Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned led 10, 2021 21:40

30 cisel je jeste malo, ale na zacatek dobry. Akorat zjistuju, ze letos budu mit dost problem s dopravou, nejezdi to, cim jsem jezdil driv :?

Na Stredohori teda neverim, ale kdyby napadlo snehu tolik, ze by se dala sejit Lipska hora na sneznicich, tak do toho rozhodne jdu a mozna si dam nekolik kolecek :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » ned led 10, 2021 21:50

To Stredohori (respektive jakekoliv nizsi polohy) jsem myslel bez sneznic, proste si nejaky kus projit pohadkove zasnezene 10-20 cisel :) Pac se muze stat, ze za dva tydny to roztaje a uz nic nebude do dalsi zimy, v Krkonosich to preci jen hrozi mene :)
Ale ty Luzicke by po pristim tydnu mohly byt i sneznicove, tech 30 cisel s nejakym zakladem. Od 30 beru, ze uz pohyb na sneznicich muze byt snazsi pokud si tu trochu sedlo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned led 10, 2021 21:55

Tak to jo. Jezdim tam casto, a tak jsem to pakrat zazil. Neni to spatne, ale chuze je narocnejsi, kopce jsou docela strme a i trocha snehu staci na to, aby to priserne klouzalo. Chci pul metru na Lipske hore, sestup primo po hrane ploutve by fakt stal za to :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon led 11, 2021 17:35

Jak jsem byl posledni dva razy v Beskydech za snehu, jsem myslel na Tebe a sneznice.

Ve stredu na Smrk po te prime ceste, co popisoval i PP - za tehdejsiho stavu bys to asi vyslapal, ted to bylo docela rovne a tak akurat snehu. Jen by ses pekne zapotil :-) a obcas hur predireal mezi stromami.

Predchozi sobotu (2.1.) na Lysou pod vlekem, co jsem psal, ze bys to vetsinou asi nevyslapal - ted byl presne takovy stav snehu, ze bys to mozna dokazal (s hodne vyplazenym jazykem) vyslapat. Teda pokud by ses vystveral hned u nastupu :lol: a potom na nekterych mistech pres "schody" ze skal. Ale predpokladam, ze bys prisel o nekolik hrotu, mozna i o cast nektere sneznice. A pesak v mackach (nebo i v nesmecich, i kdyz v tech to bylo slozitejsi) by si stihl vystat frontu u okenka a nechat si nacepovat Kofolu.

Ale smerem dolu nevim, nevim... Po zadku mozna jo (no, asi bys mel hezke modriny).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 17:39

Na sneznice je potreba snih, pres svatky ho jeste nebylo dost. Idealni je, kdyz je nejaky zaklad. Proto na sneznice zacinam jezdit nejdriv tak od pulky ledna, nekdy az v unoru, ale zas se nekdy za az do dubna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 17:52

Ach jo. Kvuli koronakrizi mam poprve v zivote problemy s tim, ze nemam (a nechci mit) auto. Doprava do Jizerek bude fakt problem. Prvni SA bus do Liberce jede kazdy den v 8, ale v nedeli az v 10 ](*,) A posledni zpatky ve vsedni dny v 17 (!) a pres vikend v 19. Driv jsem jezdival v nedeli v 8 tam a zpatky ve 21... Jeste by se dalo 8/20 a 9/21, ale 10/19 uz je fakt malo, protoze jeste se musim dostat na vychozi misto a z nej.

Druha moznost je Tanvald/Desna/Harrachov, tam jede rano primy bus, ale bohuzel jen o vikendu a bude narvany. Ja bych radej ve vsedni den, kdyz nebude tolik lidi ani v doprave ani nahore.

Fakt nevim, jak to udelat. Klidne bych jel uz vecer a prespal nekde v hotelu/penzionu, ale to letos nejde. Na prespani venku nemam zimni spacak a navic se mi nechce tahat veci na spani... Nejaky napad ja vyresit jednodenni vylety Praha - Jizerky pripadne Krkonose?

(chci samoridici auto, to bych si klidne poridil)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Sněžnice

Příspěvekod Kjuba » pon led 11, 2021 18:06

Tak plně autonomní auto chtít klidně můžeš, ale těžko se ho v dohledné době dočkáš. Dle mě je spíš pravděpodobný, že plně autonomní auta my nezažijeme vůbec.

Pokud by Ti stačilo "samořídící", tak takový tady jsou. Sám ho mám. Pokud je na silnici dobré vodorovné značení, tak když pozapínám všechny ty blbosti, tak to samo řídí, zatáčí, zrychluje, brzdí i parkuje. Jen to samo nepředjíždí a nechce to jet rychleji, než se může :-).

Zrovna včera jsem viděl na dálnici holku v podobným autě, jako je to moje. Když jsem ji předjížděl, tak měla na volantě otevřenou knížku a četla si :-). Provozu se vůbec nevěnovala. Myslím, že ani nevěděla, že ji predjíždím. Vůbec neměla ruce na volantě, nebo to aspoň nebylo vidět. A evidentně takhle už něco najezdila. A pořád žije....

Jinak nevím, co Ti brání se ubytovat. Na IČO bez problémů. O víkendu jsem se takto za jednu korunu českou ubytoval na boudě na hřebenu a ještě jsi v hotelové restauraci dal pití i jídlo z jídelního lístku. Normální home office nebo pracovní schůzka. Už nevím, jak přesně to měli vymyšlený. Myslím, že se lze domluvit i jinde.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 18:12

Tak to ja jsem zas optimista a verim, ze se dockame. Akorat ne v dohledne dobe.

Njn, kdyz ja uz mam i davno propadly ridicak :) Verim, ze na dobre silnici to, co pises, jde, ale co ve meste a nekde na okreskach v zime, coz je presne tenhle pripad. A pak je tu furt odpovednost za pripadnou nehodu. Co mas za auto?

Ubytovani na ICO mne nenapadlo, zajimave. Kde ze jsi to byl? Klidne SZ, jestli nechces psat verejne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon led 11, 2021 18:15

Pokud je na silnici dobré vodorovné značení

Coz je v cesku vsude :)

Mike: a vlak do Korenova?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Sněžnice

Příspěvekod Kjuba » pon led 11, 2021 18:18

Tak SZ
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 18:22

Vsude je hodne silne slovo ;-) Treba v Ceskem Stredohori, kdyz jdu po silnici, tak spis nikde nez vsude. Podobne to bude v Jizerkach smerem na Bily Potok. Plus ta zima, staci trocha snehu a soli a mas po znaceni.

Korenov je ten Tanvald. 2.5 hodiny z Prahy nic moc, ale jeste se da a na miste v 10 je celkem OK. Problem je ovsem navrat. Jedine snad ta nedele, 18:40 z Bileho Potoka se jeste da, za 10 a pul hodiny bych tam snad dojit mohl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon led 11, 2021 18:28

To byla ironie, ale aspon si potvrdil, ze nejsi ridic :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 18:32

Aha :D No, nejsem, netreba potvrzovat. V Praze fakt zadny problem, kdo mohl tusit, ze koronavirus prijde driv, nez se podari doladit autonomni rizeni :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » pon led 11, 2021 18:37

ubytovani na ico ale musi ten clovek byt asi zivnostnik, ne? pro smrtelniky to asi ani nefunguje...

mike
a neni reseni se s nekym domluvit, kdo te hodi a vyzvedne? jako asi to nebude uplne levny ale zas treba nekdo ze znamych by byl ochotny si udelat vylet nebo i treba si sam udelat vylet, kdyz uz pojede... urcite levnejsi nez taxik a treba by se nekdo projel ale nechce se mu jen tak :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Sněžnice

Příspěvekod Kjuba » pon led 11, 2021 18:41

Ujištuji Tě, že jsem naprosto smrtelný.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 18:54

Aby to nechtela vyzkouset :twisted:

@Mawenzi: zivostak si prece muze udelat kazdy. Ja ho mam mozna 30 let, vetsinu doby pozastaveny, ale restart je pomerne jednoduchy. Pravda, v tehle dobe mozna ne...

Hodi a vyzvedne 200 km? Takove veci resim jen fakt v nouzi nejvyssi, jako kdyz mi u Teplic ukradli pri koupani batoh se vsema vecma :) Neznam nikoho, kdo by jezdil takhle na den do Jizerek. Teda znam, scinkka, ale ten nebydli v Praze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pon led 11, 2021 19:15

Si pořiď babu s autem a nech se vozit :wink: :twisted:
Pokud tedy k ženským nemáš podobný vztah jako k vlastnictví auta 8-[ :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 19:19

Osobni ridicka? Zajimavy napad. Jenze to by jeste musela chtit chodit na sneznice, cimz se vyber podstatne zuzuje ;-)

Neni to tak zle, s zenskyma jsem stravil podstatne vic casu, nez s auty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » pon led 11, 2021 19:29

ted me to zajima :D

ale zivnostnak si delat fakt neplanuju takze asi nic :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pon led 11, 2021 19:35

Tohle začíná být napínavý ... :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 19:40

Nejsem si jisty, jestli mi chce Mawenzi delat osobni ridicku nebo testovat Kjubovu smrtelnost :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pon led 11, 2021 19:43

Ženský zvládají multitasking :wink: Jen bacha, aby si to náhodou nepopletla :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 19:47

Tady to zacina byt nebezpecnejsi, nez ve fronte na testy bez respiratoru 8-[

Ve skutecnosti nezvladaji, jen si to mysli a vysledky podle toho vypadaji :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pon led 11, 2021 23:03

Osvítil mě nápad! :ú Pořiď si Caddy Maxi nebo Riftera v Longu, kterého se po zmizení tohoto koronahnusu ode mě necháš (rád) zbavit, a klidně Ti osobní řidičku dělat budu :wink: 8)
Barvu vozu se mnou raděj předem konzultuj :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 0:26

Do ruzoveho auta nevlezu [-( :twisted:

Ti nevim, ale to by mne vyslo radove levneji, kdybych tam jezdil taxikem, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 0:38

Růůžofka? :shock: Já asi taky ne :mrgreen: Ale kdybys na tom náhodou přeci jen trval, tak se ukecat asi nechám :wink:

Osobni řidič(ka) je osobní řidič(ka) :wink: :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 0:49

Desne :twisted:

Navrhuju kompromis. Prijedes sem vlastnim autem, budes mne tam vozit a ja ti budu kupovat benzin 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » úte led 12, 2021 8:48

tak to ste me pobavili. ja ovsem osobniho ridice mam, protoze sama neridim:D a zda se ze kjuba neni smrtelnik :D takze by to nemelo smysl:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » úte led 12, 2021 12:05

@mike: Zajeď si tam večer, choď si po Jizerkách na sněžnicích s čelovkou celou noc a pak někdy odpo můžeš v pohodě jet zpátky, ne? Budeš vychozenej až až a v Jizekrách někde v lese tě přes noc nikdo pokutovat nebude. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 16:04

Jako jo, napadlo mne to :) Koukam, ze bych mohl dojet do Bileho Potoka ve 21:21 a prvni rozumne spojeni zpatky je ve 4:40, doma bych byl pred osmou, to by jeste slo. Akorat by na nadrazi nesmeli cihat policajti :)

Njn, ale dovedes si predstavit, jaka tam bude kosa? Ale zas kdyby se vyjasnilo a svitil mesic, tak bych ani celovku nepotreboval, na snehu je to v pohode. Zvazim to :)

(a ted prijde apuka... 8-[)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží