Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 17:11

TVL, vyrobni naklady... #-o Si to za tech par stovek udelej sam, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » pát úno 10, 2017 20:06

fps píše:- u výrobních nákladu zálež na tom kde je dané zboží dělané, když v Číně, kde dělají novodobý otroci za misku rýže, a nezajímají je environmentální problémy, tak je cena samozřejmě někde jinde než když to dělají třeba v Evropě, kde za misku rýže by si asi neděla ani ty, a taky by se ti asi nelíbilo kdyby u nás bylo zamořeno 20% zemědělské půdy

Chápu, že někde v Číně jsou výrobní náklady výrazně nižší, ale ani tak to nemůže ani teoreticky udělat rozdíl cca 3 000 na kus, nemluvě o rozdílu výrobních nákladů mezi ČR (Inooky) a třeba Francií (TSL). U TSL a ještě více u MSR je ten rozdíl z 90 % přidaná cena za módní značku nebo mi snad chce někdo tvrdit, že ten rozdíl v kvalitě, použitém materiálu a ceně práce (tedy nákladech) např. mezi Inookem a TSL odpovídá rozdílu ceny a totéž např. rozdíly v cenách mezi MSR a TSL? Pokud by byl rozdíl ve skutečných nákladech mezi značkami opravdu takový, tak by nikdy nemohly být v akcích třeba TSL / MSR levnější běžně o 20 a více %.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pát úno 10, 2017 20:21

tak preci cena neni prosty soucet vyrobnich nakladu + marze. Je tu treba zapocitat i nejaky vyvoj, marketing, distribuce a kdovi co jeste.
A nejake pofiderni nezname ceske kopie renomovanych vyrobcu muzou byt klidne o tuto castku levnejsi. A plati to i pro ty z lidlu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 20:31

já tedy rozdíl v ceně mezi Inook E-move a TSL 438 Up & Down Grip který jsou u obou výrobců to nejlepší vidím jen cca 400 kč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » pát úno 10, 2017 20:45

fps píše:já tedy rozdíl v ceně mezi Inook E-move a TSL 438 Up & Down Grip který jsou u obou výrobců to nejlepší vidím jen cca 400 kč

To vidíš špatně, resp. sis vybral jen ty odkazy, které se ti hodí. Stačí zadat na heurece - Inook e-move od 3990, TSL od 4990 Kč (tedy rozdíl 1000 Kč) a top modely MSR jsou ještě o 2000 dražší.
Třeba na Decathlunu mají v e-shopu (on-line katalogu) TSL 226 Evo za 2499, což je hodně slušná cena. Jen se bojím toho Evo, jelikož tenhle model provádá snad jen ten decathlon.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 20:53

- i o 1000 Kč dražší TSL 438 Up & Down Grip jsou lepší než Inook E-move, a jak jsem už psal, tak já koupil ve slevě TSL 438 Up & Down Grip za 3 563 Kč
- a co se týká sněžnic MSR, musíš srovnávat plastové sněžnic MSR s plastovými sněžnicemi TSL a Inook, a ne hliníkové sněžnice MSR s plastovými sněžnicemi TSL a Inook
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 13, 2017 17:06

Ctvrta hrazdicka...
hrazdicka3.jpg

hrazdicka4.jpg

Nastesti praskla kousek pod vrcholem posledniho stoupani. Z kopce bych sel z proslapem tak jako tak a uplne dole, kde uz teren na proslap nebyl, byl tvrdy firn, takze to celkem nevadilo.

Leva, zlomila se 6 celodennich tras po prave a mela 2 naskok, takze naskok zvysuje nelinearne. Ze bych mel pravou nohu o tolik tezsi :-k

Zvlastni, ze mne na zacatku trasy napadlo, ze bych mel zacit nosit nahradni, protoze uz se brzo zlomi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 13, 2017 17:18

Není na čase začít se sebou něco dělat? :-k Pro obézní ženy bývají podobné příhody impulsem ke zhubnutí. Mohl bys pak taky sepsat podobný příběh :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 13, 2017 17:27

Treba chodit bez batohu? :-k

Uz jsem zacal, ale nevim, jestli to nebude kontraproduktivni. Side efekt je zlepseni kondice, takze pujdu razanteji a hrazdicka bude trpet jeste vic. Vcera jsem mel po vynucene tritydenni pauze rano takovy drajv, ze se divim, ze nerupla uz v prvnim stoupani ;-) (to by mne dost nastvala...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 13, 2017 19:00

Jeste poznamka k cenam sneznic vyse a placeni "za znacku". Ono to neni jen za znacku, ale taky za vlastnosti. Kdyby vsechny sneznice staly okolo 1000 Kc a TSL 438 jako ted, tak vubec neuvazuju o tom, ze bych koupil neco jineho. Protoze proslap, ten je unikatni a posunuje sneznice na dalsi level. Nemam rad sestupy, ale sestup s proslapem je cista radost. Vybiram si schvalne cesty, kde se dostanu co nejniz co nejprudsim svahem. Vcerejsi sestup mel prumerny sklon 30 stupnu, misty to bylo ke 40. Po tvrdem firnu, na normalnich sneznicich bez sance, s proslapem parada. Zkousel jsem sejit i par skalek se sklonem pres 45 stupnu, jedna mela urcite pres 50. V mackach bych se tocil celem ke svahu, tady to porad slo normalne (protoze to bylo par metru). Proste jiny level a za ty penize stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » pon úno 20, 2017 21:59

jojo, prošlap jsem na VF před pár dny hojně využil, z kopce velká paráda, a jak jsem tu už jedou psal, tak se s prošlapem taky o hodně lépe chodí traverz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod scinkk » stř úno 22, 2017 21:33

Bych se trochu bál ze ten prošlap v travezu bude dost namáhat osu a ukotvení osy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř úno 22, 2017 23:11

Osa a ukotveni dostava zahul porad. Malokdy jdes uplne rovne, sneznice se bori nakrivo kazdou chvili... snad je to dostatecne dimenzovane. Jestli to nekomu rupne, tam mne :?

Zrovna jsem koukal, ze uz mam pekne kulate nebo spis ploche hroty vzadu na desce, prave od proslapu. Nejvic ze vsech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » čtv úno 23, 2017 14:34

tak toho bych se já tedy nebál, to je dost robustní, ale zato ta hrazdička by měl být robustnější, i když já zatím problém nemám, třeba na TSL 227 Skyline je hrazdíčka robustnější, a ještě je o dost užší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv úno 23, 2017 22:37

Kolik uz jsi v nich nachodil? Ja uz jsem zlomil 4 hrazdicky, vydrzi mi tak 250 - 300 km. Osa vypada, ze je z umele hmoty, ta je dost houzevnata, ale taky je to hodne namahane misto. No, uvidim, tohle by nekde dal od civilizace vazne nepotesilo. Bez hrazdicky se dojit da, se zlomenou osou tezko.

Hrazdicka uzsi byt nemuze, musi se do ni vlezt cela sirka boty. Silnejsi by ale byt mohla a mela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » pát úno 24, 2017 15:28

https://www.decathlon.de/schneeschuhe-3 ... 72475.html. Docela zajímavá cena, v ČR stojí tentýž model od cca 4 000 Kč. Tohle vychází v přepočtu na cca 2700, tedy takřka o třetinu levnější. Český decathlon 325 ani 438 nenabízí vůbec, naopak mají v katalogu 226 za 2500 (ty mají i Němci, ale za stejnou cenu jako ty 325).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 24, 2017 17:18

honza83 píše:tedy takřka o třetinu levnější

Vsak je na ne 28% sleva :) 325 nejsou spatne, ale kdyby casem dali stejnou slevu na 438, tak budou taky za dobrou cenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » sob úno 25, 2017 14:38

Vzdyt uz jsem parkrat psal, ze v ceskych Decathlonech (v ostravskem v Avionu alespon urcite) byva(l - uz jsem tam davno nebyl) obcas (rekl bych, na tu cenu relativne casto) jak 325, tak 438 s polovicni slevou. Ale na webu to nenajdes, musi se tam zajit a mit stesti...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » ned úno 26, 2017 12:47

Já tedy nevím, ale podle mě český decathlon 325 i 438 už vůbec nevede, jelikož je nemají vůbec v katalogu, na rozdíl od toho německého. Už mají ty 325 za 80 éček, tedy v přepočtu cca 2200 Kč - to už nešlo odolat a koupil jsem je.
Naposledy upravil mike dne pon úno 27, 2017 1:26, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39


Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » ned úno 26, 2017 13:43

Ty mají v českém decathlonu za 2500, tedy levnější. Ovšem řeč byla o 325 a ty aspoň podle katalogu český ani slovenský decathlon nemá vůbec :(
Naposledy upravil mike dne pon úno 27, 2017 1:26, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 2:11

Zlomil jsem patou hrazdicku na TSL 438 #-o Nastesti se opet zachovala slusne a praskla na zacatku posledniho klesani, tesne pred tim, nez jsem nahodil proslap (a vsiml jsem si, ze uz ho mam). Nenasel jsem ji, ale bude nekde na 50 m useku od rozcestniku Poledni kameny smerem na SZ. Kdyby ji nekdo nasel, tak mi ji aspon vyfotte :) Nemel jsem cas ji hledat, uz se stmivalo a musel jsem na vlak.

Budu muset udelat tabulku, kolik ktera vydrzela. Evidentne mam pravou nohu vyrazne tezsi, levou jsem menil nedavno a prava tak uz skoro o kolo vede :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod TooMooX » pon bře 6, 2017 6:49

Tak to si nech ohmnout titanovy drat. Zase jde videt ze TSL pouziva hodne kvalitni plast, ze jsi nevyrval/nepopraskal uchyceni te hrazdicky.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Příspěvekod scinkk » pon bře 6, 2017 8:40

Kolik teda mas tak prumer km na jednu hrazdičku? ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 16:53

@TooMooX: vis o nekom, kdo by byl schopen naohybat takhle silny titanovy drat? Mam pocit, ze s titanem se pracuje velice spatne a i kdyby naohybat sel, tak se zas hrazdicka casem ohne. Ocel naohybas a zakalis. Umela hmota je opravdu dobra, ale uchyceni az tak zatezovane neni, hrazdicka lezi na celkem velke plose.

@scinkk: zkusim to spocitat. Spocitej si to taky, uz jsi pomalu na rade ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod TooMooX » pon bře 6, 2017 17:22

Nevim leda by si ji chtel hranatou :D Vypalenou na laseru. Ono stejne pokud by si sehnal pevnejsi hrazdicku co by to tvoje dupani ustala tak nejspis nevydrzi samotny plast - uchyceni. Ted se rozmaha 3D tisk....
Tvuj problem by mohl resit karbon. Ten by mel pohltit razy a neposkodit plast. Spis bych patral timto smerem... Zas netusim na kolik by takova sranda vysla a zda by to byla vubec nejaka firma ochotna vyrobit.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 17:41

Vidis, vypalit laserem, to by asi slo. Hranata by nevadila, stacilo by trochu zakulatit hrany, abych si o ne nerval rukavice. Akorat par mm na konci by se muselo zakulatit uplne, v miste otaceni. Mas neco konkretniho a predstavu, na kolik by to vyslo?

Vydrze plastu bych se fakt nebal, koukni se nekam na fotky, jak to vypada. Jsou tam namahanejsi casti a porad drzi. Hrazdicka se nezlomi silou, je to unavovy lom. Na tohle je umela hmota lepsi, nez ocel. Nakonec, jine sneznice maji v tech mistech relativne tenkou umelou hmotu a nelamou se.

3D tisk je blbost, tam se spekaji vrstvicky materialu a pochybuju, ze by to melo dostatecnou pevnost.

Karbon je krehky, pochybuju, ze by to delsi dobu vydrzel.

Patrani ovsem ponecham na vyrobci, zatim se chovaji slusne a nahradnich hrazdicek mi poslali dost :) Predpokladam, ze kdyby meli nejake lepsi reseni, tak uz ho pouzili, urcite nejsem sam, komu se to lame.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod TooMooX » pon bře 6, 2017 18:34

Takovy jednoduchy dil to mas tak na minutu paleni + material. Ten by chtelo zjistit z ceho/dostupneho aby sis neplatil celou tabuli a nevazilo to.... To by vedel nejlepe konstrukter.

3D tisk uz neni jen na figurky a podobny nesmyly z plastu.... http://metal3d.cz nebo http://www.3dtiskarna.cz/materialy/alu-mosaz-ocel-nerez-titan/

Tohle vsechno mi ale prijde prehnane u kusu ohnuteho dratu.... Tam bych kontaktoval nejakou firmu co se timto zabyva - ohybanim dratu. Urcite maji nejake pevnostni draty/pruzinove.... a ne jen blato co pouziva TLS.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 19:05

Drat ma prumer 5 mm. Fakt za minutu? Nevidim do toho, ale tohle bych chtel videt. O cenu materialu prave jde, tady by bylo kvuli tvaru strasne moc odpadu.

Vim, ze 3D tisk je uz i z kovu, ale neverim tomu, ze by vysledek byl dostatecne pevny. Porad je to spekany prasek. Muzes mne ale presvedcit.

Firmy, co se timhle zabyvaji, zkousel uz pred lety Vachon a bez uspechu. Je to dost problematicky kus dratu. Nesmi se ti ohnout a zaroven nesmi prasknout. To jde proti sobe a nemusi to byt nutne spatnou kvalitou. Mozna to proste neni technicky mozne. Uvedom si, ze do toho dratu busis metrakovym kladivem radove 10000x denne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon bře 6, 2017 19:18

Ja nemusim nic pocitat, ziji v dobe vypocetni techniky, kouknu a vidim :) A pocitadlo na sneznici ukazuje 324.81 km, 130 h v ramci 17 dni
Ono to bude trochu mene, pac ne vsechny tyhle km budou se sneznicema na noze.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží