Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon pro 11, 2017 19:25

Moznost pujcit si sneznice je urcite velka vyhoda, ale taky to ma plno nevyhod, viz mike a urcite by se najke jeste nasly a pak zalezi jak casto clovek jezdi, ale kdybych mel od zacatku 325 ta bych asi ted nekdy byl na hodnote tech sneznic, ktere bych dal pujcovne (438 jsou preci jen drzasi ale azs je nepujcujou) a to do toho nepocitam nejaky cas ci naklady spojene s pujcovanim.
Takze kdyz si to clovek zkusi a zjisti, ze pojede tak max 3x za sezonu, tak asi ta pujcovna vyhrava, ale zas to neni zadna palka za nove sneznice a za to ze eliminuje vsechny ty nevyhody :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod lukasj » pon pro 11, 2017 20:06

S tou požičovňou to bola skôr poznámka vzhľadom na cenu požičovného, keďže mi kamoš vravel, že je to skutočne málo a bola to vlastne prvá vec, ktorú som bral z požičovne a nie vlastnú. Tiež mám rád vlastné veci doma a nebyť obmedzovaný tým, či bude dačo na požičanie a v akej kvalite. Je fajn, keď niekto povie, že poďme na ferraty, tak zoberiem ferratový set, keď chcem bežkovať z pivnice zoberiem bežky a pod. Z toho však aj vzniká to, že koľko krát sa to pri striedaní rôznych činností počas sezóny využije. A potom prídu známi, aby som im niečo z toho požičal, čo sa oplatí, keďže sa to väčšinou vráti aj s fľaškou. :twisted:

Ale po včerajšku som prehodnotil aj samotné používanie snežníc a pri mojej "lenivosti" to vyzerá, že ak si ich zaobstarám, tak ako ich obujem, tak ich vyzujem až keď to na nich vôbec nepôjde.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon pro 11, 2017 20:14

lukasj píše:Ale po včerajšku som prehodnotil aj samotné používanie snežníc a pri mojej "lenivosti" to vyzerá, že ak si ich zaobstarám, tak ako ich obujem, tak ich vyzujem až keď to na nich vôbec nepôjde.

:D vitej v klubu :smt023 Jeste s tim ale pockej. Sneznice maji jedno specifikum. Pokazde je to jine. Chodim kazdy vikend celou sezonu a nepotkam dvakrat stejne podminky. Nekdy je to parada, jindy strasna drina. Jednou si vykracujs po firnu jako kral a jindy se ti pri kazdem kroku nalepi zespoda dve kila snehu. Odhadnout predem se to moc neda, zalezi jak na snehu, tak na teplote a urcite i dalsich vecech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod lukasj » úte pro 12, 2017 11:12

Ešte dotaz k 438. Ako je to s nosnosťou pri stúpaní do kopca, keď je hrazda nastavená na stúpanie? Príde mi, že zostáva príliš malý priestor pre nosnosť, vlastne iba také lemovanie bez stredu, keďže ten je hore, ako je to vidieť tu https://prodimg.snbz.cz/shop1/sneznice- ... k-grey.jpg To sa vlastne týka aj bežnej chôdze, keďže pri zdvihnutej nohe zostáva zo snežnice iba rám. Pri ostatných modeloch bez prešľapu sa ide stále celou plochou snežníc
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » úte pro 12, 2017 11:17

Blbo. Už som o tom písal: S TSL sa prebáram tam, kde ma lidlácke snežnice držia na škrupine. To je dôvod, prečo tie druhé nosím radšej.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2017 11:49

Taky jsem na predchozi strane psal (a psal i predtim, kousek za tim co wawrik linkoval), ze TSL na tom s nosnosti na snehu nejsou moc dobre. Rekl bych primo, ze ve srovnani Lidl (MSR), Inook, TSL rozhodne nejhur.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte pro 12, 2017 13:38

Pri zvednute hrazdicce se ta dira zas o tolik nezvetsi a na rovine to neni moc dulezite pac kdyz zvednes nohu uz na ni nemas vahu a nosnst te nezajima, tu sneznici si zatizil maximalne krok predtim pri doslapu a odrazu, nohu patu zvednes az pak. Musis brat v potaz, ze na te sneznici je jeste cela plocha boty, snih neni voda, par der nevadi, vetsina sneznic me nejake diry, kor pred spickou aby mohla jit spicka boty pod uroven sneznice a pokud nekudy "proteka" snih, tak prave tou dirou pred spickou, pod patou minimalne. A to mam srovnani s plnou vyplni u tech Lidlackych. Lidlacka jsou obecne mozna nosnejsi, mozna ej to tim ze jsou o neco delsi nebo plocha der je mensi, ale proste nejsou vsechny sneznice stejne, nektera ma trochu lepsi to druha ono. Pokud se bojis o nosnost, hledej sneznice, ktere exceluji v teto kategorii :) Dokonalost nehledat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod lukasj » úte pro 12, 2017 14:21

Jedná sa mi predovšetkým o praktickosť. V nejakom konečnom výbere po zvážení všetkých pre a proti sa ocitli tieto:

http://www.sport-outdoor.sk/turisticke- ... p-goyave-2
http://www.sport-outdoor.sk/lyzovanie-z ... arly-white

Po odskúšaní modelu 325 už by som zainvestoval aj do chôdze dole kopcom, len u 438 ma trocha zarazilo, že zostáva iba ten rám bez stredu, Symbioz sú plnšie. Cenový rozdiel sa v prepočte na roky stratí, aj keď vždy sa za tú cenu dá zaobstarať niečo ďalšie.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » úte pro 12, 2017 14:51

u TSL 438 Up & Down Grip, TSL Escape 227, MSR Lightning Ascent 30, Trubkových tip cca jak Sasquetch mi přijde nosnost cca stejná, moc velké rozdílí v nosnosti mezi nimi nejsou
Naposledy upravil fps dne stř pro 13, 2017 10:36, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 12, 2017 18:40

@lukasj: jak pise scinkk. Celkova plocha, na kterou doslapavas, je stejna i s hrazdickou nahore. Mezera je okolo porad, ale neni nijak siroka a moc snehu se pres ni neprotlaci. Leda fakt jemny prasan a tam to mas stejne jedno, protoze se v nem budes borit na libovolnych sneznicich.

Co se tyce Symbioz versus 438. 438 jsou osvedcene. Symbioz bych si urcite rad vyzkousel, ale bez toho bych je nekoupil. Protoze nevim, jak se budou chovat na strmejsim sestupu a taky si nejsem jisty, jestli by se jejich hlavni vyhoda (flexibilita) pri mem pouziti neukazala jako nevyhoda.

@fps: myslim, ze rozdily v boreni budou, ale sam jsem je taky moc nepoznal. To by se dalo jedine primym porovnanim na stejnem snehu a jeste by musel byt borivy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2017 18:56

scinkk píše:na te sneznici je jeste cela plocha boty, snih neni voda, par der nevadi
Ehm, toto skoro muzes takto rict pri dobre nosnem, soudrznem snehu, pri hezkem prasanu se bude snih prelevat jako voda sebemensi dirou... Bohuzel, kazda dira ve sneznici nosnost (asi to neni spravny termin, spise neco jako baravost) snizuje (to druhe zvysuje). Kor ani ty boty tam uplne nejsou celou plochou, bo jsou na lyzine, ktera je mnohem uzsi a vysaka nejaky ten centimetr, takze se mezi podrazkou boty a lyzinou se vytvori pekna dlouha dira, pres kterou se bude snih dostavat (a sneznice vice zapadavat). Muzes zkusit udelat pokus pri ruznych snehovych podminkach: vezmes si TSL a Lidlacke a na rovine ujedes v panenskem snehu par desitek metru v jednych sneznicich, nazpatek si je vymenis pujdes vedle ve druhych, nechas, co mas a pujdes v tech druhych presne po stopach prvnich sneznic, na konci si vymenis za prvni a zpatky pujdes v nich po stopach druhych. Takto pekne zjistis, ktere se zabaraji vic, i kdyz to nebude uplne presne, protoze druhykrat uz vstupujes do utlaceneho snehu. Ale je to orientacne dostatecne.
Opakuji, ze manzelka a syn toto delali na dvou vicehodinovych vystupech v Tatrach s 325 a s Inookem (taky pod nohama plna) a manzelka (celkove o cca 12 kg lehci) se v 325 preborila ve stopach Inooku syna a naopak se s Inookem nepreboril ani syn (o cca 12 kg tezsi) ve stopach manzelky s 325, tak se s urcitosti da rict, ze Inooky se prebori min nez 325 a vzhledem k podobnemu zatezeni snehu to bude podobne i s Lidl (MSR), navic ty jsou jeste mirne delsi. Jedenkrat to bylo v 30-50 cm cerstveho prasanu, druhykrat v mirne nosnejsim, ulezenejsim snehu.

Jinak ted jsem si srovnaval doma 325, Inooky a Lidl a teda mohu rict, ze ty hroty na 325 jsou v oodstate jen na srandu kraliku, opravdu ucinne tak max. V pevnejsi zmrzle kruste nebo mekcim ledu. Ty vetsi, delsi do dvou smeru smedovane skoro-noze na Inooku jsou fakt o necem naprosto jinem, rekl bych, ze to zvladne mnohem vetsi sklon a tvrdsi led, to jsou jako (nebrousene) hroty macek. No a lidlacke gripy podelne i napric urcite drzi nejvic, kvuli druhemu smeru rozhodne do kopce vic nez jen podelne gripy TSL. Jen si nejsem jisty tvrdosti hlinikove slitiny na Lidlech - MSR urcite budou s pevnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 12, 2017 19:46

baravost.jpg
baravost.jpg (9.58 KiB) Zobrazeno 7580 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte pro 12, 2017 20:54

apuka: ale prdlajs, teoreticky mozna, prakticky jsem se samozrejme mnohdy hodne zaboril ale urcite mi nikdy neprotekal snih tema skvirama, neco malo spickou jak jsem psal, a ruznych snehu jsem taky neco okusil, v krkonosich jsem casto po prvnim napadnuti kdy pod tim jeste neni jina vrstva.
Kolik toho mas na 438 nachozeno?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 1:41

Hazis perly na zed ;-) Uz jen kdyz dokaze napsat tohle:
apuka píše:No a lidlacke gripy podelne i napric urcite drzi nejvic, kvuli druhemu smeru rozhodne do kopce vic nez jen podelne gripy TSL.

tak je jasne, ze na nich nikdy nestal. Celou dobu tu pisu, ze funguji jako velke macky, zdaleka nejvic ze vsech sneznic, co jsem zkousel (vcetne lidlackych), ale on si tu stejne bude porad vymyslet ty sve teorie. Bych mu dal na nohy lidlacke a poslal ho na 35 - 40 stupnovy firn, at se predvede. Klidne pujdu ve 438 vedle nej. Do kopce, aby mel aspon nejakou sanci prezit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 13, 2017 21:16

inspirace pro ty, co nebavi chodit do kopce :) a hle ma asi TSL :)
https://youtu.be/u5ykaVnq5gg?t=34s
Kód: Vybrat vše
if($yourNickName == 'Mike') echo 'videoLength = 1.30 min';
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 21:20

:smt023 zrovna tady video smysl ma, je celkem kratke a furt lepsi, nez vedle hazet hrach na Quida :twisted:

TSL 325 bych rekl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod lukasj » čtv led 11, 2018 7:00

Minulý týždeň sme boli na požičaných snežniciach TSL 325 bez gripov iba s tými malými hrotmi na VF. Na bežný terén boli absolútne v pohode, ale pri výstupe na Rakytov z južnej strany už začali problémy. Asi v štvrtine výstupu, nad skalnou bránou sa prašan zmenil na tvrdý vyfúkaný zľadovatený sneh, na ktorom začali snežnice prešmykovať, bolo problém aj poriadne zapichnúť paličky. Musel som to traverznúť k najbližšiemu stromčeku, za ktorým bol aspoň kúsok rovinky, čo však v snežniciach bol tiež mierne adrenalínový kúsok a dať normálne mačky. Výstup sa razom zmenil na pohodu a istotu v nohách. Kamoš to dal celé v tých istých snežniciach, ale vravel, že na troch miestach mu riadne stískalo. Avšak hore, pod vrcholom, kde sa terén vyrovnáva som sa v mačkách aj na zľadovatenom snehu začal prepadávať miestami až po kolená, pričom kamoš išiel úplne po povrchu. Seriózne uvažujem nad TSL Symbioz a tak to vyzerá, že tento model http://www.tsloutdoor.com/hyperflex-sno ... hiker.html s "drápami" by mohol takéto situácie vyriešiť.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv led 11, 2018 7:10

Jdi do nich. Potrebujeme nekoho, kdo je otestuje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod lukasj » čtv led 11, 2018 7:20

:D

Hneď ako vybavím bežecké boty. :wink:
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv led 11, 2018 8:24

lukasj píše:Minulý týždeň sme boli na VF

a jak to celkove vypadalo na trase kolem Rakytova? snehu bylo dost a nebylo to moc vyslapane? byla to se sneznicema jinak zabava? uvazuji o teto hrebenovce na vikend
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod lukasj » čtv led 11, 2018 9:08

Hrebeň bol v pohode, snežnice sme mali po celý čas, sneh bol nosný, miestami stopy po lyžiach alebo snežniciach ale zafúkalo ich zo dňa na deň, obúvali sme prakticky od 150 m výškových nad Lipt.Revúcami, kde prestal byť mokrý sneh. Rakytov z juhu vyfúkaný ľad, na sever bez snežníc, lebo som si nechal mačky, som sa prepadával miestami až po pás.
Traverz na Limbu prešľapaný na pešo bez snežníc aj na lyžiach.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv led 11, 2018 9:25

no ono tedka bylo i tam par dni plus, ale o vikendu ma zase mrznout, tak budu doufat, ze sneznice uziji a uziji s radosti :) jinak beru TLSka s gripem i nesmeky, tak uvidim
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod remy77 » čtv led 11, 2018 18:22

skutrjohny píše:uvazuji o teto hrebenovce na vikend


Aku trasu mas v plane? asi sa niekde budeme minat :t:t
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv led 11, 2018 21:42

Z Ruzomberka pres Tlstu horu, Smrekovicu, Rakytov az pod Plosku a dolu na bus.. Pocasi vypada nadejne. Kdyz to nebude Vaclavak, tak vam i zamavam :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod rambo518 » pát led 19, 2018 18:28

Čau lidi! Nikde jsem to tu nenašel, ale co takhle krásná klasika? Máte někdo zkušenost jak fungují např. tyhle norské především při stoupání? Prodávají se i s hroty. Je to fakt takovej propadák, že se tu o nich moc nemluví?
Přílohy
CEF8695F-55B6-484F-A626-7C5E4346C9AD.jpeg
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pát led 19, 2018 18:55

Tak zalezi zda u nich najdes i nejakou vyhodu oproti (zrejme) mnoha nevyhodam :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod rambo518 » pát led 19, 2018 19:07

No stojej litr i s hrotama :rolleyes: s nosností 100kg. Spíš mi jde o to, jestli jsou vůbec použitelný i mimo zasněženej a rovnej dvorek za barákem :)
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát led 19, 2018 19:31

Urcite. Na norskych rovinach by mely byt bez problemu. U nas treba v Jizerkach na nahorni plosine taky, ale do severnich svahu a vubec trochu strmejsich svahu bych se v nich nepoustel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod pipe » pon led 22, 2018 13:18

lukasj píše:Seriózne uvažujem nad TSL Symbioz a tak to vyzerá, že tento model http://www.tsloutdoor.com/hyperflex-sno ... hiker.html s "drápami" by mohol takéto situácie vyriešiť.


Di do nich, budem tu s nima aspoň dva. Já je mám zatím ve skříni, ale snížek už pomalu přibývá, tak je brzo vezmu do terénu, prvotní dojem je ale dobrý (z rozbalování a nastavování na botu).
Asi už bych si připlatil 300 Kč (sport-outdoor.sk) a vzal Elite, pokud bude velikost, teď tam vidím jen Mka, které jsou dle slov výrobce díky carbonovým vložkám odolnější a pružnější a mají přezku na špici, čili si je jen jednou nastvíš na boty a komfort nazouvání a sundávání je tak někde jinde ještě. Pro mě tyhle dvě věci rozhodly.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » ned led 28, 2018 20:36

Chtel jsem se podivat na TSL sneznice na jejich strankach, vybral jsem "all snowshoes" a co z toho vylezlo :(( :
2018-01-28_201501.jpg
2018-01-28_201501.jpg (16.03 KiB) Zobrazeno 7162 krát


Muj dotaz ale je, jestli neexistuje TSL 418 (pripadne 438) s preslapem bud s uchytem boty typu Excursion jako u 325 (to moc nepredpokladam - jednak by byl problem to udelat s preslapem a jednak asi ten ohebny plast pod botou by to nemusel zvladnout) nebo s kratsi "deskou" pod nohou.
Problem je totiz ten, ze jak preslap tak i kroky do kopce s podperou paty jsou sice fajn, kdyz ma nekdo botu 10+, ale pri damske bote velikosti 6 - 6,5 za botou prebyva tak 7+cm te "desky", coz je o hodne jiny pocit pri slapani nez v te velke bote. Navic se ta deska i pro slapani do kopce prehyba tak o 2+cm, takze je podpora mnohem mensi.A nedokazu si taky predstavit, jake by to bylo pri preslapu, kdyz nezabere/nedrzi pata boty ale deska o 7-8 cm dal. "Damska" verze 408 je sice o fous mensi a uzsi, zato taky je delana na boty do 12 ](*,). Proste to neni moc domyslene.
Ted uz totiz vim, proc se manzelce na 325 moc nelibilo slapat do kopce, kdyz jsem sel za ni a videl, co to dela. Do kopce by se to dalo vyresit 305 Expedition Grip, ale tam mi moc duvery nebudi ten ohebny plast, v rukou mi to prislo, ze se snad ulomi uz pri nazouvani. Navic se prijde o preslap.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží

cron