podmienka, takisto ako kapsy na bederaku. Vsetko ostatne je ale povinne. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod Vachon » stř dub 3, 2013 13:29

tuso píše:@grco: Buď sa nad tým zamyslíš a uberieš požiadavky, alebo ostaneš sám. :mrgreen:

On jistě sám je a je tomu rád :D

Jinak myslím, že na skialpy a obecně zimní turistiku nejsou mnohokapsové batohy předností, ale spíš otravou. V létě je tomu jinak.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod oodoow » stř dub 3, 2013 13:34

Bočně lyže a bočně síťky si trochu odporuje, ne? Stejně to tam nedáš všecko, krom toho hrany lyží zničí ty síťky.
Jinak tohle se tu už myslím řešilo a pár lidí Ti tu psalo, že se sbalí i do třicítky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod lukasx » stř dub 3, 2013 13:58

grco píše:30ka je strasne mala :(

Ja stale nemozem najst moj "dokonaly" batoh. Pripada mi to tak, ze asi nik na svete nema poziadavky co mam ja a asi si ho budem musiet usit sam, alebo co. :)

Potrebujem aby to bola tak 40-45ka a mala tieto vlastnosti:
.....


Zdar, mam uz druhou sezonu toto:
http://www.youtube.com/watch?v=ooLodcZ_qic

Z Tvojich pozadavku nema akorat
- Na bokoch natahovaciu sietku (klasicky jak byva na flase) na mokre pasy... (coz jak nekdo psal vyse je stejne "blbost" :o)

Jinak splnuje vsechno...

Z vlastnich zkusenosti:
- sedi paradne na zadech - ani v plne nalozi o nem skoro nevim!
- na zada se nelepi snih
- super je pristup ze zadu
- lyze po bocich drzi paradne
- kapsa na lopatu nesnizuje objem
- bocni kapsa na madlo, sondu je fajn - davam do ni aj cepin
- mozes si pridat pasky dopredu, ktere ti budou drzet cepiny
- na bederaku jsou 2 kapsy (v pohode na GPS a Fotak)

BTW: tady je videt v akci:
http://www.youtube.com/watch?v=7oIjShFTXwY
lukasx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 5, 2011 7:38
Bydliště: Valašská Polanka

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 14:15

Takze takto:

1. Na skialpy su mnohokapsove batohy nutnost. Sonda, lopata, lekarnicka, bivaksak su veci, ktore kludne cely tyzden NEVYTIAHNEM. Su to veci, ktore sa vytahuju, len ked sa nieco stane, preto chcem mat samostatnu kapsu, kde dam vsetky tieto veci na zaciatku prechodu a cely tyzden do tej kapsy uz nevleziem a tie veci mi nezavadzaju tam, kde mam oblecenie a dalsie veci, ktore vyuzivam. A ked sa nieco stane, tak otvorim 1 kapsu a mam vsetko po kope a nezavadza mi vtedy zas oblecenie a nemusim to hladat kde to v batohu zapadlo. To iste plati pre kapsu na doklady, penazenku, mobil, kluce. Vytahujem ich maximalne raz za den, ked pridem na chatu, takze chcem, aby mali samostatne vrecko, kde je to pokope a nemoze sa mi stat, ze mi to vypadne napriklad z vika, ked vytahujem slnecne bryle alebo nieco podobne.

Moje ponimanie "mnohokapsoveho" batohu je konkretne 4 az 5 kapes. Hlavna komora na oblecenie, 1 kapsa na lavinove veci/lekarnicku, 1 kapsa na doklady, a 1-2 kapsy na drobnosti ako bryle, opalovaci krem, cokolady, buff, rukavice... Nic viac, ale ani nic menej!

2. Bocna sietka sa da spravit odolna a staci trochu opatrnosti, ked tam davam lyze a nevidim dovod, preco by som mal nieco roztrhat. Staci ked tie uchyty na lyze su oba rozopinacie a tym padom tam tie lyze nesucham, ale len polozim a zapnem. Ono to vlastne nemusi byt akoze uplne doslovne sietka, nejde mi o to funkciu vetrania, ale skor o to, aby som tam tie pasy mohol dat a nemusel ich davat do obalu a k obleceniu... Takze to moze byt kludne z cordury ako je bok batohu a mat len hore gumicku. Dalsia moznost je davat ich k lavinovym veciam, ale tym padom musi ta lavinova kapsa byt o to vacsia.

3. Do 30ky sa nik nezbali na tury typu ake myslim ja. Tj. tury, kde ides prechod, okolo 4-5 dni, najlepsie po winterraumoch a vo vyskach, kde su ladovce a skalne vrcholove hrebienky, takze potrebujes okrem lyzi, palic, pasov, lavinovych veci, este cepin, macky, sedak, helmu a lano, a do winterraumu aspon liner a jedlo. Tieto veci potrebujes a maju viacmenej rovnaky objem pre kazdeho, jedine na com mozes setrit ako tak objem, je oblecenie, ze si vezmes 1 slipy a nie 2.

Ak sa niekto zbali, tak chcem vidiet fotky a zoznam veci. Ja sa dokazem zbalit do 35ky, ale je to uz na hrane, preto by som kludne bral 40ku, nech je v tom batohu trochu miesta a nemusim mat za kazdu cenu vsetko ovesane na sebe alebo na batohu zvonku.

25-30ka staci aj mne, ked ale nejdem niekam, kde je ladovec a nemusim brat macky a spol...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 14:25

@lukasx: Ten batoh ma zena, takze ho poznam. Je jednym z tych, ktory su mojim poziadavkam dost blizko, ale stale to nie je uplne ono. Kazia to detaily...

1. Ta bocna kapsa na sondu a madlo od lopaty je zbytocna, ako som pisal, radsej by som bol keby ta kapsa, kde sa dava lopata bola vacsia, dala sa otvorit viac a mala vnutri prihradky na madlo a sondu.
2. Namiesto tej velkej dlhej kapsy, mohli dat polovicnu, na druhu stranu tiez, na pasy.
3. Chybaju tomu 2 popruhy zpredu cez celu sirku batohu, ktorymi by som mohol uchytit macky, ako je to napriklad tu. Pozor, nestaci zobrat tie bocne popruhy a zapnut ich cez sirku, pretoze tym padom prichadzam o funkciu dat si na bok lyze. Ten batoh na obrazku to ma lip, pretoze ma tych popruhov vlastne 6, nie len 4.
4. Tie vnutorne tycky, ktore drzia tvar batohu su spravene dost nanic, vytahuje sa to z toho sucheho zipsu co to ma drzat a potom to len zavadza. Akurat nedavno som sa to snazil nejak podomacky opravit, uvidim ci to zabere.

Ale ako vravim, inac je ten batoh celkom blizko mojim poziadavkam, ale nie je "dokonaly".

Ja tu pisem o mojich predstavach o DOKONALOM batohu, ktory nik nevie vyrobit. Je na trhu 500 batohov, ale vsetky su tak trochu nanic, podla mna. :) A o to mi ide. A to ani neriesim cenu, kludne by som za ten batoh dal aj dvojnasobok toho co stoja ostatne, keby ho niekto vyrobil. :) Nevravim, ze chcem dokonaly batoh za 1000kc...

Pre zmenu, ten batoh co som posielal ma zas ine nedostatky.

1. Nema vstup od zad
2. Prihradka na lopatu je moc uzka, takze to potom dost zasahuje do hlavnej komory batohu
3. Nema sietku na helmu

Vidim to na vecny boj s kompromismy :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 14:33

No, tento nevypada zle http://www.mammut.ch/en/productDetail/251002291_v_3229_35/Spindrift-Guide.html

Este keby bol o 5l vacsi :D

PS: Hej oni to robia v 45ke, kua asi ho pojdem pozriet!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » stř dub 3, 2013 14:58

grco píše:Ak sa niekto zbali, tak chcem vidiet fotky a zoznam veci. Ja sa dokazem zbalit do 35ky, ale je to uz na hrane, preto by som kludne bral 40ku, nech je v tom batohu trochu miesta a nemusim mat za kazdu cenu vsetko ovesane na sebe alebo na batohu zvonku.

Co třeba takto?
TotesGebirge - winteraum na PrielSchutzHaus pod GrosserPriel - celkem 5dní.
Lyže, pásy, palice, mačky, čakan, vařič, nádobí, 3x 250g kartuše, spacák RAK Rimo850, jídlo na celou dobu (zase jsem dost nesl dolu), spousta hadru (poprvé tuhle sezonu jsem napŕ. nesl membránové kalhoty), péřovka 300g, tenká primaloft, polartec PWS rolák, podkolenky navíc, rukavice. Pivo každý 2l, flaška Nalgene 1l a další číčoviny... Velký spacák jsem bral kvuli přítulce, kdyby tam bylo málo dek.
Batoh BlackDiamond Sphynx 45 stará verze (reálně tak 40l od Deuteru).

Venku je cepín, lyže, helma, péřovka a asi i nalgene flaša.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 15:19

@vonkreuz: Bavili sme sa o 30ke... Ty si zbaleny v 45ke, co je objem, ktory hladam :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 19:09

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod Vachon » stř dub 3, 2013 19:18

Na winterraumu není nad polštářek a plyšáka :D
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » stř dub 3, 2013 19:40

grco píše:Tak vypada to tak, ze niekto v Mammute ma ma rad...

http://www.mammut.ch/en/productDetail/261000110_v_0067_35/Pro-R.A.S.-ready.html

Jen bacha na to, že když máš aktivovaný RAS připravený k použití a neseš lyže na batohu v nebezpečném terénu (třeba v nějakém strmším žlabu), tak lyže musíš mít na přední straně batohu. Nesmíš je mít na boku!!
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » stř dub 3, 2013 19:45

ono to s těma lavinovýma airbagama nebude asi všechno v pořádku, sem docela čerstvě někde četl (ale už nevím kde), že to syplo dva s airbagama, ty foukly a le stejně je to zasypalo hluboko.... du to pohledat...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží