Aku mas skialp vystroj?

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod slash1111 » pon bře 20, 2017 8:41

Patagoniu som vylucil, prisla mi prilis tazka a v nasich koncinach asiaj tazko zohnatelna...
"Naslepo" som objednal ten Pieps, tak uvidim ci som dobre trafil :)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod slash1111 » úte bře 21, 2017 19:09

Tak Pieps uz je doma a vyzera fakt vyborne, vdaka @pp za nasmerovanie :)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod Vectrix » sob lis 11, 2017 13:54

Ahoj všem! Tak nějak se nám tady v Alpách přihlásila zima a já tak nějak začal být zoufalý, že moje běžecká sezóna je ta tam a co budu dělat s tak krásnými kopci za barákem.

Loni jsem se naučil relativně slušně lyžovat, ale tak nějak mě to neuspokojovalo, neboť mi prostě chyběl ten požitek z toho si ten kopec prostě vyšlapat po svých, takže podle plánu jsem si právě dnes pořídil svou první skialp výzbroj, se kterou se chci podělit a vlastně třeba získat i názor, jestli jsem neudělal totální ptákovinu, a když jo, tak ať o tom aspoň vím, protože ve ski vybavení se vyznám tak na úrovni katalogů. Nu tedy, co jem pořídil.

Boty: Scarpa Maestrale - na noze mi sedly. Ještě jsem zkoušel LaSportivy, byly na tom +- stejně pohodlím i cenou, a tak vyhrála přízeň ke značce :-) (mám běhací i trekové B(/C)-čka od Scarpy a jsem spokojen s výdrží a odolností).

Lyže: Atomic Backland 85: Měly by být fajn jak pro chůzi na sjezdovce, tak by měly být fajn i mimo. Přiznám se, že fakt nemám moc zkušeností, takže jsem si nechal poradit od prodavačky. Ještě mi byly nabízeny BD Link, ale vyhrála cena, protože budget byl i tak překročen o cca 1/3.

Vázání: Fritschi Vipec Evo 12. Asi jsem skočil na špek nějakému placebo efektu a marketingovému tahu, že mají nálepku "safety", tedy by měly mít i vypínání špičky při prudkch nárazech. No, cenový rozdíl proti základním Dynafitům byl ve výsledku €60, tak jsem to vzal.

Co na to říkáte? Já doufám, že si užiju zimu. Třeba už příští týden :-).
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » pon bře 5, 2018 17:53

Mno, myslím si, že kameňačky by si už asi zasloužily nějaký ten servis, no.... :mrgreen:

Slibuju, že zítra .... nebo pozítří.... :mrgreen:

Obrázek

Zajímavé je, že jedna dostala na prdel daleko víc.... přitom nemám určenou R a L, nazouvám je, jak mi přijdou pod nohu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 18:01

To mne dost prekvapujes. Ja mam L a R i sneznice. Kvuli vazani, ktere ma zapinani po strane, jinak jsou uplne stejne. No a vcera jsem je omylem obul opacne a furt jsem si rikal, ze se mi jde nejak divne, az jsem na to prisel a prehodil je. Se asi nejak vyslapaly, ci co, videt to nijak neni. No a u lyzi to byvalo poznat jeste vic.

Jinak tva skluznice taky dost pripomina stav mych sneznice, asi podobne tereny :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » pon bře 5, 2018 18:08

To je obrovská výhoda TLT, že není určena L a R lyže....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 18:12

Ja jsem spis myslel, ze lyze casem vyjezdis a kazda je trochu jina. Zas ale kdyz je furt stridas, tak se to asi nestane. Vyhodu v tom ale zadnou nevidim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » úte bře 6, 2018 17:36

Najdi 5 rozdílů..... :mrgreen:
Přílohy
kamenacky expost.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » ned led 20, 2019 12:54

Kura, ty věci fakt nic nevydrží - neska sem při výletu zistil, že mi někde vypad jeden nýtek na přezce na Garmontu Radium, a to už po asi 10-ti letech ingtenzivního (odhadem 5 až 600 dní na nohách).... budu muset opravit + vzít si sebou do FR pár náhradních nýtků, dybych zase nějaký vypotratil.... aspoň že sem tu přezku neztratil...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » ned led 20, 2019 13:25

Pokud to doma/fabrice nedavas, tak dojed k nám, nebude to expresne, ale do druhého dne ti to nas servisman udělá. Však jsme byli dlouhé roky dovozci Garmont lyzaku (nez to Garmont prodal Scott-u).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » ned led 20, 2019 13:40

Kuju. Neska nebo zítra to zkusím DIY a když nebudu s výsledkem spokojen, cca út-st přikvačím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » ned led 20, 2019 16:03

Tak na 99% to pude opravit šroubkem M3*10 mm a matkou s kontramatkou. Akoráth si ty šroubky a matky zítra musím koupit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » pon led 21, 2019 9:23

Nemusím, koupit.

Musím se pochálit - jako správná strojařská firma máme M3*10 + nízké matice + i bezp. matice (a to dokonce v nerezi) u nás ve skladu.

Odpoledne to smontuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » pon led 21, 2019 16:48

DIY opraveno (zítra večer to vyzkušam na Rališce, ale jeví se to být OK). Ale na větší výlety (do FR a tak) už od fčíl sebou rači pár náhradních šroubečků a matiček + náčiní budu vozit. Dybych zase nějaký nýtek ztratil....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod wertigo » ned úno 3, 2019 19:43

nevozite někdo tuto sezonu vazani Marker Alpinist? Vaha i cena super, je to Marker tak snad i kvalita je. Co sem videl tak problem zvedani paty, 0 - 5° a 0 - 9° bez nutnosti rotace paty, ale zmena 5->9° bud lyze dolu nebo cirkusove ohnuti k vazani a rotace patky o180°
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 4, 2019 0:08

Nevim, jestli sem nebo je lepsi vlakno (sorry, vyhledavani je v phpBB ponekud nic moc).

Poradite? Zaujaly mne kratoucke skialpy Hagan Off Limits - jako nastupove lyze, zadne extra kuloarove sjezdy, proste nahrada sneznic v ceske krajine nebo misto plahoceni se snehem na zimni vystupy. Ale ve skialpech se zas tolik nevyznam. Jsou to 130cm kratke, ale docela siroke lyze (drive delali i extra kratke 100cm nastupove lyze). Vazani bud X-trace (na zimni boty do lehciho terenu), nebo Silvretta 500 (na lezecke zimni boty na automaticke macky). Je to realne pouzitelne i u nas / Slovensku / Rakousku? Na ty Hagany jdou pasy i harsajzny, pritom jsou docela levne, lehke a kratke na pripnuti na bagl. Nejde mi o zadne extra sjezdy, proste lyze na ski-touring a lehci zimni hory, na tury, kde je treba nastup po zasnezenem ledovci, a zbytek po prezuti v mackach, ale nic tak tezkeho dolu abych chtel plnohodnotne lyze? Pritom se s nima da i neco sjet, nebo tak kratke lyze vyzaduji mnohem vetsi sikovnost? Fakt nevim.

Nema je nekdo nekde v pujcovne? Na vyzkouseni?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod oodoow » pon úno 4, 2019 8:29

Jenom tak obecně - na širokých lyžích v pohorkách bude problém na tvrdém sněhu. Bude obtížné postavit je na hranu, protože pohorky jsou na tohle moc měkké, 90mm pod patou je prostě už velká páka. Stejně tak v traverzech by mohl být problém.
Jinak v měkkém sněhu by to mělo fungovat. Podobné krátké široké sněžnico-lyže dělají i další firmy, většinou mají zespodu napevno přilepený pás např. Altai Hok, Oac Kar nebo myslím i Sporten něco takového má.
Takže pokud od toho nečekáš něco víc, než nějaké opatrné sjezdy v měkkém sněhu v ne moc velkém sklonu, tak bys mohl být spokojený.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod aksam » pon úno 4, 2019 15:36

Zkus se zeptat v Praze v boatpark.cz tvrdí, že mají jedinou půjčovnu BC běžek v ČR.

Jinak hagany budou hodně podobné sporten explorer 138, sporten má na délku 120cm, taky má vázání x trace, loni tady jeden uživatel prodával 2 sety, zkus mu napsat o zkušenosti. Souhlasím s oodoowem, že s vázáním x trace v pohorkách nemáš šanci to postavit na hrany. Sám mám na starých skialpových lyžích stejné vázání od OAC a na hranu to nestavím, mám pod botou pouze 70mm, na chození do kopce ok, dolů pod kopec uděláš smýkaný oblouk nebo splužíš, prostě na sjezdy má své limity, když nemáš pevnou patu :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 3, 2019 17:00

Začátkem týdne jsem při výšlapu na V.F.Kriváň (skončeno ve Snilovském s. z duvodu hmly a silného větru) zkusil běžkařské hole Fischer XC Cruiser na šialpo. Poznatky jsou následující:
Plusy - tolik to nepruží, úspora hmotnosti.
Neutrální - přechytávání nevadí, na šialpo to dělám také
Negativa - krátkým běžkařským hrotem se nedá ovládat moje vázání (Dynafit Vertical), při lyžování dolu se drží hole v cca 2/3 délky a je to nezvyk
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod lojzmen » ned bře 3, 2019 23:51

Běžkové hole na skialp - dá se to.
Trochu jsem si je upravil - omotal asi 15cm pod rukojetí samovulkanizační pryžovou páskou (k dostání v elektro).

Recenze: hůlky Fizan Elbrus - trekové hůlky na šialp použitelné, ale nedoporučuji na cokoli, včetně toho treku.
Hůlky zatím vydržely dost, svěr Speed Locku je dobrý.
Výhoda (možná): Velmi tvrdý hrot ze slinutých karbidů, velmi snadno nastavitelná délka poutka, asi i hmotnost.
Nevýhoda: Poutka z tenké látky, nedrží tvar, a tím obtížné ovládání paty (Diamir Eagle).
Speed Lock se po uvolnění okamžitě rozšteluje, rýhovaná matice je moc volná, páčka se vrtí do stran.
Výměnu talířků jen v teple, je třeba velkého násilí.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod apuka » pon bře 4, 2019 9:43

Tvoje minirecenze hulek me zaujala. Nechces trochu vysvetlit dve veci:
1) "Poutka z tenke latky, nedrzi tvar, a tim obtizne ovladani paty" - Jak to nedrzi tvar? Maji stejne Fizanovske poutka jako vetsina jejich hulek, meli a mame jich dost a ja osobne docela dost vyuzivam poutka na "zavesovani se" za ne a nickdy jsem si nevsiml, ze by nedrzely tvar.
2) Co myslis tim "Speed Lock se po uvolnění okamžitě rozšteluje, rýhovaná matice je moc volná, páčka se vrtí do stran." - syn ma Elbrusy uz 2 nebo 3 roky. Nastavovali jsme to na zacatku, od te doby jsme na to nesahali a uzaver funguje bez problemu. Prave ze je s nima nadmiru spokojeny, hlavne tim uzaverem, proto mi prislo zvlastni Tvoje "nedoporuceni na cokoli, vcetne treku".

Pripominam, u nas se hulky pouzivaji vyhradne jen pesky, zadne skialpy. Proto me zajimaji ty otazky, jestli je to dano skialpem, hlavne ten druhy bod, ze by se z vetsiho namahani mohl uzaver obcas rozstelovat a je treba jej prenastavovat. Nebo taky je mozne, ze mas model z jineho roku, kdo vi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 4, 2019 10:07

Zadní část skialpového vázání ovládáš holí. Nastavuješ si výšku podpatku, zamykáš vázání pro sjezd, odemykáš pro šlapání... holí to nastavuješ buď hrotem, taliřkem nebo poutkem. Hrotem většinou tlačíš, talířkem tlačiš nebo přizvedáváš a poutkem přizvedáváš. Pokud použiješ trekové hole na skialp a k tomu ještě s větším prašanovým talířkem (která je navíc měkký), tak díky kombinaci krátkého turistického hrotu a velkého talířku máš velmi omezený pracovní prostor/úhel ve kterém mužeš pracovat. Proto si např. přizvedávání podpatěnky děláš poutkem. A protože poutko je tenké, tak je měkké a tím nedrží tvar. Takže když dáš hulku dolu madlem a chceš přizvednout podpatěnku, tak matka gravitace překoná tuhost (měkkost) poutka a to místo aby drželo kulatý/slzovitý tvar, tak se protáhne do úzké splasklé nudle, se kterou nic nepořídíš.

Když jsme u skialpových holí. Jediné skialpové hole jsou takové, které jsou celokovové až do spodního konce. A nahoře na madle mají výraznější výčnělek kupředu (zobák), kterým si mužeš přizvednout podpatěnku. Celokovová špice zaručí, že hrot nez(a)lomíš, když s ní budeš nastavovat vázání, ani když hul bodneš do jarního ledo firnu. Něco jako Black Diamond Traverse nebo Expedition 3 (pro ty,který to chtějí i na turistiku). Jedinou vyjímku tvoří karbonové modely, kdy je konec samozřejmě s plastovým koncem a ocelovým hrotem. Ale opět - musí to být skialpový hrot, tedy dlouhý. Všimnite si, že např. BlackDiamond nabízí dva typy náhradních koncovek - Flex tip a Flex Tip long. Verze long je na skialpové hole, např. Razor Carbon.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod apuka » pon bře 4, 2019 10:29

@vK: diky za vysvetleni. Tak si uz umim predstavit ten problem s poutkem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » pon bře 4, 2019 11:04

@vk: ja ovladam vazani talirkem
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod lojzmen » pon bře 4, 2019 22:46

Talířek na holi Fizan Elbrus je příliš měkký, z pružné hmoty, mně to nešlo.
Ale jinak ta měkkost byla dobrá, přizpůsobovalo se to povrchu a nerylo okrajem do krusty.
Mé příští hole musí mít asymetrické talířky.
Hrot je plastový s tvrdou špicí a mohl být delší.

Speed Lock se rozšteluje: Páčka nemá hluboké vedení a po uvolnění se otočí, je-li nastaveno na slabý svěr. Přitáhnul jsem to víc. Rýhovaná matka je po uvolnění otočná bez odporu, stačí o něco zavadit.
Nanesl jsem na závit trošku slabého lepidla, už je to lepší.
Asi si zvyknu :-)

Poutka jsou moc měkká, tužší popruh by byl lepší.
Doplňuji: poutka jsou uprostřed dostatečně široká, takže dobré při použití bez rukavic.

Mel jsem od Sachy z půjčovny obyč skialp hole Dynafit hliníkové, zámky byly lepší, poutka jak na obyčejných běžkových holích. Dobré to bylo.
Naposledy upravil lojzmen dne sob dub 6, 2019 16:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod Kuba Turek » pon bře 4, 2019 23:44

Občas jezdím na krátkých lyžičkách s batohem, s hůlkami a v tvrdých lezeckých pohorách kvůli sestupům. Ale jak začne být blbý sníh, je to utrpení. Třeba celou Štolpišskou silnici v Jizerkách sjezdu na 2-3 zastavení, pokud je dobrý měkký sníh na tvrdém podkladu. Ale když před dvěma lety byla kůra a místa let, fláknul jsem sebou každých sto metrů. A to se považuju za dobrého lyžaře - prase, neboli styl mě nezajímá, ale sjezdu všechno bez problémů.

Můj synek na stejných lyžičkách jezdí ale už pár let výhradně bez hůlek sjezdovky i terén, na normální lyže se vykašlal. A vypadá to třeba takhle:

Terén v Marillevě: https://youtu.be/aNS9N9qfrBE
Sjezdovky v Mottaretu: https://youtu.be/4y3AWkmOFIc
anebo jarní blbost v Meribelu: https://youtu.be/16LuvFwlSr4
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2019 7:38

Ja mam BD Traverse Pro a som uplne spokojny. Lock ma uzky profil, drzi, nerozsteluvava sa, nezasekava sa. A talirek mi pride tiez OK a ovladam s tym viazanie v pohode. Nemam ale otocne, mam to preklapaci, starsi Dynafit Radical FT.
Přílohy
black-diamond-traverse-adjustable-ski-poles-2016-bd-orange-front.jpg
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod pavproch » úte bře 5, 2019 9:04

Já si teda (svoje) skialpo nedokážu představit, že bych prováděl s běžeckými (dlouhými) holemi s tvarovaným košíkem a bez prodlouženého gripu. Mám Komprdel Karboň C2 (2 dílné), s prodlouženými gripy, nastavené trvale na jednu délku (128cm), s velkými symetrickými košíčky a dlouhým hrotem pod nima a.... max spokojenost. I ovládání TFT Vertical 10 a 12 s nima je bezproblema (otočná pata).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod Kuba Turek » úte bře 5, 2019 11:56

My co jsme stále vyznavači traverz, takové problémy nemáme 8-[ Diamir Titanal 3 ovládnu jakoukoliv hůlkou a třeba i suchou větví ze stromu.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Aku mas skialp vystroj?

Příspěvekod lojzmen » pon bře 25, 2019 22:14

Beru hole Fizan Elbrus na milost.
Po Grcově zmínce o ovlávání košíčkem jsem to znova zkusil.
Jde to většinou na poprvé, pokud je hole ve "správném" sklonu k patě vázání (Diamir Eagle) a otvor košíku správně navlečen na roh paty.
Zatím hole vydržely nějaké mé pády.
Ale ten rozhrkaný lock je velké minus, měkké poutka nedrží tvar a poutka se uvolňují.
Spodní konec pod košíkem je plastový.
Jsou to levné, a spíše trekové hole.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží