Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » stř pro 7, 2016 10:22

S TSL sa prebáram tam, kde ma lidlácke snežnice držia na škrupine. To je dôvod, prečo tie druhé nosím radšej.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 10:41

Nverim :) to se neda zjistit :) Neda se slapnout s jednou sneznici na stejne misto jako s druhou. A hadam, ze si s sebou nikdy oboje sneznice nemel :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » stř pro 7, 2016 11:02

Isteže som to skúšal, preto si môžem by tak istý. Oboje snežnice nosím(e) pravidelne, napríklad s frajerkou a malým po Malej Fatre. Keď sa v jedných prebáram na každom druhom kroku, a v druhých raz za dvadsať metrov, myslím že ma to oprávňuje vysloviť nejaký záver.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 11:06

Pokud ma ty sneznice na noze nekdo jiny tak to neni zcela objektivni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » stř pro 7, 2016 11:13

Však píšem o sebe... Keď sa v jedných prebáram, tak vyskúšam druhé - u nás platí nepísané pravidlo, že ten, čo sa stará (alebo nosí) o decko, má právo výberu :-) Takže keď som sa v TSL prebáral, dal som si lidlácke.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 11:15

Dosly mi argumenty :)
Ok tak ja si na ty prvni mizerne snehy mozna zas nekdy zkusim ty lidlacke :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » stř pro 7, 2016 11:29

scinkk: ty TSL 438 jsou na me uz moc drahe. momentalne resime prirustek do rodiny a dalsi naklady a pritelkyne by me zabila :-)
a jasne, pri prozkoumani konkretnich sneznic/typu sneznic se da spousta veci logicky ci tim, jak rikas, selskym rozumem odhadnout, ale ja se stejne chtel zeptat a pocist si vase zkusenosti a mit to cerne na bilem:)

u tech Sasquetchu se mi taky libi ta opravitelnost a to, ze by clovek na nich uplatnil i nejake to kutilstvi a mohl si je relativne snadno prizpusobit svym pozadavkum. napada me treba postranni ozubeni a mozna i nejaka ta preska pro lepsi fiksaci nohy. staci par nytu a je to:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » stř pro 7, 2016 11:33

scinkk: Ešte pre poriadok - ja mám TSL 418, to sú tie menšie. Ale aj s batohom som stále pod deklarovanou odporúčanou váhou, preto som nekupoval tie väčšie.

Oproti lidláckym sú o pár centi kratšie, ale vpredu sú širšie a v strednej časti o pol centi užšie, viď foto. Obrysová plocha je odhadom zhruba rovnaká, skutočná nosná plocha je u TSL kvôli tým výrezom menšia. TSL hore, lidlácke dolu (fotka dĺžku skresľuje, všimol som si to až teraz):
sneznice.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 11:40

Hm to by trochu rozdil pusobit mohlo, ja ty lidlacka ted nemam doma, takze to neporovnam, jen si pamatuji, ze 438 byly o krapet sirsi nez lidlacke, s delkou uz nevim,
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 11:53

@scinkk: Ja taky vychazim z vlastnich zkusenosti - sneznice LIDL a sneznice Inook AX jsem zkousel na stejne kratke trase, schvalne kvuli srovnani. TSL 325 jsem tehdy sebou nemel, ty jsem nezkousel, ale principialne jsou podobne jako ten Inook. A vysledek srovnani byl, ze LIDL sneznice se zabaraji znatelne min - v prasanovitem, nesourodem snehu. V pevnem snehu, jak jsem uz psal, se to tak neprojevuje.
Dalsi, resp. to byl prvni poznatek byl, kdyz jsme sly se synem ze Ziarske doliny po zlute smerem na Baranec hned rano, kdyz v noci napadlo i v doline 40-50cm prasanu. Ja bez sneznic on na Lidlackych (meli jsme jen jedny). Az kym jsme nevysli z lesa, byl jsem ve vyhode s mackama ja. Potom uz v zafoukane kleci, kde byla ta ne nosna zmrzla krusta pod prasanem jsem musel zastavit asi 30 vyskovych metru pod Holym vrchem, bo jsem zapadal az po bricho a hlavne neprijemne a nebezpecne mezi vetve, obcas jsem mel co delat, abych vubec vyezl. Syn na sneznicich LIDL docela v pohode, parkrat pres ten prasan se dostal az mezi vetve, ktere byly nad krustou, ale nic sloziteho, pres krustu se nepropadal. Za nami sel jeden borec na nejakych TSL, ten to mel slozitejsi, ten se prepadaval mnohem vice jak syn, pricemz byly cca stejne velci a tezci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » stř pro 7, 2016 20:48

skutrjohny píše:A zvladl by vůbec clovek, který nemel sneznice nikdy na nohách, ujit s nimi třeba 20 km?

o to jestli si je někdy měl na nohou ani tolik nejde, na to si rychle zvykneš, ale jde o to že ujít po horách 20 km v zimě i na sněžnicích není nic jednoduchého, obzvlášť když je hodně měkkého sněhu, a terén je hodně kopcovitý, něco mám na sněžnicích nachozeno na našich nebo slovenských horách na těžko, ale někdy ujdu za den jen cca 10 km, a jsem z toho utahaný jako kůň, chození v hlubokým sněhu po horách na sněžnicích je velká dřina

skutrjohny píše:u tech Sasquetchu

ty se na kopečky vůbec nehodí, maximálně na rovinu, ale i tam bych raději chodil na TSL 438 Up & Down Grip, TSL 438 Up & Down Grip jsou nejlepší sněžnice na hory, a před loňskou zimu se dali koupit v pěkné slevě, bylo tady o tom dost psáno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 8, 2016 8:42

fps: u tech TSL 438 Up & Down Grip bych mel strach, ze jakmile by mne odesla hrazda (a ze odchazi(minimalne u jinych modelu)), tak by byla v ten moment chuze hodne neprijemna i po rovine.

ale trochu jste me rozviklali a zacal jsem si TSLka prochazet :)
ktere hrazdy se u nich vic kazi? kovove siroke, uzke nebo plastove?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » čtv pro 8, 2016 9:08

Pokud mas moznost, zkus se stavit v nekterem Decthlonu, tam maji casto pred zimou i po zime prakticky polovicni slevy na TSL sneznice, obcas i 438. To uz jsou potom za hezkou sumicku :-). Ale musis primo na prodejnu, na webu je nabizeji za beznou cenu (ale ted jsem to nekontroloval).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » čtv pro 8, 2016 10:01

Osobní zkušenost s Lidl sněžnicemi a srovnání s jinými z loňského přechodu Stuhlecku v Rakousku: první den nový sníh a sněžení, teplota pod nulou - v podstatě +- stejně, možná jsem se místy méně bořil než lidi na jiných sněžnicích. Druhý den vyfoukaný hřeben nastejno, nevyfoukaná místa s čerstvě připadlým sněhem jsem se bořil opět o něco méně než ostatní s jinými sněžnicemi. Největší rozdíl byl ale při sestupu v lese, kde už bylo nad nulou a sníh nebyl vyfoukaný - na Lidl sněžnicích jsem šel v pohodě skoro bez boření a výrazného lepení se sněhu na sněžnice, někteří s jinými sněžnicemi šli raději bez nich.
Ad srovnání sněžnice obecně / bez sněžnic při novém sněhu - zkušenost z Travného v Beskydech poslední sobotu - celkově cca 60-70 cm sněhu, z toho za poslední 2-3 dny určitě 30-40 cm nového sněhu - s Lidl sněžnicemi jsem se bořil do těch 10 cm, lidi bez sněžnic místy až nad kolena. Obecně se mi chodí na sněžnicích v zimě lépe takřka vždy než bez sněžnic (pokud je více sněhu, v 5 cm sněhu jsou sněžnice opravdu zbytečné), ale při držícím sněhu to bude asi hodně individuální.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 8, 2016 11:10

skoda jen, ze na horach clovek slape bud v 30-50cm prasanu nebo po vychozem chodniku a nebo jde po hrebenu, kde je snih zmrzly ci vyfoukany a sneznice si tim padem opravdu uzije jen tak v 30%, kdy jsou pro ne idealni podminky. ..ale uz se na ne tesim :t:t :)
koupim je po Vanocich a hned vyrazim na Planinu. pak tu poreferuji. z pohledu novacka to bude jiste zazivne:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 8, 2016 11:16

apuka píše:Pokud mas moznost, zkus se stavit v nekterem Decthlonu, tam maji casto pred zimou i po zime prakticky polovicni slevy na TSL sneznice, obcas i 438. To uz jsou potom za hezkou sumicku :-). Ale musis primo na prodejnu, na webu je nabizeji za beznou cenu (ale ted jsem to nekontroloval).

polovicni slevy nebo ceny? ;) dival jsem se, ceny ok, ale jeste si to vsechno nechavam projit hlavou
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » čtv pro 8, 2016 12:05

Slevnene na polovicu ceny :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 8, 2016 12:11

apuka píše:Slevnene na polovicu ceny :-).

kdyby byly 438 za polovic, tak si pro ne i do Prahy zajedu :prayer:
skoda jen, ze takove ceny jsou jen po sezone nebo u zbozi, ktere je mene zadane.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » čtv pro 8, 2016 13:02

Predloni i vloni jsem na ne narazil ve vanocnim case i v lednu. Proto rikam, oplati se navstivit prodejny. Ale taky je mozne, ze to maji jen na nekterych, to nedokazu posoudit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » čtv pro 8, 2016 19:28

skutrjohny píše:u tech TSL 438 Up & Down Grip bych mel strach, ze jakmile by mne odesla hrazda (a ze odchazi(minimalne u jinych modelu)), tak by byla v ten moment chuze hodne neprijemna i po rovine.

když někam pojedeš na delší dobu, tak si sebou můžeš vzít náhradní hrazdičku, bez hrazdičky do kopce nebo po rovině to není zase tak hrozné, dá se tak celkem normálně chodit, obzvlášť když je třeba firn
skutrjohny píše:skoda jen, ze na horach clovek slape bud v 30-50cm prasanu nebo po vychozem chodniku a nebo jde po hrebenu, kde je snih zmrzly ci vyfoukany a sneznice si tim padem opravdu uzije jen tak v 30%, kdy jsou pro ne idealni podminky.

tak to já sněžnice ráno nasadím a večer je sundám, ve všech podmínkách co popisuješ se o hodně lépe chodí na sněžnicích než bez nich, ale musíš mít pořádné sněžnice, ne sasquetch
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » čtv pro 8, 2016 19:48

Tak tak, navic si nemyslim, ze vzdy musi byt hreben umrzly ci vyfoukany :)

S tou hrazdickou to zbytecne hrotis, s hodne velkou pravdepodbnosti s tema sneznicema nachodis nekolik sezon a porad jeste nemusi prasknout. Ber, ze ta hrazdicka praskla (pokud vim) dvema lidem, nerekl bych, ze (a to i jen u nas) maji TSL 438 jen dva lidi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2016 18:17

fps píše:
skutrjohny píše:skoda jen, ze na horach clovek slape bud v 30-50cm prasanu nebo po vychozem chodniku a nebo jde po hrebenu, kde je snih zmrzly ci vyfoukany a sneznice si tim padem opravdu uzije jen tak v 30%, kdy jsou pro ne idealni podminky.

tak to já sněžnice ráno nasadím a večer je sundám, ve všech podmínkách co popisuješ se o hodně lépe chodí na sněžnicích než bez nich, ale musíš mít pořádné sněžnice, ne sasquetch
To je přesně ono - někdo má sněžnice čistě jako prostředek k přesunu a druhý zas chodí na sněžnicích, protože ho to prostě baví a samotný pochod na sněžnicích je vlastně i cílem. Sněžnice vlastním relativně krátce, jsem asi tak něco mezi, takže ve vyšlapaném chodníku se mi jde mnohem lépe v pohorách než na sněžnicích a na umrzlém hřebeni zase raději v mačkách. Každopádně sněžnice jsou fajn a své využití rozhodně mají, občas je to i docela zábava :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » sob pro 10, 2016 5:45

Dotaz!
Doporučí někdo sněžnice pro haranta cca 9-10 let cca 36kg a 136cm?
Oni dělaj takový ty pro úplný mrňata, ale ty sou maličký a končej váhově za pár let, podle všeho ne-li příští sezónu.
Napadly mě dámský menší.
Konkrétně tyhle.
Co?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » sob pro 10, 2016 6:05

sobb píše:
fps píše:tak to já sněžnice ráno nasadím a večer je sundám, ve všech podmínkách co popisuješ se o hodně lépe chodí na sněžnicích než bez nich, ale musíš mít pořádné sněžnice, ne sasquetch
To je přesně ono - někdo má sněžnice čistě jako prostředek k přesunu a druhý zas chodí na sněžnicích, protože ho to prostě baví a samotný pochod na sněžnicích je vlastně i cílem....


Já viděl frajera na sněžnicích jak chodil dokolečka po běžkařském oválu z uměláku na chuchelském závodišti.
](*,)
Taky sem potkal borce na sněžnicích na návsi, ale to bylo nejspíš tim, že byl masopust.
:twisted:
Přílohy
Sněžnice na urolbované cestě (1).jpg
Sněžnice na deseti centimetrech sněhu (1).jpg
Sněžnice na pěti centimetrech sněhu.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » sob pro 10, 2016 10:51

asi pujdu do tech TSL 438 v provedeni up & down grip.

nebudu je kupovat ze dne na den, tak kdyby nekdo nekde narazil nebo vedel o nejake sleve/akci na tyto sneznice, sem s ni :-) a predem dekuji :)

slusny posun. od sasquetchu k top produktu od tsl, ktere jsem v prvopocatku nazval "petkama na nohach".

a i kdyz vazim cca 70kg a tahat sebou vcetne obleceni nebudu vetsinou vic jak 20kg, tak stejne asi uprednostnim ty 438. rikam si, ze budu touto vetsi sneznici alespon kompenzovat tu diru kolem chodidla. podpore na zledovatelem povrchu se nebojim. tam to zas naopak vykompenzuji ty gripy.teda verim tomu:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » sob pro 10, 2016 12:37

Múdro. Keby som kupoval tie TSL dnes, určite zoberiem väčšie, nech si výrobca do špecifikácie píše čo chce :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2016 22:22

fps píše:když někam pojedeš na delší dobu, tak si sebou můžeš vzít náhradní hrazdičku, bez hrazdičky do kopce nebo po rovině to není zase tak hrozné, dá se tak celkem normálně chodit, obzvlášť když je třeba firn

Jde to, ale dre to. Ze se neda zvednout do kopce moc nechybi, ale vadi, ze pata klesa pri kazdem kroku niz a hlavne pod uroven spicky. Lytko je vic namahane, chuze da vic zabrat, dre se pata v botach. Prvni mi rupla na zacatku dne a na konci jsem rozdil dost citil.

Na delsi akce doporucuju nahradni hrazdicku a par hrotu. A sroubovak. Na hrazdicku jsou bohuzel potreba dva ruzne #-o

scinkk píše:S tou hrazdickou to zbytecne hrotis, s hodne velkou pravdepodbnosti s tema sneznicema nachodis nekolik sezon a porad jeste nemusi prasknout. Ber, ze ta hrazdicka praskla (pokud vim) dvema lidem, nerekl bych, ze (a to i jen u nas) maji TSL 438 jen dva lidi

Jo, zvlast kdyz ma 70 kilo, tak bych se nebal. Oba likvidatori jsme tezsi vahy :twisted: Jinak jsme k tomu neco napsali driv, doporucuju najit a precist. Hrazdicku nici hlavne rychla chuze po tvrdem povrchu (led, urolbovana cesta)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod TooMooX » stř pro 14, 2016 6:07

Ja mam tsl 438 "bornice" uz 5 let a krome jednoho ohlelo zubu OK. Pravda Ja chodim jen pomalu, takze proto asi drzi :ú
Jinak koukam ze uz uvadeji nostnost jen 60-120kg. Moje maji jeste 130. http://tatry15.xf.cz/P1200815.jpg
Jsem nedavno nad tim brodic se pokolena snehem uvazoval :-k A uz je mi to jasny ten udaj * Ty sneznice maji nosnost 60 kg na snehu a ten plast vydrzi zatizeni az 130 kg :mrgreen: A ne ze to tolik unesou \:D/
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 15, 2016 9:18

no uvidime. uz jsem je objednal. nevydrzel jsem cekat:)
rikam si, proc neudelali u tech 438/418 sirsi tu došlapovou část, tak aby vyplnila vice tu diru. jasne, trochu by se navysila vaha, ale uz by nemohl nikdo namitat, ze maji nizsi nosnost a vyresili by tim jeden zasadni problem, ktery jim kdekdo vytyka.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » čtv pro 15, 2016 9:30

To nejde. Keď máš schovanú hrazdu a noha ti prešliapava až pod snežnicu, musí sa ti do tej diery zmestiť celá topánka aj s viazaním a kotníkovým kĺbom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží