Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 17:29

apuka píše:Tak doufam, ze mike neni stejny vul, jak tento, ze musi vyslovene dupat v lyzarske stope a tim ji uplne znicit.

Na tohle tu nekde mame specialni vlakno.

Nemusim. Kdyz je misto, do stopy neslapu, jinak mi nic jineho nezbyva. Na druhou stranu, divoka stopa neni vzdycky prekazka. Zvlast v pripadech, kdy jeden tyden proslapnu stopu na sneznicich a dalsi zjistim, ze mi ji projeli bezkari. Coz uz jsem zazil vickrat a nadavam, protoze v te bezkari znicene stope se jde hur. Pricemz to delaji i kdyz maji kolem mista dost.

Zasadni prekazka je strojova stopa, do te se neslape.

apuka píše:Uprostred cesty ve snehu alespon metr, spise vice siroka vyslapana pesi cesticka, na krajich tak 40 cm hromada snehu, v nem na obou stranach skialpove stopy. A primo v nich nejaka dvojice slapala na sneznicich dole

Zrovna u tohodle zalezi, jak ta pesi stopa vypada. Pokud je to uzke hluboke koryto, tak se v nem na sneznicich jde velmi blbe a radej bych sel v te lyzarske. Zvlast kdyz jsou dve a jinde misto neni. To si pak jednu vyberu. Naposled jsme presne tohle udelali, to koryto bylo priserne, same kratery (lidi co jdou jen v botach v hlubokem snehu nechapu...), stopa byla na kazde strane jen jedna. Kdyz nekde projede lyzar, tak to neznamena, ze uz to patri jen lyzarum.

Proste vzdycky podle konkretni situace. Divoke lyzarske stopy zamerne nenicim, ale zas to neznamena, ze se kvuli nim budu stavet na hlavu.

BTW, TSL 436, to je nejaky novy model? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 21:20

Vim, ze je na to vlakno. Dal jsem to sem, ze se trochu probiralo Tve "dupani" a ten na TSL podle stop vypadal, ze dela to same. Na ceste s malym "sklonem", tj. proslap je tam skoro zbytecny.
Ta pesi "stopa" byla rovnomerne uslapana zasnezena cesta v te min. metrove sirce, ani pesky beze vseho jsem se tam neboril snad ani centimetr.
mike píše:TSL 436, to je nejaky novy model
Jo, je to precislovany novy model, puvodne oznaceny TSL 438 APK(Apukova Posahana Klavesnice)... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 21:45

Proslap se na maly sklon nehodi a ano, kdyz ho clovek ma, tak pata stopy nechava. Ja ho davam jen na vetsi, ale nekdy ho necham i na rovnejsi kousek, kdyz se mi nechce furt prehazovat.

Po metrove rovne stope se jde bez problemu, ale po nosnem snehu bez stopy to muze byt prijemnejsi. Uplne stejne bys mohl rict, ze lyzari mohli jet v te stope, rozdil je asi tak stejny (neco se jsem v takovych stopach pri navratu ze sjezdovky v mladi najezdil).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 21:57

No nevim, tam mi prislo, ze ti lyzari nechteli jezdit po "pesi stezce", aby nemuseli furt uhybat - v tech mistech je caste za dobreho pocasi setkat vetsi skupinu pesich, lanovkou nahoru a potom na Radhost a dolu pesky. Ty stopy tam byly uz dost hluboke, jelo tam urcite desitky lyzaru a museli zacit hned jak napadl snih, tj uz par dnu pred nama.
Takto mi to prijde prave jako ukazka ohleduplnosti pesakum nezavazi lyzari a lyzarum zase pesaci. Vsichni se tam v pohode vlezou. Pravda, pro sneznicare je to uz horsi, ale s tim na siroke lesni ceste zarezane do svahu mohou pocitat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 22:04

Neznam to tam, asi bych v tomhle pripade sel pesi stopou, ale na druhou stranu, proc by meli mit lyzari dve a sneznicari zadnou? ;-) Takhle mohl mit kazdy jednu, chodci, lyzari i sneznicari.

Jinak pri sestupu, zvlast rychlem, je docela rozdil jit po udusane pesi stope, zvlast kdyz je hrbata, a po snehu i kdyz nacatem lyzari. To druhe muze byt vyrazne prijemnejsi, protoze je mekci a pri dopadech tlumi. Proste vzdycky podle situace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 22:22

Praveze oni nesly rychle, soudic podle delky kroku. Co ale - krome silnem niceni stopy jednim z nich - bylo opravdu az protivne bylo, ze jedne sel po jedne lyzarske stope, druhy po druhem. Nastesti na tech Inookach to jen zatlacil ale nedela diry.

Mozna ty dve stopy mohly byt jedna pro bezkare a druha pro skialpy. Bezkari se mohli napojit uprostred znacky na bezkarskou trasu. Na to potrebujes zvlast stopy, jinak si to vzajemne nici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod aksam » čtv bře 16, 2023 19:29

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv bře 16, 2023 21:23

Prijde mi to jako kombinace nic moc sneznic s nic moc lyzema. Sneznice maji malou plochu a lyze jsou strasne kratke, ac jsem toho nalyzoval fakt hodne, tak na tomhle bych se asi prerazil. Navic mne fakt bavi sestupy na sneznicich s proslapem. Zrovna jsme nekolikrat schazeli 40 stupnove snahy lesem, v prasanu naprosta parada, na tomhle by to byl pokus o sebevrazdu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv bře 16, 2023 21:37

Kdyz uz jsem tady, tak update k novym TSL 438 s BOA vazanim. Zatim se osvedcuje, drzi a je to rychle. Neni to ale tak, jak jsem si myslel, ze to clovek jednou nastavi a uz s tim nebude hybat, jen vysune nebo zasune botu do spicky. Nejde to, jelikoz tomu brani pata, ktera ma lock a nejde snadno posunout dozadu. Coz je vyhoda, u starych jsem ji musel pokazde znovu dorazet k bote, ale spicku je potreba uvolnit. Dokud BOA funguje, tak to nicemu nevadi a zatim vypada, ze fungovat bude.

Proti mym starsim sneznicim s reminkovou spickou je to fakt plus, mne se ty reminky povoli tak dvakrat za den a to i s novejsi verzi tohoto vazani, ktere ma spravenou packu, ktera se vycvakavala. Tahle ne, ale reminek se obcas uvolni.

U novych sneznic je jeste jeden rozdil, maji gripy po cele delce, nejsou uprostred delene. Coz muze byt taky plus, ale prijde mi, ze jsou z o neco tenciho plechu a snadneji se ohnou. Neni to uplne blato, ale klestema je narovnam pomerne snadno, driv to tak neslo. Muze to byt ale jen dojem, ohybaji se prave tam, kde driv nebyly vubec, muzou tam byt vic zatezovane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Bílé zboží