Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod maykl » stř pro 28, 2005 15:46

tak rujire, je pravda, že pokud bys psal o něco déle, tak bych ti nic neřekl, neb alkoholu je zde opravdu vela. ale zatim jsem z něj neoslepl. jinak by nebylo od věci kontaktovat výrobce, na kollik mají testováno vázání neb jak sem psal, plast a zima nejde dohromady. jinak pozdravuj v tatrách, uživej. a nezapomeň poreferovat
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod pripluv » stř pro 28, 2005 15:57

Jak kterej plast, že jo. Takový skelety jsou taky z plastu a jsou do zimy :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » stř pro 28, 2005 17:47

maykl píše:tak rujire, je pravda, že pokud bys psal o něco déle, tak bych ti nic neřekl, neb alkoholu je zde opravdu vela. ale zatim jsem z něj neoslepl. jinak by nebylo od věci kontaktovat výrobce, na kollik mají testováno vázání neb jak sem psal, plast a zima nejde dohromady. jinak pozdravuj v tatrách, uživej. a nezapomeň poreferovat


Som rad, ze si to uzivate. Za chvilu si budem aj ja. :mrgreen: Co sa tyka kontaktovania vyrobcu, tak som to skusal, ale vraj je na horach a este par dni tam bude. Zima je v plnom prude, tak to proste risknem a budem sa spoliehat na renome Sasquetchu a dvojrocnu zaruku. :ú

Okrem toho k Sasquetchom aj tak neexistuje rozumna alternativa v rovnakej cenovej relacii...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » čtv pro 29, 2005 21:17

Rujir píše:Okrem toho k Sasquetchom aj tak neexistuje rozumna alternativa v rovnakej cenovej relacii...


Chm, tak jsem ted uplnou nahodou zabrouzdal na stranky byvaleho Alpinusu a...
[url=http://www.rockpoint.cz/detail.php?item=8086&dbblock=6&dbpointer=13&kat=43&subkat=%&search=&sort=zbozi_id&section=&sestupne=&desc=1&switch=&switch2=]odkaz[/url]

TSL Discover 225 za 2990Kc. Pro mne docela prekvapko. Mimochodem, jsou to ty sneznice, co mela pritelka pujcene na Martinskych holich, a docela si je pochvalovala. Vazani je rozhodne pohodlnejsi nez u Sasquetchu.
Naposledy upravil Ježo dne pon pro 3, 2007 14:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv pro 29, 2005 21:29

Tak to by mě překvapilo taky. TSLka 225 jsou dobrý sněžnice. Jenom bych se někdy bál o ten plast, šlápneš nějak blbě na šutr a je vymalováno ... i když, ono to asi něco vydrží :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv pro 29, 2005 23:32

RockPoint dlabem, kym nebudu posielat na Slovensko. Firma, ktora nie je schopna zabezpecit, aby sa jej tovar dostal k zakaznikovi, nech uz je kdekolvek (ak to je ochotny zaplatit) nech sa ide zahrabat! :evil:

Jediny krat som spravil vynimku kvoli Tilak Latok, ale kvoli snezniciam uz to nespravim. A plastaky som aj tak nechcel - na Sasquetchoch sa mi paci prave ta moznost urcitej samoopravy, co u plastovych nie je mozne. Ako sa poznam, ja by som ich niekde rozmlatil pri prvej ture. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát pro 30, 2005 7:08

A o tom to je ... ta opravitelnost je nepřekonatelná *
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Ježo » pát pro 30, 2005 9:38

Přípluv píše:A o tom to je ... ta opravitelnost je nepřekonatelná *


A co bambusky? :wink:
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát pro 30, 2005 9:59

jezo píše:
Přípluv píše:A o tom to je ... ta opravitelnost je nepřekonatelná *


A co bambusky? :wink:


To taky, ty hlavně stojej pár stovek. Aly aby byly schopný pro pohodlnější chůzi (jako třeba zvedlá špice, ocas pro vedení stopy, ne moc široký, ...) tak jsou docela velký a těžký. A rozsednout si je můžeš už ve vlaku :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Návštěvník » pát pro 30, 2005 11:43

Přípluv píše:A rozsednout si je můžeš už ve vlaku :wink:


Clovece, jak te tak posloucham, nechces nejake ocelove? :)
Návštěvník
 

Příspěvekod pripluv » pát pro 30, 2005 12:01

Anonymous píše:
Přípluv píše:A rozsednout si je můžeš už ve vlaku :wink:


Clovece, jak te tak posloucham, nechces nejake ocelove? :)


Ty Sasqutche bohatě stačej :wink: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Ježo » úte led 17, 2006 18:31

Medved píše:Relativní proto, že pohyb na nich je báječná věc, ale postupně u obou povolily nýtky upevňující aluminiové zuby s vázáním na vlastní sněžnici. Provizorní odstranění závady v terénu pomocí popruhů vystačilo na 25 a 5km dojití.


Úplně stejná zkušenost teď z přechodu Velké Fatry. Od Chaty pod Borišovom až po Staré hory jsem chybějící nýtky nahradil 4mm repkou. Vydrželo, naštěstí v daném úseku nejsou strmější traverzy nebo sešupy, to by asi bylo zajímavé. Poznamenávám, že to byl loňský model, na kterém už mám pár desítek km našlapáno. Čerstvý model zatím obstál bez závad, uvidíme, co příští rok. Každopádně bych jako nezbytný doplněk pro tůry s tímto modelem viděl šroubky, matičky a nějaké podložky. Přece jen, takto spravovaných sněžnic jsem už viděl víc než dost - evidentně se jedná o více než častou poruchu.

Nevíte někdo, jak je to s poruchovostí jiných sněžnic - jen tak, pro porovnání?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vašucek » úte led 17, 2006 20:59

Přispěvji svou troškou do soudku :D taky jsem ve vývojovém stádiu a snažím se ukutit sněžnice podle o něco podrobnějšího návodu něž tady byl odkazován > http://www.chroust.host.sk/data/sneznice/index.html
Je to tam celkem podrobně i s fotkama, prostě paráda. Zatím kutím, uvažuju, měřím, scháním. Budu dokumentovat a možná časem bych zde hodil odkaz jak se mi to daří...ale nepředbíhejme, čas ukáže :wink: možná se už tuto zimu na sněžnice nevydám kdo ví... :((
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Vašucek » úte led 17, 2006 21:00

Přispěvji svou troškou do soudku :D taky jsem ve vývojovém stádiu a snažím se ukutit sněžnice podle o něco podrobnějšího návodu něž tady byl odkazován > http://www.chroust.host.sk/data/sneznice/index.html
Je to tam celkem podrobně i s fotkama, prostě paráda. Zatím kutím, uvažuju, měřím, scháním. Budu dokumentovat a možná časem bych zde hodil odkaz jak se mi to daří...ale nepředbíhejme, čas ukáže :wink: možná se už tuto zimu na sněžnice nevydám kdo ví... :((
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Návštěvník » stř led 18, 2006 8:32

jezo píše: Každopádně bych jako nezbytný doplněk pro tůry s tímto modelem viděl šroubky, matičky a nějaké podložky. Přece jen, takto spravovaných sněžnic jsem už viděl víc než dost - evidentně se jedná o více než častou poruchu.


Jo, jo. Šroubky, podložky, matičky a klíče už nosím.

Čerstvá zkušenost po dalších dvou výletech. Povolil další nýtek (opět postupně u obou) a sice ten mezi rámem a vázáním u poruhu co je na něm chyceno vázání. Vzhledem k tomu, že slouží tak nějak na přišponování a popruh držel dál dalo se dojít do civilizace, jen se sněžnice postupně, jak se povolený popruh pošupoval po rámu, postavily kapku šikmo k ose nohy.

Větším problémem je, že u sváru na ocase se objevily trhliny. Zatím drží. Přemýšlím, zda to má cenu reklamovat, nebo bude lepší sehnat místního lidového umělce. Případně trubky provrtat a prošroubovat.
Návštěvník
 

Příspěvekod norman_64 » stř led 18, 2006 8:41

Vašucek píše:Přispěvji svou troškou do soudku :D taky jsem ve vývojovém stádiu a snažím se ukutit sněžnice podle o něco podrobnějšího návodu něž tady byl odkazován > http://www.chroust.host.sk/data/sneznice/index.html
Je to tam celkem podrobně i s fotkama, prostě paráda. Zatím kutím, uvažuju, měřím, scháním. Budu dokumentovat a možná časem bych zde hodil odkaz jak se mi to daří...ale nepředbíhejme, čas ukáže :wink: možná se už tuto zimu na sněžnice nevydám kdo ví... :((
pěkný návod a tip...viděl jsem jiný,ale tenhle je lepší,hl. ty obrázky *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » stř led 18, 2006 10:04

jezo píše:Nevíte někdo, jak je to s poruchovostí jiných sněžnic - jen tak, pro porovnání?


http://www.prooutdoor.cz/withsubs.php?brand=sneznice&category=ViaMont

Měl jsem je půjčený na zimní přechod Nízkejch Tater minulou zimu, už teda byly trocha jetý, ale krom toho, že absolutně nedržely na noze - nejen mně - tak jsem musel doma kompletně přemontovat šroubky a přeplýst to vyvázání :twisted:

Jinak doporučuju šroubky s matičkama s takovou tou gumou uvnitř matky, sice to rukama nedotáhnete, ale kdo dneska nemá nějakej survival tool, Victorinox, multifunkční destičku, ... a hlavně se to jen tak nepovolí :smt023 . A stojí to pár halířů...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Medved » stř led 18, 2006 10:32

Anonymous píše:
jezo píše: Každopádně bych jako nezbytný doplněk pro tůry s tímto modelem viděl šroubky, matičky a nějaké podložky. Přece jen, takto spravovaných sněžnic jsem už viděl víc než dost - evidentně se jedná o více než častou poruchu.


Jo, jo. Šroubky, podložky, matičky a klíče už nosím.

Čerstvá zkušenost po dalších dvou výletech. Povolil další nýtek (opět postupně u obou) a sice ten mezi rámem a vázáním u poruhu co je na něm chyceno vázání. Vzhledem k tomu, že slouží tak nějak na přišponování a popruh držel dál dalo se dojít do civilizace, jen se sněžnice postupně, jak se povolený popruh pošupoval po rámu, postavily kapku šikmo k ose nohy.

Větším problémem je, že u sváru na ocase se objevily trhliny. Zatím drží. Přemýšlím, zda to má cenu reklamovat, nebo bude lepší sehnat místního lidového umělce. Případně trubky provrtat a prošroubovat.


Přiznávám se k autorství, nějak nevyšlo přihlášení. :?

Samojistící matičky s gumou se osvědčily výborně.
Medved
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 23, 2005 5:24

Příspěvekod Thunder » stř led 18, 2006 10:32

Přípluv píše:mno, sakra, někde jsem to kdysi viděl. Sněžnice z bazarových lyžařských hůlek a pár pogumovanejch hadrů. Když si ale vezmeš za vzor ty Sasquetche, tak to nějak splácáš. :ú


Sasquetche jdou pěkně okopírovat, stačí si půjčit jeden kousek jako vzor. Je to sice docela pracné, matroš + svaření hliníkového ránmu + další úpravy hliníku nás vyšly asi na 800 Kč, ale udělali jsme si VLASTNÍ sněžnice :D
Thunder
 

Příspěvekod Hafi » ned pro 2, 2007 21:01

hele, mam dotaz (mozna se to tu nekde probiralo, ale nedari se mi to vygooglit)
mam dohodly pujceni sneznic, konkretne sasquetch. nikdy jsem v tom nesel a tak mam dotaz. kdyz jdu na sneznicich, potrebuju hulky? a pokud jo tak jak cca dlouhy? spis jako na sjezdovky, nebo delsi? - teleskopicky nemam, a a v RP z je mame v pujcovne na dany termin rozebrane. bezne po horach v lete chodim vyhradne bez hulek, takze na ne zvykly nejsem, a normalne me to ani nenapadlo, kdybych si nevzpomel ze tady swisss napsal, ze zlomil hulku na sneznicich.

a jeste jedna vec: nejaky tip tak na dvoudeni turu na sneznicich, abych se tam nemlatil se stovkami bezkaru? a idelane neco ne uplne daleko od prahy a pritom smerem na jih ci vychod (jedu s kamoskou z brna, a pritom nemuzu z prahy odjet driv jak v pet vecer)- Orlicky, jeseniky, čm vysočina?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » ned pro 2, 2007 21:04

na sněžnicích klidně bez hůlek, s nimi to je o chlup lepší, ale jestli na ně nejsi zvyklej normálně, tak je nepotřebuješ.

Délka klasik jak na trek v létě.

Žďárské vrchy by mohly být velmi good.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » ned pro 2, 2007 21:34

Hafi píše:hele, mam dotaz (mozna se to tu nekde probiralo, ale nedari se mi to vygooglit)
mam dohodly pujceni sneznic, konkretne sasquetch. nikdy jsem v tom nesel a tak mam dotaz. kdyz jdu na sneznicich, potrebuju hulky? a pokud jo tak jak cca dlouhy? spis jako na sjezdovky, nebo delsi? - teleskopicky nemam, a a v RP z je mame v pujcovne na dany termin rozebrane. bezne po horach v lete chodim vyhradne bez hulek, takze na ne zvykly nejsem, a normalne me to ani nenapadlo, kdybych si nevzpomel ze tady swisss napsal, ze zlomil hulku na sneznicich.

a jeste jedna vec: nejaky tip tak na dvoudeni turu na sneznicich, abych se tam nemlatil se stovkami bezkaru? a idelane neco ne uplne daleko od prahy a pritom smerem na jih ci vychod (jedu s kamoskou z brna, a pritom nemuzu z prahy odjet driv jak v pet vecer)- Orlicky, jeseniky, čm vysočina?

Máte víc půjčoven, než Poříčí, ne? Nebo si půjč v Hannibalovi.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 13:34

zbuddy píše:Máte víc půjčoven, než Poříčí, ne? Nebo si půjč v Hannibalovi.

bych musel platit
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Ježo » pon pro 3, 2007 13:45

Přípluv píše:Žďárské vrchy by mohly být velmi good.


Zdarske vrchy na sneznicich? No, to by byl ten pripad pomlaceni se s bezkarema...

Pokud budete vyrazet z Brna, tak bych razil na Slovac.. Je to srovnatelne daleko jako Jeseniky, Orlicky a tereny pro sneznice jsou tam lepsi...

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » pon pro 3, 2007 13:51

Hafi píše:
zbuddy píše:Máte víc půjčoven, než Poříčí, ne? Nebo si půjč v Hannibalovi.

bych musel platit

To jsem si myslel....
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 13:53

jezo píše:
Přípluv píše:Žďárské vrchy by mohly být velmi good.


Zdarske vrchy na sneznicich? No, to by byl ten pripad pomlaceni se s bezkarema...

Pokud budete vyrazet z Brna, tak bych razil na Slovac.. Je to srovnatelne daleko jako Jeseniky, Orlicky a tereny pro sneznice jsou tam lepsi...

M.

nene, slovensko nepripada v uvahu....ja jedu z prahy a nemuzu byt na nadrazi driv nez v patek kolem paty vecer, kamoska z brna relativne libovolne kdy, ale zase je blbost, aby kvuli vikendu platila jizdenku buhvikam daleko. takze nekam dorazime, kde si dame sraz, kus za vsi postavime stan a v sobotu vyrazime. a navrat v pondeli nejpozdeji brzke odpoledne (stedry den = vecer nic nejede...poznamky 10 a 12 me v jizdnim radu vetsinou nechavaji klidnym, ale tentokrat me omezuji).

navic na slovensku je treba na fatre uz vcelku nezanedbatelne lavinove nebezpeci, aspon myslim.

btw jezo nebo nejaky mod by mohl upravit stary prispevek s dlouhym odkazem... :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Ježo » pon pro 3, 2007 14:04

Hafi píše:nene, slovensko nepripada v uvahu....

navic na slovensku je treba na fatre uz vcelku nezanedbatelne lavinove nebezpeci, aspon myslim.

btw jezo nebo nejaky mod by mohl upravit stary prispevek s dlouhym odkazem... :wink:


opraveno.

ad slovac: Povazsky Inovec, Strazovske vrchy... To je z Brna docela blizko, ne?

edit: nebo Bile Karpaty, to je na pomezi :-)

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pon pro 3, 2007 14:09

Hafi píše:navic na slovensku je treba na fatre uz vcelku nezanedbatelne lavinove nebezpeci, aspon myslim.


Myslíš špatně :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 14:13

jezo píše:
Hafi píše:nene, slovensko nepripada v uvahu....

navic na slovensku je treba na fatre uz vcelku nezanedbatelne lavinove nebezpeci, aspon myslim.

btw jezo nebo nejaky mod by mohl upravit stary prispevek s dlouhym odkazem... :wink:


opraveno.

ad slovac: Povazsky Inovec, Strazovske vrchy... To je z Brna docela blizko, ne?

edit: nebo Bile Karpaty, to je na pomezi :-)

M.

to jo ale ja se tam musim z prahy dostat jeste v patek vecer (pres noc by to sice slo, ale byl bych tuhej a navic vsechny vlaky budou nehorazne narvany slovenskymi studenty a taky bych ztezi vymyslel kombinaci, jak se tam dostat, tak abych byl nejak rozumne rano (rekneme v devet) uz na ceste vzhuru. navic by kamoska bud tam musela byt uz vecer a do rana sama nebo pristupovat ke mne treba ve tri rao v brne...oboji lehce neprakticke. proto preferuju neco co mi umozni byt na miste pod kopcem tak idelane nejpozdeji kolem desaty vecer v patek. a to je na slovensku nerealny, bile karpaty...zni dobre a nikdy sem tam nebyl...jaky je tak nejak idealni vychozi misto - kouk bych na idos jestli je realny se tam rozumne dostat-predpokladam ze bych moh bych 20:15 v brne.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Jan » pon pro 3, 2007 14:14

Přípluv píše:na sněžnicích klidně bez hůlek, s nimi to je o chlup lepší, ale jestli na ně nejsi zvyklej normálně, tak je nepotřebuješ.


Ooops, ja osobne paličky určite odporúčam, dokonca si dovolím tvrdiť, že bez nich sa výhoda snežníc trochu stráca, resp. chôdza na snežniciach bez paličiek je ťažsia ako s paličkami. Snežnice sa predsa len zabárajú a tak sa človek potrebuje do niečoho zaprieť, keď kráča, jednak sú menej stabilné, t.j. balans sa na nich udržiava o kúsok ťažšie ako na pešo. Ale je to len moje odporúčanie, aby mal Hafi rovnovážny pohľad. Tak či tak najlepšie sú teleskopické - keď ich nepotrebuješ, hodíš si ich na batoh... :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží

cron