Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon bře 6, 2017 19:20

metrakovym kladivem


Az budes psat do TSL o dalsich 5 hrazdicek, nezapomen se spravne podepsat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod booze » pon bře 6, 2017 19:21

@mike spis to bude spatnym tvarem a rozlozenim sil. Cast energie jde to plastu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 19:37

scinkk píše:Ja nemusim nic pocitat, ziji v dobe vypocetni techniky, kouknu a vidim :) A pocitadlo na sneznici ukazuje 324.81 km, 130 h v ramci 17 dni

To ja taky, ale nejdriv musim najit data, kdy se ktera hrazdicka zlomila. Takhle vidim jen celkove cislo pro 2 a neco plus 3 zlomene. Pro ty 3 mam 746.9 km za 32 dni, takze to prumerne vychazi asi 250 km a 11 dni na pravou (!) hrazdicku.

scinkk píše:Ono to bude trochu mene, pac ne vsechny tyhle km budou se sneznicema na noze.

Jj, tohle je trochu problem. Pred mesicem to bylo skoro 100% trasy, vcera uz znatelne min...

scinkk píše:Az budes psat do TSL o dalsich 5 hrazdicek, nezapomen se spravne podepsat

Mike The Hammer? Mike The Destroyer? :-k

booze píše:spis to bude spatnym tvarem a rozlozenim sil. Cast energie jde to plastu.

Koukni, jak to vypada. Jak bys to vylepsil, aby byl zachovan proslap? Bota se smerem nahoru rozsiruje, takze tam musi byt dost mista. Tlumeni je na desce zespoda a evidentne nestaci. Pomohlo by, kdyby drat nebyl kulaty, ale elipsa s delsi osou ve smeru namahani. Nebo nemel 5 mm, ale treba 7...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pon bře 6, 2017 20:44

mike píše:Mike The ...
Fatty? :-k :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 21:08

Tuk je lehky, mam tezke svaly :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod booze » pon bře 6, 2017 21:20

Stacilo by mirne ohnuti ktere je na bocich udelat i nahore. Jak je to kalene, tak to na te rovne plose moc pruzi. Mirne zvleni by melo roznest vahu vic to boku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněžnice

Příspěvekod booze » pon bře 6, 2017 21:22

Pokud bys to doma delal na koleni, tak ideal jsou dva ohyby nahore, aby vznikla rovna plocha pod patou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 21:32

Doma na koleni nic delat nebudu, nedokazal bych to spravne zakalit.

Jinak zajimavy napad, ale nepomahal by spis lomu v kritickem miste? Sila by se sice rozlozila i do boku, ale pak by to jeste bylo namahane na tah... Nejsem si jisty, tohle by asi chtelo nejaky model rozlozeni sil. Nebo zkusenost a tu nemam, ty jo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod booze » pon bře 6, 2017 21:43

Na nejakych starych tsl (7-8let) to tak bylo. Mel jsem s nima naslapano dost a nic neprasklo. Pokud najdu fotky tak zjistim typ.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 21:45

Taky byla na hrazdicce cela vaha? Jak byla silna? Zjisti typ ;-)

Taky nezapomen, ze jsi lehka vaha, vubec bych se nedivil, kdyby na to ni nezalezelo linearne, ale treba kvadraticky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod booze » pon bře 6, 2017 21:52

Typ zatim nevim, ale nahore neni tak ostry uhel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte bře 7, 2017 6:09

Tak jsem udelal statistiku vydrze hrazdicek a moc se mi to nelibi:
hrazdicky_sum.jpg
hrazdicky_sum.jpg (64.55 KiB) Zobrazeno 5999 krát

Jednak trend, prava ted praskla o dve trasy driv, nez mela a jednak to, ze leva vydrzi o 35 % vic. To je celkem dost velky rozdil, ze bych mel pravou nohu o tretinu tezsi? :-k

Je to trochu zkreslene tim, ze data jsou pro celou trasu a ne jen usek na sneznicich, protoze to v zaznamech nemam. Asi bych to byl schopen dat dohromady z GPS dat, ale bylo by to hodne prace. Normalne jdu na sneznicich tak 70 % trasy, ale letos to zpocatku mohlo byt klidne 90 - 95 %, jelikoz snih byl az do vesnic. To by mohlo vysvetlovat mensi zivotnost posledni hrazdicky, ve skutecnosti tam nebyla trasa navic bez sneznic. Taky jsou v tom ale useky s proslapem, kdy hrazdicka zatezovana neni, to ale dohromady nedam ani nahodou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Miras » úte bře 7, 2017 7:43

mike píše:...ze bych mel pravou nohu o tretinu tezsi? :-k

Spíš delší (nebo kratší?). Nebo seš nějak jinak křivej :twisted: a na jednu nohu přenášíš větší váhu, což je poměrně běžný.
Nepozoruješ na botách, že by se ti podrážka na pravý noze sjížděla rychleji než na levý? Prohlídni si pár svých ochozených krpálů...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte bře 7, 2017 12:00

Kdyby se chtelo nalit cisteho vina, tak by se muselo primo rict, ze z hlediska hrazdicky je TSL 436 proste smejd. Prumerna vydrz sneznic cca 300km je hodne tristni.
Mozna mike doslapuje prilis silne (rozumej moc dupe) nebo neco podobneho, ale to nemeni nic na tom, ze on veskere podminky pouzivani dane TSL splnuje, tudiz, by jeho pouziti sneznice vydrzet meli. A kdyz nevydrzi opakovane, tak je to rozhodne kosntrukcni vada - a jako takova by se mela reklamovat :-) a ne opravovat svepomoci. Mozna, kdyby tech reklamaci meli hodne, zamysleli by se nad vylepsenim konstrukce.

Tim se ani v nejmensim nedotykam hodnoceni jinych vlastnosti TSL 436, mohou to byt klidne nejlepsi sneznice na svete - krome problemu s hrazdickou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte bře 7, 2017 18:00

@Miras: jasne, nemam presne vyvazeny postoj, nedavno jsme to zkoumali s fyzioterapeutkou. Na kazdou nohu naslapuju trochu jinak, ale zadny extrem, spis bezna zalezitost.

Podrazky mivam ochozene trochu jinak. V predni casti neni rozdil velky, kdyz je na prave podrazka dohladka, tak na leve zbyva tak milimetr vzorku, na pohorkach. Na pate je podstatne vetsi, seslapavam nejvic pravou vnejsi stranu a proti leve muze byt ke konci zivotnosti rozdil i centimetr. Na sneznicich se noha takhle nevytoci, ale zrejme je dopad na pravou patu razantnejsi a zrovna tam je hrazdicka.

Prekvapilo mne ale tech 35 %, to je fakt hodne. Asi by to chtelo silu pri doslapu nejak zmerit... mozna je to ale tim, ze zavislost je nelinearni a zrovna tady se lame.

Jsem zvedav, kdy rupne hrazdicka scinkkovi, z toho uz by neco mohlo byt poznat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte bře 7, 2017 18:08

@apuka: jasne, ze je to na reklamaci. Kdyby to ovsem bylo jeste v zaruce, coz uz davno neni. Nastesti jsem dostal dve nove hrazdicky od dovozce a ctyri od vyrobce, to je myslim dost slusny pristup.

Podle mne je to konstrukcni vada, hrazdicka je poddimenzovana. Sneznice maji nosnost 140 kilo a ja jsem normalne s batohem a botama do 100, maximalne 105. Navic je ta vydrz jeste mensi, jak jsem psal, cela trasa neni na sneznicich, takze posledni prava mohla rupnout mozna po 150 - 160 km :?

O chybe evidentne vedi, vloni mi psali, ze hrazdicku zesilili. Akorat jsem si toho teda nejak nevsiml... od zacatku je stejna, 5 mm prumer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte bře 7, 2017 20:31

Dik za statistiku, no uvidime, dle tohodle by se mohl blizit konec zivotnosti tech mych, ne ze bych se tesil az to rupne, ale jsem trochu zvedav :) Preci jen hodnotit tu zivotnost v ramci jednoho uzivatele neni moc objektivni :)
Pokud by to ruplo jeste tuhle zimu, tak jsou v zaruce. Kazdopadne pokud bym mel nahradni, asi bych ji ted zacal nosit :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 0:24

scinkk píše:Pokud by to ruplo jeste tuhle zimu, tak jsou v zaruce.

Tak to urcite nerupne, az pristi zimu pri prvni ture ;-)

Jsem na tebe fakt zvedavy. Jsi o neco lehci a myslim, ze chodis o trochu pomaleji a min razantne. Takze ti mozna vydrzi podstatne vic, nez mne.

Bat se toho moc nemusis, jednodenni trasa se da dojit i bez hrazdicky, jen je to o neco namahavejsi a mozna budes mit odrene paty. Mne prvni dve ruply na zacatku trasy, a tak mi nic jineho nezbyvalo. Dalsi tri nastesti ke konci, kdy uz jsem bud sundaval sneznice nebo chtel jit s proslapem.

BTW, krome hrazdicky bys musel nosit i sroubovak s dvema ruznymi hroty :x
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř bře 8, 2017 12:18

Razantne nevim, ale ta rychlost zas nebude nejmensi, stejne jako u chuze se casto musim zamerne krotit, koukam, minule jsem mel prumer pohybu 3,4 km/h a predminule 3,3 km/h. Ale obecne chodim trasy se znatelne mensim prevysenim nez ty.

jj o sroubovakach vim :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » stř bře 8, 2017 13:05

Pokud vydrží nějaký outdoorový výrobek (jedno zda boty, sněžnice či cokoli jiného) 10 dní používání, tak je to prostě šmejd. Osobně pokud bych měl vybírat mezi spolehlivým výrobkem s delší životností a nespolehlivým výrobkem s krátkou životností, tak volím první možnost a unikátní funkce prošlapu (či jakákoli jiná featura) na tom nic nezmění. Když se to stane někde v našich horách, tak je to většinou jen nepříjemnost, ale už třeba někde na Slovensku to může mít často i fatální důsledky.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » stř bře 8, 2017 18:40

- já mám nachozeno v TSL 438 deset dní na těžko, cca 100 kg, bych řek že by se to dalo provizorně opravit stříbrnou lepící páskou, no uvidím až se to stane
- jestli mi hrazdička taky praskne, tak uvažuji o tom že si jí udělám sám, a nebo jí udělám ve spoluprací se známýma, sice jsem už dost dlouho mimo obor, se mi ale nezdá že by to měl být ňáký problém, jsou jediné dvě možnosti kde TSL udělal chybu, buďto je moc překalená, tudíž je křehká, a láme se, takže hrazdičku nebudu tak moc kalit, a druhá možnost je, že je hrazdička poddimenzovaná, což se mi zdá spíš pravděpodobný, to bych pak udělal část pod patou z tlustší kulatiny, a konce který se přimontuji ke sněžnicím bych zeslabil na původní průměr, aby se dala hrazdička namontovat
- hrazdička se láme vždy ve stejném místě, uprostřed?
Naposledy upravil fps dne stř bře 8, 2017 19:08, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 18:54

@fps: u tebe to bude taky zajimave. Jestli to spravne chapu, tak chodis docela pomalu, takze by mohly vydrzet dlouho.

@scinkk: rychlost strasne zalezi na snehu, mam na sneznicich rozsah tak 1.5 - 6 km/h. Myslel jsem spis relativni porovnani, kdyz jsme sli spolu, tak bych sam asi sel o neco rychleji. Ne ze by byl rozdil moc velky, ale jestli je zavislost nelinearni, tak se projevit muze.

@honza83: ty hrozny jsou stejne kysele :twisted: Kdybych jel nekam, kde by zlomena hrazdicka mohl byt pruser, tak si s sebou vezmu dve nahradni. Plus nejake nahradni hroty a gripy (kdybych je mel). Pripadne se daji hrazdicky vymenit pred odjezdem, pak je skoro jistota, ze neprasknou.

Nejsem z toho nijak odvazany a byl bych mnohem radeji, kdyby hrazdicky nepraskaly, ale i tak to za proslap stoji. Jsou tereny, ktere bez nej neprojdes nebo jo, ale za cenu velkeho rizika a namahy. Letos jsem takovych sestupu sel nekolik. No a kdyz hrazdicka praskne, tak to porad neni fatalni, jit se s tim da, jen je to namahavejsi. Podle snehu a terenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » stř bře 8, 2017 19:11

to je dle mě taky dost zásadní věc, já mám sněžnice na to, abych mohl chodit na turistiku i v zimě, ne na sportování
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 19:21

fps píše:bych řek že by se to dalo provizorně opravit stříbrnou lepící páskou

Na to zapomen, ani nahodou. Krome toho mozna nebudes mit co opravovat, z peti zlomenych mam dve, ostatni jsem ztratil. Kdyz nepoznas hned, ze se zlomila, tak zbytky vypadnou a uz je nenajdes. Poprve jsem se o to docela snazil, protoze jsem myslel, ze vypadla vcelku. Vracel jsem se po vlastnich stopach a zbytky nenasel.

fps píše:jsou jediné dvě možnosti kde TSL udělal chybu, buďto je moc překalená, tudíž je křehká, a láme se, takže hrazdičku nebudu tak moc kalit, a druhá možnost je, že je hrazdička poddimenzovaná, což se mi zdá spíš pravděpodobný, to bych pak udělal část pod patou z tlustší kulatiny, a konce který se přimontuji ke sněžnicím bych zeslabil na původní průměr, aby se dala hrazdička namontovat

Podle mne je poddimenzovana. Koukni se na me fotky lomu, ne ze bych do toho nejak videl, ale rekl bych, ze je to unavovy lom a ne prasknuti krehkeho materialu.

Silnejsi material myslim pomuze, mozna by stacilo zesileni ve smeru zateze. Smerem dolu, aby se nezvedla pata, to by mohlo byt neprijemne. Ale treba 7 mm kulatina (tedy zvednuti o milimetr) by snad jeste vadit nemusela.

fps píše:hrazdička se láme vždy ve stejném místě, uprostřed?

Neni to presne uprostred, ale ve stredni casti. Mezi misty, kde doseda deska.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Hafi » stř bře 8, 2017 19:39

mike píše:
fps píše: bych řek že by se to dalo provizorně opravit stříbrnou lepící páskou

Na to zapomen, ani nahodou. Krome toho mozna nebudes mit co opravovat, z peti zlomenych mam dve, ostatni jsem ztratil.

Nevím, jak to fps myslel, ale já to pochopil jako natáhnout tam pásku místo té hrazdičky, prostě v tom místě tu sněžnici obtáhnout dokola. Ne opravovat hrazdičku, to mi přišlo jako zjevný nesmysl, proto jsem předpokládal něco jiného.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 19:44

Aha, ale to by neslo uz vubec, protoze okolo jsou zvednute okraje sneznice a doslap by se zvednul o nekolik cm (3 - 4). To by bylo vyrazne neprijemnejsi, nez jit bez hrazdicky. Navic neverim tomu, ze by to paska vydrzela, doslapujes na to celou vahou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 19:53

Kouknul jsem se na sve zlomene hrazdicky, abych videl, kde se zlomily a zjistil jsem, ze TSL nekecalo. Opravdu je zesilili, vsimnul jsem si toho, az kdyz jsem je takhle polozil vedle sebe. Tenci je druha zlomena ze sneznic s rokem vyroby 2010, silnejsi ctvrta, kterou mi poslali. Nemam supleru, ale vypada to na zesileni tak o milimetr (mozna trochu min). Nepomohlo :?
hrazdicky2.jpg


edit: odmereno z fotky se prumer zvetsil asi o 10 %. Coz dela na prurezu 21 % navic. Furt malo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » stř bře 8, 2017 20:14

- to použití stříbrné lepící pásky jsem myslel tak, že bych ji použil jako hrazdičku, prostě bych s ní několikrát oblepil celí otvor na botu, ne že bych opravoval hrazdičku lepící páskou
- nedalo mi to, a sundal jsem hrazdičku, je z nerezu, a tvrdost tedy nic moc, pilník neměl problém s opilováním konců, takže určitě není moc křehká, bude to v té poddimenzovanosti, aby pasovala hrazdička ze 7 nebo 8 milimetrové kulatiny asi nebude problém, jediný problém vidím v tom, aby pasovala do úček pod našroubovaným krytem, ale to by neměl být problém to lehce osmirkovat, buďto hrazdičky na konci, nebo ty účka vevnitř, do příští zimy je udělám, nebo si je nechám udělat, tohle musí zvládnout každý strojní zámečník, raději nebudu čekat až mi taky prasknou
- nedopisoval si si s TSL o tom aby udělali hrazdíčku ze silnější kulatiny? by nebylo špatné na ně zatlačit aby je udělali ze silnější kulatin, jak jsem už psal, tak TSL 227 mají pod patou hrazdičku z cca 8 mm kulatiny, a ještě je o hodně kratší, nechápu proč na TSL 438 udělali hrazdičku jen z 5 mm kulatiny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » stř bře 8, 2017 20:33

mike píše:Kouknul jsem se na sve zlomene hrazdicky, abych videl, kde se zlomily a zjistil jsem, ze TSL nekecalo. Opravdu je zesilili, vsimnul jsem si toho, az kdyz jsem je takhle polozil vedle sebe.

moje hrazdička na TSL 438 rok výroby 2013 je z 5 mm kulatiny, takže si jsou vědomi problému, ta druhá vypadá že je ze 7 mm kulatiny? to by chtělo zjisti, abych věděl jestli jí má cenu vůbec dělat ze 7 mm kulatiny? ale jestli je ta druhá ze 7 mm kulatiny, tak 8 mm kulatina by byla taky málo, ale možná to vypadá že ji chce udělat ze železa, a zakalit jí? protože i ta druhá silnější hrazdička je asi taky z nerezu? soudím podle fotek, kdy je vidět bílí kov pod oloupanou barvou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 20:52

fps píše:- to použití stříbrné lepící pásky jsem myslel tak, že bych ji použil jako hrazdičku, prostě bych s ní několikrát oblepil celí otvor na botu, ne že bych opravoval hrazdičku lepící páskou

Jasne, ale koukni na ty okraje, strasne by ti to zvedlo patu a s tim se chodi hur, nez s proslapem. Navic jsou zespoda gripy, sice je tam mezera, ale i ni couha kousek plechu nad umelou hmotu a pasku by rezal.

fps píše:moje hrazdička na TSL 438 rok výroby 2013 je z 5 mm kulatiny, takže si jsou vědomi problému, ta druhá vypadá že je ze 7 mm kulatiny?

Bohuzel ne, 5 mm je nova verze. Puvodni ma mozna 4.5 mm. 7 mm by myslim situaci vylepsilo, to uz by byl dvojnasobny prurez. Jen by se musely poresit ty konce, aby se tam vlezly.

fps píše:nedopisoval si si s TSL o tom aby udělali hrazdíčku ze silnější kulatiny? by nebylo špatné na ně zatlačit aby je udělali ze silnější kulatin

Napsali mi, ze pred casem hrazicku zesilili, ale bohuzel je to tak, jak pisu vyse. Sice jo, ale porad malo. Kdyby ji chteli zesilit vic, tak bud musi zmenit konstrukci sneznice nebo hrazdicky a uz by to nemohla byt jen naohybana kulatina, takze vyrobne narocnejsi.

No, asi jim tu svou statistiku casem poslu, az mi zas hrazdicky zacnou dochazet :)

fps píše:do příští zimy je udělám, nebo si je nechám udělat, tohle musí zvládnout každý strojní zámečník, raději nebudu čekat až mi taky prasknou

Vachon psal, ze to zkousel a bez uspechu... Udelat ji tak, aby nepraskla a zaroven se casem neprohnula. Jinak asi mas pravdu a bude to nerez, sice se v materialech nevyznam, ale nerezne to :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží