Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod outdoor » čtv led 31, 2019 9:58

sobb píše:Kamarádi teď mají naše sněžnice v Jeseníkách. Sněhu prý dole kolem 70 cm a z toho 30 - 40 prašánku. Prý docela hokna, ale lepší než bez nich. Možná se zase rozšíří řady sněžničárů :D


:)

já jsem sněžnice naopak loni prodal, 5let jsem na nich nebyl a zjistil, že mám rád, když si můžu z kopce aspoň trochu sklouznout - běžky, skialpy...
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pát úno 1, 2019 18:36

Kdybyste někdo někde viděl TSL 438 za velmi dobrou cenu, tak dejte vědět. Kamarádi usoudili, že asi nechtějí jiné, než s prošlapem :P
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 1, 2019 18:42

Kamaradi maji recht ;-) Vsak uz roky tvrdim, ze proslap posunuje sneznice na vyssi level.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pát úno 1, 2019 21:05

Do těch našich luhů, kopečků i hájů by stačily i mnnohem obyčejnější sněžnice. Ale blbý je, že když člověk zkusí něco lepšího, tak se mu pak nechce kupovat "horší" :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 1, 2019 21:15

Bingo :) Ale i v nasich luzich a hajich se hodi. Jestli mate za barakem dost snehu, tak nektere ty sesupy lesem by byly na proslap idealni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pát úno 1, 2019 22:16

Hodí, ale nejsou zcela nezbytné.
Sníh je i u nás a není ho sice úplně málo, ale bohatě zatím bohužel stačí na pohory, není třeba tam tahat sněžníce.Ty máme do jiných podmínek :) Ale jinak máš pravdu, kdyby tu byl metr nebo dva sněhu, tak se tu na sněžnicích dá vyřádit skvěle, včera jsem do jednoho kopca lezla po čtyřech, jinak to na té zasněžené zamrzlosti prostě nešlo ... a to jsem následovala stezky zvěře :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob úno 2, 2019 1:04

Kdyby sis vzala sneznice, tak hodis hrazdicky nahoru a v pohode to vyslapes jako po schodech ;-) Holt to chce zmenit pristup. Nebrat sneznice, az kdyz to bez nich nejde, ale kdyz uz to na nich jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » sob úno 2, 2019 11:58

:smt044 Kdyby teď nezačalo tát a pršet, tak bych Tě snad musela požádat, abys mi to mezi těma šutrama, klackama a pařezama přijel předvést :wink: Tohle na sněžnice fakt není, by tu musel být aspoň půlmetr nebo raději víc, a to se už léta nestalo :cry:

Ale jinak to, co píšeš, vždy neplatí. Leda pro toho, kdo je do sněžnic fanatik a prostě na nich jít musí :lol: Někdy je to lepší a pohodlnější bez nich.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob úno 2, 2019 18:28

Aktualne jsem ve stavu, ze bych ti mohl predvest akorat mrtveho brouka ;-) Jinak klidne, v Jizerkach chodim v horsim terenu a staci i 5 cm snehu. Ne ze bych tak malo vyhledaval, ale dokud snih na sestupu nezmizi uplne, tak je nesundam [-( :twisted:

To je porad ten rozdil jestli sneznice beres jako sportovni nacini nebo zpusob, jak se nekam dostat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » ned úno 3, 2019 17:52

mike píše:... v horsim terenu a staci i 5 cm snehu.
už se nedivím, že ty sněžnice tak úspěšně ničíš :mrgreen:

mike píše:To je porad ten rozdil jestli sneznice beres jako sportovni nacini nebo zpusob, jak se nekam dostat ;-)
Zlatý střed a alespoň na Severu více to druhé, ale jde hlavně o pohodlí :wink: Když je to bez nich lepší, tak je prostě sundám, opravdu v nich nemusím jít za každou cenu :wink:

Ale on ten rozdíl taky může být v tom, že Ty se na sněžnice dostaneš jen párkrát za rok, tak se toho holt nemůžeš nabažit :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned úno 3, 2019 18:03

Uspesne nicim hlavne hrazdicky, to s timhle nesouvisi. Jinak jsem zivotnosti spis prijemne prekvapen, prave na to, jak jim davam zabrat. Sice uz vypadaji hrozne, ale porad mam prvni a druhe lezi nove pripravene, az tyhle znicim definitivne :)

Schvalne jsem si vyfiltroval zaznamy a moje pakrat za rok vypada takhle (je to za pet let, zpocatku jsem chodil min):
sneznice3.jpg
sneznice3.jpg (22.06 KiB) Zobrazeno 4918 krát

Proste je to jak pisu, vec pristupu, ja fakt neresim, jestli je to bez nich lepsi ;-) Kdyz v nich muzu jit, tak v nich jdu, proto tam nakonec jezdim. Zrovna na Jizerkach totiz neni jinak nic moc zajimaveho, Krkonose asi jeste hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » ned úno 3, 2019 18:17

... a hroty a plasty :twisted:

No právě, jednou za týden a jen v sezónně, která zas tak dlouhá u nás není. Tak je Ti to prostě celkem vzácný, zvlášť když jsi do toho tak zažrán :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned úno 3, 2019 18:29

Hroty spis vyjimecne a hlavne na lede. Pri rychle chuzi dostanou zabrat hodne, kousnou se, k tomu setrvacnost metraku vahy... byt led casto, tak je kupuju po kilech ;-) Malo snehu takovy problem neni, po skale a zmrzle zemi hrot spis sklouzne.

Vec meritka, rekl bych, ze malokdo nachodi 250 km na sneznicich jako ja v poslednich letech ;-) Mozna bys mela pripustit to, co pisu, a nebrat to jen podle sebe 8) Ja tvuj pristup chapu, ale mam jiny. V podstate mne omezuje jen fyzicka, kdybych chodil na sneznice casteji, tak asi umru vycerpanim ;-) Den na sneznicich je narocnejsi, nez vysokohorska tura natezko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » ned úno 3, 2019 18:43

Já naopak vidím problém právě v šutrech a snažím se jim vyhýbat, i když to někdy nejde. Na ledu nic negativního naštěstí nepozoruji. Asi na tom metráku něco bude :D

Hromada Seveřanů :wink: Hezké, že jsi na sebe pyšný, ale 250 km za rok zas tak strašně moc není. Spíš mě překvapilo, že Tvé sněžnice vypadají tak hrozně jen po tisíci kilometrech. Ale snad nám vydrží dýl.

Chápu, že Tě to baví a že toho prostě máš málo a vůbec Ti to neberu. Jen jsi v tomto hodně extrémista. Hlavně ale pobavilo Tvé úvodní doporučení, abych si do těch pár cm sněhu a mezi šutry, klacky a ostatní lesní bordel, vzala sněžnice :wink: Protože to fakt ne :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned úno 3, 2019 18:53

Kdyz to jde, tak se samozrejme vyhnu taky, ale fakt to neni to nejhorsi. Nejvic hrotu mi odeslo kdyz se jednou v Jizerkach udelala nekolik cm silna ledova vrstva a na ni trochu prasanu. Pak zafungovala kombinace rychle chuze (po rovine) a metraku vahy, to jsem nove hroty musel objednavat :) Jinak odchazeji po jednom za dlouhy cas.

Myslel jsem samozrejme u nas :) Jsem ti je ukazoval? Si ani nevzpominam. Vypadaji, ale stale funguji a vypadaji proto, ze je nesetrim. Vybaveni je na to, aby slouzilo mne a ne naopak ;-)

Doporuceni bylo proto, ze to funguje, delam to tak. Sneznice v tomhle pripade nemaji funkci sneznic, ale macek. Samozrejme nevim, jak to u vas ted vypada a jestli by to opravdu fungovalo. Je na to potreba aspon troska firnu, do ktereho se zelezo zakousne, lesni bordel nevadi. Skoda, ze jsem si jednou neudelal fotku, jak jsem si takhle krasne vyslapal 40+ stupnovy svah primo proti spadnici a na zacatku fakt bylo jen par cm firnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » ned úno 3, 2019 22:29

Asi to bude tím, že chodím celkem pomalu, a nemám ještě ani ten metrák :-)

Kdo by u nás dupal furt jen na sněžnicích. Lepší jsou lyže ;-) To už není sloužení, ale ničení ;-)

Jen přemrzlý prašánek bez pokladu a zmrzlá zem. Takže nejlepší řešení prostě vysápat v pohorách, místy po čtyřech a nic nevymejšlet :-) Když už jsem se teda rozhodla, že zrovna tama chci nahoru na hřebeň :-D
Do jistého sklonu svahu to tak na sněžnicích jde, to máš pravdu, ale chce to minimálně nějaký podklad.
Jen tak pro pobavení – taky jsme už jednou kus nadupali do fest prudkého svahu, s tím, že to nějak dáme ... a ne, museli jsme vycouvat a obejít jinudy, byla to čímdál kolmější stěna :-D Ale dojezd by byl do měkkýho, tak jsme mohli blbnout.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned úno 3, 2019 22:43

Kdyz se budes snazit, tak na metrak s botama a batohem casem dosahnes ;-)

sobb píše:Kdo by u nás dupal furt jen na sněžnicích.

Ja 8) A scinkk. A dalsi.

sobb píše:Jen přemrzlý prašánek bez pokladu a zmrzlá zem.

Tak na tohle by opravdu nepomohly, to uz radej macky. Na sneznice to chce aspon trochu podkladu.

sobb píše:Jen tak pro pobavení – taky jsme už jednou kus nadupali do fest prudkého svahu, s tím, že to nějak dáme ... a ne, museli jsme vycouvat a obejít jinudy, byla to čímdál kolmější stěna

V kolika stupnich jste to asi otocili? Ja se na sneznicich citim ve svahu jisteji, nez v mackach, ale ujet s nima na nohach by asi nebyla zadna sranda. Jsou velke, takze by bylo tezke s nima nechytnout o zem a s hulkama misto cepinu toho taky clovek moc nenabrzdi... radej na to nemyslet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » ned úno 3, 2019 23:52

Se sice usilovně snažím, ale už to nestihnu. Za pár týdnů odjíždíme na Sever :wink:

Rozsáhlý výčet :mrgreen: Ale vůbec nic proti, když vás to tak baví :)

Netuším, kolik to bylo stupňů, ale prostě už to zaboha nešlo vysápat. Ale bylo to tam v pohodě, protože všude hromady prašanu, tak jsme si to mohli dovolit zkusit.

To jsme měli mnohem větší vítr při pokusu o výstup na Kebne, kde byl umrzlý a vyfoukaný firn se šutrama a dojezd hodně dlouhý a hnusný. Litovali jsme, že nemáme mačky. Ale to už jsem tu kdysi asi psala, se opakuju :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 4, 2019 0:08

Snaz se vic, zacni se stravovat u McDonalda, to je osvedcene ;-) Mela bys ale neco nechat Ladovi, ten potrebuje pribrat vic ;-)

Hromady prasanu na velkem svahu zas hrozi lavinou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » pon úno 4, 2019 11:29

img-20190131-wa0168.jpg
img-20190201-wa0048.jpg
Webp.net-resizeimage.jpg


Trocha krásy z Jeseníků =D>
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pon úno 4, 2019 18:09

mike píše:Snaz se vic, zacni se stravovat u McDonalda, to je osvedcene ;-) Mela bys ale neco nechat Ladovi, ten potrebuje pribrat vic ;-)
To bylo víceméně obrazně řečeno, myslím, že už mám zásobu dostatečnou, akorát jsem teď nějak rozežraná :wink: I Laďa si včera zálibně prohlížel své špíčky se slovy, že ještě kilo, dvě a může jet :mrgreen:

mike píše:Hromady prasanu na velkem svahu zas hrozi lavinou.
Kopec to byl prudký, nikoliv velký :wink: V lavinézních terénech neblbneme, z lavinézních terénů prcháme.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » úte úno 5, 2019 13:57

jeste k tem TSLkam. mam tretim rokem 438 a letos se mi poprve ale opakovane stavalo, ze mi behem chuze povolovalo vazani - rozjizdela se predem nastavena velikost pro mou botu nebo jak to napsat. kamarad mel z pujcovny taky nejake TSL a stalo se mu to taky 2x.
to je nejaky casty problem, ktery se deje i vam? driv mi to nedelalo. zebrovani i ta plastova oranzova zarazka, vse je ok a neopotrebene.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 5, 2019 16:46

Povoluji se ty bocni pasky? Mam starsi, puvodni verzi vazani, ktera je v tomhle trochu horsi a obcas se mi to deje. Jak kdy, hodne zalezi na snehu, jestli se spicka boty poradne zapre bokem. Obvykle to staci dotahnout jednou za nekolik tur, nekdy parkrat za den, ale zazil jsem, ze jsem to musel utahovat snad kazdou ctvrt hodinu a nadaval jsem jak spacek. Jiny snih.

Tohle by se urcite dalo vylepsit, chtelo by to neco podobneho, jako vzadu. Taky to ale neni zadna tragedie, kdyz tedy nenarazis na neco, jako pisu vyse. Ale to snad bylo behem 1000 nachozenych km jen jednou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » úte úno 5, 2019 16:55

pasky ne. nastaveni na velikost (delku) boty se mi posune
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 5, 2019 17:02

:shock: jakoze pata ujela dozadu? Tak to se mi nikdy nestalo, proto mne to ani nenapadlo.

Sel jsem se kouknout na sneznice, jak by se to mohlo stat a napada mne jedina vec: nedostal se ti snih pod tu "packu", ktera to povoluje? Myslim kus tvrdsiho snehu nebo ledu, ktery by ji nadzvednul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 5, 2019 17:13

@skutrjohny - myslíš na délku? Zmiňoval jsem něco podobného u 325 pár stránek zpět, ty ale mají jiný typ nastavení délky, než 438, myslím. Ty máš pevnou délku šlapací části a posouváš po ní patu s tou plastovou oranžovou packou, ne? Nezmrznul ti tam sníh, nebo nemáš je prostě moc natěsno, že by tam pak byl větší tlak a přeskakoval ten zámek?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » úte úno 5, 2019 17:16

ano, pata se odsune do zadu. s tim snehem je to mozne, ale zrovna tohle jsem v tom momente kontroloval a nic tak hrozneho tam nebylo. neco malo, ale nic zmrzleho. spis mam podezreni, ze jsem tam tu botu nemel nadoraz a ta vznikla vule mela vliv na to, ze jsem to nejistil vahou paty (nohy) a ono se to pak uvolnovalo. on je na tom plastu hned pod patou takovy vyrez, aby to pruzilo a tim to jistilo. jo, nejak tak by to taky mohlo byt:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte úno 5, 2019 21:26

No ja to mam tak nekde mezi, tak do dvaceti cisel chodim bez sneznic (teda jako spis, ze bych je nebral s sebou), co se sundavani sneznic tyce, tak je obcas sundam, treba zacatek a konec akce na urolbovane ceste, ale zas se mi taky casto stalo, ze jsem je za chvili zas nasazoval pac to byl blby napad :) Zas to beru jako vyhodu, ze clovek rychle a snadno ty sneznice hodi na bagl.

Na TSL 438 mi snad nikdy nic nepovolilo, nastaveni boty jsme udelal po nakupu a od te doby na to nesahl. Asi 2x jsem ji vyzul, ale to prikladam k tomu, ze se mi povedlo zmacknout pojistku vazani, treba o klec. To mi pripomnelo, ze minule trochu vrzaly v ose, musim tam striknout trochu silikon oleje.

Zrovna na me na flickru vybafla tahle fotka, tak pro inspiraci https://flic.kr/p/2evnev5

Kurna toho vikendoveho slunka je letos pomalu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice náročnost

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 13, 2019 20:58

Tak další poznatek k TSL snežnicím s gripy (dlouhe plechové čepele pro lepší stabilitu v traverzech) fakt to nejsou mačky. Teď o víkendu na Balkáně na hodně namrzlém a nafoukaném sněhu se mi rozlomily gripy, je to jen tenký plech, a traverz na nečem namrzlejším moc nedává. Samozřejmě jsem nečekal pevnost jak u maček, ale přeci jen, aspoň nejakou... Jak jsem byl předtím pár let s TSLky spokojený, štvou mne čím dál víc (viz dřívější příspěvky). Caveat emptor. Přitom to nebylo na nějakém úplně zledovatělém sněhu, prostě jen větrem vyšlehaná tvrdá krusta s kousky ledu, nic, kam bych potřeboval mačky. A když se grip rozlomil, akorát hrozně překážel, jak plandal vedle sněžnice.

oops, sorry, to melo jit do vlakna Sneznice, ne Sneznice narocnost. Prosim o presun, diky
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř úno 13, 2019 22:17

Presunuto.

Co mas konkretne za TSL sneznice a jak jsou stare? Fotka zlomeneho gripu by nebyla?

Mne se teda gripy podarilo jen ohnout a jeden maly myslim i ztratit, kdyz jsem rozlomil hrot, na kterem drzel. Hrotu jsem zlomil vic, na ledu. Jinak gripy rovnam klestema po kazde sezone.

Macky to opravdu nejsou, staci porovnat silu gripu s mackama, ale aspon u TSL 438, co mam, drzi nejvetsi sily hroty a proto se obcas zlomi. Je tam ale slusna redundance. Proti mackam mi prijdou sneznice stabilnejsi, ale samozrejme to plati jen do nejake hranice terenu a povrchu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží