Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 15, 2016 9:57

wawrik píše:To nejde. Keď máš schovanú hrazdu a noha ti prešliapava až pod snežnicu, musí sa ti do tej diery zmestiť celá topánka aj s viazaním a kotníkovým kĺbom.

ale ja jsem nemyslel rozsirit ten plastovy okraj sneznice smerem dovnitr, ale rozsirit doslapovou plochu toho vazani. dira by zustala stejna
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod scinkk » čtv pro 15, 2016 17:00

Jenže ty si to zbytečně představuješ bez boty. Na pátě tuším skoro žádný sníh neproleze.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2016 17:08

Jo, nedelal bych z toho zbytecnou vedu. Snih dirou neprotece, leda trocha prasanu a tam je to stejne skoro jedno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pát pro 16, 2016 20:19

Beru castecne zpet, ona ta bota uz toho tolik nezaplni, neni o moc sirsi nez to vazani, ale i tak si nemyslim, ze ty diry kolem paty TSL438 nejak srazeji v nosnosti :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » pon pro 19, 2016 12:39

tak uz je mam doma. co me ale nepotěšilo je, ze mam nejaky starsi model...
moje chyba, ze jsem si to lepe neoveril, ale nenapadlo me, ze se ještě tyhle prodavaji.

a nebo v cem se lisi ty novejsi oproti starym? cekal jsem deleny grip a on je souvisly. o grip by mi ani tak neslo, ale pry je tam nejaka drobna změna u vazani, na které si tu kdosi stezoval

.
.

ale když se tak na to divam primo na strankach výrobce, tak ono to bude asi vazne ten novy model..
omlouvam se za plany poplach. zmatlo me, ze z elegantního gripu presli na takove hrabe
Naposledy upravil skutrjohny dne pon pro 19, 2016 13:45, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště


Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » pon pro 19, 2016 12:50

wawrik píše:V čom je iný?

text jsem editoval :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2016 17:29

Zespoda tusim nekde vzadu je vylisovano takove kolecko se sipkou, ze ktereho se da vylustit rok a mesic vyroby. Skoro urcite nemas stary model, nedeleny grip je prave u noveho. U vazani vylepsili spicku, ale ta puvodni byla snad jen prvni dva roky (2010?), to urcite nemas. Nekde jsme tu davali fotky i data, zkus pohledat. Mam obe, kdyz sem das fotku svych, tak ti reknu, ktera to je.

Nedeleny grip muze mit vyhodu v tom, ze kdyz nekde urazis hrot, tak neprijdes o grip. Mne se to prave stalo, urazil jsem predni hrot a zaroven ztratil predni maly grip, jelikoz ho drzi prave ten hrot. Kdyz jsem urazi jeden zadni, tak jsem o grip neprisel, protoze ho drzi hroty dva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon pro 19, 2016 20:05

jj - spis je bordel s fotkama na netu
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » pon pro 19, 2016 22:11

to taky. ale hlavne jsem si prochazel vsemozna videa a ve vetsine z nich prezentovali ten starsi model s delenym gripem a ja si vsugeroval, ze to je ten nejnovejsi.

dival jsem se na tu znacku na sneznicich a je tam datum 8/16

a jsou moc pekne. skoda, ze neni snih :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2016 22:18

Snih bude. Musi pockat 2 - 3 tydny, nez se dam dohromady a pak pujdeme na sneznice vsichni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » čtv pro 29, 2016 18:36

Trochu zprostredkovane zkusenosti ze vcerejska. Syn a manzelka jsou ve Vysokych Tatrach. Vcera se kvuli silnemu vetru a fujavici moc nikam vysoko (rozumne) nedalo, tak si vzali sneznice a hura ze Smokovcu na Sliezsky dom. Snehu (prasanu) hodne, cesta ani stopy zadne, viditelnost hodne blba az parkrat meli obavy, ze se ztratili. Je to cesta znacena na 2:15 hod, i v zime pri slusnem snehu v mackach se to do dvou hodin da zvladnout i se zastavkami na jidlo a foceni. A za slusneho snehu neni duvod ten cas nestihat i na sneznicich - zadne velke kopce, zadny slozity teren.
Sly to ted za skoro pet hodin. Cestou i se sneznicemi zapadavali obcas az po stehna i vys, syn (asi 185cm) mel "rekord" az po pupek (se sneznicemi!!!). Dost blbo se jim chodilo, tak manzelka to zkusila bez sneznic - jen par metru, zapadala samozrejme dvakrat tak hluboko. Sneznice meli jedny TSL 325 a jedny Inooky, asi AX(?). Prvni, co me napadlo bylo, ze skoda, ze si nevzali i Lidlovske -byly idealni podminky na vyzkouseni rozdilu v hloubce zapadnuti. Ja za nima pojedu, ale vezmu si jen TSL 325, abych vlacil plnym vlakem (a potom jeste pesky na ubytko) dvoje sneznic, to se mi fakt nechce.
Jeste na dokresleni - i kdyz se od Velicke polany zapadaly pul metru i vice a u Sliezskeho domu skoro nezdrzeli, tak na zpatecni ceste (uz jen do Polianky, tam alespon byly nejake stopy, sem-tam nekdo sel) svoje stopy (ty pulmetrove diry) uz nenasli, bylo vsechno hezky zarovnane a zavate.

Co ale me zarazilo, byla manzelcina poznamka, ze se ji slo spatne s kopce dolu kvuli tomu, ze ty sneznice maji tu desku pod botu az na velikost 47/48 a ona ma jen 40 a to jeste s rel. mensi podrazkou, takze cca jako 39 a ten nevyuzity zbytek ji hodne vadil. Ale je to docela logicke, je to nejakych 6+ cm a kdyz si predstavim, ze bych mel o tolik delsi sneznice vzadu, taky by se mi dobre nechodilo s kopce. A obavam se, ze tomu nepomaha moc ani proslap., protoze se tam proslapava cela ta deska, tj. tych 6+cm "za botou" tam stale je. Navyse tam bych se trochu obaval i toho, ze se to muze do snehu pri vytahovani i zapichovat.
Tak jsem se koukal, jestli se nevyrabi sneznice pro mensi max velikost bot, ale dokonce i damske verze sneznic maji deklarovane pouziti bot do velikosti 48 ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pát pro 30, 2016 21:23

Nove zajimave zkusenosti rodiny z vystupu na Slavkosky stit na sneznicich.

TSL 325 se znatelne vice zabaraji do snehu nez InookOX1 (konecne jsem nasel typ). Syn a manzelka si je vymenovali, zkusenosti obou jsou stejne. TSL kdyz udela stopu, v tom se OX1 neprebara, kdyz udela stopu OX1, TSL se prebara dal. A samostatne stopy byly hlubsi u TSL, navic je v nich chuze unavnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob pro 31, 2016 0:26

Zabaraji? Prebara? Neprebara? Sorry, nerozumim. Mozna by ses mel rozhodnout, jakym jazykem chces psat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » sob pro 31, 2016 8:12

Myslim, ze kdybych potvrdil Tve domnenky, rozumels by velice dobre :lol: .
Proste a jednoduse se TSL 325 do snehu zapadavaji o dost hloubeji nez Inook OX1. Dostatecne srozumitelne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob pro 31, 2016 21:30

Jake domenky? Vzdyt jsem ty Inooky ani nevidel.

Myslim, ze slovensky rozumim celkem slusne, ale tohle slovo jsem neznal. Samozrejme jsem si ho domyslel s kontextu, ale jde mi o to, ze by nebylo spatne psat srozumitelne. Bud cesky nebo slovensky, oboji je OK, ale tahle husakovstina (nebo nove stbactina) je strasna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » ned led 15, 2017 13:04

Pěkný den všem!
Prosím vás o radu ohledně utahování vázání na špičce boty u TSL 325 (Escape?)

Nastavování probíhá posunováním zelených gumových pásků ve vázání, jenže ty mám už z obchodu nastavené tak, že jsou v nejutaženější poloze (tedy lze je pouze povolit). Znamená to, že dotažení boty ve špičce vázání provedu šedým páskem (že za něj zkrátka jen zatáhnu) a to bez jeho jakéhokoli dalšího zajištění proti povolení ?

Snad je to srozumitelné a já nedělám něco blbě...

Děkuju!


Jsou to tyto, akorát ty mé nemají konce stahovacího (šedého) popruhu takto volné ale mám uzavřenou smyčku:

TSL.jpg
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » ned led 15, 2017 20:09

co nad tím tak špekuluješ, normál ty dva pásky povol, a potom když za ně zatáhneš, tak špičku boty utáhneš, normálně nasaď sundanou bodu, a ozkoušej si to doma
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » ned led 15, 2017 20:37

Já princip chápu, jen mi přišlo divné, že to utažení pásků nepovolí jen díky zahnutí v zelené gumě. Musím to holt vyzkoušet. Frantíci to mají určitě vymyšlené dobře.
Dík
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » ned led 15, 2017 20:42

Jo zadne pousouvani zelenych pasku, proste tam das nohu a zatahnes za oba sede poporuhy az se to utahne tak aby ta spicka drzela, ono se to nemusi moc prehanet, jen aby ta spicka tam pevne drzela a nelitala ti do stran.
Hadam, ze to udelas jen jednou, klidne doma, pak uz tam budes tu botu jen zasouvat, neni potreba to povolovat.
proto je tam ten plastovy prehyb, pod ktery ty volne konce popruhu zasunes aby neplandaly, kor pro lidi, co to potrebuji vic utahnout, tedy vetsi volny konec popruhu.
Drzet to bude, je to stejny princip jako popruhy na batohu atd.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » ned led 15, 2017 21:43

Udělám to jak říkáte. Jinak to stejně nejde. To posouvání zelených gumových boků bude spíš kvůli nastavení šířky boty, než kvůli utažení.
Konce pásků mi tam plandat nebudou, mám uzavřenou smyčku :D ale samozřejmě i tu šoupnu pod ten plast.

Děkuju :prayer:
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned led 15, 2017 22:11

Dodam, ze k TSL sneznicim je i navod, kde je spravne upinani vazani nakreslene a popsane. Jestli nemas papirovy, tak se da najit i na webu TSL (myslim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » ned led 15, 2017 22:44

Návod mám a patřím k minoritě, která návody čte :D Jsou tam popsány všechny nabízené typy vázání a pokud jsem se zorientoval dobře, tak ohledně mého "problému" je tam znázorněno jen nastavení bočních gum. Nicméně už mám jasno, dík.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » čtv úno 9, 2017 18:18

Tak mi po 5 letech odešli sněžnice z Lidlu a hledám náhradu v nějaké rozumné ceně - určitě nechci do sněžnic dát 5000, ale zase nechci mít nějaké nefunkční šunty. Terén Beskydy, Jeseníky, Lúčanská Fatra, max. asi nějaké planinové vápencové alpské masivy (Rax, Stuhleck apod.). Zatím u mě po prohledání různých nabídek vyhrávají TSL 226 Evo - máte s nimi někdo zkušenosti, resp. co znamená to Evo? Oproti TSL226 Rando je rozdíl v ceně nějakých 800, což je podezřele hodně.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Příspěvekod scinkk » čtv úno 9, 2017 23:22

Co na nich odeslo? Jinak vzhledem k vyuziti nechapu, proc skudlis ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » pát úno 10, 2017 9:05

Úplně se rozpadlo vázání vzadu - to by ještě asi šlo opravit. Bohužel se to ale stalo v terénu a sněžnice mi vypadla a vrazila do stromu asi o 30 výškových metrů níže, což už nepřežila :(. Ale za tu cenu je ta výdrž 5 let při vcelku častém užívání dobrý výsledek - v poměru k ceně by pak nějaké drahé TSL nebo MSR za 6 tisíc musely vydržet 30 let intenzivního užívání, o čemž silně pochybuju.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 10:41

když si byl s nimi tak spokojený, tak proč si je zase nekoupíš, a hledáš jiné výrobce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pát úno 10, 2017 10:48

Takze u ni prasknul po narazu hlinikovy ram nebo to vazani se uplne urvalo?
No chapu, ze ta cena je o poznani jinde nez Lidlacke, ale tak zas jsou tam enjake pridane vyhody a pokud vim, ze je vyuziju a chci se na ne spolehnout, tak mi to prijde rozumne, snad i ta zivotnost bude vyssi, 30 let asi ne, ale... :) Dyt za jedny boty das pomalu ci jiste vic :)

@fps: uz roky nejsou k dostani
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » pát úno 10, 2017 11:35

Prasknul ten hliníkový rám...Pokud by je měl znovu Lidl za podobnou cenu, tak je koupím znovu, ale jaksi je nemá, naposledy snad byly v nabídce v roce 2012. Kolem těch 2500-3000 jsem za ně ochoten i dát, ale kupovat si sněžnice za 6-7 tisíc mi přijde přece jen trošku moc, když reálné výrobní náklady jsou v řádu stovek korun. K určení toho, kolik se platí navíc za značku, stačí porovnání např. Inooku a TSL, o MSR nemluvě - i ty top modely od Inooku stojí kolem 3 tisíc, což je cena, kde začínají ty nejhorší modely od TSL a MSR, za ty lepší pak člověk u TSL i MSR dá kolem těch 5 tisíc a více.
Naposledy upravil sobb dne pát úno 10, 2017 12:24, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace předchozího příspěvku
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 12:45

- u výrobních nákladu zálež na tom kde je dané zboží dělané, když v Číně, kde dělají novodobý otroci za misku rýže, a nezajímají je environmentální problémy, tak je cena samozřejmě někde jinde než když to dělají třeba v Evropě, kde za misku rýže by si asi neděla ani ty, a taky by se ti asi nelíbilo kdyby u nás bylo zamořeno 20% zemědělské půdy
- chce to hledat a čekat na slevy, já třeba koupil TSL 438 Up & Down Grip za 3 563 Kč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží

cron